Украйна - Русия какво ви е мнението

Ами ще ти дам пример с Пенчо Семов. Тръгва от с. Цвятковци в селско семейство и става един от най-богатите хора в България, а също и един от най-големите меценати. Има още доста такива примери. Аврам Чальовски, започва като мияч на чинии и достига до собствена фабрика и въвеждането на изцяло нова индустрия в българския пазар. Димитър Ценов, Янко Тасев, Павел Калпакчиев и още много примери.

Как точно се е случило? Например избери си един от тях.
 
Е не объркал съм се, тя България в този период взима всички решения на своя глава, сакън Сталин да ни каже нещо и да видиш какво става тогава. Толкова сме независими от Москва, че даже искаме да станем 16-та република. Да не говорим пък за Георги Димитров, който е оглавявал Коминтерна и същия подписва договора с Тито.
Проспускаш един много важен факт - територията ни е най-много разпокъсана заради липсата на топки у нашите политици. Много е лесно да търсим кой ни е срал в гащите, но истината е, че сами сме си го причинили и продължаваме да го правим, като заставаме винаги на погрешната страна.

Вчера някой заговори за патриотизъм. На какво основание трябва да изпитвам такова нещо, поглеждайки историята?
 
Добре, имаме напредък. Значи вече си съгласен за Македония, Съединението и Русия до някакво определено време, което ти е изгодно. Признаваш че всичко частно е заграбено, признаваш също и за пропагандата, браво. Само не разбрах, защо се разпадна тоя велик строй на просперитет и земен рай ?
Ноке-то не каза точно това ама нейсе да те удоволетворим поне малко и да те оставим да си го мислиш. Можеш и сам да си отговориш на последния въпрос и отговора няма да ти хареса защото е доста далеч от гледната ти точка.
 
Не харесвам социализма.
Харесвам парите на американците.
Но съм за истината, че КРИМ е руски.
Затова подкрепям Руснаците.
 
Ами, освен да ти цитирам биографията? Не те разбирам какво намекваш.
Един от най-добре документираните бизнесмени е Добри Желязков. Бизнесът му започва по време на робството. В България е имало няколко места, които са имали по-свободен статут, както и хора съответно, по подобни причини. Позволявало им се е да станат богати, ако са в услуга. Хората в България са били толкова загубили цивилизационна връзка, образование, връзка с останалия свят, че например отначало са ядели картофите сурови. Доматите са ги яли зелени. Това са също документирани писания, колкото и нелепо да звучи. София е наречена кално село.
 
Един от най-добре документираните бизнесмени е Добри Желязков. Бизнесът му започва по време на робството. В България е имало няколко места, които са имали по-свободен статут, както и хора съответно, по подобни причини. Позволявало им се е да станат богати, ако са в услуга. Хората в България са били толкова загубили цивилизационна връзка, образование, връзка с останалия свят, че например отначало са ядели картофите сурови. Доматите са ги яли зелени. Това са също документирани писания, колкото и нелепо да звучи. София е наречена кално село.
И каква ти е тезата? На доста хора бизнеса е започнал през робството, половината ни революционери са от заможни семейства. Какво общо има това с насилствената национализация?
 
Само не разбрах, защо се разпадна тоя велик строй на просперитет и земен рай ?
По аналогична (в широкия смисъл) причина, заради която и предният строй се е разпаднал, колкото и да е бил хубав според представите ти.
И не, не е било защото са дошли руснаците да ни го натресат.

Хинт: сиромашия до шия.
 
И каква ти е тезата? На доста хора бизнеса е започнал през робството, половината ни революционери са от заможни семейства. Какво общо има това с насилствената национализация?
Не, не казвам конкретно това. Изреди имена. Друго казвам. Знае ли се как са станали нещата при тях. На мен ми прилича на историята как забогатяха в началото на Прехода. С история от преди това.
А, иначе, България е на страната на губещи те във войната. Големите си договарят сфери на влияние.
И от трета страна след 44-та се случва каквото се случва след революциите.
 
По аналогична (в широкия смисъл) причина, заради която и предният строй се е разпаднал, колкото и да е бил хубав според представите ти.
И не, не е било защото са дошли руснаците да ни го натресат.

Хинт: сиромашия до шия.
Предишния строй се е разпаднал заради Втората световна война, не знам да е имало трета, че да са аналогични.
 
Не, не казвам конкретно това. Изреди имена. Друго казвам. Знае ли се как са станали нещата при тях. На мен ми прилича на историята как забогатяха в началото на Прехода. С история от преди това.
А, иначе, България е на страната на губещи те във войната. Големите си договарят сфери на влияние.
И от трета страна след 44-та се случва каквото се случва след революциите.
Може да е имало единични случаи но паралела не е правилен. Най-малкото тези хора са дарили почти цялото си състояние на страната през различни инициативи.
 
Предишния строй се е разпаднал заради Втората световна война, не знам да е имало трета, че да са аналогични.
Фактор, не причина.

Поинтересувай се как са живеели хората по него време - бит, поминък, образование и т.н. Как са били разпределяни благата.

В историческите материали е вероятно да е представено изкривено, особено ако са от последните няколко десетилетия. Художествената литература дава доста добра представа, включително тая дето се учи в училище.
 
Може да е имало единични случаи но паралела не е правилен. Най-малкото тези хора са дарили почти цялото си състояние на страната през различни инициативи.
Със сигурност е имало всякакви. Едва ли е било по-различно и след голямата война. Та нима нашите национални герои на Освобождението не са терористи в буквата на думата? Каква е голямата разлика с партизаните? И тях са ги гонили и убивали. И тия който са ги гонили и те също са терористи.
 
Фактор, не причина.

Поинтересувай се как са живеели хората по него време - бит, поминък, образование и т.н. Как са били разпределяни благата.

В историческите материали е вероятно да е представено изкривено, особено ако са от последните няколко десетилетия. Художествената литература дава доста добра представа, включително тая дето се учи в училище.
Ами ти сам си противоречиш, първо причина, сега фактор. Без войната режима нямаше да падне. Относно живота дадох примери как от село може да стигнеш до просперитет и примерите са много, а ти ми говориш за художествена литература.
 
Със сигурност е имало всякакви. Едва ли е било по-различно и след голямата война. Та нима нашите национални герои на Освобождението не са терористи в буквата на думата? Каква е голямата разлика с партизаните? И тях са ги гонили и убивали. И тия който са ги гонили и те също са терористи.
Огромна е. Ако слагаш на една везна, възрожденците и партизаните нямаме база за разговор.
 
Предишния строй се е разпаднал заради Втората световна война
Всъщност, разпадът му започва непосредствено след първата световна война.

В момента чета книга на австрийски автор точно за този период. По време на първата война бедността в Германия е била нечовешка. Завърналите се от фронта войници започват да се бунтуват срещу Кайзера и цялата капиталистическа система. Такива процеси започват и в други европейски страни, включително и у нас. Руснаците не са карали гладния народ да мрази чорбаджиите. Същите тия чорбаджии, дето са държали раята гладна и неграмотна, ма иначе и те били филантропи като геЙц.

Социализмът не е нещо лошо, просто в повечето страни беше реализиран чрез пълна диктатура и масова пропаганда - същото, което тресе в момента западния свят.

Много от скандинавските страни са възприели социалистическата система - безплатна медицинска помощ, безплатно образование. Там нещата се правят максимално прозрачно и демократично и нещата се получават.

Недейте сега заради наш Илия да намразвате и свети Илия.
 
Огромна е. Ако слагаш на една везна, възрожденците и партизаните нямаме база за разговор.

Ти изобщо нямаш база да се изказваш по тия въпроси.
Не знам как по-любезно да ти го напиша.

Типична жертва на съсипаната образователна система.
Всички плямпате едно и също - с каквото са ви захранили мозъците в крехка възраст, когато "антикомунизмът" беше в разгара си.
 
НАТО-вските фенове може да сте горди системата работи:

Два испански изтребителя са били вдигнати тази сутрин по тревога от авиобаза Граф Игнатиево срещу нарушители на въздушното ни пространство. Новината съобщиха началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов и испанският командир Хесус Саласар, предава "24 часа".

Чуждите самолети са били засечени в източната зона над Черно море. Испанците не са успели да ги идентифицират, тъй като са се оттеглили бързо....

Плача...:cry:
:eek::D
 
Да вземем да се върнем на темата САЩ-Русия че тая нашата българска история е безнадеждна.
Да съгласен съм с Нанди, че никой няма да ни оправи кончината отвън. Пък ние явно не можем...(последното е според мен)
 
Единия сам се оплита в мислите си, другия все още вярва в безплатното образование и здравеопазване, третия се възбужда от чужди изтребители, положението е трагично. Оставям ви да си се радвате на глупостите.
 

Горе