Украйна в момента!

От: От: Украйна в момента!

Ами ние сме били с Русия сравнително скоро. Аз даже го помня - бях в първи клас, станах чавдарче. Ходихме в мавзолея на се поклоним на един мумифициран човек от комунистическата партия, дето сега й викат "столетницата" и бабите ви у прованса още гласуват за тях. Банани и портокали имаше само по Коледа. В магазините нямаше много стоки, когато пускаха захар или олио се чакаше с часове. За Лада/Жигула се чакаше около 15 години.

Въобще не мога да разбера тезата която защитаваш. Сега последно, имат ли право хората да протестират или нямат?

Иначе да - можеш да казваш накъде да кара шофьора когато ти плащаш. Като се качиш на таксито те питат откъде да минете нали. По същия начин - президента е избран от народа, той трябва да ги пита накъде да кара страната. Има и държави, където никой не пита народа - като Северна Корея например.

Какво има за неразбиране?
Хората разбира се, че могат да протестират, защото са свободни!
Но нямат право да предизвикват и провокират с "мирния" (обезпечен с коктейли Молотов и камъни) си протест "врагът" си в лицето на президента, за да има ранени и убити невинни.

Аз хубаво плащам, ама примерно с мен има и още три приятелки, които искат през други места да се мине- а едната дори е екстремистка и за адреналина може да го накара да кара с 200 км/ч. Е? Тоя шофьор да не е зомби или робот програмиран каквото му кажа аз това да прави.

Не съм съгласна с тези протести и това е. А даже съм ги преживяла същите "страдания" като теб! Бях щастлива с първите ми "дънки" Панака от ЦУМ! Американците знаят ли въобще каква е тая марка? м? Е и? сега като мога си купя и да нося оригинален Levi`s пак се налага да протестирам.
Заплатите ли, бензина ли им е скъп. Конкретно бе хора. Говорете за КАКВО са протестите? Да се намалят цените или увеличат заплатите, или да не/се застрои Украинското крайбрежие?
Не са предлагали гадове мръсни за шефове на тяхното ДАНС, значи има нещо, което трябва да искат да се промени и този президент, може да е в състояние да го направи.

Или друг пример. Избираш си жена, аз съответно съпруг- женим се- и в един момент решавам, че не ми харесва вече ... съответно за случая има развод. Ама сте подписали договор, че поне пет години трябва да сте заедно. Ти на третата решаваш, че не се получава ... ами нали ти си си я избрал. Да си мислел, че има и вариант да е с кофти дъх понякога. Но това последното е по-скоро отклонение, въпреки че се опитвам да онагледя малко нещата. На мен акцента ми е, че се създават обстоятелства за невинни и безсмислени жертви.
 
От: От: Украйна в момента!

Конкретно бе хора. Говорете за КАКВО са протестите?

Е нали го говорихме това - протестите започнаха с ЕУ срещу Евразийския съюз. Което пак се свежда до пари. В първия случай имаш достъп до пазарите на около 30 държави с номинално GDP $17.2 трилиона и доста платежоспособни клиенти. Във втория случай - до една държава с GDP $2.2 трилиона и стотици хиляди квадратни километри тундри и пустош и клиенти бабушки.
 
От: От: Украйна в момента!

А ти какво предлагаш? Да си бяха стояли хората по къщите, защото един-кой си бил създал събитието и да оставим Прасун да оглави една от най-силовите структура в България?
Не ми отговори на въпроса. Какво аз предлагам няма значение, има значение кой пали огъня и колко $ е взел за това.

Зелоте, що скачаш винаги, когато някой народ протестира срещу комуняго-тоталитарното управление? Справка тая тема, и темата ти за Сирия.
Сигурно и другаря Ким Чен Ун подкрепяш.

Също така няма значение, кой дава пари на протестиращите. А кой дава на полицията и армията? Самите те, чрез данъците си. Значи имат право да са недоволни от услугата, за която си плащат.
Комуняго-тоталирарно е управлението на целия ЕС, а сините хундвейбини веят тия знамена. В Сирия вилнеят ислямисти, които режат глави. Ти тях ли подкрепяш?
 
От: От: Украйна в момента!

Е нали го говорихме това - протестите започнаха с ЕУ срещу Евразийския съюз. Което пак се свежда до пари. В първия случай имаш достъп до пазарите на около 30 държави с номинално GDP $17.2 трилиона и доста платежоспособни клиенти. Във втория случай - до една държава с GDP $2.2 трилиона и стотици хиляди квадратни километри тундри и пустош и клиенти бабушки.

Кога се е говорило въобще Украйна да стане член на ЕС? Кога се е говорило Украйна да става член на НЕСЪЩЕСТВУВАЩ СЪЮЗ, като Евразийския?!
 
От: От: Украйна в момента!

Какво аз предлагам няма значение

Има значение какво предлага всеки един от нас. Огъня го запали човека, който е дал предложението и който и до ден днешен не знаем кой е точно. Ако страницата не я създаде Пешо, ще я създаде Пенчо - въпрос на време е преди да излезе и за него "информация" как е проституирал в казармата примерно.

Кога се е говорило въобще Украйна да стане член на ЕС? Кога се е говорило Украйна да става член на НЕСЪЩЕСТВУВАЩ СЪЮЗ, като Евразийския?!

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Union
 
От: Украйна в момента!

Евразийският съюз в момента не съществува. В него уж има три държави, но "съюзът" е недействащ. Евентуално следващата година ще стартира, от 1 януари 2015.
 
От: Украйна в момента!

Добре де, едните взимали пари от една американска фондация година преди протестите, ама събитията били свързани и те били "платени". Другите подписали един договор 1 година преди да тръгне съюза, ама тая работа не била като оная работа ... Нещо не мога да ти хвана спатиите :)
 
От: Украйна в момента!

Ти май не правиш разлика между това някакви фондации да спонсорират определени активисти, които да организират събития и цялата тая работа да се представя като "гласът на гражданското общество", "волята на народа"

и

официалната политика на държавата?

ЕС нищо не предложи на Украйна, освен рестрикции. Дори не говорим за членство в ЕС, а за асоцииране към ЕС. Турция е асоцииран член към ЕС от 1963 г.

В момента активистите в Украйна в по-голямата си част са националисти, които са против ЕС и против Русия. Европоддръжниците са наврени в миша дупка.
 
От: Украйна в момента!

Турция също си бият хората и ги пръскат със сълзотворен газ. И аз да съм и аз ще ги държа на полусъединител 50 години.
 
От: Украйна в момента!

Малко актуално видео от протестите в Украйна и после някой да ми обясни кой ще си рискува житова за $60: http://www.radiosvoboda.org/media/video/25268012.html

Може би се разбрахме, че не пострадалите или рискували живота си, са взели парите, а организаторите. И то сериозните пари. Стигне ли се до жертви и ужасяващи кадри, се слиза на ниво животни и там нищо не може да помогне. Оцелява по-силния и разумният, да си се прибере в къщи.

А относно по-горният ти отговор, ние като членка на ЕС и "достъп до пазарите" на 30 страни цъфнахме барабар с налъмите ... или е тъпо да сравнявам отново 50 милионната Украйна със 7 милионната България. Пак да попитам, дори президента да слезе от поста си и започнат брадърските отношения, кой/и мислиш ще е по-зле и по-добре? И кой ли си го мести по крачолите?
 
От: Украйна в момента!

Може би се разбрахме, че не пострадалите или рискували живота си, са взели парите, а организаторите. И то сериозните пари. Стигне ли се до жертви и ужасяващи кадри, се слиза на ниво животни и там нищо не може да помогне. Оцелява по-силния и разумният, да си се прибере в къщи.

А относно по-горният ти отговор, ние като членка на ЕС и "достъп до пазарите" на 30 страни цъфнахме барабар с налъмите ... или е тъпо да сравнявам отново 50 милионната Украйна със 7 милионната България. Пак да попитам, дори президента да слезе от поста си и започнат брадърските отношения, кой/и мислиш ще е по-зле и по-добре? И кой ли си го мести по крачолите?

Който и да стъпи на пост ще си има едно на ум да не дразни будният народ!
 
От: Украйна в момента!

Сори, не гледам СКАТ/Алфа/TV7/News7, не чета Телеграф/Монитор (и всичките издания на Свинята-Майка), не следя bnews, използвам Ignore Peevski плъгин и така. Въобще внимателно си подбирам източниците на информация и преценявам на какво да вярвам и какво не.

Още повече сутринта ми наби една червена ряпа с текст "hohoh" без да се аргументираш и сега на всичкото отгоре ще ми препоръчваш тоалетно четиво :)
 
От: Украйна в момента!

Сори, не гледам СКАТ/Алфа, не чета Телеграф/Монитор (и всичките издания на Свинята-Майка), не следя bnews, използвам Ignore Peevski плъгин и така. Въобще внимателно си подбирам източниците на информация и преценявам на какво да вярвам и какво не.

Още повече сутринта ми наби една червена ряпа с текст "hohoh" без да се аргументираш и сега на всичкото отгоре ще ми препоръчваш тоалетно четиво :)

WTF!?!?!?! Просто погледни филма, има интересни неща, особено за нашите протести, а първите дни протеста не беше платен, след това герберите ( такива като теб ) се опитаха да го яхнат и то се видя колко неуспешно.

пс: във филма има и за Украйна, втората част е за Украйна.



за гербераста :
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49451
Тоя хубавец от тубата да ти е познат? Един от ранобудните, който обясняваше как не подкрепя никой
 
От: Украйна в момента!

Поп Кръстю = ReminD
Нови опорни точки за всички червени тролове:
- Първите дни на 6 месечните протести само не са платени , останалите са платени
- Хората се освободиха от страха
- Бойко е лошият
- всички , които мразят правителството са платени гербери
 
От: Украйна в момента!

след това герберите ( такива като теб ) се опитаха да го яхнат

Защо реши, че съм гербер и че съм се опитвал да яхам каквото и да било? Аз съм ходил да протестирам поради една проста причина - имам дете на година и малко и не искам след 20 години да протестира за същите неща. Иначе относно партиите - все още не е създадена тази, която да спечели гласа ми. Както вече казах, когато протеста е истински и целта е винаги една и съща - хората искат да живеят по-добре. Като гледам май акъла на подрастващите май ще гледам/възпитавам емигранти...

Иначе като почнат теории на конспирациите, замерване с лайна и контрапротести - това е за да се разводни първоначалната идея и да се отклони вниманието. Какво означава да простираш в подкрепа на нещо? Това е все едно да чу*аш за девственост...
 
От: Украйна в момента!

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49451


А Поп "Кръстю" явно само ти не си разбрал, има доста уводи от видни историци, че човека не е предал Левски, но давай да петниш имената на хора, при това без да си запознат само и само да плюеш.

темата е за Украйна !
 
От: Украйна в момента!

Това че вината на попчето не е доказана , не означава че ти не си слуга на Доган и предал на България нали ? Пък темата да е за Украйна. Там текат сродни процеси.
 
От: Украйна в момента!

Maйко мила, хубаво ходи в сео темите и във всичките теми да обясняваш какъв съм, бахти простака заклевам се.
 

Горе