Украйна в момента!

От: Украйна в момента!

Това с платените протестиращи е типичната комунистическа пропаганда и ми е обидно как млади и уж интелигентни хора ги говорят тия работи. Истината е, че навсякаде хората протестират, защото искат да живеят по-добре.

В България бяха платени, в Украйна първия ден като излязоха 150,000 пак бяха платени ... абе въобще продажна работа. Хората ясно заявиха, че искат в Европа, а не искат в прегръдката на Русия и Евразийския съюз, където човешкия живот няма никаква стойност (спомнете си театъра в Беслан, където милиционерите "приспаха" завинаги над 100 човека от заложниците). Разликата между България и Украйна е, че там имат капацитет - 45 милиона, от които доста млади хора. Тука сме бабички и промити от комунистите мозъци. Русофилите след Асад най-вероятно и Ал Кайда ще намесят...
 
От: От: Украйна в момента!

Това с платените протестиращи е типичната комунистическа пропаганда и ми е обидно как млади и уж интелигентни хора ги говорят тия работи. Истината е, че навсякаде хората протестират, защото искат да живеят по-добре.

В България бяха платени, в Украйна първия ден като излязоха 150,000 пак бяха платени ... абе въобще продажна работа. Хората ясно заявиха, че искат в Европа, а не искат в прегръдката на Русия и Евразийския съюз, където човешкия живот няма никаква стойност (спомнете си театъра в Беслан, където милиционерите "приспаха" завинаги над 100 човека от заложниците). Разликата между България и Украйна е, че там имат капацитет - 45 милиона, от които доста млади хора. Тука сме бабички и промити от комунистите мозъци. Русофилите след Асад най-вероятно и Ал Кайда ще намесят...

Това как го установи за човешкия живот?
След като се е отделила официално от Русия, защо и къде пише, че не трябва да поддържа икономически взаимоотношения с тази доста голяма държава, а с други от Европейския съюз. Кое според теб излиза по-евтино? Да си обменят природен газ с Русия или BMW-та с Германия, ако няма с какво да ги заредят, за да си ги карат по мирните европейско-украински улици.

Демократично избран президент след избори си президентства четири години и изведнъж през зимата баш калените украинци се сещат, че вероятно тоя президент може да се смени. Или ще ми обясниш, че изборите са били манипулирани, но пък западни държави или с интереси не могат да платят на протестиращи.
Къде по-героично е, да си протестиращ за сваляне на президента, отколкото да ходиш на работа и да му работиш на някакъв капут-президент?!

Надявам се да имат добри украински психолози, които да измислят начин и да убедят недоволните, че е по-добре да се приберат по къщите си и да видят как е в България, за да знаят, че има много по-зле държави.
За театъра не трябваше да го споменаваш, защото идва ред на кулите близнаци- и ще трябва да сравним спасени срещу загинали от терористичен акт. И няма да е в полза на спасителите американци.

Дано не се поддат на провокацията и не се налага да се стига до наистина сериозни конфликти с последствия. Че сме близо, а армийката ни както знаем ... ще трябва да е на страната на едни, където никога не са водили война на тяхна територия, но пък военни бази имат като аптеки, на всеки ъгъл... :twisted:
 
От: От: От: Украйна в момента!

Това как го установи за човешкия живот?
http://en.wikipedia.org/wiki/Beslan_school_hostage_crisis - "The Beslan school hostage crisis (also referred to as the Beslan school siege or Beslan massacre)[2][3][4] started the first of September 2004, lasted three days and involved the capture of over 1,100 people as hostages (including 777 children),[5] ending with the death of over 380 people." Ти да пуснеш газ и да убиеш 400 души, просто защото не преговаряш с терористи какво е.

Демократично избран президент след избори си президентства четири години и изведнъж през зимата баш калените украинци се сещат, че вероятно тоя президент може да се смени. Или ще ми обясниш, че изборите са били манипулирани, но пък западни държави или с интереси не могат да платят на протестиращи.
3-ти закон на Нютон - "Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие". Украйна е президентска република и президента решава, че прекратява преговорите за присъединяване към EU и вместо това страната ще се присъедини към Евразийския съюз. Хората излизат на улицата и казват, че не желаят това - какво по-нормално от това да изразиш мнение в една уж демократична държава? Какви изборни манипулации, какви глупости говориш... Защо винаги се търсят теории за конспирации?

и да видят как е в България, за да знаят, че има много по-зле държави.
Спор няма, в България е по-зле. Това теб може да те успокоява, а мен въобще - децата ми вероятно ще живеят тук...

За театъра не трябваше да го споменаваш, защото идва ред на кулите близнаци- и ще трябва да сравним спасени срещу загинали от терористичен акт. И няма да е в полза на спасителите американци.
Ами да смятаме... 380 от 110 са 35%, което означава, че са спасени 65%. В WTC са работили около 54000 души, загиналите са около 3000 - това прави 94% оцелели. Друг е въпроса колко е нелепо да сравняваш теориристичен акт със "спасителна" операция...
 
От: Украйна в момента!

Georgi, американците сами си събориха WTC-то, сами го удариха със самолет, сами го взривиха, нали се сещаш. :)
 
От: Украйна в момента!

Georgi, американците сами си събориха WTC-то, сами го удариха със самолет, сами го взривиха, нали се сещаш. :)

Абе имам и аз едни такива подозрения, както и предполагаем мотив за това. Само че това е съвсем друга тема и не мисля, че има много общо с Украйна :)
 
От: Украйна в момента!

На 6;27 се вижда как мирните протестиращи стрелят по полицията с бойни патрони.

От 7;41 е изтеклия разговор между посланика на САЩ в Украйна и някаква високоставена Американка. Говорят за това какви хора да поставят в новото правителство и накрая оная, където казва " FUCK THE EUROPEAN UNION" :) Не бъди с промит мозък, братле.

[video=youtube;dkp9xgBdXlQ]http://www.youtube.com/watch?v=dkp9xgBdXlQ[/video]
 
От: Украйна в момента!

На 6;27 се вижда как мирните протестиращи стрелят по полицията с бойни патрони.

А онова клипче където снайперист простреля опозиционера на сцената също трябва да се види, хубаво е да се виждат и двете страни. Не смятам че е хубаво това което се случва там. Но самията факт, че поради някаква причина страната ти е пред гражданска война трябва да те накара да се замислиш дали искаш "властта на всяка цена". Не казвам, че това което прави опозицията също е правилно, просто че те имат някаква кауза.

От 7;41 е изтеклия разговор между посланика на САЩ в Украйна и някаква високоставена Американка. Говорят за това какви хора да поставят в новото правителство и накрая оная, където казва " FUCK THE EUROPEAN UNION" :) Не бъди с промит мозък, братле.

Няма демократичен начин Америка да назначава управляващи - това го решават украинците. Аз също казвам Fuck the EU, има си причина за това. Това обаче не означава, че лошите евреи са ми платили да го кажа или нещо подобно. САЩ се бутат там където има някаква изгода и съм по-склонен да вярвам че имат пръст в арабската пролет, отколкото тук. Украйна има само една тръба за пренос на газ от Русия до Европа. Това какво топли американците не знам, може би ти ще ми кажеш...
 
От: Украйна в момента!

Интересни сметки правиш, но без кръчмар.
Ти си този, който намеси театъра. И аз дори не разбрах, че това имаш предвид под "където човешкия живот няма никаква стойност"- т.е. понеже е проведена спасителна операция и гадния комунист е решил ей така за вечеря да отнеме 380 живота, защото много грозно би било да ги разстреля на Червения площад показно. Та вероятно, дори е платил на терористите, да влязат в театъра и така е някак по-естествено като "игра"/театър (според теб). А не че не е можел да се съгласи с исканията на терористите, които все пак не са били да си отреже единия крак. Но дори и тогава той като президент трябва да го направи, за да спаси всичките хора в театъра. Но за негова беда милите терористи искат (не го молят, все пак за това са взели заложниците) да се изтеглят руските войски от Чечня незабавно! И аз наистина му се чудя на тоя Путин, какво му е коствало да дрънне един телефон на генерал Самоедов (примерно) и да почне да изтегля милите момчета от териториите на една сама по себе си държава със свободни хора? Хипотетично си представяме, че го прави. Или по-добрия въпрос, какво би направил Джордж Буш, на мястото на Путин? Бойко Борисов на мястото на Путин? а, ДАЛАЙ ЛАМА? Последния няма войска :( С всичко това искам да кажа и ти го пиша, защото очевидно не осъзнаваш вредата от терористи и тероризъм. Може би хората си имат някакви си техни каузи, но за мен това са нагли престъпници, които трябва да се заличават още като малки. Загубили са близки или в името на някаква религия и вяра, не! Не разбирам как някой ще реши да ми го връща на мен и други невинни и деца, за това, че друг е убил брат му, жена му или баба му. Тотално безмозъчна и нееволюирала измет е това за мен. И дори с цената на жертви се налага да се изтребват. Светла им памет на загиналите, но аз ако не съм била сред тях, щях да живея много по-спокойно сле подобни действия. Защото реално президента поставен в ситуация спасява повечето от хората, а другият красавец зад океана след мега-данъците и гига-кибер-великата икономика, давайки милиарди за СИГУРНОСТ не успя да опази 3000 човека! Голяма част от жертвите както знаеш са полицаи и пожарникари.
Всичко това обаче няма нищо общо с Украйна. И това, което се случва в момента там.
Защото аз ясно написах, че икономическите взаимоотношения с Русия или решението за влизане в Евроазиатски пакт е изключително в полза на държавата Украйна и респективно живеещите там. Сравни какво биха получили Украинците от членство в НАТО и ЕС и какво в Евроазиатския. Да отбележа ли, къде се намират яките нефтени находища. Ако Украйна няма намерение да влиза скоро във война или да има претенции към определени територии, не разбирам, защо да не избере външноикономически отношения с близки и достатъчно богати държави, а с други, които просто не са бивши социалистически. Това е някакво много ... вредно мислене. Заради което ето какво се случва и умират хора. за какво? за свобода и равенство. Има бе! Свобода да искаш! Ама равенство ... трудно. Олигарх до олигарха в Украйна и малко им е кофти като в миналото по братски да са нещата. По-добре е да се печели и капитализмът да възтържествува.
Елена Йончева го пита единия от протестиращите: колко са последователите ви-привърженици?- каза 10 000 (това на 50 милиона население, схващаш ли колко е?)
Ми добре. Направете си партия. Отидете на избори. Спечелете ги, пък управлявайте с извънземните ако щете. Какви са тия първобитни вариации на тема свобода, хляб и равенство. Като и хляба ви хляб и свободата ви свобода. Така какво постигат с протестите? Путин няма да може да спи?! Да бе да. Ще си сипи една водка и му дреме ... изтегля си флота от черноморието и като кацнат брадърите американци, да се оправят.
 
От: Украйна в момента!

Цялото това драматично излияние въобще не подкрепя или оборва някаква теза. Терористични актове се случват, бедствия се случват, убийства се случват - въпроса е как държавата и обществото реагират на тях. Каквато и да е каузата ти в момента в който започнеш да репресираш собствения си народ ти вече си я загубил.

Присъединяването към един или друг процес не е решение от днес за утре, а доста дълъг процес. Хората са отишли на избори, подкрепили са някакви хора обещали им "светлото" европейско бъдеще и изведнъж някакъв човек решава, че ще завива обратно. Приемаш набързо един репресивен закон спрямо протестиращи и медии и очакваш никой да не излезе срещу това - нелепо е. Те опозиционни партии си имат, ама как да отидат на избори, след като управляващите приемат закон да може да се стреля срещу протестиращи. За едно такова глобално решение най-малкото трябва да се допиташ до народа - те всъщност хората там точно това искат.

А Украйна въобще не я топлят яките нефтени/газови находища, тъй като ще получи някакви дребни пари заради преноса към Европа - там където хората с парите купуват въпросните суровини.
 
От: От: Украйна в момента!

Това с платените протестиращи е типичната комунистическа пропаганда и ми е обидно как млади и уж интелигентни хора ги говорят тия работи. Истината е, че навсякаде хората протестират, защото искат да живеят по-добре.

Асен Генов, Комитата, Антоанета Цонева и още няколко човека са усвоили стотици хиляди долари, има го черно на бяло, ако искаш мога да ти покажа къде да прочетеш инфо. Това за българските протести.

Не е нужно всички да са платени, а само тия дето палят огъня. Другите са си полезни идиоти.
 
От: Украйна в момента!

Чакай сега, ти искаш да ми кажеш, че всички тези хиляди хора които излязоха на 14-ти юни са подведени от 4-ма човека и че Делян Пеевски е бил идеалния председател на ДАНС. Това ли твърдиш?

http://www.youtube.com/watch?v=xA9W95gSyI8
 
От: От: Украйна в момента!

Чакай сега, ти искаш да ми кажеш, че всички тези хиляди хора които излязоха на 14-ти юни са подведени от 4-ма човека и че Делян Пеевски е бил идеалния председател на ДАНС. Това ли твърдиш?

http://www.youtube.com/watch?v=xA9W95gSyI8

На тези протести нямаше и един платен! Да не говорим, че всичко тук е доста смешно... както всичко останало и протестите незнаем как да си ги правим за жалост.
 
От: Украйна в момента!

Цялото това драматично излияние въобще не подкрепя или оборва някаква теза. Терористични актове се случват, бедствия се случват, убийства се случват - въпроса е как държавата и обществото реагират на тях. Каквато и да е каузата ти в момента в който започнеш да репресираш собствения си народ ти вече си я загубил.

Присъединяването към един или друг процес не е решение от днес за утре, а доста дълъг процес. Хората са отишли на избори, подкрепили са някакви хора обещали им "светлото" европейско бъдеще и изведнъж някакъв човек решава, че ще завива обратно. Приемаш набързо един репресивен закон спрямо протестиращи и медии и очакваш никой да не излезе срещу това - нелепо е. Те опозиционни партии си имат, ама как да отидат на избори, след като управляващите приемат закон да може да се стреля срещу протестиращи. За едно такова глобално решение най-малкото трябва да се допиташ до народа - те всъщност хората там точно това искат.

А Украйна въобще не я топлят яките нефтени/газови находища, тъй като ще получи някакви дребни пари заради преноса към Европа - там където хората с парите купуват въпросните суровини.

Добре, извинявай, ако не ти харесва стилът ми на писане, но аз така си пиша. Ще ми свикнеш, ако преди това не успеем да се скараме безвъзвратно ;)
Моята теза е, че тези протести са абсолютно ненужни в този момент. Украйна е сравнително стабилна държава с такава икономика.
Има си цивилизовани начини за презентиране на някакво недоволство от нещо. Има си и институции, ако нещото е конкретизирано.
Всичко останало е престъпно излагане на опасност живота на невинни.
Не знам за репресивния закон също. Кой конкретно репресира и как? Забрана на украинските граждани желаещи да са в ЕС, да излизат от държават и като искат толкова нека са си баш в Европа, или? Медиите пък как точно ги репресират?
И не е някакъв човек. Това е президент. Те са му гласували доверие. Той поема отговорност. Вижда, че условията не са изгодни за държавата му и прави завоя. Трябва да им обяснява в специална пресконференция защо така е направил? Все едно аз да се возя в кола и да шофира някакъв човек. И да завие и аз да му кажа- чакай малко от къде накъде ще завиваш?

Сигурно не я топлят, а какво я топли ЕС или НАТО? Че няма да е с Русия?! Конкретно ми кажи целите на този протест. Цените на хляба? на парното? Пенсиите? Минималните заплати? виж какви са цифрите и нека преценим, дали този президент не следва интересите на държавата си.
 
От: От: Украйна в момента!

Чакай сега, ти искаш да ми кажеш, че всички тези хиляди хора които излязоха на 14-ти юни са подведени от 4-ма човека и че Делян Пеевски е бил идеалния председател на ДАНС. Това ли твърдиш?

http://www.youtube.com/watch?v=xA9W95gSyI8
Кой създаде събитието във Фейсбук и #ДАНСwithme и го популяризира?

Пак ти казвам, не е нужно всички хора да са платени. Нужно е хората, които проектират събитията да са, а в случая е така.
 
От: Украйна в момента!

Сигурно не я топлят, а какво я топли ЕС или НАТО? Че няма да е с Русия?

Ами ние сме били с Русия сравнително скоро. Аз даже го помня - бях в първи клас, станах чавдарче. Ходихме в мавзолея на се поклоним на един мумифициран човек от комунистическата партия, дето сега й викат "столетницата" и бабите ви у прованса още гласуват за тях. Банани и портокали имаше само по Коледа. В магазините нямаше много стоки, когато пускаха захар или олио се чакаше с часове. За Лада/Жигула се чакаше около 15 години.

Въобще не мога да разбера тезата която защитаваш. Сега последно, имат ли право хората да протестират или нямат?

Иначе да - можеш да казваш накъде да кара шофьора когато ти плащаш. Като се качиш на таксито те питат откъде да минете нали. По същия начин - президента е избран от народа, той трябва да ги пита накъде да кара страната. Има и държави, където никой не пита народа - като Северна Корея например.
 
От: От: Украйна в момента!

Кой създаде събитието във Фейсбук и #ДАНСwithme и го популяризира?

А ти какво предлагаш? Да си бяха стояли хората по къщите, защото един-кой си бил създал събитието и да оставим Прасун да оглави една от най-силовите структура в България?
 
От: Украйна в момента!

Не се опитвайте да спорите с червения трол. Той си знае опорните точки и си ги диктува както са му спуснати. Никога не говори какво добро са направили сегашните управляващи. Никога. Има много постове. Всичките са просто плюене по останалите , а когато няма отговор за нещо - Бойко е виновен.
 
От: Украйна в момента!

Зелоте, що скачаш винаги, когато някой народ протестира срещу комуняго-тоталитарното управление? Справка тая тема, и темата ти за Сирия.
Сигурно и другаря Ким Чен Ун подкрепяш.

Също така няма значение, кой дава пари на протестиращите. А кой дава на полицията и армията? Самите те, чрез данъците си. Значи имат право да са недоволни от услугата, за която си плащат.
 
От: Украйна в момента!

Не се опитвайте да спорите с червения трол. Той си знае опорните точки и си ги диктува както са му спуснати. Никога не говори какво добро са направили сегашните управляващи. Никога. Има много постове. Всичките са просто плюене по останалите , а когато няма отговор за нещо - Бойко е виновен.

Добре де, не може ли да се спори културно и да се води смислена дискусия.

Влиза някой и казва- червен, син, пембян- какво значение има? Не става въпрос за предизборна агитация, а аз сериозен проблем, който ни е доста близо.
А са решили брадърите да прецопат Черно море, да спасяват онеправданите и репресираните, а сме отнесли един огромен ... ритник.
Пишете по същество. Смисълът на протестите е : .............. Брой успешни протести. Брой жертви след протести и т.н.
 
От: Украйна в момента!

+1, нека се опитаме да говорим по същество.

Опитвам се да обобщя за Украйна:
- демократично право на хората в една демократична държава е да протестират, когато не са доволни от нещо в управлението й
- решението ЕУ или Евразийски съюз е дългосрочно, касае поколения наред и трябва да се вземе от целия народ, не от един човек, бил той и президента
- приемането на закона, предвиждащ до 5 години затвор за протестиращ е репресивен, недемократичен и начало на една тоталитарна система
- протестите доведоха до отмяната на гореспоменатия закон, така че това е един успешен протест.

За България:
- назначаването на един неморален човек за председател на толкова силна организация като ДАНС би било пагубно за държавата
- протеста от 14-ти юни даде резултат и въпросния човек се оттегли - отново успешен протест
- прокуратурата не е отговорила на въпроса как бивша шефка на тотото и бивш зам. министър на Емел Етем отговаряш за държавния резерв са успели да купят половината медии в България
- 24 години след началото на прехода все още сме най-бедната държава в ЕУ
- Някакви хора протестират, а покрай тях някакви хора се мерят с лайна за да опорочават каузата. Кой на кого плащал, кой къде имал вика, кой има медии, кой няма
- трябва да се протестира и да се настоява за морални хора, защото те иначе няма да се появят. Всеки ще вика "ами тука при нас е така, зле сме си" и айде още 25 години ще са минали

Та така...
 

Горе