Украйна - Русия какво ви е мнението

Новости от ПМСВ (Първа Медийна Световна Война):

"Нова Броудкастинг Груп е единствената българска медийна компания, която придоби правата за телевизионно излъчване на сериала и филма „Слуга на народа“, с които Володомир Зеленски успя да спечели президентските избори в Украйна през 2019 г. Скоро зрителите ще могат да се насладят на телевизионната игра на настоящия украинския президент.

„Често се случва актьор бързо да направи политическа кариера. Пример за това е Роналд Рейгън- който от участие в каубойски филми се превърна в човекът, съборил „Желязната завеса”. Сега друг актьор е на път да срине Руската империя”, коментира журналистът Емил Спахийски."
 
Колко случайности трябва да се наредят една след друга, за да започнем да си задаваме въпроси?
Е, как да те убедя, че си ги задавам, ма нещо не мога да вържа общата картинка. Ясно - войната е продължение на онова. Ясно, тя ще ни направи наистина бедни и лесно подчиними. Как обаче ще се разиграят нещата на политическата сцена? Всички дружно или на лагери - сащ и ес срещу оста Русия, Китай, Близък Изток?

А и не може ли докато си върви театрото да си имаме любими песронажи?:D
:D

Тамън се надъхаме и земе един от вас с Ети да ни спихва ентусиазма. Аман от сухари. :p

Замислих се, зимата като останем на тъмно и студено, дали ще бъдем по-склонни да се боцнем, ако предложат финансови/продоволствени стимули?
 
Новости от ПМСВ (Първа Медийна Световна Война):

"Нова Броудкастинг Груп е единствената българска медийна компания, която придоби правата за телевизионно излъчване на сериала и филма „Слуга на народа“, с които Володомир Зеленски успя да спечели президентските избори в Украйна през 2019 г. Скоро зрителите ще могат да се насладят на телевизионната игра на настоящия украинския президент.

„Често се случва актьор бързо да направи политическа кариера. Пример за това е Роналд Рейгън- който от участие в каубойски филми се превърна в човекът, съборил „Желязната завеса”. Сега друг актьор е на път да срине Руската империя”, коментира журналистът Емил Спахийски."
Уверявам те - зрителската аудитория на тази ''медия'' ще бъде във възторг.
 
„Често се случва актьор бързо да направи политическа кариера....
Слаба ракия е тоя Зеленски, да трябва да направи цял сериал че да го изберат. Нашия Кирчо дето си го избрахме, той дори не е актьор, а само прилича на такъв.

Новости от ПМСВ (Първа Медийна Световна Война):
Тия медийте са най-големия враг на човечеството в момента. За съжаление не виждам дори наченки хората да осъзнават това, камо ли да се предприеме нещо по въпроса.
 
"Човек и добре да форумува..." - Айде спама доди. Модератор римайнди ме е назначил по заместване (той сега отпочива)...:D

Случайност ли беше, че Путин направи магическа отвара срещу онова страшно нещо, започващо с буквата К, и то между другото преди всички останали? За да направиш такава магическа отвара, беше ли необходимо да вярваш в опасността на нещото... или по-точно да се правиш, че вярваш, понеже за всеки с елементарен разсъдък много бързо стана ясно, че всъщност не е чак толкова опасно.

Случайност ли беше, че Путин започна така наречената "война" в най-най-най-най-удобния момент, точно когато дори вЕрващите в страшното нещо започнаха да се осъзнават?

Случайност ли беше, че последствията от тази така наречена "война" доста съвпадат с долните ни конспираторски очаквания за икономически катаклизми, за които аз съм писал и припомнял няколко пъти в онази тема?

Колко случайности трябва да се наредят една след друга, за да започнем да си задаваме въпроси?
И освен това също: в т.нар. Четвърта Индустриална Революция (където изрично Русия е посочена от СИФ и лично от дядо Клаус за "лидер"), в глобалните стратегически партньорства за "киберсигурност" (също - Русия лидер), в G3P, в цифровизацията като цяло (с акцент в/у цифровите валути на централните банки и личния цифров идентификатор, което в перспектива значи нищо по-малко от соц кредитна система - Русия е сред лидерите), в ЦУР (пропускам ли нещо) - тоест в почти всичко, някои неща от които вече се предлагат като "решения за излизане от възникналите кризи", в почти всичко с изключение на "спонтанно разрастналият се конфликт - те са заедно, ръка за ръка. (Сега един възможен разказ казва - "бяха заедно". Не мога да го видя аз това "бяха".)

След двугодишните брадвични удари по икономическият ствол, трябваше и военни (или просто "военни") събития. Те се чакаха и предвиждаха (от някои хора) като задължителни за напредъка към НСР.
Обаче, почти никой, който не е там, където се решават големите процеси, не може съвсем да си представи, или даже на 50%, как ще се случи тва НСР. Сега изкристализира някаква визия - многополюсен, с няколко части, може би в непрестанно "остро напрежение" една срещу друга, всяка от които налага почти един и същ по сила и тип диктат на своята територия. Това също би означавало много строги закони за свобода на речта, забраняващи 'подкрепата за' или 'отричането на съществуването на' много ясно посочени врагове - вирос, чуждия диктатор, климатичната промяна (това изглежда като следващото голямо нещо) и натам. А с цифровите възможности и силно ограничени продоволствени и енергийни ресурси - всичко лесно става; така, както никога до днес не е могло да стане. Русия скоро прие такъв закон; Украйна - също (като дори са "изненадващи" лидери в напредъка на полицейската държава); Запада ще е още по-добър, тъй като напредва отдавна и "угрозата от вътрешния тероризъм" кънти от години почти ежедневно, от най-високо ниво; Китай няма кво да коментираме, те сега и локдаунят яко.

И всъщност, може би играта винаги е била такава - към разпад на многополярност. Както Китай беше издигнат с мощното съдействие на западните лидери (за което има в мойта тема), за да изристализира до днешния цифров дракон със соц. кредит системно тяло. Всички важни клечки на Запад му се възхищават на усточивият контрол, а Русия вероятно ще се колаборира с него - дали ще е добре за всички отдолу, под Кремъл и Ко? (В Китай - не съвсем.) Та ако всички поотделно сделат, с новите технологични и биотехнологични възможности, нещо почти еднотипно в териториите си и поддържат "митовете за враговете", нима не е тип НСР? Даже изглежда идеален тип.

(Съвсем бегло и накратко, с много пропуски. Какво накратко - то хора, дето пишат подробно години наред, не могат да го опишат и визуализират и наполовина във всичките си материали взети заедно; дори всичките материали на всички които пишат, взети заедно, не могат да го опишат.:) Сигурно основно тая многотия и неяснота, наред с еволюционно придобития(?) рефлекс за избягване на мислене по тежки предстоящи и неизбежни проблеми, отблъскват повечето хора от размисли и разговори по темата. Но неяснотата или безинтереса, не значи, че не се случва. Другото е лесно, ясно представено и поляризирано, с множество подкрепящи съответния разказ аргументи; смила се лесно и тече постоянно, като някакъв телесен режим. Но дали е вярно.

Не, че с приказки нещо ще се промени. Тогава - както има една логика - няма смисъл да се говори. Да, обаче тва засяга практически всичко и когато се коментират събития като днешните например, и казаното по горе изобщо не се слага в комуникацинното уравнение, тогава каво излиза? Не е ли, че коментираме непълно и даже невярно? Дали поради липса на желание, време, нерви, или защото и да се коментира, това нищо не променя - все тая, ако е така. Смятаме колко + колко е 4, като слагаме числа, чийто сбор е по-малък, или пък по-голям от 4.
Не че ми дреме много де, все тая:D)

(Иначе, извън горното, това в Донбас си е такова, каквото си е - престъпления с/у населението и т.н. Това също е част от уравнението, но със сигурност не изчерпва всичко по обяснението за събитията.)

А вчера сутринта идва тук на гости един стар познайник от друга тема, в която директно осмиваше предположенията ни за това, което вече се случва, а в сериозната му степен - едва започва, и казва, че прозрял некои неща. Само забрави да каже, че известна част от това, което сега казва, вече го е чел и осмял преди няколко месеца. Но такъв си е той, анжело варненски, няма кво да му се възмущавам и аз:)
 
Тамън се надъхаме и земе един от вас с Ети
Това интимно обръщение погали сърцето ми:)...
да ни спихва ентусиазма. Аман от сухари. :p
Сега разбрах защо е било, да омекоти последващото. Хитруша...:(
 
Случайност ли беше, че Путин направи магическа отвара срещу онова страшно нещо, започващо с буквата К, и то между другото преди всички останали? За да направиш такава магическа отвара, беше ли необходимо да вярваш в опасността на нещото... или по-точно да се правиш, че вярваш, понеже за всеки с елементарен разсъдък много бързо стана ясно, че всъщност не е чак толкова опасно.

Случайност ли беше, че Путин започна така наречената "война" в най-най-най-най-удобния момент, точно когато дори вЕрващите в страшното нещо започнаха да се осъзнават?

Случайност ли беше, че последствията от тази така наречена "война" доста съвпадат с долните ни конспираторски очаквания за икономически катаклизми, за които аз съм писал и припомнял няколко пъти в онази тема?

Колко случайности трябва да се наредят една след друга, за да започнем да си задаваме въпроси?
А какво е конспиративното обяснение на факта, че (поне засега) Русия изглежда ще остане единствената не-ресетната страна?

Може Путин да е бил наясно с плановете на "рептилите" и да е решил да използва момента...

... Подобно на това да ритнеш крака от спирачката на някой, дето се опитва бавно и контролирано да се спусне по стръмно нанадолнище.

... Или рязко да увеличиш котлона, на който ужким бавно се вари жабата.

И по тоя начин да провокираш остра реакция от ресетнатото простолюдие, да се разбунтуват, да свалят "рептилите" от власт и т.н. :)
 
Слаба ракия е тоя Зеленски, да трябва да направи цял сериал че да го изберат. Нашия Кирчо дето си го избрахме, той дори не е актьор, а само прилича на такъв.
То фактически няма такъв, не съществува като реален властник. Мишка на конци за шоуто, съществуваща както я дръпнат (независимо дали Русия и Запада са заедно или не - и в двата варианта Зеленски е нищо, което декламира написаното му от екраните.) Кирчо пък е дъното на туземните колониални администратори, не мишка, а землеморка.:)
Тия медийте са най-големия враг на човечеството в момента. За съжаление не виждам дори наченки хората да осъзнават това, камо ли да се предприеме нещо по въпроса.
Епа който го осъзнава - не им вярва. Ама има много медии де, в алтернативните също има всякакви т.нар. "юдови кози".
Инак кво друго да се предприеме.. Бе много е надълбоко работата по принцип, квото и да говорим. Аз хубаво, че по принцип съм си "пей сърце" по нрав:D
 
Последно редактирано:
Не мисля че е той.
A, не знам... аз не го познавам лично. Така пише отдолу и то на френски.
 
ЕГрафикса е дошъл, тежко ви. Аз са махам, блазя ми..:)
Спокойно, минавам само да оставя това тук.

Руските сили са атакували цивилни и медицински обекти, и са извършвали изнасилвания, екзекуции и грабежи в Украйна. ОССЕ публикува доклад, обвиняващ Русия в нарушаване на международното хуманитарно право.

 
A, не знам... аз не го познавам лично. Така пише отдолу и то на френски.
Може да е Графикса, той малко на франсе ми бие. Сега са му дали лаптоп за час у панделата и той веднага тука влиза, да хейти..
 
Спокойно, минавам само да оставя това тук.

Руските сили са атакували цивилни и медицински обекти, и са извършвали изнасилвания, екзекуции и грабежи в Украйна. ОССЕ публикува доклад, обвиняващ Русия в нарушаване на международното хуманитарно право.

Бърз въпрос. След като храбрите украйнски герой уж задържали окупатора извън населените места как така има изнасилени, убити и ограбени?
 
Спокойно, минавам само да оставя това тук.
Аа, то и аз са махам.
Руските сили са атакували цивилни и медицински обекти, и са извършвали изнасилвания, екзекуции и грабежи в Украйна. ОССЕ публикува доклад, обвиняващ Русия в нарушаване на международното хуманитарно право.

https://www.osce.org/files/f/documents/f/a/515868.pdf
И за Азовци събщават всичко, щом са сериозни, нали?
 
И аз бустване на морала - Макдоналдс - Тюмень в Сибир на 5 април.

Тва беше едно от най-добрите антисанкционни решения - демакдоналдонизирането. Кво стана, пак мазни боклучаци ше ядат, бива ли така...:(
 
Аа, то и аз са махам.

И за Азовци събщават всичко, щом са сериозни, нали?
Да, съобщават за престъпления и от украинска страна. Дали са сериозни може да питаш Нанди, нейния специалист се позоваваше на същата организация.

Бърз въпрос. След като храбрите украйнски герой уж задържали окупатора извън населените места как така има изнасилени, убити и ограбени?
Тоя въпрос само ти си го разбираш.
 

Горе