Узаконяват ромските гета

От: Узаконяват ромските гета

Това е дългосрочна стратегия за увеличаване на "българското" население. Тъй като всички бягат от тука, ще си отглеждаме циганета и ще щракаме с пръсти :p пък може и някой ден да им се промени ДНК-о и да почнат да бачкат :lol:
 
От: Узаконяват ромските гета

Сигурен съм, че доста сте си помислили - "ми и аз да си направя една барака в парка и те ще ми я узаконят?!"
да ама не сте познали! :mrgreen: закона е само за "бизнес партьори" и цигани!
 
От: Узаконяват ромските гета

Всеки, който се кланя на бесипе е със сериозен дефицит на мозъчни клетки, без значение от професионалните му качества. Щом можах да покажа на баба ми, че да гласуваш за тия псевдосоциалисти не е избор и ме разбра жената, какъв извод да си направя за млади хора? Вариантите са няколко - или са платени кариеристи, или са малоумни, или са от малцинствата.
 
От: Узаконяват ромските гета

ГЕРБ се опитаха да съборят тук там някоя незаконна вила на конкуренцията, нечия "весела" къща, солено-морско хотелче или китна планинска барака, построена чрез дарения, но новата-стара власт май искат да се презастраховат и да не им бутнат останалите скътани парици, па и електората да са доволни..

То тия ЕРП-та нали са частни вече, че да пука на Държавицата ни кой краде тока, само регулатор го играе, но на книга..
Като е незаконно, да се срива.. Пак едни ще са законите за някои, други ще са прецакани.. Цялата Държава ако ще да сринем, после ще има работа поне, ще строим, ще строим...

Едно време циганите са били наредени с лопати на центъра и хората са си избирали - ти ще копаеш ли, няма ли да копаеш...
 
От: От: Узаконяват ромските гета

Нямам за цел да променям мнението Ви. Нека да Ви попитам нещо, ако някой циганин(ама черен, като катран) дойде и поиска да правите бизнес или просто дойде и поиска да работи за Вас, бихте ли се съгласили или директно бихте предпочели да работите с друг кандидат, който е бял цвят на кожата, макар че белият има по-ниско образование?

Въпроса е там, че всичко се гледа комплексно, а не частно. Как да го кажа, лепвате етикет на челото Циганин, товарите с всички хубави думи, които ще цитирам "просто една сган...Мързелива, неподмита, безочлива и разбира се престъпна пасмина". Хайде теб всички да те наричат така и да се отнасят с теб така, пък да видим дали в семейството ти няма да има желание за кражба, убийства и прочие. Пък той човека може и да е трудолюбив, може и да търси работа, но никой да не го взема... сещате се (щото е циганин) и черен, като катран, пък е крадлив и още много неща.....

Далеч нямам идея да ги защитавам или да Ви обвинявам. Просто казвам, че някой от управляващите позволява "Да им платим тока, водата, телефона, колата, храната..." или съм в грешка? Кой ги е научил да чакат на готово и да им се дава? Аз ли, та така гневно скачате срещу мен или някой е спал на времето, когато са им предоставили условията?

@redrum, приятелю, нали знаеш, че сега и ти можеш спокойно да отидеш в някоя ливадка и да си опнеш шатричката и никой да не ти каже нищо. Избора е твой!Относно убийствата, кражбите и другите криминални деяния съм напълно съгласен с теб, но ми кажи... кой има волята да наложи закона и той да се спазва стриктно? - май този въпрос трябва да е към върлите защитници на БСП+ДПС.

---------------------
Изложеното мнение по-горе си е лично мое, не целя да променям чуждо. Моля без лошо, всяко мнение е правилно, просто може да е различни от нашето.


Не че нещо, братле...от коя планета идваш? :)
Тези хора нямат характер, иди да живееш с тях или им стани комшия и ще разбереш много бързо, че са просто една сган.Мързелива, неподмита, безочлива и рабира се престъпна пасмина.Сякаш да им плащаме водата, тока и храната не бе достатъчно.Колко апартаменти и къщи на по 2 или 3 етажа им издигнаха с нашите ДАНЪЦИ?!Жилища, за които млади БЪЛГАРИ работим цял живот и отново не можем да си купим...а мангалите получават на готово.
Няма какво да се коментира повече.
Издигат се от всички страни на гетото 30 метра високи бетонни стени, затваря се вътре цялата сган и да оцеляват.

Да им платим тока, водата, телефона, колата, храната, че и да им плащаме по една добра работна заплата и още от сорта щото да им се промени характера, не искаш ли?!??!?
Има нещо и то се нарича мотиви/стимули - в момента, в който покажеш, че някой друг ще те дондурка то ти никога няма се наемеш, а когато вече почнат ти осисугряват всичко ...... то си е направо сладка работа. Цял свят ги гони и в най-добрите държави не могат ги интегрират, но ние ще го правим а?!

Ами да ти кажа не ми харесва идеята да ги дондуркаме с нашите пари, това са ценни ресурси дадени за циганизацията.

Ти как си представиш, някой да дойде в имота ти и да опъне едно копторче и ти нищо да не можеш да правиш?!

Аз предлагам и да се декриминализират убийствата, за да ги направим по-дружелюбни. По-дружелюбни, абе ТИ МАЛОУМЕН ЛИ СИ?! Във всяка една държавата има закони, които трябва да се спазват. Който не иска да е дружелюбен да си е*е майката, да си хваща чукалата и да ходи другаде. Това е дискриминация спрямо мен, значи аз трябва да работя 20 години за жилище, а циганина (щото е циганин) му позволяват да строи незаконно. Това не е ли расизъм спрямо останалите български граждани?

Алъне, бесепаре, коментирай действията на твоите хора.
 
Последно редактирано:
От: Узаконяват ромските гета

Мога да кажа само, че с омраза нищо не се постига. Ако постоянно негодуваме и ги дискриминираме, нищо няма да постигнем. Всички хора трябва да са еднакви, независимо от националността им и за всички законите трябва да бъдат еднакви. Бях преди месец в Испания за около месец и половина. Там е сбирщина от всякакви етноси - има цигани, негри, испанци, пакистанци, китайци и какви ли не. Как тези хора успяват да живеят заедно и да съжителстват? Докато се возех в автобуса, не видях нито един, който да не си маркира картата или да не си купи билет от шофьора. Всеки спазва законите и като цяло всичко е различно. Няма я тази злоба и омраза, хората са много по-спокойни. В магазините продавачите са усмихнати и винаги любезни. И всичко това става в страна, където има много повече народности накуп, отколкото тук при нас.
 
От: Узаконяват ромските гета

На това му се вика манталитет, ама тук в България той е коренно различен от всички останали страни. Така са научени, така ще е и за напред, оправия няма, но скоро няма да има кой да им плаща социалните помощи, щот разумните и работещи хора напускат България...
 
От: Узаконяват ромските гета

Не трябва омраза, а законност за всички. Не да съм дискриминиран в собствената си страна! Да ме правят на маймуна за един куп документи, разрешителни, данъци и декларации, а друг да беснее, реве и си прави каквото си иска.

http://alterinformation.wordpress.com/2013/05/09/1992098352/
 
От: Узаконяват ромските гета

Циганин се интегрира и работи. Ако трябва и общ работник се хваща и работи (имам няколко познати и едните имат даже собствен сервиз в който си правя колата и са точни). Проблема е в Катуните в които се събират. Всички мои познати от ромски произход, са се изнесли от катуна от доста време и си плащат данъци и осигуровки и всичко което всеки нормален българин плаща. Проблема е, че в катуна бай мангал вижда, че другите "колеги" правят така и не плащат и си вика "Аз ли съм тъп да плащам" и спира всичко. Катуните се бутат. Повече от 10 циганина на разстояние от 10 км да НЕ живеят.
На тях силата им идва като са в катун и са по много. Като са на центъра и си променят нрава набързо. Аз работа на циганин бих дал (ся, че повечето за друго освен общи работници и чистачи не стават, но това е пак работа) , но те самите не я искат.
 
От: Узаконяват ромските гета

Давам Ви прост пример: Стоя си на вилата и гледам 1 циганин как рови на боклуците, за да търси желязо. Така, викам си чакай да му дам да изкара някой лев и му викам искаш ли да изкараш 15 лв. той нормално за заинтригува. Като му казах обаче, че трябва да прекопае градината (която не е голяма) реакцията беше: Оооо бате, мързи ме да копая, аз тука ще си ровя за желязо. Е викам хубаво, тук за 2 ч. работа, че може и по-малко ще ти дам 15 лв., а ти цял ден ще ровиш по боклуците и ще изкараш 5 лв. Той вика: така е, ама така съм си свикнал - е кво да му кажеш повече на такъв човек?
 
От: Узаконяват ромските гета

Само си задайте въпроса: Защо другите държави се справят с циганите, а ние не можем?
 
От: Узаконяват ромските гета

Мога да кажа само, че с омраза нищо не се постига. Ако постоянно негодуваме и ги дискриминираме, нищо няма да постигнем. Всички хора трябва да са еднакви, независимо от националността им и за всички законите трябва да бъдат еднакви. Бях преди месец в Испания за около месец и половина. Там е сбирщина от всякакви етноси - има цигани, негри, испанци, пакистанци, китайци и какви ли не. Как тези хора успяват да живеят заедно и да съжителстват? Докато се возех в автобуса, не видях нито един, който да не си маркира картата или да не си купи билет от шофьора. Всеки спазва законите и като цяло всичко е различно. Няма я тази злоба и омраза, хората са много по-спокойни. В магазините продавачите са усмихнати и винаги любезни. И всичко това става в страна, където има много повече народности накуп, отколкото тук при нас.

Явно все още не си имал проблеми с мангалите.Не ти го пожелавам.
Но като гледам как законите не важат за тях, скоро ще дойде и на твоята глава.
 
От: Узаконяват ромските гета

Нямам за цел да променям мнението Ви. Нека да Ви попитам нещо, ако някой циганин(ама черен, като катран) дойде и поиска да правите бизнес или просто дойде и поиска да работи за Вас, бихте ли се съгласили или директно бихте предпочели да работите с друг кандидат, който е бял цвят на кожата, макар че белият има по-ниско образование?
Ох, че клиширано. Е къде е тоя циганин ит специалист? Ако ми върши работа, що да не работя с него. Разбира се, не трябва да смърди и трябва да е нормален. Само ще те светна, че работя с всякакви хора и едни от най-добрите ми парньори онлайн са индиец, пакистанец, палестинец и един арабин, който живее в Лондон и фирмата му се казва "Салаам Комуникейшънс". Та, тия клишета не на нас, защото съм сигурен, че в България не можеш да намериш циганина, за който говориш. Но е нормално работодателите да отбгяват подобни субекти, поради най-различни причини, това всъщност си е решение на работодателя. Точно както, в турските фирми наемат турци, в еврейските ръководните лица са евреи и прочее. Това е бизнес, всеки сам си решава кой да наеме, дали мъж, жена, бял, черен или жълт - никой няма право да го учи на морал и да му казва какво да прави с частния си бизнес. Мисля, че има достатъчно цигани, които въртят сериозен бизнес, за да си пишем тези глупости.

Но ще ти дам пример, наскоро на леля ми и се наложи да прави ремонт на покрива на къщата. Едно време са ги правели по някакъв начин с пръст за изолация. Имало е 10-20 кубика пръст на покрива, която е трябвало да се изнесе с колички на двора. Ами дошла е една циганка, видяла е работата и е казала, цитирам "За 20 лв. на ден, няма да се моря тука". Леля ми се е ядосала и 5 дена е ринала пръст сама. Сега кой е виновен, леля ми може би, че и е предложила само 20 лв. на ден?

Въпроса е там, че всичко се гледа комплексно, а не частно. Как да го кажа, лепвате етикет на челото Циганин, товарите с всички хубави думи, които ще цитирам "просто една сган...Мързелива, неподмита, безочлива и разбира се престъпна пасмина". Хайде теб всички да те наричат така и да се отнасят с теб така, пък да видим дали в семейството ти няма да има желание за кражба, убийства и прочие. Пък той човека може и да е трудолюбив, може и да търси работа, но никой да не го взема... сещате се (щото е циганин) и черен, като катран, пък е крадлив и още много неща.....
Ами, работливият циганин да се сърди на събратята си. От стотици години и в най-различни държави циганите са едни и същи. В Германия като отидат, да не би да се държат по различен начин? А в Германия никой и не може да си помисли за расизъм. Те обаче правят само свинщини и хората изпадат в културен шок. Хайде кажи, защо никъде не могат да се впишат, дори в родната им Индия ги преследват и малтретират.

@redrum, приятелю, нали знаеш, че сега и ти можеш спокойно да отидеш в някоя ливадка и да си опнеш шатричката и никой да не ти каже нищо.
Напротив, то ако ставаше така, до сега да съм си построил 3 етажна къща. Законите важат за едни, за други не.
 
От: Узаконяват ромските гета

Само си задайте въпроса: Защо другите държави се справят с циганите, а ние не можем?
В коя държава се справят с циганите. Във Франция, където ги екстрадираха, в Германия, в Англия, в Австрия, къде?
 
От: Узаконяват ромските гета

Само си задайте въпроса: Защо другите държави се справят с циганите, а ние не можем?

Само ми кажи за една запада държава, в която са ги интегрирали.

Във Франция след като им опрапастиха градовете директно ги екстрадираха, в Германия да сейм, Англия същото и т.н. Те не могат ги интегрират нашите - как да интегрираш някой който не желае?!
 
От: От: От: Узаконяват ромските гета

Нямам за цел да променям мнението Ви. Нека да Ви попитам нещо, ако някой циганин(ама черен, като катран) дойде и поиска да правите бизнес или просто дойде и поиска да работи за Вас, бихте ли се съгласили или директно бихте предпочели да работите с друг кандидат, който е бял цвят на кожата, макар че белият има по-ниско образование?

Въпроса е там, че всичко се гледа комплексно, а не частно. Как да го кажа, лепвате етикет на челото Циганин, товарите с всички хубави думи, които ще цитирам "просто една сган...Мързелива, неподмита, безочлива и разбира се престъпна пасмина". Хайде теб всички да те наричат така и да се отнасят с теб така, пък да видим дали в семейството ти няма да има желание за кражба, убийства и прочие. Пък той човека може и да е трудолюбив, може и да търси работа, но никой да не го взема... сещате се (щото е циганин) и черен, като катран, пък е крадлив и още много неща.....

Далеч нямам идея да ги защитавам или да Ви обвинявам. Просто казвам, че някой от управляващите позволява "Да им платим тока, водата, телефона, колата, храната..." или съм в грешка? Кой ги е научил да чакат на готово и да им се дава? Аз ли, та така гневно скачате срещу мен или някой е спал на времето, когато са им предоставили условията?

@redrum, приятелю, нали знаеш, че сега и ти можеш спокойно да отидеш в някоя ливадка и да си опнеш шатричката и никой да не ти каже нищо. Избора е твой!Относно убийствата, кражбите и другите криминални деяния съм напълно съгласен с теб, но ми кажи... кой има волята да наложи закона и той да се спазва стриктно? - май този въпрос трябва да е към върлите защитници на БСП+ДПС.

---------------------
Изложеното мнение по-горе си е лично мое, не целя да променям чуждо. Моля без лошо, всяко мнение е правилно, просто може да е различни от нашето.

Кой, кой, кой?!? Ами нали всичко иде от държавата. В момента циганите в много отношения са по-напред и най-вече в правна гледана точка - те са малцинство и дай да им мине номера. Тази омраза иде точно от факта, че всички етноси казвам ВСИЧКИ в България без тях се опитват да дадат всичко от себе си но за бай мангал всичко му е простено.

Иначе добър въпрос, ако търся човек и циганин ми дойде на работа и е по-добър от другите кандидати и има добър манталитет директно го взимам, а ако е креативен и с бърз ум, отговорен и изпълнителен ще го повишавам. Но къде такиава?!

Преди 2 години един имот трябваше го изравним със земята - е дойде една голяма тумба 20 човека цигани и турци, шефа им бе турчин и май бригадира и той - всичко го свършиха бързо и точно дойде и техника фадроми и самосвали всичко 6. За къртовска работа са на линия циганите, но за нещо сериозно особено легално предприемачество не се сещам. Сетих се в Стъклен дом онази искаше да става ПР-ка или какво на мола, толкова начетена и т.н живееше в гетото ей такиви образи само по тв-то съм гледал.
 
От: Узаконяват ромските гета

Сетих се в Стъклен дом онази искаше да става ПР-ка или какво на мола, толкова начетена и т.н живееше в гетото ей такиви образи само по тв-то съм гледал.
Е, това си беше зверска пропаганда :) Такива образи не съществуват или хайде, може би, евентуално, някъде съществуват, но никой не ги е виждал.
 
От: Узаконяват ромските гета

Аз съм сигурен, че има но е много малък процент. НО тези хора, нямат нищо общо с техния манталитет. Ако всички бяха като тях, щяхме сме къде къде по напред но уви ..... Докато има такива дето си дават гласа срещу некви облаги няма как и да имам силно гражданско общество!
 
От: Узаконяват ромските гета

Абе какво гражданско общесто с хора живещи в първобитно-общинския строй?
 

Горе