Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

akvarius

New Member
Условия:
Изпълнителят трябва да владее HTML, PHP, CSS, JavaScript;
Минимални SEO познания;
Изпълнителят да е от гр.София;
Работа се започва след подписване на договор;
Авансово плащане след подписване на договор;
Достъп до сайта след подписване на договор;
Не е задължително да има офис;
Задължително да има мобилен телефон;
Да не лъже със срокове и умения (всичко ще е описано в договора за поръчка).
Моля хора които отказват среща да не пишат :)
За контакт:
info [@] kyrti.bg
Gsm: 0897799999 от 9:00 до 22:00 всеки ден.
Кърти.БГ ЕООД
 
Последно редактирано:
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Бих се захванал, но преди да погледна кода няма как да ти дам цена, срок и въобще да се захвана. Все пак трябва да се знае какви са ги надробили преди да се започне работа. Съветвам те да предоставиш някакъв достъп, може и на огледален сайт. Просто насляпо не мисля, че някой ще се жертва. Не е лошо да споменеш и за какъв сайт става въпрос, какво по точно искаш и така нататък.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Да извинявам се :)

Става дума за кърти.bg
Трябва да се направят няколко страници от сорта на кърти.bg/Бургас.php
Има леки сбъгове като например в заглавията ме може да се слагат "?!1" и т.н
Когато се качи снимка в която има нещо различно от латински букви (в наименованието на снимката) не се показва. например: konteyner.jpg се показва в сайта, а ако снимката се казва konteyner11.jpg не се показва.
Трябва да се направят още пакети, може да се махне текста от първа страница както ме посъветва martox.eu, трябва да сложим и една страница където да се качват преференции под формата на jpg. i t.n
Ще измислим нова галерия, може да е на папки но да има същите пътища, ново seo иии.....още няколко неща
Мога да съдействам с някой картинки...
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Сайта е произведен от Martin_Radev за някой технически въпроси (само ако е супер належащо) може да се обръщате към него :)
В момента той учи и се занимава с други сериозни проекти (не сайтове). Затова реших да се заема сериозно със сайта и да потърся изпълнител с който да направим договор.
Сега се сетих :) в сайта трябва да се направи и вътрешна видима само от админа търсачка с цел да не се дублират тайтъли.
Може да се правят и постепенно нещата, важното е изпълнителят да владее HTML, PHP, CSS, JavaScript и малко SEO.
Админ панела трябва да стане като на wordpress (примерно) и т.н и т.н
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Добре, де... като гледам всички изисквания, може би най-леко за изпълнение (и развитие в дългосрочен план) ще е целият сайт да се прехвърли на някой CMS с отворен код. С едно движение ще се отървеш от (почти) всички описани проблеми, ще имаш на разположение хиляди plug-in модули, и вместо да се работи парче по парче, цялата система ще ти се актуализира с всяка нова версия. При въпрос или евентуален проблем ще се ползваш и от общността на съответната система, без значение Wordpress, Joomla, Drupal или друга. В общи линии, половината работа ще се сведе до изработка на шаблон, повтарящ сегашния ти дизайн (за да е гладък преходът за твоите потребители), ако искаш да изглежда по същия начин, и след това другата половина ще е да се изпълнят изискванията ти със средствата на системата - вече написани и тествани многократно. Всички неща, които си поискал, са стандартни функции и наистина се чудя защо трябва да се пише програмен код за топлата вода :)
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Добре, де... като гледам всички изисквания, може би най-леко за изпълнение (и развитие в дългосрочен план) ще е целият сайт да се прехвърли на някой CMS с отворен код. С едно движение ще се отървеш от (почти) всички описани проблеми, ще имаш на разположение хиляди plug-in модули, и вместо да се работи парче по парче, цялата система ще ти се актуализира с всяка нова версия. При въпрос или евентуален проблем ще се ползваш и от общността на съответната система, без значение Wordpress, Joomla, Drupal или друга. В общи линии, половината работа ще се сведе до изработка на шаблон, повтарящ сегашния ти дизайн (за да е гладък преходът за твоите потребители), ако искаш да изглежда по същия начин, и след това другата половина ще е да се изпълнят изискванията ти със средствата на системата - вече написани и тествани многократно. Всички неща, които си поискал, са стандартни функции и наистина се чудя защо трябва да се пише програмен код за топлата вода :)
Ти някога занимавал ли си се с правене на сайт? Знаеш ли какви функционалности и бързодействие може да има сайт, който е направен специално за случая спрямо стандартните free и не чак толкова free CMS системи, които не са пригодени за всякакви нужди? Ако говорим за прост сайт, в който просто си добавяш някакви статии, то е ясно, че с free CMS си на по-голяма далавера, но се съмнявам случаят да е такъв.

Относно "отворения код":
С това тотално ме разсмя. Нали го пише програмиста и после му го дава. По-отворен код от това да гледаш php кода пред себе си де си видял?
Трудно ще ми покажеш CMS написан на PHP, който да не е с отворен код.
 
От: От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

..
Относно "отворения код":
С това тотално ме разсмя. Нали го пише програмиста и после му го дава. По-отворен код от това да гледаш php кода пред себе си де си видял?
Трудно ще ми покажеш CMS написан на PHP, който да не е с отворен код.
Под open source обикновено се има предвид по-скоро лиценза, а не дали е четим/редактируем.
 
Заглавието на темата е грешно. Трябва да пише "Търсим хора...":

За PHP - 1 човек;
За HTML и CSS - 1 човек;
За SEO - 1 човек.

Ако някой се заеме с всичко наведнъж, то очаквайте някаква адска "манджа с грозде", от която не се знае дали положителните неща ще са повече от негативните.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Аз по скоро мисля, че Fozzy бърка... Може би PHP, HTML и CSS - 1 човек;
SEO - 1 човек. (ако програмиста не е и SEO експерт)
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Забравих да кажа че SEO не е перспектива освен ако не се конкурира с Google AdWords
SEO е важно от към код най-вече за продуктите.
И в момента за кърти, къртене и други съм на "псевдо първо място"
Дори ganbox.com не ми отговаря на въпросите в блога му не ги и публикува иначе се развиват теми от сорта - SEO е бавен процес, скъп процес, НЯМА ГАРАНЦИИ, за да говорите с мене дайте 200 - 250 лв. Също пише - №1 съм, аз пък пиша SEO в гугъл и го гледам на 3-то 4-то място.
В ниши като кърти, хамали и др. те делят няколко минути от голямата игра едно wordpress-че едно Google AdWords-че и си в играта след 10-15 минути. Дори и да си най-малката фирма или най малкият черноборсаджия.
Отклонявам се от темата но познавам оптимизатори които владеят много добре PHP, HTML и CSS не работя с тях защото цените за оптимизация често започват от няколко хиляди лева БЕЗ ГАРАНЦИЯ разбира се :) А пък гугъл за няколко хиляди лева предлага чудеса.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Малко информация за сео и думите "НЯМА ГАРАНЦИИ" - еми като няма не ми искайте 2 бона :)
seo.jpg
За какъв бавен процес говорим ? Гугъл бави 10 минути. Псевдо оптимизаторите лъжат че гугъл рекламата е скъпа. Да, не е евтина, но за натоварени ниши трябва да платя на оптимизатора хиляди и на гугъгъл хиляди. Само разликата е че един не ти дава гаранции и ти иска стотици за да говориш с него. Друг за стотици веднага те вкарва в играта.
seo1.jpg
Основната тема не е SEO не искам да наплаша някой програмист но е важно да се знаят нещата. Не търся SEO поддръжка.
 
От: От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Под open source обикновено се има предвид по-скоро лиценза, а не дали е четим/редактируем.
Понятието "отворен код" означава точно това, което написах - да е четим за ползвателя. Това дали е платен/безплатен и дали има други специфични условия в лиценза вече са подробности.
 
От: От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Ти някога занимавал ли си се с правене на сайт? Знаеш ли какви функционалности и бързодействие може да има сайт, който е направен специално за случая спрямо стандартните free и не чак толкова free CMS системи, които не са пригодени за всякакви нужди? Ако говорим за прост сайт, в който просто си добавяш някакви статии, то е ясно, че с free CMS си на по-голяма далавера, но се съмнявам случаят да е такъв.

Относно "отворения код":
С това тотално ме разсмя. Нали го пише програмиста и после му го дава. По-отворен код от това да гледаш php кода пред себе си де си видял?
Трудно ще ми покажеш CMS написан на PHP, който да не е с отворен код.

Да, десетки сайтове през последните 13 години. Писали са ми CMS-и специално за определени нужди, ползвал съм и готови системи. Мислех, че е твърде очевадно, за да го споменавам изрично, но под "система с отворен код" визирах тези с GNU/GPL лиценз, с достъпен за всички код, а не само за клиента. И да, чупил съм си главата и със системи, писани на PHP от отделен човек, който след това спира да ги поддържа, оставяйки десетки хиляди редове код, и предпочитам системи, развивани от голяма общност, където да съм спокоен, че поне ядрото се пачва своевременно.

Функционалности и бързодействие - без съмнение. Нека дори кодът е на С++, за още по-голямо бързодействие :) Но все си мисля, че при поне 95 % съвпадащи функции, по-лесно, бързо и евтино е да се допише само някой конкретен модул. Разгледай сайта на човека - видове съдържание, структуриране на информацията, разгледай точно какво е описал за проблемите, с които се сблъсква в момента и за желаните от него допълнения. И в контекста на това помисли отново дали писането на код от нулата / пачването на стари модули е най-доброто решение в перспектива.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

В случая говоря като програмист и мога да кажа, че в някои случаи е по-добре да се почне точно от нулата. Няма нужда да докарваш бетон след като планираната къща се очаква да е дървена. То е ясно, че бетонът е хубав строителен материал, но в конкретния случай той не ти е нужен. Един истински качествен сайт се пише според случая. Ако може да се ползва удобен framework, ползва се. Ако искаш всичко да е оптимизирано на max, пишеш от нулата като всяко нещо го пригаждаш за конкретния случай. Не говоря за боклучав код нахвърлян от начинаещ програмист, а за добре структуриран и добре описан със забележки (remarks) в него код. Ако е по-сложен като структура, програмистът трябва да опише рутерния принцип (т.е. кое в url-то кой модул указва да се зареди и ако има още указания, които да се взимат от url-то) и картата на файловете (т.е. кои файлове къде им е мястото). След това ако е адекватна системата на първия програмист (разработчика), не би трябвало да е проблем всеки следващ да се запознава набързо със спецификацията и без проблем да напише поредния модул за сайта.

Когато се предлага толкова сериозно оферта за договор и т.н. трябва да се опише поне общо какъв framework се ползва (ако има такъв) и какви са специфичните изисквания (т.е. това дето задължително трябва да го направиш по конкретен начин без значение дали ти харесва). Няма как сериозен програмист да се съгласи да подпише договор на сляпо без да е хвърлил поглед върху кода или поне върху части от него с някакви обяснения/спецификация. Едни сайт системи са много добре написани и лесно се пишат модули към тях. Други са толкова ужасно написани, че ще ти коства големи усилия за всяко подобрение. Това прави разлика в цената на труда, въпреки че видимият резултат е еднакъв.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Разбира се че всеки който се срещне с мен ще му дам достъп до каквото му трябва по надлежният ред. Също така всеки кандидат който се среща с мен преглежда нещата и изготвя оферта ще бъде платен.
Един вид всяка среща, всяко действие изготвяне на оферта (дори и да не е в писмен вид) ще се заплаща от моя страна.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Условия:
...
Достъп до сайта след подписване на договор;
Коментарът ми от горе е във връзка с това.
В момента не приемам поръчки, а и не съм от София, така че няма защо да бъда считан за кандидат. Иначе ти пожелавам успех в търсенето на подходящ/и кандидат/и.
 
От: Търся човек или фирма за преработка и модификация на сайт

Ще си позволя да вмъкна само една препоръка: набележи си няколко човека и подпиши договор за конфиденциалност (т.е. да си гарантираш, че няма да разпространяват кода и няма да го използват за техни проекти... тъпото е, че няма как да разбереш дали го използват, но това е друга тема). След този договор им предоставяш кода си, точен списък със задачи (този списък ще ти е забранено да го модифицираш в последствие та го обмисли добре) и чак тогава чакаш да ти кажат време за изпълнение, цена и т.н.т. Аз не мога да си представя да ми висиш на главата докато се опитвам да ти разбера системата :) Интересното е, че един сериозен програмист би минал през цялата тази бумащина само ако накрая ще вземе тлъста пачка, та това също не е за подценяване. Също така срока за изпълнение трябва да е плаващ - повечето програмисти работят по странични проекти само в свободното си време, но понякога са твърде натоварени на основната си работа и свободното време е непредвидима величина.

Трудно е да се довериш на някой непознат в интернет та може би най-добрият вариант за теб е да се обърнеш към фирма - те поне ще имат ресурса да приключат на време
 

Горе