Тюториали за Начинаещия Уебмастър

contra

Well-Known Member
Правя си тука една темичка дето мога да я линквам секи път като някой почне да задава въпроси от типа "Аве кажете как да си напрая сайт и да пичела пари от Интернет? Скайпа ми е gOSho_RulEZZZ_96 - нeкой да ме адне и да ми обесни сичко подробно! :shock: "

За възможно най-лесно първата група четива са възможно най-кратки и се намират на един и същ сайт. Ама за възможно най-юзър френдли ще линкна всеки тюториал отделно и в правилната последователност:

  1. За хептен Начинаещи - http://www.tizag.com/beginnerT/
  2. HTML - http://www.tizag.com/htmlT/
  3. CSS - http://www.tizag.com/cssT/
  4. Уеб Хостинг - http://www.tizag.com/webhost/
  5. СЕО - http://www.tizag.com/SEOTutorial/

Update 2:
23 Афилиейт Маркетинг КРАТКИ ръководства - кратки, точни, практически обяснения как да се прави това или онова - примери:
- Succesfully Launching and marketing your First Website
- How To Rewrite Articles
- Duplicate Content
- Creating a site that sells
- SEO Made Easy (само в зип-а, няма го на сайта)
- Link Strategy
- How to Hide Affiliate Links

Link: MoreNiche Tutorials
Link 2: 23_Affiliate_Marketing_Guides.zip (същите неща, но в ПДФ формат за офлайн четене + няколко допълнителни гайда, няма вируси)

Update 3:
[Deleted]

Забележка: Линкът горе е към файл в ШерингМатрикс. Няма да взема пукната стотинка от това че сте свалили файла, просто не ми се търси друг файл хостинг.
Забележка 2: Всичко е на Английски. Ако не знаете езика, отделете 1-2 години да го научите и тогава мислете за пари от Интернет...
 
Последно редактирано:
Аудиторията, която таргетираш с този пост, т.е. gOSho_RulEZZZ_96 с изказвания като цитираното по-горе, трудно ще я спечелиш със статии на английски език. :) Дай нещо по-лесно.
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Добавих колекция от кратки Интернет Маркетинг ръководства за тия дето бързат и нямат време да четат пространни жития.
 
Последно редактирано:
Лелеее... току-виж и аз съм се захванала с уебмастъринг! Мерси много... Не съм разпитвала точно от съмнения, че ще стана като ГошоРулзззззз Хех... Сега ще мога и да понауча нещо по-така... за любителстване.

Бих ти дала реп, ама не мога, защото си ми последният, на когото съм давала :/ А и мен английският не ме притеснява. ДАже смятам, че заради разнообразието е по-добре на английски да се чете....
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Това, което си направил е доста полезно. Реп от мен, но както се изказаха по-горе, 96 го мързи да чете на български, ти на английски му даваш... Иначе аз ще поразгледам какво пише :)
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Тенк ю.

Аз май уеко не съм уцелил раздела помежду другото.. Някой админ може да премести, ако иска.
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Сложи една плъгина за гугъл транслейт в сайта ако не могат да се сетят да си го преведат на български в гугъл преводача

wordpress има такава ползвам е в няколоко блога
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Полезна е темата. Но и според мен на английски губиш 99% от подрастващите предприемачи.
Има предостатъчно старт-ъп левел материали и на български ;)
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Полезна е темата. Но и според мен на английски губиш 99% от подрастващите предприемачи.
Има предостатъчно старт-ъп левел материали и на български ;)
Дори да научат тва-онва от четене на бг гайдс, ако не чактисват Инглиш, после нищо няма могат направи.
Ама нищо.

"Нищо" включва и това да си купят пакет от Суперхостинг с цпанел на булгариш, да шибнат една преведена Джумла и да пуснат поредния поп-фолк блог (сори, Лисичке).
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

И ти си прав, но съгласи се, че да четеш специфична литература със съответната терминология и да свързваш смислово текста за да го разбереш е едно.
Планина разлика има от шаблонните, лесноразбираеми изрази, които се ползват в джумла, уордпресс, фронт пейдж, файл зилла и т.н. ;)
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

И ти си прав, но съгласи се, че да четеш специфична литература със съответната терминология и да свързваш смислово текста за да го разбереш е едно...
Никой не е казал, че в началото се чете лесно.
Който иска, все някога трябва да зачовърка и не толкова лесното.

Който иска може да направи подобна темичка с източници на
български. Да речем че мене просто не ме е еня дали на ВСЕКИ
ще му е лесно да смели инфото.

В крайна сметка не може всички да са уебмастъри,
трябва да има и строителни работници, и сервитьори.

Powered by Даскала ми по Математика
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Добавих нещо, дето може би не трябваше да слагам - пример за Скамерски начин за печелене.
Просто прецених, че е интересен и може да ви даде идеи за други, по-етични врътки.

Посоченият конкретен чалъм едва ли действа толкова ефективно, колкото е описано, затова не се юрвайте да го прилагате...
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

То ако беше толкова лесно... всички щяха да са програмисти и да взимат 2к и 3к заплати дори и повече.
 
От: Тюториали за Начинаещия Уебмастър

Много труд е ! От личен опит Ви го казвам. Ако искаш да станеш добър трябва да четеш като изоглавен. Лошото при нашата професия е, че ти тъкмо влезеш в норма и се появят 10 нови технологии и коя от коя повече четене иска. Но и като кажеш, че не било лесно, не значи, че хората трябва да се отказват. Като те е страх от мечка не ходи в гората.
 
Не е от най-лесните професии, но честно казано не е и нещо мега мега трудно. Въпросът е желанието и работата. Няма кой знае какво повече. ;) И постоянно се учи тук. Нон стоп нещо се случва, нещо ново излиза, сменят се тенденции и ей така.
 

Горе