Уебмастери с малки деца - как работите?

От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Моята дъщеричка е на 19 дни и аз се замислям как ще се работи занапред :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Никой няма право да се оплаква от деца, аз последните години съм работил с две деца на главата и съм направил над 200 сайта и съм реализирал десетки проекти, кой по-успешен, кой по-неуспешен. Струваше ми се трудно, но сега като погледна назад ми се струва доста лесно. Децата са много силен мотиватор и трябва да сте благодарни, че ги имате, защото са най-ценното, което имаме.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Никой няма право да се оплаква от деца, аз последните години съм работил с две деца на главата и съм направил над 200 сайта и съм реализирал десетки проекти, кой по-успешен, кой по-неуспешен. Струваше ми се трудно, но сега като погледна назад ми се струва доста лесно. Децата са много силен мотиватор и трябва да сте благодарни, че ги имате, защото са най-ценното, което имаме.
Е никой не се оплаква де. Ти направо ни се скара. :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Вземи си една стаичка в твоя квартал за 100-200 лв и си готов
И според мен това е единственото решение. Алтернатива, ако имаш приятел в квартала или входа, да му ползваш апартамента през работно време.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

то май почти всички го казват - трудно се работи с малки деца. Моите са на 5г. и 2г. И от две седмици започнах работа - в офис, не от вкъщи. Не на свободна практика, а старата работа, преди да изляза по майчинство. И въпреки че в началото мислех да се откажа от допълнителната работа тук, засега успях да се справя с две поръчки след работа - за едната стоях до 04,00ч. сутринта, а после малката ми принцеса ме събуди в 7,00ч. и не ме питайте как ми се спеше после. Но за сметка на това пък мога да си позволя да им направя по някои по-скъпи подаръци. Просто гледам да пиша като заспят, че да прекарам повече време с тях
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз съм на път да се сблъскам с това. След няколко месеца ще ви кажа как се работи ...
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Синът ми е на годинка и осем месеца,едва сега навлизам в тези неща.Надявам се бързо да набера скорост.Мога да работя по цяла нощ,стига да имам работа и да изкарвам пари.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз съм майка на две момчета на 3 и 4 години. Работя от вкъщи от както забременях с първото си дете. Ами много е трудно- в началото се справях добре, но след като имам две диванета,нещо не мога да се оправя. Преди работех, когато спяха. Сега в тази възраст са много палави и когато заспят просто и аз съм с тях в леглото. Имам чувството, че изтощението е огромно и ми трябват години, за да се оправя. Гледам ги почти сама, защото мъжа ми много пътува и нямам баби, които да са на мое разположение. Все търся вината в себе си, че мога да върша всичко, но може би нямам желанието. Не знам. И все пак смятам, че наистина става въпрос за организация, здравословен живот и воля.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Охх , остава седмица докато се роди първородната ми дъщеря.Нямам търпение но нямам представа как ще се работи след това
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Става дума за друг вид ревност :). Нещо от сорта на: "Прекарваш повече време с тази скапана машина отколкото с мен":)
Понякога се случва да спя с работата си, не често, но се случва.Може да попитаме, по колко часа и в кои часове бачкат хората в този бранш, за да сме сигурни, че не съм единствен. :)Но това не е толкова важно, нали?

Ами с 4 годишно хлапе и жена недолюбваща компа ми бачкам след 00:00 до към 5:00. После евентуален сън до към 10.През деня само информационно наблюдение на сайтовете какво става и обрабтока на поръчките от онлайн магазина. Иначе се оказва, че само съм си чатил и съм си гледал кефа :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Успех на всички с малките слънца, намират се варианти ...
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз също имам две дечица които след няколко дни ще станат съответно на 3 и на 5 годинки.В началото не беше никак лесно тъй като ние нямаме кой да ни помага и си гледаме абсолютно самички.Сега когато и двамата ходят съответно на ясла и градина е доста по-добре.Бачкаме през деня докато ги няма.Като се приберат около 18:00 часа си играем докато си легнат,което е около 21:00 часа и след това продължавам с недовършените задачки от деня.Но като се замисля не е трудно просто трябва да го приемеш и заживееш с идеята :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Моя малкия вече стана на 3 години и половина и вече като че ли ми е по лесно. Заглежда се по филмчета, разлиства си книжки и вече е добре. Но за работа през деня той си стои с жена ми а аз вече съм си в офиса. Иначе децата искат да им се обръща внимание а когато съм съсредоточен в работата и е много трудно.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Не е лесно в къщи, с двама сина на 5 и 10 г. и като се сбият в къщи не става да се работи. Имам кабинет но пак е трудно.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Здравейте,
може би е редно да кажа и аз нещо - няколко години след като почнах темата :)

Проблемът постепенно отшумя откакто почнаха да ходят всички на градина/училище.
Сега са на 6 и 9. Имам гарантирани 4-5 часа без никой да е около мен. На практика повече не ми и трябва. През останалото време можем да се разберем да не ми досаждат, и ако имам нещо важно успявам да си го свърша.

Определено мога да кажа, че доходите ми бяха най-ниски точно в този период на израстване на децата. Тогава разчитах овновно на инерцията, която бях набрал със сайтовете си отпреди. Така и не стигнах да работещо решение до проблема. Просто трябваше да се "израсте".

Сега вече се радвам и на работата си, и на постоянното общуване с децата си. И отново мога да кажа, че професията ми има само плюсове!
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да, така е. И аз имам дете и работя в къщи. Когато е на градина - всичко си е наред, но нападнат ли ни болести, в къщи се превръща в дядовата ръкавичка. Времето за работа ми се ограничава, защото обръщам внимание на детето. Децата не могат да се забавляват сами. А да го оставя на възпитанието на всякакви там игри, филми и компютри, все още не искам. Той самичък след време ще си запълва времето с тях. Наваксвам с мнооого ранно ставане.:)
 

Горе