Украйна - Русия какво ви е мнението

Преди малко гледах снимки и видео от Москва: Качват с кранове по покривите на сгради отбранителни системи Панаир С1. В Беларус тренират яко от днес, там пък видеа на Миг 31 заредени с кинжали.
Паралелно с това Урсула и Тони Блеър в Давос говорят за задаващото се голямо зануляване...
Песента армията ми е по-добра от армията ти... не променя нищо. Но че нещо лошо ще се случи съвсем скоро, за мен вече не е дали, а кога...

То си е станало вече - война.



 
Е щом 10 часа го броим за сутрин, значЕ си напред с матряла.
Кой както си го е направил. Странно, че мен ме нямаше през деня, а вие сте си писали. Явно по сте си го уредили от мен. Сигурно сте доста напред с материала всички писци. Хвала на такива българи, да плащате пенсиите на хората и да не сте бреме на държавата. :D
 
Хахаха, БИНГО. Тя това може. Сигурно и други неща, но да не влизаме в извратени дебати. :D

Коментирам написаното, друго не ме интересува. Просто някои хора се вживяват в тези политически теми и бълват купища безмислици и фалшиви новини само защото пасват на тезите им. Трябва да има обективизъм, но често липсва. Пример: САЩ разоръжава Израел. Как я роди тази велика мисъл не знам.
 
Коментирам написаното, друго не ме интересува. Просто някои хора се вживяват в тези политически теми и бълват купища безмислици и фалшиви новини само защото пасват на тезите им. Трябва да има обективизъм, но често липсва. Пример: САЩ разоръжава Израел. Как я роди тази велика мисъл не знам.
Ама и аз това обяснявам. Наричат се непоправими фанатици. Не знам каква е тази крайна пропаганда, минаваща по техните думи като "говорене на истината и разискване на глобален проблем".

Положението е:

323209619_1859716617725377_6099308727245455513_n.jpg
 
Защото преди войната в Украйна бабите и дядовците тънеха в лукс и беше една идилия? Лукойл колко данъци плащаше в България?


Нека да има нещо и за хората, ако тези пари не потънат в някоя черна каса. Иначе въпросът ми не беше ироничен. Кой са тези върли евроатлантици? Бойко с партийната книжка в джоба или ПП? Пуснах по-горе линкче от "политико" да видя мнения по въпроса. На думи е много хубаво, но


При прословутия "преход" държавния капитал си остана в същите хора, само си смениха цвета от червен на син.

Ако може, само да добавя нещо. В текста се казва за износ на 1.5мил тона гориво. Не намерих друг източник, който да го потвърди, но се споменава за 40% от нуждите, които не е ясно колко са. Другото, което не присъства в статията е това, че става въпрос за червен дизел

И понеже Асен Василев се хвали в тази статия, че "Лукойл" бил помагал на Украйна с дизел, че половината произведен у нас дизел е изнесен в Украйна, да посоча, че и това е лъжа.
Ако ги имаше действително тези количества от 1.5 млн. тона, те са 75 000 броя 20-тонни ТИР цистерни. Една малка сметка: по 250 ТИР-а средно на ден или един ТИР на всеки 5 минути и 45 секунди независимо дали е ден или нощ.

Такъв поток няма как да остане незабелязан при преминаването си през Дунав мост, а щеше да предизвика грандиозно задърстване.

От доста източници видях, че пише "сухопътен и зелезопътен транспорт". Споменава се за 250тира на ден ×20,000л гориво = 5,000,000 литра на ден.

Само за справка, един вагон товари между 30000 и 35000 литра гориво според вида на вагона. Според разпоредбите в Европа една композиция може да е до 25 вагона, или между 750 000 и 875 000 литра дизел могат да се превозват без проблем. Между 142 и 166 цистерни. Да кажем грубо 6-7 влака на ден могат да превозят това количество на ден и то ако спазват закона и ако са се запътили за там за където са уж тръгнали.

Като разбира се не искам да коментирам и не казвам дали и колко е изнесено. Просто, това което искам да кажа, е че може да мине количество, което няма да предизвика грандиозно задръстване на Дунав мост
 
От доста източници видях, че пише "сухопътен и зелезопътен транспорт". Споменава се за 250тира на ден ×20,000л гориво = 5,000,000 литра на ден.
Аз рядко пътувам, но колкото пъти съм пътувал лятото в отсечките Варна-Бургас и Варна-Добрич, толкова пъти съм засичал УА цистерни по пътя. Най-много съм виждал 6 или 7 на веднъж, и то винаги посред бял ден. От няколко приятели знам, че основно карат нощем в посока Дуранкулак, че на Русе има много хора и ще се разчуе, както стана с танковете...
 
Аз рядко пътувам, но колкото пъти съм пътувал лятото в отсечките Варна-Бургас и Варна-Добрич, толкова пъти съм засичал УА цистерни по пътя. Най-много съм виждал 6 или 7 на веднъж, и то винаги посред бял ден. От няколко приятели знам, че основно карат нощем в посока Дуранкулак, че на Русе има много хора и ще се разчуе, както стана с танковете...
Аз пък днес забелязах отново, че слънцето изгря от Изток. И, че догодина по това време пак се пада януари месец. :D
 
Ама и аз това обяснявам. Наричат се непоправими фанатици. Не знам каква е тази крайна пропаганда, минаваща по техните думи като "говорене на истината и разискване на глобален проблем".

Положението е:

Виж файлът 27314

Това вече е съвсем друга тема. Не ми се коментират пишещите, а написаното от тях. Видимо за повечето хора истината е тази, която пасва на геополитическите им виждания. Все пак това трябва да се помни:

"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш".


Ако може, само да добавя нещо. В текста се казва за износ на 1.5мил тона гориво. Не намерих друг източник, който да го потвърди, но се споменава за 40% от нуждите, които не е ясно колко са. Другото, което не присъства в статията е това, че става въпрос за червен дизел





От доста източници видях, че пише "сухопътен и зелезопътен транспорт". Споменава се за 250тира на ден ×20,000л гориво = 5,000,000 литра на ден.

Само за справка, един вагон товари между 30000 и 35000 литра гориво според вида на вагона. Според разпоредбите в Европа една композиция може да е до 25 вагона, или между 750 000 и 875 000 литра дизел могат да се превозват без проблем. Между 142 и 166 цистерни. Да кажем грубо 6-7 влака на ден могат да превозят това количество на ден и то ако спазват закона и ако са се запътили за там за където са уж тръгнали.

Като разбира се не искам да коментирам и не казвам дали и колко е изнесено. Просто, това което искам да кажа, е че може да мине количество, което няма да предизвика грандиозно задръстване на Дунав мост

Цитираш написаното от Лилов. Той е журналист и публична личност. Би следвало да е проверил фактите като такъв, но може и ти да си прав и честно казано не знам колко точно са въпросните литри. Пуснах му поста в контекста, че ПП не са върли евроатлантици както ги изкарват някои.
 
Би следвало да е проверил фактите
Да се надяваме, че ги е проверил. Не ми се дава 1 евро абонамент за да прочета статията но към 60-70% от сайтовете, цитират въпросния сайт като източник.

А другите 30-40% казват това:

Bulgarian authorities have never requested supplies of fuel to Ukraine from Lukoil management, according to the company’s comment on a statement made by former Bulgarian finance minister that Lukoil supplied diesel fuel to Ukraine from its refinery in Bulgaria at the request of the country’s government.

Докато не събера повече информация не мога да авляза в каквато и да се дискусия по въпроса
 
Жо Байдън мое да си замине преди Путин:
 
Ама и аз това обяснявам. Наричат се непоправими фанатици. Не знам каква е тази крайна пропаганда, минаваща по техните думи като "говорене на истината и разискване на глобален проблем".

Положението е:

Виж файлът 27314

Е, друго си е в разговора да се включи най-големия нищоприказчик, за да добави стойност към тема, която рЕзко сваля нивото на форума. :)

Безделник, безработник..

Така е. Пишеш си някакви хипотези...
Е, то и теорията, че земята е кръгла и обикаля около слънцето е била ''налудничава хипотеза'' в даден момент..

Дали пък разсъжденията ми са наистина толкова налудничави?

The stockpile of weapons is held in Israel for US use across the Middle East, and Israel itself has withdrawn ammunition from it in the past.​


 
Това са около 60-70 ракети, а като имаме предвид че основната цел на украинските ракети са ДОНЕЦКИ БАБИЧКИ докато пътуват в атобуса или докато клюкарят пред блока, сещаме се какъв импакт ще има тая помощ върху военните действия
Е как бе, на украинците целта са бабичките, не е възможно там некво ПВО да е замесено или "нещо да се е повредило" и ракетата да е паднала, "като талпа". Падне ли укро-ракета у Донецк, целта са бабите, нема две мнения. Иначе въпроса не е изобщо за количеството ама който разбрал, разбрал.
 
Е, друго си е в разговора да се включи най-големия нищоприказчик, за да добави стойност към тема, която рЕзко сваля нивото на форума. :)

Безделник, безработник..


Е, то и теорията, че земята е кръгла и обикаля около слънцето е била ''налудничава хипотеза'' в даден момент..

Дали пък разсъжденията ми са наистина толкова налудничави?




Имаш талант сама да оборваш думите си. С тази статия правиш точно това. САЩ са си взели оръжието, пратили са го в Украйна, като това няма да повлияе на сигурността на Израел. Ще го възстановят със сигурност с по-ново, за да имат запаси в региона . Тук конспирация няма.
 
Е, друго си е в разговора да се включи най-големия нищоприказчик, за да добави стойност към тема, която рЕзко сваля нивото на форума. :)

Безделник, безработник..
Много стойностна тема. Не ме край са се смея. Да си виждала жаба с цици и таралеж с дупе? Та и това такова. ;)
 
Имаш талант сама да оборваш думите си. С тази статия правиш точно това. САЩ са си взели оръжието, пратили са го в Украйна, като това няма да повлияе на сигурността на Израел. Ще го възстановят със сигурност с по-ново, за да имат запаси в региона . Тук конспирация няма.
И как точно аз (а не ти) изпадам в противоречие? Нали точно това казах снощи: сащ разоръжават Израел, за да въоръжат уй-на. Вземат си оръжието, което и Израел ползва и ще го възстановят, ''ама друг път'', имайки предвид с какви темпове работи сащ-ския военно-промишлен комплекс. Самите американски сенатори и медии изразяват опасения, че компрометират собствения си отбранителен капацитет, хвърляйки всичко в локвата...

Между другото сащ правят същото и с всичките си ''партньори'', членове на НАТО. Вие дайте, апа ние ще ви възстановим с по-ново, ама не веднага - друг път.

Също така продължавам да стоя зад твърдението си, че изваждайки на показ тези оръжейни маневри, се цели да се хвърли кал върху имиджа на страните, които имат исторически близки отношения с Русия или не искат да подкрепят един фашистки режим.
Както и да е..

Благодаря, че не пропускаш да реагираш на всеки мой пост. На моменти се чувствам доста тягостно, бивайки пренебрегвана и от свои, и от чужди.. :confused:
 
Много стойностна тема. Не ме край са се смея. Да си виждала жаба с цици и таралеж с дупе? Та и това такова. ;)
Приятелю, ти си толкова забавно глуповат, че дори не осъзнаваш, че участваш активно в не-стойностна тема, свалайки нивото ѝ още повече. С всеки свой пост вдигаш темата и я класираш високо във фийда. Ама какво ще си помислят Мъск и Безос ако решат да се регнат в ПредприеМачо и видят това ниско ниво???
 
Приятелю, ти си толкова забавно глуповат, че дори не осъзнаваш, че участваш активно в не-стойностна тема, свалайки нивото ѝ още повече. С всеки свой пост вдигаш темата и я класираш високо във фийда. Ама какво ще си помислят Мъск и Безос ако решат да се регнат в ПредприеМачо и видят това ниско ниво???
Това ти обяснявам, невежество мое, темата няма ниво. Темата сваля общото и показва какви IT-та, "разбирачи" по всякакви теми е развъдил форума. С мен или без мен, все ще се намери някой глупец да я вдигне във фийда, така, че това го задраскай от глупавите си забележки.
 

Горе