Умиращи БГ Социални Мрежи

venci

Active Member
Умъртвиха поредната бг социална мрежа na mama. net,
абе пичове, абе не, вие не сте пичове щото ако бяхте щяхте да сте живи ..., що не ги продавате тези социалки, някои може да ги купи, а трябва да се изсира-те на труда на хората.

Благодаря на всички Българи стоящи зад всички бг Социални мрежи, че за пореден път утрепахте моя труд и труда на други колеги
Благодаря ВИ!

и следващият път като излезе някоя нова социалка, мен ме забравете спирам да пиша по тях писна ми за 1 година си отидоха поне 15 броя
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Факт!
И на мен ми дойде до гуша от изчезването на бг социалки.
Много несериозна работа!
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

И кво да ти продава... да му кажеш "давам триесе лева" ли?
Видехме в темата на mvmrik кво се случис 320 уникални статии :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Колко посещения правят социалките ако не е тайна? :)
Не говорим за свежтото.

Зависи от много неща.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

ето пример с една от тях

Елада става все по-популярна, вече с над 20 000 уникални посетители месечно и около 1000 посещения на ден!
Някой питаше откъде да намери трафик - ето откъде! :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Вижте, аз не казвам че всички сайтове са вечни, но според мен е редно да се сложи едно съобщение на сайта и то да стои на началната страница поне 1 месец.

Вие какво смятате, посещавате си форума всеки ден и веднъж ааааа предприемач го няма, еее тъпо е нали
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

...вече с над 20 000 уникални посетители месечно и около 1000 посещения на ден!

Тука малко са се поизхвърлили с рекламата, май трябва да се върнат на училище и да научат смятане. Но нищо, има все още много заблудени хора, които се хващат на тази въдица.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

През тази година спрях поне десетина социалки, а други направих с платена регистрация за автоматични rss-фийдове. Причини бол, но ето трите основни:
1. Повечето "seo"-та не се съобразяват нито с тематиките на социалките, нито с рубриките им. Рекламиране на дамски обувки в строителна мрежа или рецепта за отслабване в рубрика "Новини" им изглежда напълно естествено и наистина не разбират, че техните действия нямат нищо общо с оптимизацията. Абсурд е да разберат, че понякога 100 еднакви и тъпо поставени линка в социалки са причина за филтър не само на техните сайтове, но и за самите социалки.
2. Това, че не знаят какво правят и не ценят труда си, не е само техен проблем, тъй като, ако собственик на социалка държи на качеството й, той е длъжен да се грижи за нея и да чисти спама. Но чистенето не е толкова лесно и изисква ресурс - модератори и филтри. С други думи, трябва да харчи пари, за да чисти лайната на хора, които не могат да направят оценка не само на чуждия труд, но и на собствения си.
3. Тези "оптимизатори" не ценят труда на уебмастърите. Откъде накъде тогава аз трябва да се съобразявам със спамери и да им давам възможност да постват безплатно линковете си?

Затова - сеч за всеки, който се е издънил. Останаха малко, но хора, които наистина знаят какво правят, пък и линковете им тежат много повече по този начин.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

относно трафика, elada.info вчера имаше малко над 1000 посещения
доста бг социалки не си покриват разходите за домейн и хостинг.
за последния месец за съжаление няколко спряха да работят и ще обновя списъка http://elada.info/node/327
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Факт!
И на мен ми дойде до гуша от изчезването на бг социалки.
Много несериозна работа!

А питаш ли повечето собственици на социалки дали не им е писнало от копи пейст дупчене и само пълнене на базата данни = на "Затормозване на сървъра" рано или късно, а при толкова много еднакво съдържание надали някой ще получи някъв трафик за да реализира печалба поне да си избива хоста и деомейна.

Не знам какво се нервирате имам 4 социалки и в четирите всеки щото е по-лесно копи и пейства от сайта и никой не си играе да напише поне кратък текст всичко е само да гепим линка!

Не се сърдете на хората държащи мрежите сърдете се на потребителите, защото те карат хората да ги затварят! ;)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Моята (www.dailine.net) прави по 60 уникални на ден, средно. От тях 21.73%Search Traffic, 36.11%Referral Traffic, 42.16%Direct Traffic.
Пари не ми е докарала, ползвам я да разменя някой друг банер. Пък и нека да има. Домейна го поднових преди 2 месеца, малко линкове и вкарах белким вдигне ПР...
15 лева за домейн с тях или без тях все тая.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Да допълня!

За жалост никой не мисли така:

Брее аз ще си пусна линкче в тази социалка ама що пък и да не мога да гепя и малко трафик от нея, я да шерна някакво яко заглавие и кратко фрапантно описание пък белким се класира добре "Което ще стане" и ми донесе и тя трафик поне докато аз изкоча за ключовата която искам по-нагоре.

Аз когато споделям някъде гледам да адна поне описанието да ми е уникално не ме бърка да напиша 150 символа или там според зависи от социалната мрежа или медия.

Примерна публикация не знам какво е толкова сложно да се напише някакво смислено кратко описание:

younotepad.com/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-ivanov3221-shared-3862.html

Да ме извинява колегата че го давам като нарицателно и аз понякога гледам да мина набързо, но това не е правилния начин!
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Моята (www.dailine.net) прави по 60 уникални на ден, средно. От тях 21.73%Search Traffic, 36.11%Referral Traffic, 42.16%Direct Traffic.
Пари не ми е докарала, ползвам я да разменя някой друг банер. Пък и нека да има. Домейна го поднових преди 2 месеца, малко линкове и вкарах белким вдигне ПР...
15 лева за домейн с тях или без тях все тая.

Позната ситуация, а думкам за два сървъра на месец по близо 60 кинта. :)

Говоря общо някой да не си помисли, че само социалки има и на двата, въпроса е, че те не са си избили нито труда нито разхода по тях.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Позната ситуация, а думкам за два сървъра на месец по близо 60 кинта. :)

Говоря общо някой да не си помисли, че само социалки има и на двата, въпроса е, че те не са си избили нито труда нито разхода по тях.
Евала ! Дано повече хора го оценят ...
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Айде, току-що още една (www.bulgarians.biz) си отиде :(

Ами жалко и аз съм я ползвал. За това си правете сметката като споделяте го правете така че да е полезно за всички не само зареди един линк. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Заглавието на темата е сбъркано - трябва да се нарича "За няколко долара повече".
Я вижте колко обяви има "За три долара линк в 100 социалки". И колко доволни клиенти има, препоръчващи услугата.
Стока на кило и за без пари няма как да бъде качествена. Нито може да се очакват добри последици.
Това е същото като в градинарството, пък и не само - ефтини хибридни домати и картофи с хиляди тонове. Пък после вопли "Къде изчезна вкуса на храната?".

Едно птиче е по-умно от един човек. Преди да глътне черешата, си мери костилката дали ще му мине през дупето.

strana е много прав - качеството изисква знания, съобразявания и много труд. Все неща, непонятни и недостижими за болшинството от човечеството.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Добре, няма ли начин да се сложи някои плъгин да следи за уникалността на статията! След проверка да дава право да се публикува линка и описанието към него.
По този начин, първо ще останат на страни тези за 3 долара в 100 социалки, второ ще има уникален текст и ще се вдига нагоре ... и така ..
 

Горе