УРЛ като анкор и Пингвина

От: УРЛ като анкор и Пингвина

Аз май не разбрах за какви линкове иде на реч. За вътрешни на сайта или за нормалния линкбилдинг?
В първия вариант - не е проблем (това имах предвид с МНСтата - тях за най-малка онпейдж грешка те праща на майната си)
Ако става на въпрос за разнообразяване на линковете към сайта - дори го препорьчвам. Прави ти сайта брандабъл. Проверено е.
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Аз май не разбрах за какви линкове иде на реч. За вътрешни на сайта или за нормалния линкбилдинг?
В първия вариант - не е проблем (това имах предвид с МНСтата - тях за най-малка онпейдж грешка те праща на майната си)
Ако става на въпрос за разнообразяване на линковете към сайта - дори го препорьчвам. Прави ти сайта брандабъл. Проверено е.

за нормален линбилдинг има превид -99% сиг
пита дали е подозрително да слага активни линкове - с anchor самия линк (а не с keуword-а за който се бори) в статии и т.н.
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Добре де а не ви ли изглежда съмнителен анкор УРЛ-то и добавен тайтъл - ключова дума
Това явно подсказва че линка все пак е правен ръчно и в тази си конфигурация явно с цел манипулация на серпа.
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Добре де а не ви ли изглежда съмнителен анкор УРЛ-то и добавен тайтъл - ключова дума
Съмнителен е дотолкова, доколкото е станал умен Г. Според мен, най-голям процент анкор трябва да преобладава урл-то. Просто най-логичното действие от страна на обикновения потребител е да сподели урлто.
Ще се изненадате от процента на хората, които не знаят как да ''анкорят'' линковете във форуми/блогове. Според мен, Г ще суче с неговите си животни, докато не види сметката на SEO-та рано или късно. Така че тези , които са на принципа - бавно, но славно (в случая натурално) ще оцелеят И през следващите ъпдейти.
Аз залагам на guest blogging като водещ фактор в SEO-то в близко бъдеще. Приемам облози:)
 
Съмнителен е дотолкова, доколкото е станал умен Г. Според мен, най-голям процент анкор трябва да преобладава урл-то. Просто най-логичното действие от страна на обикновения потребител е да сподели урлто.
Ще се изненадате от процента на хората, които не знаят как да ''анкорят'' линковете във форуми/блогове. Според мен, Г ще суче с неговите си животни, докато не види сметката на SEO-та рано или късно. Така че тези , които са на принципа - бавно, но славно (в случая натурално) ще оцелеят И през следващите ъпдейти.
Аз залагам на guest blogging като водещ фактор в SEO-то в близко бъдеще. Приемам облози:)




Вариант 1
Като има определен процент на дистрибуция на анкорите, по които алгоритъма зачита линковете на някой сайт за натурални .... то тази може да бъде ривърсинджинраната от линковете на някой ранкващ сайт ... В идеалния случай може да да забъркаш на микс от линкове с подобни пропорции и качество.... както и схема за натрупването им разпрелена във времето...

Вариант 2
Това което правят западните сеота може да се каже че е маркетингова кампания разпределена в дълъг период от време, при която сайта се побутва с различни методи за да натрупва натурални линкове

И в двата варианта стойността и продължителността на сео кампаниите ще нарастват във времето... дори и да си правиш сам сеото ще ти трябва повече време за да нагласиш нещата :(
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Съмнителен е дотолкова, доколкото е станал умен Г. Според мен, най-голям процент анкор трябва да преобладава урл-то. Просто най-логичното действие от страна на обикновения потребител е да сподели урлто.
Ще се изненадате от процента на хората, които не знаят как да ''анкорят'' линковете във форуми/блогове. Според мен, Г ще суче с неговите си животни, докато не види сметката на SEO-та рано или късно. Така че тези , които са на принципа - бавно, но славно (в случая натурално) ще оцелеят И през следващите ъпдейти.
Абсолютно! Тук, във форума, освен истерия, има и леко психясване.
Народа си знае копи линк - пляс линк. Ако тово е лошо, първи ще пострадат уикипедията и новинарските сайтове. Пък не забелязвам да страдат.
Градина Вискяр и директното h ttp://xn--b1amgyd9f.com/ го има като форумни подписи на толкова места, че би трябвало да съм на кучето под опашката.
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Точно така! Семантиката му е новата майка на seo-то, урл-то е бащата. Пингвина трепе анкорите. Следователно те са обект на манипулация (според г). Обаче дирктен линк с анкор урл, в тематичен сайт + релевантен текст + seo url = натуралност + защита от менажерията.
Защо ти е изнасилен анкор, когато ключовата дума е в урл-то :)?
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Точно така! Семантиката му е новата майка на seo-то, урл-то е бащата. Пингвина трепе анкорите. Следователно те са обект на манипулация (според г). Обаче дирктен линк с анкор урл, в тематичен сайт + релевантен текст + seo url = натуралност + защита от менажерията.
Защо ти е изнасилен анкор, когато ключовата дума е в урл-то :)?

Не винаги е в урл-то. Докато не се направи експеримент зорлем ще разберем какво мисли пингвина. Да не е имало ъпдейт вчера? :)
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Според мен, Г ще суче с неговите си животни, докато не види сметката на SEO-та рано или късно. Така че тези , които са на принципа - бавно, но славно (в случая натурално) ще оцелеят И през следващите ъпдейти.

Тази му борба е обречена - Щото нета е като кофа с лайна, колкото и да разбърква лайната в кофата отгоре няма да изплуват маргаритки.

Зад хубавите и чисти като сълза сайтове дори и да са стояли хора с чисти намерения те отдавна са се отказали защото дори и да им е хубав сайта докато е нов той не се вписва в представите на Г за ауторити - а когато минат няколко години и му дойде ред да изплува натурално на въпросните хора отдавна им е минал мерака да се занимават с този сайт защото им е писнало да си губят времето.
Пътят на Г е по скоро да се опита да отсее сайтовете на най читавите спамери - Тоест на хората които си поддържат редовно сайтовете за да е актуална информацията в тях - А щом имат време и желание да правят СЕО би трябвало значи да имат време да си поддържат сайтовете.
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Не винаги е в урл-то. Докато не се направи експеримент зорлем ще разберем какво мисли пингвина. Да не е имало ъпдейт вчера? :)

От няколко месеца правя експерименти и животно не ме е порязало. А г ме харесва :)
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Защо ти е изнасилен анкор, когато ключовата дума е в урл-то :)?
Тоест анкор www,site.com/ключова дума дава същата тежест като анкор ключовата дума към същото урл и може да се посмами с него повечко без угроза от пингвин? Нещо е зацепих последното:)
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Тоест анкор www,site.com/ключова дума дава същата тежест като анкор ключовата дума към същото урл и може да се посмами с него повечко без угроза от пингвин? Нещо е зацепих последното:)

Не спамя. Карам по-натурално. И да, не съм имал проблеми по този начин с пингвина.
Не мога да съм 100% сигурен за тежестта, но нали ключовата дума присъства :)
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Тази му борба е обречена - Щото нета е като кофа с лайна, колкото и да разбърква лайната в кофата отгоре няма да изплуват маргаритки.

Зад хубавите и чисти като сълза сайтове дори и да са стояли хора с чисти намерения те отдавна са се отказали защото дори и да им е хубав сайта докато е нов той не се вписва в представите на Г за ауторити - а когато минат няколко години и му дойде ред да изплува натурално на въпросните хора отдавна им е минал мерака да се занимават с този сайт защото им е писнало да си губят времето.
Пътят на Г е по скоро да се опита да отсее сайтовете на най читавите спамери - Тоест на хората които си поддържат редовно сайтовете за да е актуална информацията в тях - А щом имат време и желание да правят СЕО би трябвало значи да имат време да си поддържат сайтовете.

Гошо забърка говната. И няма да има оправия, колкото и да ги джурка. Прав си - маргаритки няма да има. Ако ще и най-рядкото животно на планетата да докара. И така ще е, докато гошо не спре да печели от рекламите в Мрежата. А това едва ли ще се случи.

Малко встрани от темата:
Участвах в един форум, към сайт - специализирани. Дори имах злощастието да съм един от модераторите, когато се сгромоляса.
Сайта си бе красотичка, и нищо повече. Форума се разви. Никакво SEO и по двете места. Пишеше се много, още повече се четеше. По страшно много думи, не мога да ги нарека ключови, щото никой не "ключеше", форума бе на първа страница в SERP-а дълго време. По дълги фрази бе на първо място. И така до прецакване на базата данни и отрязване на вътрешната търсачка от старото съдържание. Писането полека замря, четенето също. Сега форума и сайта ги няма никакви в SERP-а.
Единственото ми обяснение е спирането на постъпващо свежо съдържание.
 
От: Re: УРЛ като анкор и Пингвина

Да, някои системи си го разпознават. За WP ще се съглася. Едно време ми го плескаше като линк.

Добре ще се получат с линкове от типа на:

1. Източник
2. Информацията е предоставена от ХХХХ
3. Повече по темите от ХХХХ, тук

И всякакви такива неща, които не подсказват за линк билдинг, а за натурален шеринг от потребителите.

Според мен предложението на Blinky е най-натурално.

Друг вариант е да използваш анонс от 1-2 реда + www . site . com

Следният вариант също е подходящ:

HTML:
<a href="http://www.site.com" target="_blank" title="Brand">http://www.site.com</a>
 
От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Тази му борба е обречена - Щото нета е като кофа с лайна, колкото и да разбърква лайната в кофата отгоре няма да изплуват маргаритки.

Зад хубавите и чисти като сълза сайтове дори и да са стояли хора с чисти намерения те отдавна са се отказали защото дори и да им е хубав сайта докато е нов той не се вписва в представите на Г за ауторити - а когато минат няколко години и му дойде ред да изплува натурално на въпросните хора отдавна им е минал мерака да се занимават с този сайт защото им е писнало да си губят времето.
Пътят на Г е по скоро да се опита да отсее сайтовете на най читавите спамери - Тоест на хората които си поддържат редовно сайтовете за да е актуална информацията в тях - А щом имат време и желание да правят СЕО би трябвало значи да имат време да си поддържат сайтовете.
Най-успешните сайтове не разчитат на СЕО.
И точно затова на практика са циментирани на позициите си.
Чистите сайтове с добър контент имат само един път - нагоре.

Да се опитвате да разсъждавате върху неща като Пингвини и алгоритми е безсмислено в средно- и дългосрочен план. Случва се това, дето писах (преди 3 години май беше) тук във форума - The Death of SEO.

Дори да се нагодите към Пингвина, след няколко месеца Гугъл ще пусне от клетката Щрауса и (примерно) половината ви сайтове ще бъдат окълвани, наритани, и стъпкани в пясъка. И след някоя и друга година ще осъзнаете, че не можете да правите нищо освен СЕО, а СЕО вече не съществува.
 
От: От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Най-успешните сайтове не разчитат на СЕО.
И точно затова на практика са циментирани на позициите си.
Чистите сайтове с добър контент имат само един път - нагоре.

Да се опитвате да разсъждавате върху неща като Пингвини и алгоритми е безсмислено в средно- и дългосрочен план. Случва се това, дето писах (преди 3 години май беше) тук във форума - The Death of SEO.


Дори да се нагодите към Пингвина, след няколко месеца Гугъл ще пусне от клетката Щрауса и (примерно) половината ви сайтове ще бъдат окълвани, наритани, и стъпкани в пясъка. И след някоя и друга година ще осъзнаете, че не можете да правите нищо освен СЕО, а СЕО вече не съществува.
Донякъде е така. Но не точно. Г може и да променят играта - всичко става все по-социално. Но това не значи, че и СЕО-то няма да е по-социално :)
 
От: От: От: УРЛ като анкор и Пингвина

Най-успешните сайтове не разчитат на СЕО.
И точно затова на практика са циментирани на позициите си.
Чистите сайтове с добър контент имат само един път - нагоре.

Да се опитвате да разсъждавате върху неща като Пингвини и алгоритми е безсмислено в средно- и дългосрочен план. Случва се това, дето писах (преди 3 години май беше) тук във форума - The Death of SEO.

Дори да се нагодите към Пингвина, след няколко месеца Гугъл ще пусне от клетката Щрауса и (примерно) половината ви сайтове ще бъдат окълвани, наритани, и стъпкани в пясъка. И след някоя и друга година ще осъзнаете, че не можете да правите нищо освен СЕО, а СЕО вече не съществува.

Ноке дай ми пример за успешен сайт дето не разчита на СЕО - Всичките примери за които се сещам са все проекти на големи компании дето си имат добре изградена мрежа за онлайн и офлайн реклама и добри бюджети за реклама - Останалите сигурно се броят на пръсти - Няма как да изплуваш и да се задържиш на повърхноста с едниния чист и не опетнен сайт щото няма да има кой да го види докато е млад а ти нямаш време да го чакаш да остарее.
И ако все пак това е възможно за нещо ново дето ще грабне хората не виждам как ще стане за афилейт сайтовете или онлайн магазините дето ти си 1000 и първият дето се опитва да се качи на клона а тия пред тебе са с 10 обиколки напред (години)
 
От: УРЛ като анкор и Пингвина

Е имам 2 такива сайта. На единия примерно само му пейстнах линка у една соц. мрежа и след 2 седмици имаше по 1500-1800 уникални/ден, абсолютно таргетирани. Народът сам му направи линк-билдинг. И продължава да му прави. Има и разни други подробности де, ама никога не съм го събмитвал в директории, социалки или нещо от рода. Онпейдж СЕО-то не го броим.

За афилиейт или стандартен магазин ще е по-трудно със сигурност. Но едва ли е невъзможно с малко повече въображение. Маркетинг му е майката, не СЕО.

Вече не бих почнал проект, дето има нужда от изкуствен линк-билдинг. Дет са вика, никой не може ме върна на село :) .
 

Горе