Украйна - Русия какво ви е мнението


The murder of 20,000 Polish prisoners by the Soviets in 1940

In 1940, in the Katyn forest, 22,000 prisoners of the Polish Army were killed by the Soviets by shooting them in the neck, a war crime that the USSR denied until 1991. Even today, the Putin regime, nostalgic for the Soviet Union, has blocked the investigation of that massacre, preventing Poland from accessing the documentation of the case.


Вчера пък са махнали знамето от паметника, това е да си пълен боклук и нещастник. В БГ тез убийства изобщо пък ги отричаме, или много малко знаят колко са избити като идва пияната сган.
А помнят ли поляците как са ги клали урковците?
 
Нали има стари ?
Ти как си ваксната ?
И то не се знае дали си.
Как съм вакснаТА?:D На "ма" ли ше си говорим? Ти да не си от застрашения от маймунката таргет, те имат навик да си говорят в женски род?:D (Аз пак ща уважавам и да си, нема проблеми.)
 

Германия се опита да преговаря с Русия за газа, но въпреки това доставките бяха намалени, а цената скочи шест пъти
Ами реципрочен отговор на тяхнотот поведение: Ще купуваме ама както ние кажем :)

Няма защо да плачкаш. Имаме си страхотна поговорка за това: Каквото повикало, такова се обадило...

Европейската комисия обяви в петък планове за издаване на 50 милиарда евро (52,7 милиарда долара) облигации на ЕС между юли и декември като част от водещата си програма за икономическо възстановяване на страните членки.

Лидерите на ЕС се срещнаха в петък, във втория ден от срещата си в Брюксел, за да обсъдят подготовката си за по-нататъшни съкращения на доставите на газ от Русия, за това как да ограничат въздействието върху инфлацията и да потърсят алтернативни източници, обвинявайки Москва, че използва енергията като оръжие, съобщиха световните агенции.

ЕС има предвид свиването на снабдяването, довело до това Германия да предупреди, че може частично да затвори индустрията си. Германия, която силно разчита на руския газ, задейства втората фаза на авариен газов план.

"Няма да има връщане към евтините изкопаеми горива", каза председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен...

Идеята за евтина енергия се изпари, както изчезна и идеята за руската енергия. Но въпреки това: "Трябва да започнем да купуваме енергия колективно, трябва да приложим таван на цените и да правим планове заедно, за да преживеем зимата", каза белгийският премиер Александър Де Кро

:):):) Милите европейски лидери, усещаш ли Ремаиндер как мамалигата им е опряла в сливиците а топките на Путин ги галят по носовете?
 
Ами реципрочен отговор на тяхнотот поведение: Ще купуваме ама както ние кажем :)

Няма защо да плачкаш. Имаме си страхотна поговорка за това: Каквото повикало, такова се обадило...

Европейската комисия обяви в петък планове за издаване на 50 милиарда евро (52,7 милиарда долара) облигации на ЕС между юли и декември като част от водещата си програма за икономическо възстановяване на страните членки.

Лидерите на ЕС се срещнаха в петък, във втория ден от срещата си в Брюксел, за да обсъдят подготовката си за по-нататъшни съкращения на доставите на газ от Русия, за това как да ограничат въздействието върху инфлацията и да потърсят алтернативни източници, обвинявайки Москва, че използва енергията като оръжие, съобщиха световните агенции.

ЕС има предвид свиването на снабдяването, довело до това Германия да предупреди, че може частично да затвори индустрията си. Германия, която силно разчита на руския газ, задейства втората фаза на авариен газов план.

"Няма да има връщане към евтините изкопаеми горива", каза председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен...

Идеята за евтина енергия се изпари, както изчезна и идеята за руската енергия. Но въпреки това: "Трябва да започнем да купуваме енергия колективно, трябва да приложим таван на цените и да правим планове заедно, за да преживеем зимата", каза белгийският премиер Александър Де Кро

:):):) Милите европейски лидери, усещаш ли Ремаиндер как мамалигата им е опряла в сливиците а топките на Путин ги галят по носовете?
А да си дойдем на думата що беше цялата работа. Затягане -> още затягане -> соц кредитна системкааа. Оппалянка!

(Пак да кажа, да стане още малко досадно: манете ме мен кво разправям, но просто да видим всички какво ще се случи и от другата страна, руската, и дали няма да е същото. То каквото - такова, фактите са си факти. Просто да видим.)
 
А да си дойдем на думата що беше цялата работа. Затягане -> още затягане -> соц кредитна системкааа. Оппалянка!

(Пак да кажа, да стане още малко досадно: манете ме мен кво разправям, но просто да видим всички какво ще се случи и от другата страна, руската, и дали няма да е същото. То каквото - такова, фактите са си факти. Просто да видим.)
Руснаците знаят и 2 и 200 така, че тях малко ще ги засегне. ЕС и държави като нашата пълна с пишман европейци ще лапнат мухата.

И познай първо ще бъде опаткан сектора на услугите :) ненужно развит и раздут с всякаки виртуални дивотии. Лека полека ще се окаже, че няма какво да се яде, няма какво да се пие (защото няма кой да го произведе). Ако пък ги има няма кой да ги достави.
 
Последно редактирано:
Гледах репортаж от Седмица на Модата в Москва, всички манекенки бяха бели и нито една нямаше пишка.

Това предимство ли е или не са достатъчно инклузивни? Чакам отбора на Общите ЕС ценности да заклейми тази биготщина - как така няма нито една да има. :)
 
Руснаците знаят и 2 и 200 така, че тях малко ще ги засегне. ЕС и държави като нашата пълна с пишман европейци ще лапнат мухата.

И познай първо ще бъде оптакан сектора на услугите :) ненужно развит със всякаки виртуални дивотии. Лека полека ще се окаже, че няма какво да се яде, няма какво да се пие (защото няма кой да го произведе). Ако пък ги има няма кой да ги достави.
То и ние сме си тренирани кучета (аз поне съм много трениран, мога с 2000 и с минус 2). Баш европейците ще им се отели вола (както реваха още при "рекцията на ковид" на правителствата им; от Холандия например зам, дето са хай по принцип, бая рев удариха). И ненужно раздутия (или пък точно за това раздут, за да бъде лесно опаткан) сектор с новите услуги - най-вече.. Май става доста трудно за такова голямо количество евро хора? Така изглежда, да вземат да помислят.. Те хубаво ще ядат(ядем) първо ГМО-то, малко ще спасят положението, амаа...:)
Гледах репортаж от Седмица на Модата в Москва, всички манекенки бяха бели и нито една нямаше пишка.

Това предимство ли е или не да достатъчно инклузивни? Чакам отбора на Общите ЕС ценности да заклейми тази биготщина - как така няма нито една да има. :)
Е как може така бе, поне една с издуто отпреде немаше ли за разнообразие? (Поне ваксинирани ли бяха? Че на Петербургския икономически форум всички трябваше да са..):)
 
Иначе не кат да няма расово разнообразие (не знам за полово, много бързо минаха и не можах да видя подробно):

Тая русата май нашта Нанди, така чух:
 
Лош, кво станало в Тексас бе, нещо искали да се отделят от щатите гледам (ама не съм задълбал кво що)?! Почва ли якия американски екшън..
 
Руснаците знаят и 2 и 200 така, че тях малко ще ги засегне. ЕС и държави като нашата пълна с пишман европейци ще лапнат мухата.

И познай първо ще бъде опаткан сектора на услугите :) ненужно развит и раздут с всякаки виртуални дивотии. Лека полека ще се окаже, че няма какво да се яде, няма какво да се пие (защото няма кой да го произведе). Ако пък ги има няма кой да ги достави.
Да и половината ще трябва да хванат някой инструмент или да ходят на полето
 
Как съм вакснаТА?:D На "ма" ли ше си говорим? Ти да не си от застрашения от маймунката таргет, те имат навик да си говорят в женски род?:D (Аз пак ща уважавам и да си, нема проблеми.)
Това беше за Нандито. Нещо съм объркал.
 
Да и половината ще трябва да хванат някой инструмент или да ходят на полето
Е как ще стане като всички са с две леви ръце и на вързано куче хляб не могат да дадат...
 
Е как ще стане като всички са с две леви ръце и на вързано куче хляб не могат да дадат...
Става, става...
Има норматив иначе няма да вземе надница.
 
Става, става...
Има норматив иначе няма да вземе надница.
Виж това, не помня дали някой го е пускал тука ама си го запазих:

✔️ Трябва да помислим какъв е делът на сектора на услугите в Русия спрямо промишлеността и минното дело. В САЩ всичко е базирано на услуги. Секторът на услугите като цяло е безсрамно надценен в сравнение с петрола, газа и металите или селското стопанство. Ако не броим камериерките и сервитьорките, руската икономика ще надмине многократно германската. Ще бъде по-близо до японския.

✔️ Когато има конфронтация, е много по-важно да предоставим на хората това, което е наистина важно за оцеляването – храна и енергия, отколкото нематериални услуги. Кризата в Украйна ни помогна да изясним колко подценяваме индустрията и минното дело и как надценяваме ролята на услугите и съвременните технологии.
 
  • Like
Реакции: OSH

cover2.jpg
 
Последно редактирано:
Гледах репортаж от Седмица на Модата в Москва, всички манекенки бяха бели и нито една нямаше пишка.

Това предимство ли е или не са достатъчно инклузивни? Чакам отбора на Общите ЕС ценности да заклейми тази биготщина - как така няма нито една да има. :)
Де да беше така... За съжаление в Русия е по-негрясало и от ЕС.
 
Иначе не кат да няма расово разнообразие (не знам за полово, много бързо минаха и не можах да видя подробно):

Тая русата май нашта Нанди, така чух:


Aз от ей това ревю гледах репортаж в парка до Кремъл и гарантирам че нямаше разнообразие.

review.jpg
 
Москва Кула във Финансовото им Сити.

 
В тоя форум вече коментира ли се нещо друго, освен политика? Влезеш и видиш последните теми как са само "Русия-Украйна", "Какво мислите за партия Възраждане", "Консерватор ли е Шкварек?", "Орбан пич или демон?"...
Това още ли е форума предприемач или съм влязъл по погрешка в афера.бг?

В не толкова далечното минало се дискутираха основно предприемачески теми. Влезеш, напишеш проблем, получиш решение.
Мда, съсипаха го и тоя форум.
А за Орбан, Русия и Украйна ще си замълча.
 
В тоя форум вече коментира ли се нещо друго, освен политика? Влезеш и видиш последните теми как са само "Русия-Украйна", "Какво мислите за партия Възраждане", "Консерватор ли е Шкварек?", "Орбан пич или демон?"...
Това още ли е форума предприемач или съм влязъл по погрешка в афера.бг?

В не толкова далечното минало се дискутираха основно предприемачески теми. Влезеш, напишеш проблем, получиш решение.
Мда, съсипаха го и тоя форум.
А за Орбан, Русия и Украйна ще си замълча.
Коментира се, въпросът е кой какво иска да гледа. Но тъй като последно време това са топ темите навсякъде (виж дори в ит групите ъв фейса), тези теми постоянно изплуват нагоре. Явно на хората бизнеса и работата им върви добре, нямат проблеми и си пишат в тези. :)
 

Горе