Украйна - Русия какво ви е мнението

Нито е патриотизъм, нито позиция, става въпрос за себеуважение, защото като нареждаш страната си всъщност нареждаш себе си. Аз тука обоснована позиция не виждам, а спор на кой му е по-голям - на западния голям брат или на източния.
Не си схванал голямата картинка, значи.

Спорът е между двата ата, а магератата тука си коментираме, чий къч ще ни засегне по-силно.

Магаретата, които ще бъдат наритани при всяко положение, понеже се врат между къчовете, нямат основание за себеуважение. :)
 
Последно редактирано:
Нито е патриотизъм, нито позиция, става въпрос за себеуважение, защото като нареждаш страната си всъщност нареждаш себе си. Аз тука обоснована позиция не виждам, а спор на кой му е по-голям - на западния голям брат или на източния.
Няма как да има каквото и да е себеуважение, защото в момента, реално даваме да ни го слагат отзад под всевъзможни ъгли и всякакви фантастични начини :)
Да не казвам, ама и османците не са ни го слагали така ахахаха

А пък аз, като обикновен и ПРОСТ гражданин/селянин, искам пак да ям сиромашка храна - "хляб, сирене и домати", само че УВИ - сега тя е лукс :D:D:D:D:D
 
Мнение, с което не искам да ангажирам никой. Нито шибаните руснаци са ни някакви братя, нито САЩ не спят да мислят за нашето благополучие. Интереси, пари и влияние търсят и едните, и другите. Така че би следвало нашата политика да е възможно най-неутрална, но управляващите ни да са добре ни продават на силните на деня.
 
Няма как да си неутрален с 4 самолета и 1000 човека обслужващ персонал в американските бази, дето иначе се водят "Армия на Република България".

Неутрална може да е Швейцария.

И ние можеше, ама преди 35 години.
 
Няма как да си неутрален с 4 самолета и 1000 човека обслужващ персонал в американските бази, дето иначе се водят "Армия на Република България".

Неутрална може да е Швейцария.

И ние можеше, ама преди 35 години.

Има как - със силна политическа воля. Орбан как изгони соросоидните нпо-та. Нашите управляващи просто ни продават буквално за чужди интереси. Не казвам, че като малка държава може да сме 100 процента независими, но все пак възможно най-неутрални.
 
Има как - със силна политическа воля. Орбан как изгони соросоидните нпо-та. Нашите управляващи просто ни продават буквално за чужди интереси. Не казвам, че като малка държава може да сме 100 процента независими, но все пак възможно най-неутрални.
Това е възможно само ако сме извън ЕС. Гео-политическото положение на България може да донесе само изгоди на държавата ни ако правилно се лавира между великите сили. Можеше да сме буфер и посредник в много важни политически и икономически събития през последните 20-30 години в тази част на света и да извлечем много ползи от това. Уви, политиката приета от редица правителства е политика на слугинажа към ЕС.
 
Това е възможно само ако сме извън ЕС. Гео-политическото положение на България може да донесе само изгоди на държавата ни ако правилно се лавира между великите сили. Можеше да сме буфер и посредник в много важни политически и икономически събития през последните 20-30 години в тази част на света и да извлечем много ползи от това. Уви, политиката приета от редица правителства е политика на слугинажа към ЕС.

Ами то това го казвам и аз. Трябва да се лавира м/ду големите сили, да, но тук следва един огромен проблем. Борисов според мен опита и американците му отрязаха главата... Сега тези шматки от ПП ще са и на челна стойка пред САЩ...
 
Исторически погледнато във всяка една война досега, в която са ни намесвали, сме взимали все грешната страна, освен Руско-Турската. Но пък след нея всички тия, към които сме се присламчили (сиреч Европа) са ни оставили едно кюше от някогашните ни територии.
Та заради това аз съм с 2 ръце за Русия и съм против всякакви измишльотини, които ще съществуват от "ден до пладне".
 
Исторически погледнато във всяка една война досега, в която са ни намесвали, сме взимали все грешната страна, освен Руско-Турската. Но пък след нея всички тия, към които сме се присламчили (сиреч Европа) са ни оставили едно кюше от някогашните ни територии.
Та заради това аз съм с 2 ръце за Русия и съм против всякакви измишльотини, които ще съществуват от "ден до пладне".
Ето това не разбират толерастите демократи. Русия винаги е правила нещата в своя полза разбира се, но в исторически план ползите за България винаги били най-големи когато сме били в добри отношения с руснаците. Всички останали са ни хвърляли на кучетата.
 
Освен, че имаме комплекс за малоценност, явно не си познаваме и историята, а в повечето случаи това е и причината.

"С Русия винаги сме били добре". Да така е само като изключим, че са били против и са ни пречили за Съединението, после верните и последователи са откъснали Македония и са измислили македонски език и история, 45 години тоталитарен режим с хиляди убити и репресирани. Никой не спори, че са ни освободили и народа е бил благодарен но не е било от братска обич, а от чисти техни си интереси.

Същото е и отношението на САЩ и Европа към нас, те също си гледат интересите и не им пука за нашите (справка, днешния натиск да приемем Македония в ЕС, прокарването на мултикултурализма, ЛГБТ простотиите, мигрантите и куп други тъпотии).

Примерите с Унгария и Полша за най-показателни, как трябва да се държим и каква политика да следваме. За съжаление днешните нови юпита, които ни управляват до един са свързани с НПО-та, Америка за България и тн. (без БСП те са си стари комсомолци) ама сами си ги избрахме. Ако ние не си уважаваме страната, няма как и другите да ни уважават.
 
45 години тоталитарен режим с хиляди убити и репресирани.

Сравни прогреса във военно, индустриално, икономическо, социално, образователно и културно отношение за въпросните 45 години с прогреса за последните 33.

После сравни и смъртността преди тези 45 години, по време, както и след това.

Чак след това ще си говорим за "познаване на историята".
 
Този тоталитарен режим е заложник на времевата линия. Да кажем нямаше интернет.
Русия-НАТО много добре знаем, че е Русия-САЩ. Обръча около Русия по малко се затяга от много години. Много ме съмнява, че свободата на словото в Русия е особено по-ниско от това в САЩ, ограничава се по различни начини. За важните неща и там има цензура.
Щом се стигна дотам Путин да акцентира, върху това, че Русия е ядрена сила, значи са доста притеснени. ЕС няма никаква полза да слугува на САЩ. Аз поне не я виждам.
Всъщност Русия се развиваше много бързо икономически до преди Крим. Който нямаше как да не го вземат въпреки цената. Всъщност БВП на Русия около ония години беше догонил този на ВБ и мисля, че беше стигнал 2/3 от този на Германия.
 
Не очаквах и тук да срещна хора, подкрепящи диктатурата, подкрепящи точно тази на Путин.

Значи освен аз да ви дойда на гости и след това да обявя, че половината апартамент е мой и да го преградя. След някое време пък да реша, че направо целия ви имот си е мой и да реша да ви изгоня, ок ли ще е?

Нещо такова прави Путя с Украйна. СССР вече не съществува и Украйна не е част от него, както ние, както и Румъния.

Никой, ама никой не може да изисква от суверенна държава да не бъде такава, да няма избор, да няма нищо!

Украинският народ сам реши, че иска да е част от ЕС и НАТО,но това ест. не се харесва на цар Путя. Все едно да тръгна и да преследвам бившите си гаджета защо си имат нови гаджета и не се *укат с мен.

Добре де, всички вие, подкрепящи диктатурата, защо не отидете да живеете в Русия, Китай или С. Корея?
То по тая логика САЩ ко търси в всяка държава с петрол и малка армия ?!?!? Украйна след разпадане на СССР приватизира доста голяма част от фабриките които СССР е направила (нещо като това което се случва в Испания и искането на определени региони да се отделят от Испания). Правиш фабирки и наливаш пари и после "ма ние сме самостоятелни"... Украйна дължи милиарди долари НЕПЛАТЕНА ГАЗ която Русия им е отпуснала (още от 2014 се водят разправиите). Украинския народ нищо не е решил (ако вярваш на новините то много зле за теб). Имаше няколко корумпирани идиота в парламента които гласуваха отиване към Европа и НАТО (някои от тях после се оказаха в казани от същия народ който ги избра). Ако трябва да сме честни в момента ако се направи референдум за НАТО в Украйна ще си покажа истината каква е. Иначе за диктатура в момента КАНАДА има по голяма диктатура от Русия, Северна корея и Китай . Блокират сметки на хора протестиращи срещу КОВИД... БЛОКИРАТ ТИ ЛИЧНА БАНКОВА СМЕТКА БЕЗ СЪД ИЛИ ОСНОВАНИЕ.
 
Ти като виден предствител на фейк нюза дотолкова си ги омешил, че вече сам си почнал да вярваш на глупостите
Ако имаше две мозъчни клетки щеше да видиш, че новината е истина и това подобие на човек е ГЛАВА НА ЕНЕРГЕТИКАТА В САЩ.
Байден не е адекватен и трябва да се освидетелства и да се премахне от поста си ВЕДНАГА>
 
Който настъпи Мечката отива в историята.Справка Наполеон, Хитлер.
Сега и се зъбят само.Руския човек хляб и сол ще яде, но винаги е бил и ще бъде патриот.
 
хахахахахахахаха
ВОЕННО
ИКОНОМИЧЕСКО
ВСЯКАКВО


Първите 2 сравнение няма. Само един щат на САЩ, има БВП колкото цяла Русия. За третото не знам, затуй в Канада, САЩ, е пълно с руснаци. Тея пропаганди във фейсбука си ги пускай.
В момента всеки гражданин на САЩ дължи 494 000$ външен дълг. Какво БВП като те вече дължът над 7 пъти БВП си за година :D. САЩ без война за няколко години ще ФАЛИРА.


Русия дължи around 280.12 billion
САЩ 26 trillion

Всеки руски гражданин дължи около 2000$ от дълга

 
Ако имаше две мозъчни клетки щеше да видиш, че новината е истина и това подобие на човек е ГЛАВА НА ЕНЕРГЕТИКАТА В САЩ.
Байден не е адекватен и трябва да се освидетелства и да се премахне от поста си ВЕДНАГА>
Истина за чугуните, дай източник ама не брадва.бг или рас.ру
Русия е най-голямото зло което се е случвало на тоя кенеф българия, пълен с русопоклонници
 
И на пеленачетата им стана ясно, че Украйна не е фактор в тоя конфликт, а само предтекст.

Зеленски им вика "споко, не се чувстваме заплашени", обаче дементния Бай Дън се цепи: "Украйна е заплашена. Ние ТРЯБВА да се намесим".

Някой знае ли дали Украйна е търсила помощ от НАТО/сащ? Май американците отново се втурват на помощ, без да са молени за такава. Където са помогнали, трева не никне след това.
 
Истина за чугуните, дай източник ама не брадва.бг или рас.ру
Русия е най-голямото зло което се е случвало на тоя кенеф българия, пълен с русопоклонници
Да и е честит на САЩ новия

Department of Energy​




Харесай си източник :).
 

Прикачени файлове

  • 1644798078843.jpg
    1644798078843.jpg
    80 KB · Преглеждания: 5
В момента всеки гражданин на САЩ дължи 494 000$ външен дълг. Какво БВП като те вече дължът над 7 пъти БВП си за година :D. САЩ без война за няколко години ще ФАЛИРА.


Русия дължи around 280.12 billion
САЩ 26 trillion

Всеки руски гражданин дължи около 2000$ от дълга


Не работят по този начин нещата. Ако слушаш определени кръгове, САЩ фалират от времето на СССР насам. За "величието" на комунизма няма какво ново да се каже, на всеки, който не пуска носталгична сълза, му е ясно, че режимът е меко казано катастрофален икономически и социално.

Темата се напълни с хора, които си мислят, че не са русофили, а в същото време безкритично рецетират опорките на Москва буква по буква. Не е ли това дефиницията за русофил? Не би ли следвало да търсим някаква обективност, а не да прибягваме до генерализации и предразсъдъци? Не е ли глупаво да се поставяме в рамки от типа на "или си със западните либерални гейове, или си с руските братя и патриоти"? Не се ли опростява и опростачва една иначе сложна тема с много нюанси по този начин? Платените правителствени тролове търсят точно този ефект и явно подходът им работи. Посей съмнение в нечия глава и ще получиш човек, който е на твоя страна и защитава интересите ти, без да осъзнава, че го прави.
 

Горе