Узаконяват ромските гета

От: Узаконяват ромските гета

И как по-точно са се справили с тях?! Може би, като ги екстрадират обратно в България и Румъния, или? Не може да ти схване главата, че има десетки страни, в които има компактно циганско население и проблемите са едни и същи - Гърция, България, Румъния, Словакия, Унгария и още - едни и същи проблеми. Логично е проблемът да търсиш не в държавата, а другаде.

Страшни държави даде за пример, както и да е, не ми се спори.
 
От: Узаконяват ромските гета

Един приятел навремето имаше теория за хората щтрауси, дето си забиват главата в пясъка и като не гледат проблемите смятат, че ги няма. Напоследък все по често попадам на такива хора :)
 
От: Узаконяват ромските гета

Аз казах, че трябва за всички да има еднакви закони и да се спазват от всички, без да се толерира никой. След като не сте съгласни с това, как трябва да е според вас? Аз под проблем с циганите разбирам това, че правят каквото си искат и самата държава ги толерира. За това казвам, че държавата е виновна, защото за тях някои закони не важат. Защо например един циганин може да живее някъде и да не си плаща тока, без да го закачат, а аз не мога? Не защитавам никого и не съм на ничия страна, но съм виждал как всякакви народности живеят заедно и спазват едни и същи закони, нещо което тук в БГ не се получава.
 
От: Узаконяват ромските гета

Пич, далеч от реалността си. Ето, давам ти друг пример:

Цигански напеви в Дортмунд
БГ роми превзеха 40 къщи в Дортмунд
Как Столипиново превзе Дортмунд
Румънците от ромски произход, които тази седмица бяха превзели имот на британка, докато тя била на концерт в Лондон, вероятно ще останат безнаказани заради вратичка в закона, съобщава в."Дейли телеграф".
Дания първа в ЕС депортира роми

Още статии искаш ли? А циганинът може да го прави, защото такава е системата. Той е циганин = малцинство = привилигирована класа. Ти си бял, хетеросексуален = роб.
 
От: Узаконяват ромските гета


Аз не казвам, че никога нищо не са правили, а по-скоро имах предвид каква е реакцията на държавата. Мислиш ли, че навсякъде ги търпят и не правят нищо, както е тук? Ясно е, че винаги ще има някакви подобни неща, но надявам се не ми казваш, че в Германия например са като в България и толерират циганите по същия начин.
 
От: Узаконяват ромските гета

Точно това ти казвам.Просто нищо не могат да направят, защото веднага ще бъдат обвинени в нацизъм, хитлеризъм, расизъм и прочее изми. Ето част от статията:

Дортмунд не е единственият град, който се е хванал за главата от наплива на хора, които са напълно неинтегрирани. В Берлин наши роми опъват катуни в градинките и парковете през лятото и ги зариват с боклук. Няма закон, по който могат да ги изгонят, а и да го сторят, това само ще премести някъде другаде проблемът, а няма да го реши. В Дортмунд общината се опитва да намали проституцията, като въведе данък "секс". Всяка жрица на любовта е длъжна да плаща около 15 евро на ден.

Миналата седмица пък енергото в града кръцна тока на ромските семейства, които не го плащат. Някои наематели оставили на хазяите си дългове от по 40 хиляди евро. Берлин обмисля да въведе възможността и граждани на ЕС да посещават интеграционни курсове, за да приобщи ромите от Румъния и България.

Щеше да е смешно, ако не беше трагично.
 
От: Узаконяват ромските гета

Ами аз точно това казах още в първия ми пост, че към всички отношението трябва да бъде еднакво. Няма значение циганин ли е, българин или китаец - трябва да има закон и той да важи за всеки и всеки да се наказва по един и същ начин.

И все пак - бил съм в други държави и не е като тук, при нас има други проблеми, но те не са само относно циганите, а относно всичко.
 
От: Узаконяват ромските гета

Ами трябва, но не е така. Дали ще е у нас или в Германия - оставят ги да вилнеят. Иначе си прав, у нас има в пъти повече проблеми, просто при нас нещата се развиват по-бързо от колкото в Западна Европа.
 
От: Узаконяват ромските гета

Казах ви решението, в самолета и директно в някоя пустиня. Там да се оправят както си знаят и да строят катуни от палми и кактуси
 
От: Узаконяват ромските гета

Ще дам само два примера от личен опит.

Колкото и пъти да съм видял цигани в градския транспорт в България, никога контрольорите не ги проверяват.

В Гърция 2 циганки бяха без билети и мина контрола и искаше да ги глоби. Те се развикаха и започнаха да буйстват, шофьора спря автобуса, дойде полиция и ги арестуваха.

У нас е по-лесно да не се занимават с тях, отколкото да си създават проблеми, докато в другите държави не е така и за това тук е по-лошо положението.
 
От: Узаконяват ромските гета

Мога да прозвуча грубо и анти, но това е против моите принципи отвсякъде. Вярвам, че всеки трябва да има еднакви права и задължения. Не ми е приятно, че мързеливите и простите хора са поощрявани за това си състояние, наричащо се социална политика. Тук, в изкривен вяриант. Под социална политика се има предвид не помагане на хора в неравностойно състояние, оснатали без родители или роднини, болесуващи. Тук социалната политика храни простите, мързеливите и терикатите. Като си плащах данъка в скапания НАП, пред врата две ромки обсъждаха врътката с помощите, коя кога да роди. Теглих една майна и реших, че точно днес не ли се поддава отчети. Някакси не ми беше нормално.

И какво, ние цял живот (други и повече, недоживяват) работят и се развиват, за да си подсигурят покрив над главите, а други, явно не толкова прости, го получават на готово. Наречете ме луд, но нещо ми се вижда крива тази система. Ние ли сме виновни, че не стигат до трети клас, че ги мързи, че мозъка им стига за крадене и обикаляне по кофите, че приоритет номер едно му е да се напие и да пребие жена си, че раждат по толкова, до колкото не може да брои, че не може да води нормален български, с който даже не може да каже какво иска, че няма никаква визия какво да прави с живота си. Аз се извинявам, но това не е нормално. Това, че другите учат, работят, развиват се и се опитват в живота, на тези хора трябва да се дава, за стимул и за урок на другото съсловие.

Няма какво да кажа повече. Просто когато нещата са против морала, то всичко друго губи смисъл. А тук се вижда, че е просто ужасно.
 
От: Узаконяват ромските гета

Казах ви решението, в самолета и директно в някоя пустиня. Там да се оправят както си знаят и да строят катуни от палми и кактуси

Стегнация му е майката. Минавам през женския пазар и некви мургавели ми викат "цигари, цигари, цигари". А полицая седи пет метра по натам и си прави паса. И това е епидемия, защото и НАП се правят на луди. А това в градския е ясно, те се научиха и в метрото да влизат гратис. Това в градския сме го виждали всички. А като ги спрат с кола, пак нищо, или каруца. Не знам просто.

Изродия пълна. Ще го играем и ние така. Едно време, по соц. време, не може да им чуеш гласа. Ама нали са сме демокрация, яж баце. Просто са голяма бройка гласове. И тенденцията е да стават все повече. Но ще стане време, в което едни прости ще управляват други прости е бедни, защото прост човек без гръб си е прост човек. ;)
 
От: Узаконяват ромските гета

Без да чета всички страници имам въпрос:

Тогава всички неузаконени имоти могат да станат безплатно законни. Пример: Аз имам приятел циганин и неузаконен имот. Разбирам се с него той да го узакони, а после го прехвърля на мое име..
Това възможно ли е ?

Другото което е тоя цар Киро и неговите имоти? Да не стане така, че да му станат законни...
 
От: Узаконяват ромските гета

Без да чета всички страници имам въпрос:

Тогава всички неузаконени имоти могат да станат безплатно законни. Пример: Аз имам приятел циганин и неузаконен имот. Разбирам се с него той да го узакони, а после го прехвърля на мое име..
Това възможно ли е ?

Другото което е тоя цар Киро и неговите имоти? Да не стане така, че да му станат законни...

Напълно възможно е. Даже може да има такива схеми вече. ;) Все пак като им позволиш, то незбежно се качват на главата, както и направиха. За това са виновни и управляващите. ;)
 
От: Узаконяват ромските гета

Без да чета всички страници имам въпрос:

Тогава всички неузаконени имоти могат да станат безплатно законни. Пример: Аз имам приятел циганин и неузаконен имот. Разбирам се с него той да го узакони, а после го прехвърля на мое име..
Това възможно ли е ?

Другото което е тоя цар Киро и неговите имоти? Да не стане така, че да му станат законни...

Не само, че е възможно ами това е схметата по която ще озаконят незаконните постройки по морето и по язовирите, с помоща на безимотни цигани.

Да са ви честити новите управляващи.
 
От: Узаконяват ромските гета

Стига сте мрънкали!...
funny-laughing-smiley-emoticon.gif
важното е, че бизнесът ще потръгне!
 
От: Узаконяват ромските гета

Много ясно аз миналата седмица отворих бутка за вестници сега се чудя кво с къв мотор да е новто ми БМВ от от м-кар.
 
От: Узаконяват ромските гета

Не само, че е възможно ами това е схметата по която ще озаконят незаконните постройки по морето и по язовирите, с помоща на безимотни цигани.

Да са ви честити новите управляващи.

То не е от сегашните на 100%. Това се търпи от години. Сега ако е узаконяването на терени, преди беше точенето на ДДС, с фирми регнати на такива субекти, телефонни измами и какво ли още не. Да не говорим какъв срам берем заради тях в чужбина. И си мислят, че сме едно и също от там с тях. И тяхната майка също. :)
 
От: Узаконяват ромските гета

Нека ви припомня, че преди няколко години обявиха домът за сираци и стари хора на отец Иван от Нови хан за незаконен. И вместо да го узаконят, глупаците направиха нов проект за 2 милиона лева :) И плюха на толкова години труд и дарения.
И преди някой да се е размрънкал, че това беше по времето на ГЕРБ се замислете какво в момента правят ДПС и БСП.. А Делян -ОБИЧАМ ВИ, ПРИЯТЕЛИ, ЦИГАНИ- Пеевски го избраха за шеф на ДАНС :) Чудничко!
 
От: Узаконяват ромските гета

А бе трябва да се отървем от мангалите. Сутринта гледах за циганетата във Враца, как след дъжда събират липов цвят. Някой го събираха от земята с метлата (пийте чай после), но други чупиха директно клоните и не си играят да берат. Ей това е типичния брат мангасариан - чупи и не мисли, че това дърво ще изсъхне и догодина ще ми бере от х*я, щот са толкова мързеливи, че дори не си напъват единствената мозъчна клетка.
 

Горе