Украйна - Русия какво ви е мнението

Дали косоварите се отделиха с общодържавен референдум,?
Нима твърдиш, че Крим се отдели следствие на външна сила, както Косово ? Нали уж беше по мирен път и всичко точно? Пак се луташ в няколко тези, че да излезеш суха от водата.
 
Нима твърдиш, че Крим се отдели следствие на външна сила, както Косово ? Нали уж беше по мирен път и всичко точно? Пак се луташ в няколко тези, че да излезеш суха от водата.
Това са твои интерпретации. Айде да не дъвчем пак Майдана, вследствие на който се проведе референдума в Крим, и вследствие на който Луганска и Донецка републики също започнаха да се борят за своята независимост от Украйна.

Обвинявате мен, но вие тотално пренебрегвате факта, че това са територии с почти изцяло руско население, което не е искало да се отделя от Русия. За останалите части на Украйна съм съгласна, че не искат да са част от Русия, но за изконно руските територии е глупаво да го подлагаме на съмнение.

Възрастните руснаци в Донбас не са получавали пенсии през последните 7-8 години, въпреки че са работили там цял живот. Това какво ви говори? Нужно ли е да им насочват автомати, за да кажат, че не искат да са част от държава, която ги подлага на геноцид?
 
Обвинявате мен, но вие тотално пренебрегвате факта, че това са територии с почти изцяло руско население, което не е искало да се отделя от Русия. За останалите части на Украйна съм съгласна, че не искат да са част от Русия, но за изконно руските територии е глупаво да го подлагаме на съмнение.
И всичко това се случва след като откриват находища на петрол в тези територии. Ебаси случайността, как изведнъж започна да им пука за хората в Донбас, след като разбраха че Украйна може да замести Русия от енергийната ѝ ресурси.

Много добрички тия руснаци, целият свят искат да избавят от мъките им, а лошите западняци само се опитват да им попречат!!!
 
Нандибанди би била чудесен педагогически кадър в някое заведение за деца със забавено развитие.
 
след като откриват находища на петрол в тези територии
Тези находища винаги са били известни на руснаците. Именно затова Хрушчов подарява на укрите Донбас, за да си имат индустрия, понеже преди това са били най-прости земеделци.

Ти сериозно ли мислиш, че за стотиците години владеене на въпросната територия, руснаците не са знаели какви залежи има там? Та те са ги експлоатирали активно по времето на СССР.
 
Браво! С това си изказване обезцени тежестта на мненията си по темата с един порядък :D


Ако нашите умници не бяха преебали южен поток сега щяхме да си цоцкаме поне половин милиард € транзитни такси годишно.
Ако същите гении бяха по(до)строили белене щяхме да си продаваме скъп ток и да си свиркаме, а не да ми идват сметки по 400 кинта за офис с 10-на компютъра на кръст.

Човекът взе три милиарда от парите на българския данъкоплатец за едни самолети и каза ще видим ...


А вие доказателства? (Разбира се различни от Зеленски каза)

Транзитните такси мисля не са сума пари, а процент газ който минава и може да бъде плащана в газ, по сегашната цента на газта, която е по 10 щяхме да взимаме газ за 5 милиарда транзитни такси.

Росатом щеше да дострои Белене за 4 милиарда. Ако беше построена тогава сега газопровода щеше да ни я избие за 1 година.


Ама Баце тогава беше на нож че ще сме щяли да заробим и децата си с кредити за тази централа. - справка за ковид помощи да седят да не ходят хората на работа изхачихме горе долу толкова колкото за централата.

Сега щяхме да сме много добре с още 2000 мегавата по 90 евро на мегават. - справка в Германия вчера е около 700 евро на мегават центата.
 
Последно редактирано:
Понеже е бавно развиваща ли? :oops::rolleyes:
Нищо не е бавно при мене. Аз съм холерик. :) Проблемът ми всъщност е, че прибързвам, ама кой си няма кусури.

Я дай некое мега-тъпо меме, правено от мой възпитаник за неговите другарчета. ;)
 
Значи, с изписването на думата ''меморандум'' мога спокойно да кандидатствам за работа в някоя телевизия. :D


1661255095973.png
 
Това са твои интерпретации.
Как мои, първо викаш по мирен и законен път било, после даваш пример с Косово, което е откъснато след намеса на външни сили. Ти правиш паралелите, после аз съм правил внушения. Ей, Богу...
 
А нали знаеш как е проведен този "референдум"? Като спуснат едни зелени човечета и насочват автомат към гласуващите. После същите зелени човечета броят гласовете. На това ако му кажеш истински "референдум" си страшно спряла и забила.
Какви автомати бълнувате. При положение, че там са били по мои спомени над три хиляди международни наблюдатели.

Не само това, ами референдума е и незаконен. Въпросът за промяната на националните граници може да бъде решен единствено на общодържавен референдум. Така е записано в конституцията на Украйна.
Не съм експерт по сръбската конституция, но капацитетите да вземат да й хвърлят един поглед :D

Нима твърдиш, че Крим се отдели следствие на външна сила, както Косово ?
Смисълът на това изречение ми убягва нещо :D
 
Как мои, първо викаш по мирен и законен път било, после даваш пример с Косово, което е откъснато след намеса на външни сили. Ти правиш паралелите, после аз съм правил внушения. Ей, Богу...
Тия опити за извъртане и вчера ги гледахме. Опитваш се да си измислиш някакво противоречие, като удавник за сламка. Тъпо е и показва безсилие. Стегни се малко.
 
Тия опити за извъртане и вчера ги гледахме. Опитваш се да си измислиш някакво противоречие, като удавник за сламка. Тъпо е и показва безсилие. Стегни се малко.
Ти сама си противоречиш, като даваш такива примери, после аз съм ти виновен. Последно по мирен и законен път ли е взет Крим или като в Косово с намеса отвън ?
 
Какви автомати бълнувате. При положение, че там са били по мои спомени над три хиляди международни наблюдатели.
Чужда армия превзема парламента и провежда референдум. С развяването на Руското знаме, референдума май е приключил още преди да започне?

В утринния мрак на 27 февруари 2014 г. тежко въоръжени мъже в зелени униформи, върху които липсват каквито и да е отличителни знаци, нападнаха парламента в регионалната столица на кримския полуостров Симферопол в Украйна. Малко по-късно те издигнаха руския флаг върху покрива на сградата.

-------------------------------------------
Запитан конкретно за самоличността на „малките зелени човечета“ по време на телевизионно предаване, Путин каза: „Разбира се, че наши офицери стояха зад кримските бригади за самозащита“.

„Нямаше друг начин, по който референдумът да бъде проведен открито, честно, с достойнство, и да позволим на хората да изразят мнението си“, добави Путин по време на живо предаване на 17 април 2014 г.

Толкова за "законния" референдум, който е проведен под контрола на външна сила. Същия, като референдума за премахване на монархията в България, проведен след окупацията от Червената армия. И двата са страшно легитимни.
 
Последно по мирен и законен път ли е взет Крим или като в Косово с намеса отвън ?
Времевата връзка ти се губи, но подозирам, че е умишлено, за да правиш внушения.

Просто и ясТно: Косово реши се отдели без общодържавен референдум, както и Крим.

Също така: живи или мъртви, телата в Буча бяха подредени от укровците, за да се направи конкретно внушение.

Ти ще се окажеш доста досаден човек. :)
 
Просто и ясТно: Косово реши се отдели без общодържавен референдум, както и Крим.
Е най-после. Значи и двете са отделени незаконно с намеса отвън. Толкова ли беше трудно?
 
Също така: живи или мъртви, телата в Буча бяха подредени от укровците, за да се направи конкретно внушение.
Значи не знаеш дали са живи или умрели ама си много убедена, че са били подредени от укровците?! Браво Шерлок, случаят е разкрит.
 

Горе