Украйна - Русия какво ви е мнението


На война като на война - да не забравят да извикате На ти Путин! след душчето, за поддръжка на морала!

Иначе се чудя дали увеличаването на нечистоплътността на Галактическата Империя е свидетелство за упадъка и. :rolleyes:
 
Статистика
Като скролнеш най-долу се вижда това:


nujnik.png
 
Статистика
"Отговорите са на въпрос за отношение към Русия по принцип, не към руския народ или режима на Путин. Повече от осем (85%) от десет европейци казват, че имат отрицателно отношение. В България тази група е два пъти по-малка (43%). Почти един от десет българи (8%) отговарят с "Не знам"."

Що, трябва да намразим цяла Русия, историята, културата й, и т.н. заради "режимът на Путин" ли?:)
Макар, че русофил с лошо мнение за режима на Путин няма... Но не заради малоумния цирк "невойна в Украйна" би следвало/би било нормално да "имат отрицателно отношение" към "режимът на Путин" (какъвто не е въпросът на анкетата), а заради други много други неща, като тия, които поствам тука. Но те нямат и няма да имат отрицателно отношение към антируския "режим на Путин", щот по русофилски по подразбиране всеки руски режим е добър.

(И браво на българите, че не се връзват на едната част от мазния номер. Сега остава да се догадят за следващата. Ама там вече сложно...)

И естествено:
"Данните са от разпространено преди седмица проучване сред над 26 хиляди граждани на ЕС, включително повече от хиляда българи."

Колко милиона бяха ЕС, и колко сме ние? Верно ли от 26хил. разбраха дори с приблизителна точност мнението на милионите?:) Няма друга такава мазна и малоумна стъкмистична, обслужваща единствено политически, бизнес и псиоп интереси лъженаука като социологическото проучване (без значение за кво проучване се отнася).:)
 
Да!

(Добре, че относно Дюранката и подобни твърдолинейно и непоклатимо проруски бивши РТ и т.н., немаш тия проблеми.):)
Дюранката не земат кинти да ми обясняват какво става в България.
 
Да!

(Добре, че относно Дюранката и подобни твърдолинейно и непоклатимо проруски бивши РТ и т.н., немаш тия проблеми.):)
ИзрУдщина е цялата рабора. На нормален човек не може да му харесва това, което става. Плюс това Евразия винаги си е било размито понятие, защо сега трябва да го избистрят. Древната източна граница на Европа е Грузия. Нали искаме обмен на опит, култура И.Т.Н. нооо всъщност? Разделелението е майка и баща на контрола, нали?
 
Дюранката не земат кинти да ми обясняват какво става в България.
Да.

Но Дневника вземат. Имат и няква статийка препубликувана от Дойч Веле:
Има две Българии. Едната е на Путин.:)
от Веселин Стойнев

...
Как се появи другата България

Сериозна заслуга има кремълската пропаганда - тя работи отдавна, издълбоко, мощно и ефективно. Разчита на официални медии, журналисти и общественици, както и на тролове и хибридни платформи. Изследователи у нас и по света показаха технологията ѝ. Например чрез създаване на Фейсбук групи и сайтове, които първо са прицелени към аудитория, склонна към конспиративно мислене. После тя се разширява с добре прицелени послания. И бинго - вярващите в кемтрейлс, в чипирането, в 5G колонизацията, в илюзорността на Ковид, са същите, които вярват и в Путин.

Обаче тези хора не са просто жертви на пропагандата - те очевидно имат нужда от нея. Колкото обичат Русия - славянска и освободителка, толкова мразят Щатите и Запада - чужд и експлоататорски. Трябва им свят, който да отговаря на тези светогледни нагласи. И пропагандата им осигурява точно такава HD картина.

Не е и толкова трудно - тези хора често са зле образовани, не могат да откриват противоречия, не могат да се съмняват, не могат да строят рационален аргумент.
...

А немалко хора, особено по-възрастните, които неуверено плуват в интернет морето, се реят безпомощни да отсеят истината от фейка, падайки лесна жертва на пропагандата.
...

Семето

Семето на тази друга България е посято още през 1990-те. Резултатите от прехода масово не се приемат за справедливи и немалко хора постоянно търсят форми на отклонение и дори съпротива срещу установения вече ред - срещу неговите ценности, институции, проект за бъдеще. Тези хора са обърнати към миналото и са в безтегловността на едно чуждо за тях настояще, осиротяло без бъдеще. Те се включват във всякакви "ние" идентификации на съпротива срещу "тях", които освен всичко друго им налагат джендъра, зеления сертификат, а сега и оръжие за Украйна..."

:):):)

Бат Веско пп утката, знайш ли го?
iu

Охранен бичлимак.

(Иначе аз явно съм от тия другите, тия неприемащите за справедливи "резултатите от прехода" и търсещи "форми на отклонение и дори съпротива срещу установения вече ред - срещу неговите ценности, институции, проект за бъдеще", срещу "джендъра, зеления сертификат, а сега и оръжие за Украйна", "вярващите в кемтрейлс, в чипирането, в 5G колонизацията, в илюзорността на Ковид", ама и в илюзорността "на Путин":))
 
ИзрУдщина е цялата рабора. На нормален човек не може да му харесва това, което става. Плюс това Евразия винаги си е било размито понятие, защо сега трябва да го избистрят. Древната източна граница на Европа е Грузия. Нали искаме обмен на опит, култура И.Т.Н. нооо всъщност? Разделелението е майка и баща на контрола, нали?
Ам да, ма и ти си от едната страна на разделение, кво ми са прайш.:) Евразиец до кокъл!:)
 
Бат Веско пп утката, знайш ли го?
iu

Охранен бичлимак.
Макдоналдз и KFC.

(Иначе аз явно съм от тия другите, тия неприемащите за справедливи "резултатите от прехода" и търсещи "форми на отклонение и дори съпротива срещу установения вече ред - срещу неговите ценности, институции, проект за бъдеще", срещу "джендъра, зеления сертификат, а сега и оръжие за Украйна", "вярващите в кемтрейлс, в чипирането, в 5G колонизацията, в илюзорността на Ковид", ама и в илюзорността "на Путин":))
И аз за тебе се сетих като го четох.
Добре че и ти си се припознал.
 
Макдоналдз и KFC.


И аз за тебе се сетих като го четох.
Добре че и ти си се припознал.
Ходи зидай сайтовете, недей остроумнича. Зидарията не ще приказки, а маламашка!
 
Густав не го знам. Мен @bgtupanfighter и @baster4o тая нощ ми изпиха, ама не мозъка. Викам стига толкова, нямам повече. Принцеси ми направиха и други калорични глезотийки, въртяха, сукаха - сичко ми изпиха. Грохнал съм...
@partytime , не се показва тоя Тупана бе; или е изчезнал, или нетипично сдържа нерва, ако чете.
Аз не съм ли ти достатъчен вече?
Или неска май много свободно време имаш и почна да се озърташ и за нещо чуждо??
 
Аз не съм ли ти достатъчен вече?
Или неска май много свободно време имаш и почна да се озърташ и за нещо чуждо??
Ми ти ни си са вакснал, ни си са чипнал. Баси скуката човек..
 
Не съм имала време да гледам сериозни анализатори. Някой може ли да каже защо наш'те думнаха Киев?

@Лошият ще знае. Той е вътрешен човек. :)
 
Последно редактирано:
Извадка от ропота на една организацийка за защита на традиционните ценности:

"По случай 100-годишнината на пионерите в Русия беше публикуван тийнейджърски ЛГБТ роман „Лято в пионерска вратовръзка“. Сюжетът се развива в съветски пионерски лагер и говори за „любовта“ на момче и съветник Юра. Книгата от 500 страници вече е продадена в 200 000 екземпляра и още 32 000 копия в дигитален формат.
1rbnu2801t5sik5whnm0xab4m1gsnlug.jpg
wfuzibuwj7l240xqcty11z8gxjxs3tjk.jpg
iil99vph6g22xzjekha2tumgycrmarsn.jpg
3h8fbbgmjsqaqwkqsd1k2skvlt0h7hwz.jpg

Дословният отговор от РОСМОЛОДЕЖЬ на нашата жалба е следният: „Не попада в критериите за блокиране, тъй като книгата е произведение на изкуството, информацията и материалите в което са обосновани от своя жанр.“

2v9gycnv2j4cjktyl2ezc13k0aj1tx37.jpg

Е, какво да кажем?"
---

Тъй че не е верно, че в Русия нямало свобода на словото, недейте някои говори глупости!
:)
 

~ ~ ~ ~
"[...] Така наречените държави от БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка) създадоха Новата банка за развитие (NDB) през 2015 г. Бангладеш и Обединените арабски емирства се присъединиха към NDB през 2021 г., а Египет и Уругвай бяха временно приети.

Уставът на НБР гласи, че НБР ще „мобилизира ресурси за инфраструктурни проекти и проекти за устойчиво развитие“. По подобен начин се ангажира с партньорства :
NDB поставя силен акцент върху изграждането и прилагането на ефективни партньорства, както се насърчава от ЦУР 17 за Партньорства за целите, за да ускори усилията на страните членки, посветени на устойчивото развитие. [. . .] NDB си сътрудничи с редица заинтересовани страни в глобалната общност за развитие, включително агенции за развитие в страните-членки, международни организации, институции за финансиране на развитие, търговски банки, предприятия, неправителствени организации, университети и мозъчни тръстове.

Освен това NDB се ангажира да:
Гарантиране, участие, отпускане на заеми или подкрепа чрез всеки друг финансов инструмент, публични или частни проекти, включително публично-частни партньорства, във всяка страна-членка заемател.

Партньорите на НБР включват Европейската инвестиционна банка (кредитиращото звено на Европейския съюз) и Групата на Световната банка. Сред частните й (търговски) партньори са Santander Bank, базирана в Испания, и Standard Bank, със седалище в Южна Африка.

Друг партньор на НБР е Азиатската банка за инфраструктурни инвестиции (AIIB). AIIB предлага на своите държави-членки алтернатива на модела на Бретън Уудс, МВФ и Световната банка.

През 2018 г. ООН предостави на AIIB статут на постоянен наблюдател , което му позволява да наблюдава разискванията на Общото събрание на ООН и нейния Икономически и социален съвет. Президентът на AIIB Jin Liqun каза:
Съществува естествено съответствие между мисията на AIIB за подобряване на икономическото развитие в Азия и извън нея и мандата на ООН за развитие. [. . .] Приветстваме тази възможност да задълбочим отношенията си с ООН и да увеличим приноса си към Целите за устойчиво развитие.

В момента AIIB има 105 държави-членки, които са разделени на регионални и нерегионални членове. Регионалните членове включват Израел, Русия, Китай, Индия, Нова Зеландия и Иран. Нерегионални членове, включително Обединеното кралство, Канада, Франция, Германия, Ирландия, Холандия, Дания, Бразилия и Швейцария, са обединени съгласно членското споразумение на AIIB.

Уставът на NDB и AIIB декларира, че тези две финансови институции притежават наднационален суверенитет. Подобно на МВФ и Световната банка, и двете са юридически лица. Член 30 от Споразумението за НБР и член 46 от Споразумението с AIIB уреждат статута, привилегиите и имунитетите на съответната банка. Формулировката в тях е практически идентична.

Първоначалните съответни параграфи в двата документа установяват степента на техния наднационален суверенитет:
Банката се ползва с имунитет от всяка форма на правен процес, с изключение на случаите, произтичащи от или във връзка с упражняването на правомощията й да взема пари на заем, да гарантира задължения или да купува и продава или да поема гаранция за продажба на ценни книжа, в които случаи могат да бъдат предявени искове срещу Банката в съд с компетентна юрисдикция на територията на държава, в която Банката има седалище или офиси, или е назначила агент с цел приемане на връчване или уведомление за процес, или е издала или гарантирала ценни книжа.

Въпреки това и в двете споразумения този параграф се квалифицира от следното:
Независимо от разпоредбите на параграф (а) от този член, не може да се предявява иск срещу Банката от който и да е член, или от която и да е агенция или инструмент на член, или от което и да е образувание или лице, действащо пряко или косвено за или извличащо вземания от член или от която и да е агенция или инструмент на член. Членовете прибягват до такива специални процедури за разрешаване на спорове между Банката и нейните членове, които могат да бъдат предвидени в това Споразумение, в подзаконовите актове на Банката или в договорите, сключени с Банката.

Няма договорено прибягване до върховенството на закона на държавата-членка. Могат да бъдат заведени дела, включващи частно преследване на заеми на NDB или на AIIB, гаранции за дълг или търговия с ценни книжа. Остава да видим дали някое подобно съдебно преследване ще получи по-справедливо изслушване от тези, заведени срещу (и победени от) Световната банка.

В противен случай правомощията на тези наднационални банки са неприкосновени. Първоначалното изявление на документите, че и двете банки „ще се ползват с имунитет от всяка форма на правен процес“ действително е в сила. Подобно на МВФ и Световната банка, NDB и AIIB имат върховна власт или власт над правителствата и народите на своите държави-членки. [...]"

logo-2.png


СЪВЕТЪТ НА УПРАВИТЕЛИТЕ НА НБР ОДОБРИ ОБЩАТА СТРАТЕГИЯ НА БАНКАТА ЗА 2022–2026 Г
20-май-2022г
...
  • Директно 40% от общите одобрения към проекти, допринасящи за смекчаване на изменението на климата и адаптиране, включително енергиен преход, през 2022–2026 г.; и
  • Увеличете представителството на жените до 40% от професионалния и управленския персонал до 2026 г.
...
В рамките на широкия спектър от инфраструктура и устойчиво развитие операциите на банката през периода 2022–2026 г. ще се съсредоточат върху, но без да се ограничават до следните области: чиста енергия и енергийна ефективност, транспортна инфраструктура, вода и канализация, опазване на околната среда, социални инфраструктура, цифрова инфраструктура. Проекти, които са интелигентни за климата, устойчиви на бедствия, технологично интегрирани и приобщаващи, ще бъдат приоритетни от NDB за финансиране.
...
Обща информация
NDB е създадена с цел мобилизиране на ресурси за инфраструктурни проекти и проекти за устойчиво развитие в БРИКС и други нововъзникващи пазарни икономики и развиващи се страни, допълвайки усилията на многостранните и регионални финансови институции за глобален растеж и развитие.
--
В Пекинската декларация от XIV срещата на върха на БРИКС лидерите отбелязаха напредъка на банката, както следва:
„[...] Оценяваме жизненоважната роля на НБР за справяне с въздействието на пандемията и подпомагане на икономическото възстановяване в страните членки. Отбелязваме втората обща стратегия, одобрена от Съвета на гуверньорите на годишната му среща и очакваме нейното гладко изпълнение. Насърчаваме банката да следва принципа, ръководен от членовете и насочен към търсенето, да мобилизира финансиране от диверсифицирани източници, да засили иновациите и обмена на знания, да подпомага страните членки в постигането на целите за устойчиво развитие и допълнително да подобрява ефикасността и ефективността, за да изпълни своя мандат, като се стреми да бъде водеща многостранна институция за развитие."
И видео има.
Гледайте, за да научите как NDB подкрепя страните членки да постигнат своите стремежи за развитие към проспериращо, по-екологично и по-устойчиво бъдеще.

Environmental-and-Social-Framework-Underpins-NDBs-Operations.png
 
Последно редактирано:
Как беше, за:
...пазарите на въглеродни емисии и гаранциите за произход...

С какво това помага на потребителя или дребния производител освен, че им вдига разхода? Без мантрите за растеж, статистики и графики моля.
Съгласен съм. Съгласен съм изцяло.
:)
 
Ето значи защо било

1656408972800.png
 
говори за „любовта“ на момче и съветник Юра

Веднага направих асоциация със сюжета на ''Call me by your name''. Филмът ми хареса и реших да си купя книгата да видя кво-що. Категорично заявявам - Шедьовър. Една от най-прекрасните книги, които съм чела. Превъзхожда филма в пъти. Всъщност, както винаги филмът е ужасна адаптация на един стойностен роман.
 

Горе