Украйна - Русия какво ви е мнението

@partytime има връзки при Гайтанджиева и сигурно може да шерне нещо.

Карбовски гледа патреонски чалъми от Цанов и от Брейка и тука е решил да изнаглее тотално да види какво ще стане... А/В тестинг прави един вид. Брейка поне пуска "трейлъри" поне да разбереш какви теми се покриват.
Жалко и за зрителите, и за гостите. Прецака Мънги, а сега и Диляна от алчност. Редактед, сашовците и много други предлагат контента си безплатно, без да отказват и финансови инжекции. Само наш Карбовски и некви други, дето и не ги знам какви са, пускат контент срещу заплащане.
 
@partytime има връзки при Гайтанджиева и сигурно може да шерне нещо.
Това видео си е на Карбовски

Карбовски гледа патреонски чалъми от Цанов и от Брейка и тука е решил да изнаглее тотално да види какво ще стане... А/В тестинг прави един вид. Брейка поне пуска "трейлъри" поне да разбереш какви теми се покриват.
Карбовски с тези 10 видеа които има, тръгнал и той шарани да си търси. По принцип не ми се вярва да му потръгне канала понеже не е интересен, кани си гости в повечето случаи да си прави монолози, като им дава през 5-6 мин да кажат по 1 дума и постоянно ги прекъсва. Също така има хора, като мен, които никога не са го харесвали. Така, че който и да покани, няма шанс !
 
документираните унищожени танкове са по-стари от 30 години. Втората сила в света ..?
based on visual evidence and open-source intelligence from social media
Че той само ремайнда с неговия редит е опукал толкова :D

Втората сила в света ..?
Тази мантра с "втората по сила" като я повтаряте по три пъти на всяка страница, не се ли замислихте, че покриват най-голямата по територия държава в света?
 
Че той само ремайнда с неговия редит е опукал толкова :D
Oryx is counting and keeping track of material losses based on visual evidence and open-source intelligence from social media
Т.е. посочените бройки не са измислените от Украйна, а само такива, за които имат снимки / видео. Разбира се това не ги прави безгрешни, но реално са относително точни. Доста по-добре от 13к убити украинци и 1300 убити руснаци, нали?

Тази мантра с "втората по сила" като я повтаряте по три пъти на всяка страница, не се ли замислихте, че покриват най-голямата по територия държава в света?
Да, всеки ден при това. И в момента не могат да се справят дори само с един местен конфликт, пък какво остава да си пазят цялата територия. Използват техника от втората световна, военни стратегии от втората световна и екипировка от тогава. Съответно и славата им за "втората в света" се носи от тогава, но ясно доказаха че това е само предишна слава и само пиянките по кръчмите (no pun intended) я повтарят.
Точно и поради това ми е ясно, че няма да изпратят всичката си войска от 1 милион души и поради това правят мобилизация за свежо месо, което да задържи фронта за 1-2 месеца.
 
Това видео си е на Карбовски


Карбовски с тези 10 видеа които има, тръгнал и той шарани да си търси. По принцип не ми се вярва да му потръгне канала понеже не е интересен, кани си гости в повечето случаи да си прави монолози, като им дава през 5-6 мин да кажат по 1 дума и постоянно ги прекъсва. Също така има хора, като мен, които никога не са го харесвали. Така, че който и да покани, няма шанс !
Първо, има потенциал каналът, щото гостите са интересни. Аз също никога не съм го харесвала, но с тоя канал започна добре.

Второ, след като го дъвкахме в коментарите към интервюто със Сарийски, вече прекъсва събеседника много по-малко - почти не. :)

Гостите са интересни и жалко, че се опитва да печели на техен гръб. Не като да им е платил за гостуването...
 
Карбовски с тези 10 видеа които има, тръгнал и той шарани да си търси. По принцип не ми се вярва да му потръгне канала понеже не е интересен, кани си гости в повечето случаи да си прави монолози, като им дава през 5-6 мин да кажат по 1 дума и постоянно ги прекъсва. Също така има хора, като мен, които никога не са го харесвали. Така, че който и да покани, няма шанс !
То и аз не мога да го трая, ама последните му гости са найс.
Макар че не знам що въобще ходят при него при положение че само 15-20 човека ще са им публиката.

Човекът всъщност е тежък бизнесмен - наскоро беше при бричката с последен модел BMW X6.
Та спокойно може и кинти да е извадил за патреонския контент.
 

На това видео му трябва rewrite спрямо способностите на русийка.


Това е доста по-правдоподобно за гледане. Това вече ще е 3 дневна война и показно.
 
Последно редактирано:
Явно всичко върви по план ..?
Аз друго се чудя. Като пускате линкове или шотове от разни разузнавателни министерства и агенции не ви ли прави впечатление, че така нареченото Обновяване на разузнавателната информаци е на данни и решения които така или иначе ги има свободно във всяка една медия по света :)

Знам, че е готино да се правим на начетени и разбиращи ама доста нелепо някак си се получава :) Само не ми казвай и ти, че каот Ремайндера вярваш на секретните данни от общо достъпния флайт радар...
 
@Krumov понеже си тъп ( нищо лично - ама 3 пъти съм ти го обяснявал, и ти за четвърти път се правиш на ударен, защото миналите 3 пъти просто не отговаряш като ти обясним как работи и те накараме да се аргументираш - или забравяш, или си мислиш, че като питаш същото нещо след месец - никой не помни как се покриваш като мишка )
та , ще ти го обясня пак - flightradar само работи с API-то. Всеки самолет поне в цивилизованите държави, е длъжен да има транспондер - не знам кое ти се вижда толкова странно и невероятно? В бг стават задължителни след бай тошовото време, за да може други държави да знаят кой какъв е и какво прави. Флайт радара само чете данните - ама добро утро де.


Може пък да имаш някакви аргументи да си докажеш тезата защо е фейк - ако ти се струва 'невероятно', и следователно това е причината - твой проблем - Намираш нещо за грешно, само защото не разбираш как може да бъде вярно.

Иначе нямаш ядове - срещу 1000лв, ще отида близо до летището, ще включа един рисийвър и ще гледаме дали полетите са коректни спрямо транспондерите от интернет, даже ще ти запиша и комуникациите от кулата - нищо не е кодирано така или иначе - е може и сам да отидеш да провериш, ама ще се дебункнеш сам.
пс - даже няма нужда да даваш пари или да се мъчиш сам, може да слушаш онлайн комуникациите с кулата и да видим какви 'грешки' и конспирации ще намериш.


Ще ти помогна дори - е, може и аз да съм в грешка, да не виждам аргументите ти, но :

personal incredulity​


Because you found something difficult to understand, or are unaware of how it works, you made out like it's probably not true.​

 
Последно редактирано:
flightradar само работи с API-то. Всеки самолет поне в цивилизованите държави, е длъжен да има транспондер
Аз това го знам добре ( на малоумщини не виждам причина да отговарям).

Въпроса е дали ти наистина вярваш, че секретните полети на разузнавателните самолети се показват там? Защото до сега по думите ти излиза, че го вярваш...
 
Аз това го знам добре ( на малоумщини не виждам причина да отговарям).

Въпроса е дали ти наистина вярваш, че секретните полети на разузнавателните самолети се показват там? Защото до сега по думите ти излиза, че го вярваш...

personal incredulity​


Because you found something difficult to understand, or are unaware of how it works, you made out like it's probably not true.​




След като не искаш да разбереш едно нещо как работи, защо изобщо го коментираш - не съм от Лакатник, за да се връзвам на : "това не го разбирам, затова не ми се вижда възможно и следователно не може да е вярно" - спести си за пети път тъпотиите - и пробвай след месец отново.

Освен ако не си betting person - слагай някакъв кеш на масата - имам рисийвър дето мога да слушам и да ти стриймвам на живо от оградата на летището какво си говори кулата с идващите самолети - виж - казах ти няколко начина да тестваме нещата - просто питай след месец, както обикновено правиш, и ще ти пратя същия пост, че няма смисъл и да го пиша за пети път отново.
 
Последно редактирано:
Аз друго се чудя. Като пускате линкове или шотове от разни разузнавателни министерства и агенции не ви ли прави впечатление, че така нареченото Обновяване на разузнавателната информаци е на данни и решения които така или иначе ги има свободно във всяка една медия по света :)

Знам, че е готино да се правим на начетени и разбиращи ама доста нелепо някак си се получава :) Само не ми казвай и ти, че каот Ремайндера вярваш на секретните данни от общо достъпния флайт радар...

Не е толкова сложно, колкото смяташ. Просто там прочетох първо новината и за това го споделих.
Реално новинарските сайтове също взимат от там и пишат статии, но с няколко дни закъснение.

В случая ми стана интересно, че си вдигат бюджета за отбрана до $130 млрд, което е около 1/4 от общия. До сега отделяха 3 или 5%, а сега 30%
 
Не е толкова сложно, колкото смяташ. Просто там прочетох първо новината и за това го споделих.
Реално новинарските сайтове също взимат от там и пишат статии, но с няколко дни закъснение.

В случая ми стана интересно, че си вдигат бюджета за отбрана до $130 млрд, което е около 1/4 от общия. До сега отделяха 3 или 5%, а сега 30%
Е това е доста по-смислено от секретните разузнавателни мисии които са пулбично достъпни.
 

personal incredulity​


Because you found something difficult to understand, or are unaware of how it works, you made out like it's probably not true.​




След като не искаш да разбереш едно нещо как работи, защо изобщо го коментираш - не съм от Лакатник, за да се връзвам на : "това не го разбирам, затова не ми се вижда възможно и следователно не може да е вярно" - спести си за пети път тъпотиите - и пробвай след месец отново.

Освен ако не си betting person - слагай някакъв кеш на масата - имам рисийвър дето мога да слушам и да ти стриймвам на живо от оградата на летището какво си говори кулата с идващите самолети - виж - казах ти няколко начина да тестваме нещата - просто питай след месец, както обикновено правиш, и ще ти пратя същия пост, че няма смисъл и да го пиша за пети път отново.
Явно няма смисъл аз да те питам защото видимо не схващаш какъв е въпроса. Но щом така ти харесва, твоя воля.

От друга страна не може да си толкова тъп.
 

Because you found something difficult to understand, or are unaware of how it works, you made out like it's probably not true.​


Само ти ги наричаш секретни, верно спри се, че излагацията е голяма.

Да тъп съм - не мога да схвана що за идиот смята, че транспондерите са конспирация, и като ти казах 3 начина да валидираш сам или чрез мен дали си прав или не си - бягаш като мишка - хайде след един месец питай пак.
 
@Krumov

Restricted aircraft​

Operators of private or sensitive aircraft may request their tracking details be restricted or not displayed. Generally, aircraft requesting that they not be displayed on Flightradar24 are military aircraft. Some military aircraft, such as various transport aircraft, are visible.

И без да имаш роднидни с десителетия съмнителен опит в авиацията, за 5мин. можеш да провериш в нета какви глупости е изпляскал и за транспордерите, както и за Лебедите.. :D
 
@Krumov


И без да имаш роднидни с десителетия съмнителен опит в авиацията, за 5мин. можеш да провериш в нета какви глупости е изпляскал и за транспордерите, както и за Лебедите.. :D
Няма нужда да проверявам. Вярата му в публично достъпните секретни разузнавателни полети ми е достатъчна :)
 

Because you found something difficult to understand, or are unaware of how it works, you made out like it's probably not true.​


Само ти ги наричаш секретни, верно спри се, че излагацията е голяма.

Да тъп съм - не мога да схвана що за идиот смята, че транспондерите са конспирация, и като ти казах 3 начина да валидираш сам или чрез мен дали си прав или не си - бягаш като мишка - хайде след един месец питай пак.
Божичко, ама ти наистина не схващаш....
 
Племенник на зълвата на стринка ми по съребрена линия (накратко, момче от Лакатник) разбира доста от военно дело, та той ми каза, че нещата вървят доста добре за руската военна операция, противно на наратива, лансиран от говорещите глави в темата..


 

Горе