Украйна - Русия какво ви е мнението

Ново развитие по случая Дария Дугина. Май все пак ще се окаже, че укро-боклука стои зад убийството.

Според руския журналист Андрей Мартянов (снощи в the duran), на въпросната украинска блядка, участвала в атентата, много скоро ще ѝ намерят телесата в неизползваемо състояние. ГРУ няма да допусне руснаците да я заловят и вземат показания за организацията на това показно убийство.
 
Пускайте няква нова тема вече де …
С каква цел? За обсъждане на кой въпрос? Тук обсъждаме Специалната военна операция в украйна и не виждам смисъл да пренасяме спора/дебата на още 10 места.

Освен това, вие с Дефа се справяте чудесно с пускането теми по въпросите, които ви вълнуват. Не разбирам идеята на това подканяне. Какво точно се иска в задачата? :)
 
Не случайно зададох въпрос дали е това. Не може да се води дискусия, ако не говорим за едно и също нещо.
Не може да обвиняваш за всичко лошите руснаци и същевременно да не знаеш какво представляват пресловутите мински споразумения.
Къде бяха Франция и Германия 6-7 години след като са един вид гарант в нормандската четворка.
 
интересен анализ на Насето:

1661239416291.png
 
С каква цел? За обсъждане на кой въпрос? Тук обсъждаме Специалната военна операция в украйна и не виждам смисъл да пренасяме спора/дебата на още 10 места.

Освен това, вие с Дефа се справяте чудесно с пускането теми по въпросите, които ви вълнуват. Не разбирам идеята на това подканяне. Какво точно се иска в задачата? :)
Ми тая тема омръзна. Нещо ново и интересно или пък полезно. От тая тема няма нещо полезно, на някой може да му е интересно все още не знам.
 
"Евтиния" руски газ, всъщност е един от най-скъпите по дългосрочни договори в Европа. Газът внасян от Унгария е сред най-скъпите в Европа.

zx780_4370688.jpg
 
Последно редактирано:
Не може да обвиняваш за всичко лошите руснаци и същевременно да не знаеш какво представляват пресловутите мински споразумения.
Къде бяха Франция и Германия 6-7 години след като са един вид гарант в нормандската четворка.
Въпрос на тълкуване е. Будапещенския меморандум от 94та е с много по-голямо значение, но реално е бил нарушен при анексирането на Крим и отново през 2022 (ако изобщо може два пъти да се наруши?).

По-важно: Не можеш да вземеш страна, без да си запознат с корена на конфликта!!!
Дали не съм запознат?
Честито, ти постигна пълна безтегловност в темата. :)
Ееее, щом нандитуу каза, значи е истина :D
 
Ми тая тема омръзна. Нещо ново и интересно или пък полезно. От тая тема няма нещо полезно, на някой може да му е интересно все още не знам.
Мите, не можеш да правиш такива заключения, изхождайки от собственото си мнение. Омръзнала е на теб - проблем, който се решава много лесно.

Не, че на мен също не ми се иска всичко това да свърши и да се върнем към обичайните дребнотемия, но, докато продължава този конфликт и той оказва пряко въздействие върху живота ни, няма как да спрем да го коментираме.

По принцип всеки е свободен да зарови главата си в пясъка. :)
 
Будапещенския меморандум от 94та е с много по-голямо значение, но реално е бил нарушен при анексирането на Крим
Мило, някой много грозно те е излъгал, затова е хубаво да се чете и осмисля, вместо да се папагалства

Документът се подписва в потвърждение на изпълнението по отношение на Украйна на разпоредбите на Заключителния акт на ОССЕ, Устава на ООН и на Договора за неразпространение на ядрено оръжие като държава-страна по Договора, непритежаваща ядрено оръжие.


В съответствие с Меморандума и Лисабонския протокол от 1996 г. Украйна се присъединява към Договора за неразпространение на ядреното оръжие наравно с Казахстан и Беларус като страна-участник, която не разполага с ядрено оръжие.

Нищичко (ама ню-ню) не се споменава в меморандума за Крим. Напротив, вижда се, че Украйна го нарушава, заедно с останалите страни в него, без Русия с намерението (заявено от Зеля лани) да придобие ядрено оръжие.

Ето ти договора. Дано в пълна и тотална безтегловност ти е възможно да четеш. ;)

 
Мило, някой много грозно те е излъгал, затова е хубаво да се чете и осмисля, вместо да се папагалства



Нищичко (ама ню-ню) не се споменава в меморандума за Крим. Напротив, вижда се, че Украйна го нарушава, заедно с останалите страни в него, без Русия с намерението (заявено от Зеля лани) да придобие ядрено оръжие.

Ето ти договора. Дано в пълна и тотална безтегловност ти е възможно да четеш. ;)

Ама разбира се, ще четем само заглавията на новините, които пасват на нашите виждания. Classic nandi
 
Мило, някой много грозно те е излъгал, затова е хубаво да се чете и осмисля, вместо да се папагалства
Да, да, точно. Още първа точка. Много ме кефи обаче, как си свръх убедена в дадена теза, а то е точно обратното. Не знам кой е в безтегловност. И ти като бай Крумов пускаш статии, които даже не си прочела. Това е от същия източник, който си пратила.


Съгласно Меморандума САЩ, РФ и Великобритания са задължени:

  • – да зачитат независимостта и суверенитета и съществуващите граници на Украйна;

 
Ама разбира се, ще четем само заглавията на новините, които пасват на нашите виждания. Classic nandi
Да, добре. Разбирам, че имаш предвид тази клауза:

да зачитат независимостта и суверенитета и съществуващите граници на Украйна;

Само, че има една малка подробност: Жителите на Крим, които са изцяло руско етническо население решават с мемурандум да напуснат пределите на Украйна и да се върнат към Русия, където си е мястото на Крим.

Това с анексията е като да кажем, че ти всяка вечер изнасилваш жена си, въпреки че тя ти се пуска доброволно.
 
С "мемурандум" ли решават. Безтегловността продължава.
Виноват! Върша 100 неща и не внимавам. :)

И трета точка от меморандума представлява интерес

да се въздържат от икономическа принуда, за да подчинят в техен собствен интерес упражняването от Украйна на нейните права, присъщи на нейния суверенитет и по този начин да си осигурят предимства от всякакво естество;

Кой има интерес от военните действия в Украйна? Кой създаде всички предпоставки за тях?
 
Да, добре. Разбирам, че имаш предвид тази клауза:

да зачитат независимостта и суверенитета и съществуващите граници на Украйна;

Само, че има една малка подробност: Жителите на Крим, които са изцяло руско етническо население решават с мемурандум да напуснат пределите на Украйна и да се върнат към Русия, където си е мястото на Крим.

Това с анексията е като да кажем, че ти всяка вечер изнасилваш жена си, въпреки че тя ти се пуска доброволно.
Нарича се референдум.
А нали знаеш как е проведен този "референдум"? Като спуснат едни зелени човечета и насочват автомат към гласуващите. После същите зелени човечета броят гласовете. На това ако му кажеш истински "референдум" си страшно спряла и забила.

Научи се малко да приемаш и друга гледна точка и че може и да не си права. Извърташ всякакви факти, само и само да стане по твоята.

пс: Другите от твоята "партия" (без крумов разбира се, тоя е бахти бота) използват много по-добри аргументи, съгласяват се с чуждото мнение. Твоите приказки са толкова абсурдни, ти бълваш всичката възможна руска пропаганда, която прочетеш и отричаш абсолютно всичко друго.
 
Последно редактирано:
Мите, не можеш да правиш такива заключения, изхождайки от собственото си мнение. Омръзнала е на теб - проблем, който се решава много лесно.

Не, че на мен също не ми се иска всичко това да свърши и да се върнем към обичайните дребнотемия, но, докато продължава този конфликт и той оказва пряко въздействие върху живота ни, няма как да спрем да го коментираме.

По принцип всеки е свободен да зарови главата си в пясъка. :)
Аз казах, че на мен ми омръзна.
И като коментираш нищо не променяш. Затова казах друга тема, в която има смисъл.
 
Не само това, ами референдума е и незаконен. Въпросът за промяната на националните граници може да бъде решен единствено на общодържавен референдум. Така е записано в конституцията на Украйна.
 
Нарича се референдум.
А нали знаеш как е проведен този "референдум"? Като спуснат едни зелени човечета и насочват автомат към гласуващите. После същите зелени човечета броят гласовете. На това ако му кажеш истински "референдум" си страшно спряла и забила.

Научи се малко да приемаш и друга гледна точка и че може и да не си права. Извърташ всякакви факти, само и само да стане по твоята.

пс: Другите от твоята "партия" (без крумов разбира се, тоя е бахти бота) използват много по-добри аргументи, съгласяват се с чуждото мнение. Твоите приказки са толкова абсурдни, ти бълваш всичката възможна руска пропаганда, която прочетеш и отричаш абсолютно всичко друго.
Приемам и тази забелжка - заслужена е, но както казах, върша 100 неща. Грешките все пак показват, че съм човек, а не бот, както също съм била наричана. :D

Относно Референдума за присъединяването (по-правилно е връщането) на Крим под управлението на РФ - Тва с военните е версия, която отърва на другата страна. Дали референдумът щеше да се проведе без инциденти и изобщо, ако я нямаше руската армия да гарантира мирния процес. Липсва логика в това внушение. Защо е нужно да заплашваш с автомати етнически руснаци, които след отделянето на украйна от СССР са се почувствали изоставени и захвърлени в чужда страна?

Вие не разбирате колко огромна пропаст лежи между двата етноса. Украинците също не ги приемат за свои, затова донбасците бяха изтребвани в продължение на 8 години.
 
Не само това, ами референдума е и незаконен. Въпросът за промяната на националните граници може да бъде решен единствено на общодържавен референдум. Така е записано в конституцията на Украйна.
Дали косоварите се отделиха с общодържавен референдум,? Китайците дали ще гласуват за отделянето на Тайван?

Пускам това, защото ми хареса и ви оставям, че работа ме чака.

1661246491134.png
 

Горе