Узря ли Linux да сменени Windows?

karlson

Active Member
Ще споделя моето мнение, Windows сам узря да бъде сменен. Толкова нагло навлизат действат във всичко, че скоро ще им тегля сектира съвсем. Linux е твърде недоуценен според мен.
 
Мисля че в близките 10 години това няма да се случи, Windows е незаменим
 
няма да стане тоова никога
макрософт подготвя win10 да тръгне на мобилен телефон
това ще е бъдещето, една ОС на всички устройства с всякакви процесори intel, arm

взеха си поуки с провала с нокия и продължават смело напред
 
Последно редактирано:
няма да стане тоова никога
макрософт подготвя win10 да тръгне на мобилен телефон
това ще е бъдещето, една ОС на всички устройства с всякакви процесори intel, arm

взеха си поуки с провала с нокия и продължават смело напред
Linux вече работи на мобилни устройства... Защо да чакаме бъдещето от други?
 
ми щото няма софтуер за линукс :)
По същата причина се е провалила не една OS включително Win Phone :)

По същата причина е и успеха на Surface, щото имаш таблет на който може да работиш десктоп приложения за Win10
 
ми щото няма софтуер за линукс :)
По същата причина се е провалила не една OS включително Win Phone :)

По същата причина е и успеха на Surface, щото имаш таблет на който може да работиш десктоп приложения за Win10
Що да няма, практически андроид е форма на линукс.
 
какъв софтуер няма за линукс
аз минах на убунту след като вин 10 ми се инсталира сам след като му бях забранил няколко пъти .. напук го направих
и до сега никакъв софтуер не съм забелязъл да ми липсва .. даже напротив по лесно си го намирам и инсталирам .. даже игри се оказа че мога да цъкам без никаква драма
грам не съжалявам че смених вина
 
Образователната система е надценена - не линукс е недоОценен ...
Може да пуснеш анкета сред хората със сървъри дали е оценен или не.
Windows е операционната система с която мнозинството е свикнало да работи. За да се промени е нужно да се случи нещо "форсмажорно" . Е от >30 години не се е случило това нещо.


и до сега никакъв софтуер не съм забелязъл да ми липсва
Няма и да забележиш, ако продължаваш да използваш браузър, плеър за филми и елементарен текстов редактор.

П.С. има 25 листа тема - тази не е с нещо по-различна от онази
 
ми точно , ква работа може да свършиш на таблета с андроид ? даже няма десен бутон на мишката :)

Все още не може да си представите мащаба на това, което правят сега от Майкрософт с новия ARM процесор, който изпълнява x86 инструкции.
не че не е било правено до сега, но мащабите са различни :)
 
Последно редактирано:
Образователната система е надценена - не линукс е недоОценен ...
нищо и няма на образователната система .. просто едни хора вземат едни комисионни за да се ползват вин в училищата
спокойно могат да го заменят с линукс защото там се учат да ползват точно браузър, елементарен текстов редактор и офис пакет
 
За да се промени е нужно да се случи нещо "форсмажорно" .

Ето го и него...
iu
 
е няма ли да започне да се ползва масово линукс ако още от училищата свикнат децата с него .. тогава за вина остават точно тия потребители които ползват някакъв строго специфичен софтуер /какъвто и да е той/ най вероятно някакъв на МС.
 
Мисля че в близките 10 години това няма да се случи, Windows е незаменим
По този въпрос може да се поспори, но според мен от доста време е сменим. Но за по-обикновените юзърите това е някакъв ужас да сменят Windows с каквото и да е друго. Все едно само това е. А не е. Администрации, бизнеси, всичко ще се види в чудо. Реално няма причина.
 
Linux ще почне масово да се ползва, когато масово започне да се плаща за Windows. от М$ това много добре го знаят и затова доят само фирмите и държавната администрация. Преди 2 дни получавам писмо, в почти заплащителен тон, в което от Майкрософт България изисква отчет колко сървъра имам, колко от тях ползват техните продукти, кога съм закупил лиценз и т.н. Засега съм ги отсвирил, ако искат да идват на проверка - всичко ми е легално. Но ме подразни отношението, едва ли не съм длъжен да им давам отчет.
Като цяло идеята да нама алтернатива доста ме притеснява, а вас ? Все едно цял живот да караш само форд (примерно) с атмосферен бензинов двигател било то и различен модел.
 
Ще споделя моето мнение, Windows сам узря да бъде сменен. Толкова нагло навлизат действат във всичко, че скоро ще им тегля сектира съвсем. Linux е твърде недоуценен според мен.
От има няма 6 години на личния не съм имал нищо освен Линукс. Последните няколко години с дистрибуция Минт. Направо не бих го сменил за нищо на света. А като толкова ми дотъжнее за Windows, плескам вътре, ама не се е случвало.
 
Linux ще почне масово да се ползва, когато масово започне да се плаща за Windows. от М$ това много добре го знаят и затова доят само фирмите и държавната администрация. Преди 2 дни получавам писмо, в почти заплащителен тон, в което от Майкрософт България изисква отчет колко сървъра имам, колко от тях ползват техните продукти, кога съм закупил лиценз и т.н. Засега съм ги отсвирил, ако искат да идват на проверка - всичко ми е легално. Но ме подразни отношението, едва ли не съм длъжен да им давам отчет.
Като цяло идеята да нама алтернатива доста ме притеснява, а вас ? Все едно цял живот да караш само форд (примерно) с атмосферен бензинов двигател било то и различен модел.
Да, не е задължително, но може и да се направят. А ти реално разглеждал ли си анкетата им в детайли. Имат много извратени въпроси. Нещо от рода на колко продукт / услуги сте продали през един къв си период. Има и странни въпроси, но мисля, че се дължи на това да знаят горе долу и те ти колко си припечелел на техен гръб, ако случайно си с нещо нелегално.
 
А вас какво ви интересува, че не се ползва масово. Ползвайте това, което ви харесва и да не ви пука са другите. Аз също нямам windows и въобще не го искам, но повечето ми познати си мислят, че линукса е някаква глупост, с която нищо не може да се прави.
 

Горе