Узря ли Linux да сменени Windows?

Аз съм доволен, че вчера си инсталирах минт на лаптопа, а преди въобще не ставаше и не ми разпознаваше драйверите. Сега с новата версия 18 всичко е както трябва.
Да, и аз като налазя нов комп скоро време (надявам се) и аз пак ще си сложа минт. Как е 18-та версия? Защото бях много впечатлен от последното Убунто.
 
Как е 18-та версия? Защото бях много впечатлен от последното Убунто.
Не виждам някаква особена разлика, но поне всичко работи. Със 17 не ми отчиташе батерията, часът ми не се сверяваше правилно, не ми работеше захранващия бутон и още доста други неща, а сега всичко е ОК.
 
Не виждам някаква особена разлика, но поне всичко работи. Със 17 не ми отчиташе батерията, часът ми не се сверяваше правилно, не ми работеше захранващия бутон и още доста други неща, а сега всичко е ОК.
Аз пък не съм имал проблем със захранващия бутон, батерията и часа нито с windows 98, нито с XP, нито с 7 нито с 8.1, нито с 10 ... ;)
 
Аз пък не съм имал проблем със захранващия бутон, батерията и часа нито с windows 98, нито с XP, нито с 7 нито с 8.1, нито с 10 ... ;)
И си си купил всичко това ? Колко даде ?
 
@imagination
За 98 и XP отговора го знаеш, но от 7 нататък всичко е със стикер.
Задоволява ли те отговора ми ?
 
Аз пък не съм имал проблем със захранващия бутон, батерията и часа нито с windows 98, нито с XP, нито с 7 нито с 8.1, нито с 10 ... ;)
Бате, само да ти кажа, че не случайно има толкова много драйвъри писани специално за Windows операционната система. :) На мен при Линукса всичко ми е засичало. Едно време 7цата не ми засичаше лана на сравнително нов за тогава лаптоп. А сега дори не мога да намеря драйвъри за едно старо IBM Lenovo, на което подкарах XP. Още малко ще го помъча и направо мисля едно Убунто. :)
 
Аз пък не съм имал проблем със захранващия бутон, батерията и часа нито с windows 98, нито с XP, нито с 7 нито с 8.1, нито с 10 ... ;)
Ами не си имал, но аз съм имал доста проблеми на времето с различни windows-и и драйвери. Да не говорим, че този лаптоп беше много нов и затова не се поддържаше от минт 17, но сега вече всичко е както трябва. Още повече, че е направен само за windows 8 и 10, та 7 не става. Каквото и да мислиш, аз съм се убедил, че windows е един голям боклук, с който не искам да имам нищо общо и съм много доволен, че вече всичко ми работи както трябва.
 
Пък да не говорим, че като бях с уин и принтера постоянно ми правеше проблеми. Първоначално трябва да се инсталират драйвери и после ту тръгва ту спира. С линукса работи без никакво инсталиране на допълнителни драйвъри и никога не ми е отказвал.
 

Горе