Украйна - Русия какво ви е мнението

Обаче при нас това нема логика, щото 1878-ма, вместо да ни освободят, нахлуха, разбираш ли, и ни ПОРОБИХА! :eek:
(според евроатлантическата наука)
много добре знаеш кога ни поробват официално, защо се правиш на луд?
 
Забравили са ни, с има няма още двойно толкова конфликти, невиждащи се от частта на мапа, но съседите на Русия знаят

abe91eb6683a310347b1acd5c59d09bb.png
 
Забравили са ни, с има няма още двойно толкова конфликти, невиждащи се от частта на мапа, но съседите на Русия знаят

abe91eb6683a310347b1acd5c59d09bb.png

I call your bet and raise with a USA map. Ако искаш можем да изнамерим подобни карти за Англия, Германия, Франция, Испания, Португалия, Холандия и Италия?


war_conflicts-1.jpg
 
I call your bet and raise with a USA map. Ако искаш можем да изнамерим подобни карти за Англия, Германия, Франция, Испания, Португалия, Холандия и Италия?


war_conflicts-1.jpg
Как изобщо ти хрумна това, в контекста на “защо България и/или Гърция харесват или не харесват Русия”?

Какво изобщо има една държава с нашата история в последните 150 години, която се намира на няколко хиляди км от нас?
 
Не знаех, че САЩ са водили война с Италия и май като гледам с цяла Европа. И Не знам защо са сложили 1775 година, като тогава са под управлението на Англия.

Има общо @fast_and_the_curious - нарича се whataboutism. И картата на Раша е показателно как оперират спрямо съседите си и то от скорошни времена. Защото всеобщото мислене е, че света и коалициите, общностите като ООН в които Русия е член -, че с една идея всички са поумнели и са си взели поуки от ПСВ и ВСВ.
 
Не знаех, че САЩ са водили война с Италия и май като гледам с цяла Европа. И Не знам защо са сложили 1775 година, като тогава са под управлението на Англия.

Има общо @fast_and_the_curious - нарича се whataboutism
Русия имат право да убиват, грабят и извършват геноцид, защото другите са го правили.

Очаквах го от амебите путинофили, но не и от някой, който проявява мисловна дейност.
 
Русия имат право да убиват, грабят и извършват геноцид, защото другите са го правили.

Очаквах го от амебите путинофили, но не и от някой, който проявява мисловна дейност.

Грешно си го преценил, липса на аргументи, whataboutism-и, карти от 1775-та, мисли че САЩ са ни противници, Украйна са му виновни и нацисти, Путин е велик.

Такива хора ги питам винаги как очакват да се развият събитията след войната и победа на Русия - победа на цивилизацията и модерния свят ли е, и какво ще последва от това - досега никой не иска да отговаря на този въпрос, whataboutism-а е по-важен, що някой си биел негрите.

Човече - такива като него още не могат да проумеят война ли е, операция ли е, какво се случва изобщо - хвалеха рашките, някои даже тука пускаха мемета със САРМАТ как ще напада НАТО за 2 дни ще ходи в Париж - а боксуват 9месеца и копаят окопи в Крим - никакво мислене няма - да се замислят - да кажат - ей тука има нещо - Русия ни лъже, и целия свят без Северна Корея, Иран, Сирия, Еритрия и Русия явно имат право.

Всичко това, както винаги съм повтарял - 24.02 - обясняваха ни самите те , как само ИДИОТИ и бавноразвиващи могат да си ПОМИСЛЯТ, че Русия ще нападне Украйна...
3c58c3356a58c35e4e43c661620b5d03.png


9cc6b0320cd5b6511b883424740db6b1.png

808d2bd18d2e6b2836f99337049949bf.png




Мен ме обвиняват, че за 13 години съм си променил мнението на база някакви неща явно, и не ме е срам, за тях било обръщане на палачинката, като че ли съм публична фигура - това е проблема - лично Русия и го наби на 24.02 в главите, като нападна Украйна след като нашите се лъгаха на пропагандата , че всичко точно - учение само - ЦРУ лъжат, САЩ прокси - та не виждам дори и съмнение в нещата, които са говорили, и е напълно ясно, че са откровени лъжи, и то не на някакво лично мнение, ами на това, което кремъл казва
 
Последно редактирано:
И картата на Раша е показателно как оперират спрямо съседите
По тая логика става ясно защо останалите Балкнаски държави ни ненавиждат :) Няма да ти обяснявам защо.

Относно несъществуващото руско робство какво да ти кажа...поредната еврогейска боНба тиражирана от продажниците работещи за НПО-та.

България е попадала два пъти в робство един път Византия ние я смазала, после Осмаснската империя и в двата случая българска държава практически не съществува. Скоро ще се случи пак може да се сетиш отново сам ( надявам се ) кога, как и защо.
 
22.02 - два дни преди Путин да нападне - подигравки, присмех, и разбира се - САЩ whataboutism след всеки опит да ги накараш да мислят рационално и, че НЯМА ТАКОВА УЧЕНИЕ 3 месеца със 160 000 армия.


69a668a472f8c4e0e9b1d5fca63d513b.png

9bc80e5b7336bdde334365a103ebf082.png









едит:


@fast_and_the_curious Ей ти го МАТ - на 16 Фефруари - искаше доказателства, и плямпаше, че ЦРУ насъскват света и искат да набедят Русийка и Капуткин - Путин горкия само да не се ядосал, щото ЕС и САЩ ще плачат задето го ядосват така -
"руската мечка ядоса ли се.... "

3112e6bd09dff05b15a930e65e9020ab.png





Та Мат ми е ясен от преди войната още - що за мизерник и ватенка става въпрос. Русийка направи точно обратното, което той тръбеше и го изиграха - и той си продължава да говори колко са лоши САЩ, междувременно не е във vkontakte, ами във фейсбуук - ако толкова одобрява позициите на Русийка - фейсбуук е терористична компания, ама да знаем парадокса - всеки русофил е на запад и ползва благата на запада и САЩ.
 
Последно редактирано:
България е попадала два пъти в робство един път Византия ние я смазала, после Осмаснската империя и в двата случая българска държава практически не съществува. Скоро ще се случи пак може да се сетиш отново сам ( надявам се ) кога, как и защо.

ЗнаИм - Сърбия ги анексираха и им смениха валутата и и сложиха марионетно правителство - сега са прокси на САЩ викаш...

Като цяло модерния свят, щото само Иран С.Корея, Еритрия и някоя друга провалена държава с диктаторче, си мислят, че света се върти около тях, само че всеки гледа да е в икономически съюзи и партньори. Света отива натам - на заден план остават диктаторчетата, които ще бъдат запомнени с нищо хубаво в историята, и с това, че затъват държавите си, вместо да се развиват.
СССР и придворните им - и какво развитие имат спрямо ЕС държавите е показателно. Или Южна Корея и Северна Корея - знаИм колко е полезна руската дрУжба.


Русийка и другите каторжници, онеправданите диктаторчета и провалените държави - да си направят съюз по-силен от ЕС и НАТО ако ще да е военен - пък някой може и да се съгласи да членува там.





DlEH7VAW4AMXRW2.jpg
 
Последно редактирано:
Грешно си го преценил, липса на аргументи, whataboutism-и, карти от 1775-та, мисли че САЩ са ни противници, Украйна са му виновни и нацисти, Путин е велик.

Такива хора ги питам винаги как очакват да се развият събитията след войната и победа на Русия - победа на цивилизацията и модерния свят ли е, и какво ще последва от това - досега никой не иска да отговаря на този въпрос, whataboutism-а е по-важен, що някой си биел негрите.

Човече - такива като него още не могат да проумеят война ли е, операция ли е, какво се случва изобщо - хвалеха рашките, някои даже тука пускаха мемета със САРМАТ как ще напада НАТО за 2 дни ще ходи в Париж - а боксуват 9 и копаят окопи в Крим - никакво мислене няма - да се замислят - да кажат - ей тука има нещо - Русия ни лъже, и целия свят без Северна Корея, Иран, Сирия, Еритрия и Русия явно имат право.

Всичко това, както винаги съм повтарял - 24.02 - обясняваха ни самите те , как само ИДИОТИ и бавноразвиващи могат да си ПОМИСЛЯТ, че Русия ще нападне Украйна...
3c58c3356a58c35e4e43c661620b5d03.png


9cc6b0320cd5b6511b883424740db6b1.png

808d2bd18d2e6b2836f99337049949bf.png




Мен ме обвиняват, че за 13 години съм си променил мнението на база някакви неща явно, и не ме е срам, за тях било обръщане на палачинката, като че ли съм публична фигура - това е проблема - лично Русия и го наби на 24.02 в главите, като нападна Украйна след като нашите се лъгаха на пропагандата , че всичко точно - учение само - ЦРУ лъжат, САЩ прокси - та не виждам дори и съмнение в нещата, които са говорили, и е напълно ясно, че са откровени лъжи, и то не на някакво лично мнение, ами на това, което кремъл казва
Ясно, изпуснал съм го mat. Гледах му мненията в другите теми и ми беше направил много добро впечатление. Имаше някаква мисловна дейност при него, за разлика от групичката путинофили тук.

Иначе за смяната на мнение ... съгласен съм с теб. Аз едно време също им симпатизирах - голям фен съм на историята, ходих по олимпиади и т.н. Но нашата преподавателка ни разказваше и неща, които не ги пише в учебниците - например в нашите учебници нямаме нито една битка срещу Русия след освобождението - никъде не се споменава как са бомбардирали Варна, как са стигнали до улиците на Добрич при Добричката епопея (причината да последва и Тутраканската такава), нито пък избиването на десетки хиляди българи при окупацията ни от Русия след ВСВ. Но въпреки това всички ми обясняваха как те са ни приятели, колко много ни обичат, как Американците били много лоши и прочее и прочее. Обясняваше ми се как видиш ли сме имали паметник на загиналите американски войници, които са бомбардирали гражданите на София, как така? Но нещо не ми се струваше вярно, просто ми звучеше нелогично всичко да е мед и масло - те толкова много ни помагат, толкова много ни обичат, толкова много ни искат, а гнилия Запад само се опитва да ни унищожи. Оказа се че паметника на загиналите американски войници е в тяхното си посолство, а не е изсран навсякъде из държавата, както е на руските войници, които са ни окупирали и избивали в много по-сериозни мащаби?! Но смелия български народ не се дава! Планът Ран-ът няма да проработи! Русия ша ни спаси!

И започнах да чета повече по темата, започнах да се интересувам от информация, която е подкрепена с реални източници, вместо сателитки вързани на блогпост без никакъв автор. И видях, че нещата хич не са толкова розови и си промених мнението. Не виждам нищо лошо в това хората да си променят мнението, след като се запознаят с нова информация. Срамното е че тук хората се запознават с нова информация и въпреки това не си променят мнението, защото го карат на емоции. Някакви разговори на маса кой колко бил велик и непобедим, "социологически" проучвания тип - излез и питай хората, никакви факти и като нямат какво да кажат - само подигравки. Всичките действат по един и същ начин. Така ми е много лесно да преценя хората - задаваш им няколко въпроса и като ти отговорят тип крумов - излез и питай хората - никакви факти, никакви източници и ти става ясно, че цялата им информация се базира на руски сателитки и ФБ тролове.

Как пък 90% от всички измами в държавата, които са в полза на външна държава са се в полза на Русия? Как пък не можаха да извадят 3 млрд да построят този прословут Турски поток? Толкова ли нямат пари? Как пък трябваше Боко да ни набута да платим неустойки за Белене, толкова ли нямат 1 млрд? Как пък като са ни такива големи приятели тяхната компания Лукойл ни гърби десетилетия с милиарди всяка година (дори сега, когато Уралс е $60-70 от над 6 месеца, а ние плащаме по-скъпо дори от дните когато е бил $120) ? Как големите схеми и схемаджии са свързани все с Русия, но нашите "родолюбци" това не им е проблем?!

Те просто отричат истината. Емоцията ги пере яко ...
 
Последно редактирано:
Не виждам нищо лошо в това хората да си променят мнението, след като се запознаят с нова информация. Срамното е че тук хората се запознават с нова информация и въпреки това не си променят мнението, защото го карат на емоции.
Така е, спор няма. Аз също си промених мнението. Преди мнго им се кефех на американците, на модела им за американска мечта, на бизнеса са им. После лека полека виждаш нещата какви са и осъзнзваш, че от тях полза държавата ни няма. Трудно ще го разбереш, но може за теб има надежда.

Колегата ти Ремайндер е основния емоционален магнит в темата, останалите са просто пълнеж... Той е едно мече с нежно сърце готов да се раздаде докрай за победата на Украйна.

Така ви виждам аз цялата групичка :

carebear-carebears.gif
 
Трудно ще го разбереш, но може за теб има надежда.
Напротив. За няколко стотин страници не си разбрал това простичко нещо - това че съм против Русия, не означава че подкрепям техния враг. Много хора ви го казаха многократно това, но пак и пак не го приемате. Света не е черно-бял

Аз мога да плюя по САЩ повече и от теб. Това не е място, на което бих отишъл да живея, нито им харесвам т.н. култура, която имат (което като цяло важи и за Западна Европа).

че от тях полза държавата ни няма.
Аз лично виждам повече полза от тях + гнилия Запад като цяло, отколкото от Русия. Последните само ни вредят последните 45 + 30 години (с изключение на газта, която купувахме, до момента в който я използваха за изнудване).

Може би ти изглежда, че подкрепям (и другите) много гнилия Запад, но това е така, защото в този случай те са на правилната страна. Ако Русия имаше някаква реална причина за тази война, а не измислиците им, ако спазваха някакви правила на войната, вместо да избиват цивилни и тяхната инфраструктура, тогава може би нямаше да съм толкова критичен към тях. Но към момента те са сравними с нацистите през ВСВ и трябва да бъдат спрени на всяка цена. Украйна в никакъв случай не са цвете за мирисане, но не заслужават тази съдба.
 
Последно редактирано:
Може би ти изглежда, че подкрепям (и другите) много гнилия Запад, но това е така, защото в този случай те са на правилната страна. Ако Русия имаше някаква реална причина за тази война, а не измислиците им, ако спазваха някакви правила на войната, вместо да избиват цивилни и тяхната инфраструктура, тогава може би нямаше да съм толкова критичен към тях. Но към момента те са сравними с нацистите през ВСВ и трябва да бъдат спрени на всяка цена. Украйна в никакъв случай не са цвете за мирисане, но не заслужават тази съдба.
Като пораснеш, може и да ти светне че за всичко си има ПРИЧИНА, хеле пък за нещо, струващо милиарди $$ + стотици хиляди животи.

... Или пък ще продължиш да вярваш в дядо Коледа и да следиш филмите на Дисни.

Няма гаранция кое от 2-те ще се случи.
 
Като пораснеш, може и да ти светне че за всичко си има ПРИЧИНА, хеле пък за нещо, струващо милиарди $$ + стотици хиляди животи.

... Или пък ще продължиш да вярваш в дядо Коледа и да следиш филмите на Дисни.

Няма гаранция кое от 2-те ще се случи.
Another stronk argument strikes again! Never change путинист, never change!
 
Каква е цената за милионите убити и умрели като кучета по лагерите и гулаг от СССР? За колко милиарда говорим там?
 
Поляците са е.аси мръсниците. Жалко, че ретарда лъже за полското гадже, иначе - точно такова нещо заслужава.

Цуни-гуни със Зеля и после опа - я земи тва дърво

 
Дъги Макгрегър твърди, че ''патриотите'' са много шум за нищо - лесно чупливи, трудни за местене, но за сметка на това крайно недостатъчни - -7-8 бройки, колко за бог да простИ.

Цък:

 

Горе