Украйна - Русия какво ви е мнението

Чужда армия превзема парламента и провежда референдум. С развяването на Руското знаме, референдума май е приключил още преди да започне?

В утринния мрак на 27 февруари 2014 г. тежко въоръжени мъже в зелени униформи, върху които липсват каквито и да е отличителни знаци, нападнаха парламента в регионалната столица на кримския полуостров Симферопол в Украйна. Малко по-късно те издигнаха руския флаг върху покрива на сградата.

-------------------------------------------
Запитан конкретно за самоличността на „малките зелени човечета“ по време на телевизионно предаване, Путин каза: „Разбира се, че наши офицери стояха зад кримските бригади за самозащита“.

„Нямаше друг начин, по който референдумът да бъде проведен открито, честно, с достойнство, и да позволим на хората да изразят мнението си“, добави Путин по време на живо предаване на 17 април 2014 г.

Толкова за "законния" референдум, който е проведен под контрола на външна сила. Същия, като референдума за премахване на монархията в България, проведен след окупацията от Червената армия. И двата са страшно легитимни.

Пущайте линкове, за по лесно.

Преведено от:

Списателят пък прави тия заключения на база документален филм...
OK, It Was Us

Nearly a year after the annexation, Russia finally dropped all pretenses that its military wasn't involved in the seizure of Crimea. In a March 2015 documentary aired on state television, Putin said he told top security officials of his intent to take Crimea shortly after Yanukovych abandoned power.

"I said that the situation in Ukraine has unfolded in such a way that we are forced to begin the work of returning Crimea to Russia," Putin said in the documentary.

He added that he had ordered his military and security agencies to save the life of Yanukovych, who turned up in southern Russia less than a week after fleeing Kyiv on February 22, 2014.

The film, titled Crimea: The Way Home, makes clear that the "little green men" who took control of the Crimean government buildings, airports, and other facilities were Russian soldiers.

Фимът е опеделен като псведо-документален във Википедия

Псевдо-документален пък означавало
A pseudo-documentary or fake documentary is a film or video production that takes the form or style of a documentary film but does not portray real events. Rather, scripted and fictional elements are used to tell the story. The pseudo-documentary, unlike the related mockumentary, is not always intended as satire or humor. It may use documentary camera techniques but with fabricated sets, actors, or situations, and it may use digital effects to alter the filmed scene or even create a wholly synthetic scene

Абе.. мешава работа :D

Ти, следиш ли още темата с разшифрованите записи.. дето излизаха до няколко дена?
 
Пущайте линкове, за по лесно.
Защо ти беше цялото това губене на време, след като признанието на Путин за "зелените човечета" е казано на живо в телевизионно предаване?
 
Пущайте линкове, за по лесно.

Преведено от:

Списателят пък прави тия заключения на база документален филм...


Фимът е опеделен като псведо-документален във Википедия

Псевдо-документален пък означавало


Абе.. мешава работа :D

Ти, следиш ли още темата с разшифрованите записи.. дето излизаха до няколко дена?
1661263128834.png

10 дни по-късно по време на обръщение към висши служители по сигурността в Кремъл, Владимир Путин похвали както Черноморския флот „така и други части, разположени в Крим“, които целят да избегнат кръвопролитието и да подсигурят „осъществяването на референдума по мирен и свободен начин“.

Статиите обикновено не се четат от хората тук, особено ако не са от РИА новости.
 
10 дни по-късно по време на обръщение към висши служители по сигурността в Кремъл, Владимир Путин похвали както Черноморския флот „така и други части, разположени в Крим“, които целят да избегнат кръвопролитието и да подсигурят „осъществяването на референдума по мирен и свободен начин“.

А не като в Донбас, където населението живя в бомбоубежища в продължение на 8 години.

И преди да сте се охилили като... Отново онзи репортаж:

 
Последно редактирано:
Защо ти беше цялото това губене на време, след като признанието на Путин за "зелените човечета" е казано на живо в телевизионно предаване?

Виж файлът 25337



Статиите обикновено не се четат от хората тук, особено ако не са от РИА новости.


Четох, кое от това което съм написал не е верно?

Изгубих си още малко времето.. и стигнах почти до края на статията..

В тежко за руския президент интервю от миналата година австрийският журналист Армин Волф на няколко пъти притисна Путин с въпроси за „малките зелени човечета“ и военната активност на Русия в Крим преди анексията. Президентът избегна въпроса за противоречащите си изказвания.

Вместо това той осъди наречения от самия него „въоръжен преврат“ в Киев, твърдейки отново, че руските военни сили са позволили правото на упражняване на свободна воля на хората, живеещи в Крим. Той също така повтори предишно свое твърдение относно факта, че Русия не е нарушила двустранния договор с Киев за разрешения максимален брой войници в региона.

В един момент от разговора Волф се обърна към Путин с думите: „По-късно признахте, че е имало руски войници в Крим, въпреки, че преди това отрекохте тази информация“.

Путин отговори: „Не съм отричал нищо. Руската армия беше там през цялото време.“

Пуснах си въпросното интервю.. притискане.. хахахха, гледай интервюто да видиш как го притиска, когато почне да му отговоря, и отговора почне да не се харесва.. как го пришпорва да е по-бърз в отговорите, че нямали време. Тва че.. цитатите по-горе пак са изкарани от контекста да се нагласят за статията неме го коментирам, че ше ма обвинят в губене на време.

Кийп скролинг, квот такова.
 
Пуснах си въпросното интервю.. притискане.. хахахха, гледай интервюто да видиш как го притиска, когато почне да му отговоря, и отговора почне да не се харесва.. как го пришпорва да е по-бърз в отговорите, че нямали време. Тва че.. цитатите по-горе пак са изкарани от контекста да се нагласят за статията неме го коментирам, че ше ма обвинят в губене на време.

Кийп скролинг, квот такова.
Не знам какво искаш да покажеш, наистина. Журналист притискал, пришпорвал и вадел от контекста, че това го правят 99% от журналистите от както я има тая професия, не откриваш топлата вода. Фактите остават, а те са, че си признава присъствието на руски войски в Крим преди референдума. Това много ясно се чува в интервюто. И това го има в интервю по Россия 1, там не знам какъв ще е проблема вече?
 
Последно редактирано:
Четох, кое от това което съм написал не е верно?

Изгубих си още малко времето.. и стигнах почти до края на статията..



Пуснах си въпросното интервю.. притискане.. хахахха, гледай интервюто да видиш как го притиска, когато почне да му отговоря, и отговора почне да не се харесва.. как го пришпорва да е по-бърз в отговорите, че нямали време. Тва че.. цитатите по-горе пак са изкарани от контекста да се нагласят за статията неме го коментирам, че ше ма обвинят в губене на време.

Кийп скролинг, квот такова.
Този "референдум" се признава само от Русия и русофилите у нас. Да ти струпат войници на територията и да спретнат един референдум, който самите те броят - няма как да е легитимен. Поради това и белите държави наричат целия този парад

А не като в Донбас, където населението живя в бомбоубежища в продължение на 8 години.
А ти в какво бомбоубежище живееш още от малка, чак не можеш да четеш нормални източници на информация, нито да приемаш друго мнение. Главата заровена дълбоко в земята и не чува и не вижда нищо. Classic nandi
 
Главата заровена дълбоко в земята и не чува и не вижда нищо. Classic nandi
По принцип знам, че щраусите са го правели, за да не виждат съпругите им, че пият тайно ракия заедно с къртицата, но при нежния пол не съм сигурен каква е причината...особено при Нанди.... :rolleyes: :( :oops:
 
не можеш да четеш нормални източници на информация
Кои са тия, бе??? Тия, според които нацистите от азовстал се ''евакуираха''? И тва го казваш на фона на репортаж на официална медия от 2015-та??? Баси наглите копелета.

Да ти струпат войници на територията и да спретнат един референдум
А как беше проведен майданът? Него що го признаха, като там имаше реално насилие, каквото НЕ Е ИМАЛО при провеждането на референдума за възстановяване на законовия статут на Крим? Виктория Нюланд на място раздава армагани на платените майданаджии! Я, сиктир! Жалки лицемерни либерастчета.

Хубав ден на всички! :)

По принцип знам, че щраусите са го правели, за да не виждат съпругите им, че пият тайно ракия заедно с къртицата, но при нежния пол не съм сигурен каква е причината...особено при Нанди.... :rolleyes: :( :oops:
Аз лично не разбрах какво се опитваш да кажеш, но приемам, че трябва да е било нещо супер мега оригинално. :)
 
Главата заровена дълбоко в земята и не чува и не вижда нищо. Classic nandi

По принцип знам, че щраусите са го правели, за да не виждат съпругите им, че пият тайно ракия заедно с къртицата, но при нежния пол не съм сигурен каква е причината...особено при Нанди.... :rolleyes: :( :oops:

Аз лично не разбрах какво се опитваш да кажеш, но приемам, че трябва да е било нещо супер мега оригинално. :)

Така по хронология става ли? Казвам, че нямам идея защо женските щрауси си заравят главата дълбоко в земята, както писа фаст-а.

П.С. Това с ракията нямаше за цел да те обиди. Сега се сетих, че някой май беше "изскочил" с подобни нападки, а аз съм против подобни похвати. Просто такъв е лафа, а и както виждаш е насочен към т.нар. силен пол :).
 
а и както виждаш е насочен към т.нар. силен пол
особено при Нанди..
Мерси. Сега като го обясни, най-после го схванах.

Това с ракията нямаше за цел да те обиди. Сега се сетих, че някой май беше "изскочил" с подобни нападки, а аз съм против подобни похвати
Много пъти съм заявявала, ма айде пак като за бавно развиващи се: Не консумирам алкохол. От всички кусури, които имам, тоя не присъства в списъка. Не харесвам вкуса на алкохола, нито пък въздействието му върху нервната система и черния дроб. Чисто физиологически не го понасям. Става ми лошо от 1 чаша бира. Точка по въпроса.

Продължавайте да спекулирате. Извъртането на думи и внушенията, които противоречат на истината, са последния пристан на неудачника, който е напълно безсилен да защити тезата си с аргументи.

п.с. Днеска съм кисела и свадлива (не знам защо), така че... на ваша отговорност. :)
 
п.с. Днеска съм кисела и свадлива (не знам защо), така че... на ваша отговорност. :)
Аз все си мислех че това ти е нормалното състояние, особено когато някой дръзне да говори срещу МАЙКА РУСИЯ!!!!!! И особено когато каже, че те са направили нещо лошо, а не са жертвата на ситуацията и всъщност спасяват света от гадните либерастчета.

Никоя държава не трябва да има собствена външна политика и сама да решава дали иска да тъне в тинята заедно със съседа си Русия или да стане нормална правова европейска държава. Никви майдани, никви глупости.
 
п.с. Днеска съм кисела и свадлива (не знам защо), така че... на ваша отговорност. :)
Тъкмо това мислех, докато четях началото на отзива ти. Повече няма да те цитирам, поне днес.

И пак подчертавам, че личния ти живот и взаимотношенията ти спрямо каквото и да било и който и да било не ме засягат, а и не се бъркам по принцип на който и да е.

П.С. видиш ли, май и аз съм свободолюбив ;)
 
Не консумирам алкохол.
Това обяснява много неща. Има една много хубава мисъл на Достоевски:

Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че… Но както и да се мъча, не мога да възприема не пиещия за нормален. Не пиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в подкупно, здравословно и благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот. Да си противоестествен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света. Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес!
 
Този "референдум" се признава само от Русия и русофилите у нас. Да ти струпат войници на територията и да спретнат един референдум, който самите те броят - няма как да е легитимен. Поради това и белите държави наричат целия този парад

Както каза Путин в интервюто с тоя "притискащия" го журналист..., те войниците винаги са си били там.. но обстоятелстата са задвижили една спирала, кято е довела до това да се предприемат разни мерки. Щеше да каже и още, ма тоя не му даде възможност. Тука ключовата дума е "обстоятелствата".. можете сами да ги намерите и да се опитате да ги разберете, а може и да не, жъст кийп скролинг.

Кои са тия дето не признават референдума? Политкоректните. Тези, които пряко ги касае резултатите от референдума са си местните... А според Wiki-то ето какво е тяхното мнение дали референдума е бил легитимен. Сигурно UFO човеченцата са повлияли и тук.

Post-referendum polls
The results of the survey by the US government Broadcasting Board of Governors, conducted April 21–29, 2014, showed that 83% of Crimeans felt that the results of the March 16 referendum on Crimea's status likely reflected the views of most people there. Whereas, this view is shared only by 30% in the rest of Ukraine.[145]

According to the Gallup's survey performed on April 21–27, 82.8% of Crimean people consider the referendum results reflecting most Crimeans' views,[146] and 73.9% of Crimeans say Crimea's becoming part of Russia will make life better for themselves and their families, while 5.5% disagree.[146]

According to survey carried out by Pew Research Center in April 2014, the majority of Crimean residents say the referendum was free and fair (91%) and that the government in Kyiv ought to recognize the results of the vote (88%).[147]

According to a poll of the Crimeans by the Ukrainian branch of Germany's biggest market research organization, GfK, on January 16–22, 2015: "Eighty-two percent of those polled said they fully supported Crimea's inclusion in Russia, and another 11 percent expressed partial support. Only 4 percent spoke out against it. ... Fifty-one percent reported their well-being had improved in the past year."[148] Bloomberg's Leonid Bershidsky noted that "The calls were made on Jan. 16–22 to people living in towns with a population of 20,000 or more, which probably led to the peninsula's native population, the Tatars, being underrepresented because many of them live in small villages. On the other hand, no calls were placed in Sevastopol, the most pro-Russian city in Crimea. Even with these limitations, it was the most representative independent poll taken on the peninsula since its annexation."[148]

Дали е редно или не? Неем идея, тия там си имат толко оплескана история, че ние с макетата бледнеем.

Не знам какво искаш да покажеш, наистина. Журналист притискал, пришпорвал и вадел от контекста, че това го правят 99% от журналистите от както я има тая професия, не откриваш топлата вода. Фактите остават, а те са, че си признава присъствието на руски войски в Крим преди референдума. Това много ясно се чува в интервюто. И това го има в интервю по Россия 1, там не знам какъв ще е проблема вече?
Не я откривам, претоплям е.
 
Както каза Путин в интервюто с тоя "притискащия" го журналист..., те войниците винаги са си били там..
Да, а преди година на пресконференция казва - това са местни отряди, няма руски войски там. Същото казва и Лавров. И изненадващо и шокиращо, има го в същата статия на видео. :oops: Сега ако проведем един референдум в Кърджали, сигурно хората ще искат да станат част от Турция, трябва ли да уважим мнението им или трябва това да се взема на национално ниво ? Като цяло референдумите са най-голямата простотия на демокрацията, масите никога не вземат правилни и рационални решения.
 
Сега ако проведем един референдум в Кърджали
Кога Кърджали е бил част от Турция, бре джанъм? Кога е бил придаден към България, та да искат етническите турци да се върнат в изконните си територии? Правиш идиотски паралели, ама да не забравиш да сложиш холещо се емо. Тя менталната импотентност така се изразява. ;)

Много ми липсва @ЕтерИум... :cry:
 
Кога Кърджали е бил част от Турция, бре джанъм? Кога е бил придаден към България, та да искат етническите турци да се върнат в изконните си територии?
Например, когато е съществувала Източна Румелия. Върнат е към България благодарение на Съединението, към което Русия е била против между другото. Четете я тая история бре, джанъм.

Не знам защо но от няколко страници насам, сама описваш това което правиш.

Правиш идиотски паралели, ама да не забравиш да сложиш холещо се емо. Тя менталната импотентност така се изразява.
 
Последно редактирано:

Горе