Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Има ли форума нужда от допълнителна и/или по-строга модерация?


  • Общо гласове
    51

pa_lta

Well-Known Member
1. Модерация.
Нещо в повече ми идва простотията в любимия ми форум! То не бяха обиди, то не бяха изцепки, то не беше бълвоч!

Знам, че форума е ваш, а и двамата си имате бизнес/и и личен живот, за това дайте да видим какво може да се направи по въпроса за модерацията на форума "НИ".

Да се делегират права на някой друг потребител с достатъчно репутация и свободно време, за да я съблюдава и той или? Може и платено - аз съм за!

Единият от вариантите е една сметка, където да отиват неизползвани пари от оферти на предприемачи, на които е помогнато безплатно. Първа вноска - 100 лв награда за този който събори блог в webs.com, не съм се допитал до @ biaaro, но ако все пак е платил на някой за услугата - аз ще покрия сумата!

Ще си позволя да цитирам мненията и на още двама колеги и то само от една тема, за да не решите, че това е само мое мнение:
Колеги, не превръщайте форума в място на ''кепабчийница'' и лаф моабет извън темата на форума. Достатъчно колеги в сектора преустановиха активността си тук, няма нужда да се продължава това, нали така?
Добра модерация -добър форум:)
Абсолютно. Тук е форум за бизнес, не за хейт и спам. То вече не може човек една нормална тема да прочете, а пазара май е много зле, като гледам какво е количеството на новите оферти.
Този форум е безценен източник на информация от първа ръка, но напоследък е чудо..
... дайте да си модерираме мястото, в което обменяме опит вече години наред, инак вече и аз не знам, защо толкова се разводни форума последно време.
Просто не си заслужава това..

Още нещо за модерацията - доста колеги, случайно или не - пускат теми за покупко-продажба на страници и социални профили, не в категорията, която е създадена за целта! Скоро не се е оплакал някой /той и един Reach/, че е измамен, но нищо чудно да се случи /да това не е гаранция, ако темата е там, че някой няма да изреве, но шанса е доста по-малък/ Не беше толкова отдавна когато почти всяка седмица имаше теми за измамени. Последната седмица имаше поне 4 - 5 такива обяви извън конкретната секция/ Даже в момента има 2. Които видя репортвам, но нито аз, нито собствениците на сайта са тук по 24/7.

2.Полезност
Знам, че и аз скоро не съм пускал тема с насоки, съвети и уроци :oops: /обещавам скоро да поравя това/, но такива напоследък направо липсват! :( Всички сме заети и имаме по няколко проекта, които движим паралелно, някои даже и ходят на редовна работа освен това, но ... нека намерим малко време да сме по-полезни за всички. Давам някой лев :wink: на колеги, ще давам и още, както и доста други го правят, но знанията са най- големия капитал тук. Нека споделяме повече, колеги.

П.П. Гласуването за анкетата трябваше да е видимо - т.е. кой потребител за какво гласува, ако може админите да го поправят.
 
Последно редактирано:
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи?

Време беше. Не само модерация на кретениите, но и задължителни наказания за кретените.
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Няма никакъв смисъл от такива теми. Това не е демокрация, че да се решават нещата с гласуване. Админите сто пъти вече са казвали, че ако някой вижда нередни мнения може да използва функцията за докладване. Такова принципно вайкане без конкретика е абсолютно безполезно.

П.П. Нямам предвид да пишете конкретно в темата кой и защо не ви харесва, а да ползвате бутона за алармиране на админите.
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Няма никакъв смисъл от такива теми. Това не е демокрация, че да се решават нещата с гласуване. Админите сто пъти вече са казвали, че ако някой вижда нередни мнения може да използва функцията за докладване. Такова принципно вайкане без конкретика е абсолютно безполезно.

П.П. Нямам предвид да пишете конкретно в темата кой и защо не ви харесва, а да ползвате бутона за алармиране на админите.
Знам, че не е демокрация - форума си е техен, но не съм сигурен, че те могат да са нон стоп тук. Лично съм репортнал днешните теми извън секцията за Фейсбук страниците и профилите, даже едната още нощес - още си стоят. Това също съм репортнал и не само аз май:
Ох смешни идиотчета такива... Мислех да пазя добрия тон ,но тъй като темата е лично моя а тука виждам само простаци да спамят лайната си мисля,че съм с правото да ви дръпна чертата.
1.Пари колко ви трябват мишоци? Мога да ви пратя по някой лев само да не ви виждам бемзислените коментари повече!
Пари имам достатъчно да вложа в каквото искам ! ЩЕ го кажа така под излишни приходи нямам да отделя 50 бона за проекта,който съм идеализирал и нямам време да чакам 2 години да го изготвят ГОЛЕМИ ФИРМИ да не говорим за мишки,като вас дето много им знаят балалайките.
2.Нямал съм как да монетизирам трафика си? Ами аз си го монетизирам много добре просто е достатъчно и да развия някой сайт,който си струва времето.
3.Да се уча да пиша? Защо ще ми направите диплома за висше образование ли? не мерси ,ако ми трябваше щях да си искарам и сам просто покрай мърши,като вас няма развитие в Умрялата ни Държаваица и за това не ми е потрябвала.

Ако някой има читав сайт ,но до сега не видях нещо,което да не мога да си го направя и сам за 5 минути мога да искарам и пачките да вложа в реклама ,не само в гугъл и фейсбук а да ви купя и педалските сайтчета и да рекламирам и в тях КАПИШ!?

Айде да не съм ви видял повече!

Моля админите да затворят темата (да я изтрият) Явно само педалчета с развихрено въображение и много свободно време ще се намерят.
АКо все пак има някой сериозен да заповяда да пише.
Поздрави
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Знам, че не е демокрация - форума си е техен, но не съм сигурен, че те могат да са нон стоп тук. Лично съм репортнал днешните теми извън секцията за Фейсбук страниците и профилите, даже едната още нощес - още си стоят. Това също съм репортнал и не само аз май:
Това е човека с 6000 онлайн 250 000 униклани и 320 000 отваряния за един ден от новината ми че хостинга на по големите планове може да издържи такъв трафик....
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

ЕЕЕ браво най-накрая да видя една позитивна тема и полезна. От няколко дни съм регистриран пуснах 2-3 теми и хората ме оплюха и увикаха ,че не пускам темите,както ги кефи,че съм неграмотен и какво ли не и нищо конкретно по темите.
Много съм ЗА да може по някакъв начин да се ограничи излишния спам по темите на хората и аз понякога го правя,но едно е да се искаже мнение друго е да нападаш някой ей така да избиеш комплекса. И въпреки това видях,че има добри хора в форума, на които не дължа нищо имам бързи 3 черени репички ,но за сметка на това и 5 положителни от по-зрели предприемачи ей така просто да подкрепят антихейта. Благодаря за което.
Все пак форума е да се учим и да учим неуките. НЕ да се нападаме и да показваме селския си манталитет.
Дано има успешно развитие в това да се възпитат поне малко негативните хорица със скучен живот.
Поздрави и успех ще следя темата !
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Видях темата, за която става въпрос. Тъй като досега не бях влизал в нея не разбрах нищо, поради липсващия първи пост, който беше изтрит. Когато го извадих от кеша си изясних доста неща.
Здравейте, както може би сте разбрали имам нужда от предприемачи ,които имат своите проекти( Сайтове ) но не могат да ги развият, тоест нямат реклама или приход за такава.
Аз имам мисля добра възможност да рекламирам всякакъв проект,но за съжаление нямам такъв проект,който да има бъдеще и нужда от развитие.
Моля да ми пишат хора,които биха искали да споделят проекта си с някой,който да подпомогне с рекламирането и популярноста на проекта,като се договорим за % от проекта.
Освен рекламата,ще се занимавам и по самия проект и ще помагам в бъдещите идеи и развитие на проекта.

Ако някой има интерес моля нека пише.
Да ми прати линк на сайта си да го разгледам,и ако ми допадне да обсъдим подробностите.

Причината да предложа това ,е че нямам умения по програмиране и нямам такива приходи в излишък,че да платя за осъществяване на идеите ми,които са много.
Също може да пишат и програмисти,които нямат сайт но биха се анажирали да напишат някой и да го движим заедно.
Има други пък които имат сайтове ,но нямат възможност да ги рекламират а рекламата е най-важна за да може да се развие пълния потенциал на всеки сайт.

Очаквам вашите предложения: Не ме интересуват новинарски сайтове, сайтове за картинки,вицове,скам сайтове(измамни) Няма значение дали е готова система или авторска въпроса е да има бъдеще!
Опишете ми също,как виждате сайта за вбъдеще.
Поздрави
Темата е в раздел "Купувам | Инвестирам". Това предполага сериозен подход от авторите на теми. Гледам началото и виждам точно обратното. Авторът не е направил дори минимални усилия да пише грамотно. Не се е представил. Не е представил портфолио. Пише че предлага съдружие, но на практика просто си търси работа. Та, каквато е темата, такива са и коментарите. Останалите потребители са го поставили на мястото му. Според мен темата не е за този раздел, а авторът трябва да бъде наказан, че е изтрил първия пост и е оставил останалите коментари да висят във въздуха. Гледам че някои хора го оприличават на неуравновесен тийнейджър. Присъединявам се към това мнение. Авторите на подобни "бизнес оферти" трябва да бъдат поставяни на място. В противен случай някой може и да се върже на "офертата". Това му е хубавото на форума, че при по-свободен режим подобни несериозни теми в сериозни раздели се обръщат срещу автора си.
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

ей като започнете да пискате за едно и също :D

Колеги, не превръщайте форума в място на ''кепабчийница'' и лаф моабет извън темата на форума. Достатъчно колеги в сектора преустановиха активността си тук, няма нужда да се продължава това, нали така?

Колега, виж ФБ профилите на тези които са напуснали форума. Не ме карай да изреждам тези на най-видните "специалисти" да видиш колко тясно профилирани постове пускат един път на десет години. Драйфа ми се чак...
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Няма как да се повери форума на външни хора, ще стане много зле, дори ако е срещу заплащане. Кой ще си играе да модерира цял ден и да чете всички теми, а освен това от модерация до модерация има балкан разлика. Кула и Блинки си го държат добре форума, просто има доста хора, които не са за тук, но им дават по няколко шанса :) Това от една страна е добре, от друга зле - въпрос на личен избор. Лично за мен форума си е много полезен, има всичко, дори и забавни теми (особено петъчните)
 
От: От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Видях темата, за която става въпрос. Тъй като досега не бях влизал в нея не разбрах нищо, поради липсващия първи пост, който беше изтрит. Когато го извадих от кеша си изясних доста неща.

Темата е в раздел "Купувам | Инвестирам". Това предполага сериозен подход от авторите на теми. Гледам началото и виждам точно обратното. Авторът не е направил дори минимални усилия да пише грамотно. Не се е представил. Не е представил портфолио. Пише че предлага съдружие, но на практика просто си търси работа. Та, каквато е темата, такива са и коментарите. Останалите потребители са го поставили на мястото му. Според мен темата не е за този раздел, а авторът трябва да бъде наказан, че е изтрил първия пост и е оставил останалите коментари да висят във въздуха. Гледам че някои хора го оприличават на неуравновесен тийнейджър. Присъединявам се към това мнение. Авторите на подобни "бизнес оферти" трябва да бъдат поставяни на място. В противен случай някой може и да се върже на "офертата". Това му е хубавото на форума, че при по-свободен режим подобни несериозни теми в сериозни раздели се обръщат срещу автора си.

Само да отбележа,че съм изтрил (променил) Първоначалния текст по простата причина,че 100 пъти написах,че темата е неактуална и продължиха хейтърчетата да коментират!
Другото,на който не му изнася може да продължи докато намери нещо да му изнася а не да внася кирливото си мнение в темите на хората.
И още по другото,може някой да посъветва ,както и направиха някои предприемачи и да опъти,кое как всеки не се ражда научен не съм от години във форума а от дни.
Щом темата не е била на точното място може да се премести стават обърквания.
Никой няма право да обижда хората без причина,нито да се заяжда!
И ти като пишеш грамотно какво? да не си безсмъртен или ? Айде пишете по въпросната тема не пак да си спамите мнения и да продължавате нападките в тази тема,след като заключиха моята!
 
Можете да рипортвате, това е. А ние се наместваме. Въпросната тема, която може би допринесла за тази тема е заключена и все едни и същи са героите. Ъпхирала не знам колко пъти едно и също си говорим и все нищо, нандито не знам какво точно цели, но и нея ще помоля да бъде така добра да бъде по-сдържана с агресивните си коментари. Но това е свободен форум и реално всеки има право на мнения, но то ще бъде модерирано, ако то не отговаря на условията и правилата му.

Не знам какви идеи имат хората, заради които се налага модерация, но това е изцяло място на потребителите и ако те не се грижат за местенцето, то кой? Ние сме обикновени хора, които изпълняваме правила вече създадени през годините. Кофти, че трудно някои го осъзнават това, за което ще ги предупредим.

Как да обвиняваш хората, че не си уцелват категорията. Това е странно вече. Местим нон стоп теми. Явно някои не са наясно за къде е темата му и това реално отваря работа на нас, но не се оплакваме. Просто се случва.

Еми не знам какво точно липсва, но ето на какво съм отговарял последно време аз лично:

DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Няколко въпроса относно онлайн магазин.

Подкрепете Ни В Популяризирането На Predpriemach.com

Старт на Start-Up - Пътят, по който минава всеки


Готините слогани на световните брандове
и няколко подобни излях последната седмица, които на дали дори 20 души са чели, а са важни.

Както съм казвал не веднъж, едни идват да учат и да се развиват и да четат, други просто са над тия неща и им е нужно място, на което да си правят гаргари. Хора всякакви. И не искам да съм груб, но полезните теми не зависят ли пак от нас? Ако преброите кой какво е пуснал последно време и какво е дал като полезно инфо, ще се засрамим много сериозно. ;)
 
От: От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

И ти като пишеш грамотно какво? да не си безсмъртен или ?
Знаех си, че рано или късно ще бъда разкрит. Безсмъртен съм и водя битка за оцеляване с други като мен. В свободното си време пиша във форумите, но на всеки 40-50 години трябва да си правя нов профил и самоличност, защото винаги се намира някой смъртен, който да ме разкрие.
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Въведете смъртно наказание за потъпкалите правилата!
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Моето лично мнение е, че трябва да има по-строга модерация за тези, които сипят обиди и клевети, защото аз лично имам горчив опит точно с такива хора, чиито постъпки остават ненаказани.
Не е нормално да те псуват и обиждат като каруцари и никой да не взима никакви мерки, а ти да продължаваш да спазваш нормалния тон... както би трябвало да е при всички...
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Според мен е медно положението в момента и щом е работило толкова дълго време няма смисъл да се променя. Проблема е, че някои хора го взимат много навътре, все едно е пи*ка :) И кво ми ги пускате тези репорти сякаш на някои му пука, че ще му изтрият поста :D Не виждам проблем да се водят по горещи спорове тук, проблем ще е да има измамник, които не е получил бан. Същото е и за пазара - пускат се оферти невероятно надути и после се оплакват, че все се намира някои да им го каже - ами ако наистина струва колкото е обявено не виждам проблем да се аргументира цената. Хората които имат интерес да купуват няма да ги спре това, че някои говори пълни глупости в темата и е явно, че го прави от завист, но си личи и когато се казват истини.

Цензурата в нета е глупост..

П.С Така пусната анкетата е малко One sided, т.е втората опция е формулирана по мноооого натрапчив начин :lol:
 
Така, и аз да си кажа мнението, защото ми писна да се циври напразно. Първо, едни и същи правят форума кофти, всички ги знаем. Аз лично не им обръщам внимание, съветвам ви и вие да го направите. И всеки път когато някой се изсере, си го адвам в един лист, от който може да излезе, ако много добре се представя полседно време, но това рядко се случва, защото са все непправими случаи. Както и да е. Искам да коментирам друго. Според мен модерацията е на ниво, а това че темите не се местят на секундата, не мисля, че трябва да влиза в сериала Малката буква като сцена, ако ме разбира автора. Дори, ако не ме лъже спомена, и той е пикал на криво, но това пак е друга тема.

Друго....нека погледнем хората, които са гласували и да видим кои от тях са писали последно време нещо качествено в този форум:

bobsona,
ekm,
Krumov,
magnit,
Maverick,
mobilio,
pa_lta,
the_tourist,
VMiloykov,
webmast367

Вадя от листа VMiloykov, mobilio и Maverick. За тях имам положително мнение и определено са сила и имат присъствие.

Нищо лично колеги, но най-мразим скатавки с претенции. Не можете ли да си го набиете в дебелите глави, че това местенце е такова, каквото си го направим ние. И ако това не го вкарате в хардуера си от който порт искате, всеки месец ще има по една такава тъпа тема.

Друго и послено, че не ми се драскат едни и същи неща....не знам защо си мислите, че това е един сайт, на който модерцията трябва да е водеща. Щом тя е водеща, значи сме идиоти. Или казано на прост език - Кочината се чисти, защото я обитават прасета. Дано загряха някои. ;)

П.П: И си оправи анкетата, защото е смотаната като темата. Все едно да си задам въпроса: За смъртната присъда ли сте? - Да, определено и - Не кефя се по улицата да се разхождат убийци. Идиотско е брат. ;)
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

Уиндбой и Нийд съгласен съм с вас

И аз не обичам измамници, но форума се модерира добре и не мисля, че трябват някакви по-строги правила
Има си репорти, които могат да се ползват и на админите можете да пишете, ако смятате че има нещо несправедливо

Язе знам един лаф, който плаче за желязна ръка, го сърби гъза
 
От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

webmast367 каза:
Търся съдружие:

webmast367 каза:
Здравейте, както може би сте разбрали имам нужда от предприемачи ,които имат своите проекти( Сайтове ) но не могат да ги развият, тоест нямат реклама или приход за такава.
Аз имам мисля добра възможност да рекламирам всякакъв проект,но за съжаление нямам такъв проект,който да има бъдеще и нужда от развитие.
Моля да ми пишат хора,които биха искали да споделят проекта си с някой,който да подпомогне с рекламирането и популярноста на проекта,като се договорим за % от проекта.
Освен рекламата,ще се занимавам и по самия проект и ще помагам в бъдещите идеи и развитие на проекта.

Ако някой има интерес моля нека пише.
Да ми прати линк на сайта си да го разгледам,и ако ми допадне да обсъдим подробностите.

Причината да предложа това ,е че нямам умения по програмиране и нямам такива приходи в излишък,че да платя за осъществяване на идеите ми,които са много.
Също може да пишат и програмисти,които нямат сайт но биха се анажирали да напишат някой и да го движим заедно.
Има други пък които имат сайтове ,но нямат възможност да ги рекламират а рекламата е най-важна за да може да се развие пълния потенциал на всеки сайт.

Очаквам вашите предложения: Не ме интересуват новинарски сайтове, сайтове за картинки,вицове,скам сайтове(измамни) Няма значение дали е готова система или авторска въпроса е да има бъдеще!
Опишете ми също,как виждате сайта за вбъдеще.
Поздрави
webmast367 каза:
Ох смешни идиотчета такива... Мислех да пазя добрия тон ,но тъй като темата е лично моя а тука виждам само простаци да спамят лайната си мисля,че съм с правото да ви дръпна чертата.
1.Пари колко ви трябват мишоци? Мога да ви пратя по някой лев само да не ви виждам бемзислените коментари повече!
Пари имам достатъчно да вложа в каквото искам ! ЩЕ го кажа така под излишни приходи нямам да отделя 50 бона за проекта,който съм идеализирал и нямам време да чакам 2 години да го изготвят ГОЛЕМИ ФИРМИ да не говорим за мишки,като вас дето много им знаят балалайките.
2.Нямал съм как да монетизирам трафика си? Ами аз си го монетизирам много добре просто е достатъчно и да развия някой сайт,който си струва времето.
3.Да се уча да пиша? Защо ще ми направите диплома за висше образование ли? не мерси ,ако ми трябваше щях да си искарам и сам просто покрай мърши,като вас няма развитие в Умрялата ни Държаваица и за това не ми е потрябвала.
Ако някой има читав сайт ,но до сега не видях нещо,което да не мога да си го направя и сам за 5 минути мога да искарам и пачките да вложа в реклама ,не само в гугъл и фейсбук а да ви купя и педалските сайтчета и да рекламирам и в тях КАПИШ!?

Айде да не съм ви видял повече!

Моля админите да затворят темата (да я изтрият) Явно само педалчета с развихрено въображение и много свободно време ще се намерят.
АКо все пак има някой сериозен да заповяда да пише.
Поздрави

:lol:
Бизнесмен!
От пазара в Димитровград.

coolice каза:
Това е човека с 6000 онлайн 250 000 униклани и 320 000 отваряния за един ден от новината ми че хостинга на по големите планове може да издържи такъв трафик.... и новинарски сайтове си има
Хубава реклама на хоста, но на много кофти и скапано място.
 
Re: От: Уважаеми, "@coolice и @Blinky, какво да се направи с и нашия форум?

:lol:
Бизнесмен!
От пазара в Димитровград.


Хубава реклама на хоста, но на много кофти и скапано място.

Кажи го и на кока кола и мтел върху блиц.бг. :)
 

Горе