Уважавай, за да те уважават

От: Уважавай, за да те уважават

http://vbox7.com/play:6c20ccf65e
някаквъ мангал казва, че е Хитлер :mrgreen: друг иска да си направят нация :mrgreen:


И се чудя, тия мангали, що за лош човешки материал са, след като живеят в една държава от поколения наред и дори не могат свободно да говорят официалния език :shock:

Няма какво да се чудиш - образователна система не работи :wink:
повечето учат до 6-7 клас, до като са в гетата (по-голяма част) си плямпат на цигански...

ако се направи радикална промяна в образованието - над 60% от ромите ще се образовани до завидно ниво.
Факт е, че има роми които учат и става хора от тях (давали са по тв такива) и голяма част от останалите могат да го направят ако се принудят по някакъв начин.

Ако част умствените възможности се предават по наследство - смятам, че при промяна на образоватената с-ма може да се коригира и да има задоволителни резултати.
 
Последно редактирано:
От: Уважавай, за да те уважават

Утопия. Що не се замислиш, че във всички държави с компактно циганско население то е трудно говорещо местния език и неуко. Е на всички ли образователните им системи са скапани или проблемът е някъде другаде? Просто мангалите са тъпи по природа, това е истината. Както и да ги обучаваш, все тая. Аз пък не приемам, че всички хора се раждат с еднакви умствени възможности. Има умни има и тъпи. Сред българите също има тъпи, но има и много умни, докато сред мангалите има мнооого тъпи и тук там по някой проблясък.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Сега чета пак гавра с национален герой този път от ДуПяСе:

Как ДПС опорочи празника на град Кърджали

На сесия на Общинския съвет мнозинството съветници от ДПС провалиха обявяването на генерал Васил Делов посмъртно за почетен гражданин на Кърджали. Шестнайсетте гласа на ГЕРБ и БСП бяха недостатъчни за подкрепа на посмъртната номинация на генерала - освободител.

"На практика тези 22-ма общински съветници в Кърджали не се чувстват български граждани, а се чувстват свързани с каузата на Република Турция, наследник на Османската империя", коментира пред Радио "Фокус" директорът на Националния исторически музей Божидар Димитров.

"И затова оспорват не само ген. Делов, но и каузата на цялата война, а това е много опасно. Те са български граждани и следващият логичен ход е да се откажат от българско гражданство или да вкарат в Общинския съвет, поради мнозинството, може би, ще успеят - да се обяви за почетен гражданин на Кърджали Явер паша, т.е. турският паша, който стои срещу полк. Делов (той още не е генерал тогава, когато освобождава Кърджали).

И да изградят паметник на този свой сънародник, защитавал града от българската армия", коментира Божидар Димитров.
 
От: Уважавай, за да те уважават

http://vbox7.com/play:6c20ccf65e
някаквъ мангал казва, че е Хитлер :mrgreen: друг иска да си направят нация :mrgreen:

Такава ни била държавата на който не му харесвало да ходел да живее в Швейцария "Илиян Илиев Цигански лидер". Ами хайде давайте братя Българи, да се дигаме от България и да оставим "българия" на циганите и да ходим да живеем в Швейцария!!! Ако се чудите защо "българия" е в кавички и с малка буква не се чудете защото това не е вече нашата България.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Утопия. Що не се замислиш, че във всички държави с компактно циганско население то е трудно говорещо местния език и неуко. Е на всички ли образователните им системи са скапани или проблемът е някъде другаде? Просто мангалите са тъпи по природа, това е истината. Както и да ги обучаваш, все тая. Аз пък не приемам, че всички хора се раждат с еднакви умствени възможности. Има умни има и тъпи. Сред българите също има тъпи, но има и много умни, докато сред мангалите има мнооого тъпи и тук там по някой проблясък.

Далеч съм от мисълта, че всички всички ще се образоват. Но смята, че поне 50% може да се постигнес лед няколко години.

Аз си мислея, че интеграцията е точно това - да се образоват за да се впишат в обществото, като си намерят мястото под формата на работа сред българи, частен бизнес, наука и т.н.

Не може да вкараме всичките в затвора, убием (както dalasweb иска) или изхвърлим на друго място.

Циганчетата нямат от кого да вземат пример.
При тях живата им се развива по един и същи начин (с много малко изключение)
бедност-бой-малко училище-кражби-деца

това е при родителите, това ще бъде и при децата
Да не говорим, че малките няма подходящи родители от които да вземат положителен пример.

Ако се вземат 100 циганета и се гледат от нормално - средностатистическо семейство...над 70% от тях ще бъдат нормални.
искам да кажа, че околната среда оказва може би най-голямо влияние.
Ако почнат да се образоват след десетина поколения ще бъдат обиконовени малцинства - като турците.

Аз не казвам, че всички се раждат с еднакви умствени възможности!
В момента повечето циганета нямат никакви възможности - мисля, че може да се промени.
Нямам предвид още от първата година след радикалната промяна в образованието да имаме циганета които ще станат лекари, адвокати и т.н.
Но в момента те не стават и за чистачи.

Образованието е единственият начин за решение на този проблем.

да оставим "българия" на циганите

Никога!
 
  • Like
Реакции: snux
От: Уважавай, за да те уважават

Такава ни била държавата на който не му харесвало да ходел да живее в Швейцария "Илиян Илиев Цигански лидер". Ами хайде давайте братя Българи, да се дигаме от България и да оставим "българия" на циганите и да ходим да живеем в Швейцария!!! Ако се чудите защо "българия" е в кавички и с малка буква не се чудете защото това не е вече нашата България.

Съвсем умишлено и съзнателно правят живота тук труден и непоносим, с цел българите да се изнесат и да живеят в чужбина, а тук да се освободи място за... :twisted: И много българи бягат навънка, даже четох наскоро че всеки месец по 10 млади човека напускали страната с еднопосочен билет, не на временна бригада или екскурзия. И така лека по лека, българите ще останат малцинство, а за сметка на това джанговците и рязаните фесове ще са мнозинство.

Ако не си платиш тока идват и ти го спират нали ?! Следиш зорко датите на месеца и като наближи срока за плащане, бягаш с треперещи крака да си го платиш, че а си закъснял - а са ти дръпнали шалтера. А джанговците са на безплатен ток. Е как става така ? Ако някой джанго извърши престъпление, ще се отърве с условна присъда или някаква минимална. Ако българин удари шамар на мангал - жална му майка от правосъдието което е полза на мангалите и престъпниците и лихварите. Ами сами можете да си направите изводи в чии интерес работи тази държава. Всеки случай не е на нас българите!
 
От: От: Уважавай, за да те уважават

Сега чета пак гавра с национален герой този път от ДуПяСе:

Как ДПС опорочи празника на град Кърджали

На сесия на Общинския съвет мнозинството съветници от ДПС провалиха обявяването на генерал Васил Делов посмъртно за почетен гражданин на Кърджали. Шестнайсетте гласа на ГЕРБ и БСП бяха недостатъчни за подкрепа на посмъртната номинация на генерала - освободител.

"На практика тези 22-ма общински съветници в Кърджали не се чувстват български граждани, а се чувстват свързани с каузата на Република Турция, наследник на Османската империя", коментира пред Радио "Фокус" директорът на Националния исторически музей Божидар Димитров.

"И затова оспорват не само ген. Делов, но и каузата на цялата война, а това е много опасно. Те са български граждани и следващият логичен ход е да се откажат от българско гражданство или да вкарат в Общинския съвет, поради мнозинството, може би, ще успеят - да се обяви за почетен гражданин на Кърджали Явер паша, т.е. турският паша, който стои срещу полк. Делов (той още не е генерал тогава, когато освобождава Кърджали).

И да изградят паметник на този свой сънародник, защитавал града от българската армия", коментира Божидар Димитров.

Това ще разбули много лошо всичко ще има и безредици, хората визирам Българите вече не им издържат нервите.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Нали има едно предаване за нЕкви англичани в България,е там им зададоха точно такъв въпрос "Защо не пращат децата на училище,като имат възможност" е мангала беше искрен(и за други неща) и си каза,че няма никаква далавера и по-добре да ги праща да просят и да ровят по кофите,за да изкарват пари.Ето вижте http://play.novatv.bg/play/256050/ на мен ми беше много интересна реакцията на англичаните....особено за тока от къде идва....
 
От: От: Уважавай, за да те уважават

Nortrant, аз съм против това някой да е привилегирован. Всъщност защо трябва всички да са образовани? Не е нужно, има достатъчно нискоквалифициран труд, който може да бъде вършен от тях. Интеграцията е утопия, извинение за неспазване на закони и обратна дискриминация към нас българите. Който нарушава закона трябва да бъде вкарван в затвора, ако трябва 90% от тях да отидат там, не ме интересува. Ще построим затвори и ще ги впрегнем да работят. Не може да се толерират престъпници, само защото "не може да ги вкараме всички в затвора".

Циганчетата от кой взимат пример не е наш проблем. След като не могат да гледат деца, няма да ги правят. Безотговорното отношение към поколението трябва да е подсъдно.

Другото което пишеш е утопично. Пак ти казвам, по цял свят циганите са едни и същи. Без значение къде се намират, в каква държавата живеят или каква е образователната система в държавата. Просто са глупави по природа, това е. Не е образованието начин да се реши никакъв проблем. Не можеш от магарето да направиш кон. Щом си се родил такъв, ще си знаеш мястото и ще допринасяш пълноценно според възможностите си. В това няма нищо лошо, просто такава ти е съдбата. Ако не ми вярваш, кажи ми един циганин допринесъл с нещо към общото благо на човечеството. Поне един за хилядите им години съществуване. Всеки народ има хора, измислили по нещо, дали своя дял към културата на човечеството, без значение, българи, турци, гърци или каквито искаш. Дай ми пример с такъв човек от циганското племе.

А иначе, да ти кажа, нас трябва да ни е грижа за собствения ни етнос на първо място, а час след това да се правим на добри самаряни и да облагородяваме сульо и пульо. Защото с тези темпове на измиране/ниска раждаемост просто няма да ни има след 50-100 години.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Redrum, в момента циганите са по-привилегировани от нас - това е всеизвестен факт...те са неграмотни, нямат морал и изградена ценностна система, те са безотговорни - само искат а не дават нищо в замяна.

Незнам колко пари отиват за "интеграция" но мисля, че не действа това което правят...след 10 години няма да има никакъв ефект.
Точно заради това си мисля, че трябва да са образовани за да се впишат в обществото и да заемат своята позиция - която няма да нито по-ниска, нито по-висока от тази на която сме и ние.

Казваш да се промени само законодателната система и всеки с провинение да се бута в затвора....
незнам колко ни излиза един затворник - но няма ли да е по-евтино да им дават помощи?

голяма част от циганите крадат заради това, че нямат пари дори за храна
налага им се защото нямат работа - а защо нямат: пак опираме до образование (извън темата: смятам, че трябва да с епромени образователната система главно заради българските деца)
ако се "принудат" да учат - след едно-две поколения проблема ще е с 50% по-малък.
Циганите ще имат пример от реализирали се такива.

казваш, че има колкото искаш нискоквалифицирана работа - то работа има, но пари няма :mrgreen:
в момента съм сигурен, че няма много свободни позиции за тях

няма как да им се осигури на всичките такава работа...

Потърсих информация в цифри но не открих много..
но ето малко ориентировъчни (нз кога са обновявани)

това е за ромите в Европа
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a8/Eurogipsy.PNG/675px-Eurogipsy.PNG

България:
313 000 (1992);
325 908 (2011);
Независими източници посочват бройки между 700 000 - 800 000

при нас цифрата за % цигани от населението е най-голяма.

следователно и проблема е най-голям..едно е 300к на 19 милиона (румъния) друго е 300к-700к на 5 милиона (БГ).

казва, че това е утопия...
но аз мисля, че проблема може да се намали (добре, не да се реши)

http://bg.wikipedia.org/wiki/Цигани - тук има един списък с реализирали се цигани
повечето в сферата на изкуството - певци, художници

има и доктор - явно средата в която израстваш е много важна и това, че си циганин не е от първостепенна важност
 
От: Уважавай, за да те уважават

530594_463128003729765_1843724390_n.jpg
 
От: Уважавай, за да те уважават

Много са изобретателни "братята роми". :lol:

ЗВЕРОВЕ! ДЕЦА НАДУХА СМОК С ПОМПА И ГО ВЗРИВИХА (СКАНДАЛНО ВИДЕО)

Момчета от селото на „турските рапъри”, които се изгавриха с българските светини, станаха „герои” като батковците си.

[video=youtube;0YxPTmsLRpM]http://www.youtube.com/watch?v=0YxPTmsLRpM[/video]
 
От: Уважавай, за да те уважават

http://vbox7.com/play:6c20ccf65e
..
Няма какво да се чудиш - образователна система не работи :wink:
повечето учат до 6-7 клас, до като са в гетата (по-голяма част) си плямпат на цигански...
...
ако се направи радикална промяна в образованието - над 60% от ромите ще се образовани до завидно ниво.
..
Ако част умствените възможности се предават по наследство - смятам, че при промяна на образоватената с-ма може да се коригира и да има задоволителни резултати.
Глупости.
Недей да смяташ, ако не знаеш таблицата за умножение.

Питай родителите си и дядовци/баби колко са се учели мингяните когат образователата система е работела.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Глупости.
Недей да смяташ, ако не знаеш таблицата за умножение.

Питай родителите си и дядовци/баби колко са се учели мингяните когат образователата система е работела.


Манго го учиха военните в ТВ(не е телевизия), при това доста по успешно от образователната система. За година и половина четмо, писмо бележити българи, всичко им се изясняваше. Да не говорим, че и занаят им даваха в ръцете ... и най-вече там им ставаше ясно, че на всяко действие има равно по сила противодействие, а това възпитаваше отговорност:)
 
От: Уважавай, за да те уважават

Коментара на една мацка относно снимкта:) Сякаш не съм виждал толкова крайно настроено момиче и то на тази възраст. :)


Не го бях изгледал цялото като пуснах поста, обаче мацката кърти направо. Ето какво рече по едно време: "Бойко, ако не направиш нещо сега, рискуваш след години мазни мангали да си навират пишките и в твойто лице. " Не че има такъв шанс, защото Борисов ще бъде в кошчето на историята, но самата идея на казаното е готина:)

[video=youtube;sXEQ5NKVXTM]http://youtu.be/sXEQ5NKVXTM[/video]
 
От: Уважавай, за да те уважават

Коментара на една мацка относно снимкта:) Сякаш не съм виждал толкова крайно настроено момиче и то на тази възраст. :)

Нокето да и праща покана за групата на хейтърите бързо. :lol:
 
От: Уважавай, за да те уважават

Нокето да и праща покана за групата на хейтърите бързо. :lol:
Ми веднага, ако се регне тука.

За какви интеграции говорите горе... Най-оптималното решение е ДЕЗинтеграция.
На клетъчно ниво.
Па що не и на молекулярно - ако се инвестира в подходящи съоръжения...
 
От: Уважавай, за да те уважават

Ми веднага, ако се регне тука.

Блинки ще се кара :p

За какви интеграции говорите горе... Най-оптималното решение е ДЕЗинтеграция.
На клетъчно ниво.
Па що не и на молекулярно - ако се инвестира в подходящи съоръжения...

Аз говорех (пишех) сериозно!

Чете ли днес за една циганка която осъди България в Страсбург?

Манго го учиха военните в ТВ(не е телевизия), при това доста по успешно от образователната система. За година и половина четмо, писмо бележити българи, всичко им се изясняваше. Да не говорим, че и занаят им даваха в ръцете ... и най-вече там им ставаше ясно, че на всяко действие има равно по сила противодействие, а това възпитаваше отговорност:)

Ами точно.
Образование и труд - това е начина...а не от ЕС да ни дават милиони да ги "интегрираме" които дори не знам как ги изпозлват и в кои джобове влизат...

Промяна в образователната и социалната система, промяна начина на работа на МВР + трудови наказания за леки провинения.
 
От: Уважавай, за да те уважават

Ето я развръзката:

Циганите, които се изгавриха с портретите на велики българи, ще положат обществено полезен труд
40 часа труд – това ще получат като наказание циганите, които се подиграха с няколко велики личности. В началото на следващата година те ще трябва да положат усилия по обществено полезна дейност, съобщи Нова ТВ.



Малко ли е, много ли е, не мога да преценя. Но все пак са си два месеца бачкане по 4 часа на ден. По-добре от нищо, нали? Дано да се приложи качествено, а не само на хартия.


СТИГА ЛИ ИМ?!
 

Горе