Умните и красиви родоостъпници и продажници

От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Именно де същото четеме.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D1%8F%D1%8F_%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D1%8F_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8#.D0.94.D0.B0.D0.BD.D0.BD.D1.8B.D0.B5_.D0.BE_.D0.B2.D0.BD.D0.B5.D1.88.D0.BD.D0.B5.D0.B9_.D1.82.D0.BE.D1.80.D0.B3.D0.BE.D0.B2.D0.BB.D0.B5_.D0.A0.D0.BE.D1.81.D1.81.D0.B8.D0.B8_.D0.B2_2008_.D0.B3.D0.BE.D0.B4.D1.83

Данни за износа през 2008 год.

Нефт - 32%, ръст 32%
Газ - 15%, ръст 50%
Дизел - 7%
Мазут - 6%

До тука - 60% от износа само нафта и газ

И айде тука има малко промишлена продукция:

Машины и оборудование (без автомобилей) - 4.37% дял от износа.

После пак четеме

нефтопродукти, черни метали, дървесина, алуминий непреработен, руди, бла-бла.


И опс - стигаме до поредната преработена продукция:
Оръжие - 1.44% дял от износа

пак четеме някви полезни изкопаеми и стигаме до

Автомобили легковые - 0.19% дял от износа


Като цяло виждам няква смислена продукция под 10%.

60% нафта и газ.

Още 10% някви преработени химически продукти на база на нефта - там великата химическа промишленост.

И останалото са руди, метали и разни от сорта.


Аз мисля, че казах точно същото горе. Че като махнеш нафтата и суровините остава едно под 10% част от износа на няква смислена промишлена продукция.


Точно от там съм черпил инфото. Ама не гледам гръмките слова - ми гледам сухите цифри и статистиката.

Щото и ние в България произвеждаме щрауси и изнасяме сигурно щраусови яйца и щраусово месо. Ама тва не е основния бизнес и на никой не му пука от 0.05% износ на щрауси в общата сметка.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Именно де. Хайде да повторим това, което си прочела. Дори ще забравим, че навън е 2015, а не 2008 година.

А сега малко примери, за по-лесно преглътване. Какво правим, например с вноса на енергоносители от Казахстан, Иран и други? Внасяме от тях и продаваме на ЕС. Влизат ли в импорта на РФ? Влизат. Влизат ли в експорта на РФ след това? Влизат. Разликата в процентите? Отражението в платежния баланс? Отражението в бюджета? Отражението върху БВП? etc...

Прочети по-внимателно уикито. Ако се опиташ да го направиш обективно, то съм сигурен, че ще разбереш принципите на световната търговия поне до ниво да си общуваш с мен на що годе сериозно ниво. Ако не направиш поне малко умствени усилия - няма как - наливането си е от пусто в празно.
 
Re: От: Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Аз съм там цял ден.
Инак не - то отдавна го дадох.
И след като няма кандидат за който да гласувам?? Айде стига с тия клишета че вече ми писна на ху*!

Като няма, отиваш и поне пишеш, че искаш или неискаш онлайн гласуване. И там ли нямаш мнение? Ще ме учудиш, ако намяш. :)
 
От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Именно де. Хайде да повторим това, което си прочела. Дори ще забравим, че навън е 2015, а не 2008 година.

А сега малко примери, за по-лесно преглътване. Какво правим, например с вноса на енергоносители от Казахстан, Иран и други? Внасяме от тях и продаваме на ЕС. Влизат ли в импорта на РФ? Влизат. Влизат ли в експорта на РФ след това? Влизат. Разликата в процентите? Отражението в платежния баланс? Отражението в бюджета? Отражението върху БВП? etc...

Прочети по-внимателно уикито. Ако се опиташ да го направиш обективно, то съм сигурен, че ще разбереш принципите на световната търговия поне до ниво да си общуваш с мен на що годе сериозно ниво. Ако не направиш поне малко умствени усилия - няма как - наливането си е от пусто в празно.


Ми до табличката за износа е и табличката за вноса.

Внос:
Машины и оборудование - 51% дял
Автомобили легковые - 11% дял

Нафта и производни
Нефть сырая - 0.33%
Нефтепродукты (кроме бензина, дизельного топлива и мазута) - 0.29%

И надолу има още малко като бензин и дизел.

Та толкоз за реекспорта.

Колкото българското щраусово месо.
 
От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Каква е ползата от повече постове?

Зададох конкретен вариант на общуване. Ако не си съгласна - отговори конкретно - тип "в еди коя си табличка пише еди кво си, което не съвпада с твоите данни". Опонирай.

Ако не можеш да отговориш конкретно - ами трай си. Мълчанието понякога е злато за по-глуповатите натури.

Трябва ли да пусна 5 страници цитати, при положение, че съм дал линк към тях? Ми ще ти ги пусна директно, щото явно ще бягаш по тъча, докато ти падне перуката (добре, че има ограничение за символите):

Широко распространён миф о том, что Россия «сидит на нефтяной игле». Сторонники этого мифа утверждают, что экономика России якобы основывается практически исключительно на экспорте углеводородов, и если объёмы этого экспорта снизятся или цена на нефть существенно упадёт, то это якобы приведёт к полному экономическому краху России.
Распространён это миф как среди российских всепропальщиков, так и на Западе — например, некоторые представители политической элиты США называют Россию «Большой Бензозаправкой».
В реальности добыча топливно-энергетических полезных ископаемых занимает в структуре нашей промышленности всего лишь 21 %, при этом вклад доходов от нефти и газа в ВВП России не превышает 16 %. [1]
Важно различать долю углеводородов в ВВП (16 %) и долю углеводородов в экспорте (от 40 до 50 %). Незаметная подмена первого показателя вторым часто используется для создания впечатления, что «всё пропало».
[править]Миф: высокая доля экспорта нефти в ВВП и в бюджете России

ВВП России за 2013 год составил 2113 млрд долларов США. Экспорт нефти за 2013 год составил 173 млрд долларов.[2] (газа 67 млрд долларов [3]) Делим одно на другое, получаем 8 % (газа 3 %). Если взять цифры за 2012 год и поделить 181 млрд на 1954, мы получим 9 % (см. рисунок), то есть можно даже говорить о том, что доля экспорта нефти в ВВП снижается.
В свете этих данных Россию к нефтяным странам можно причислить весьма условно. Можно говорить лишь о том, что Россия является нефтяной страной с точки зрения геополитики, так как Российская Федерация — крупная страна, и экспортирует достаточно нефти, чтобы серьёзно влиять на события в мире. Однако Россия не является нефтяной страной с точки зрения состава ВВП: нефть для России в разы менее важна, чем для по-настоящему нефтяных стран.

Экспорт нефти на душу населения по странам мира, около 2010 г.​

Если посмотреть на то, сколько нефти экспортируется разными странами на душу человека, то выяснится, что Россия экспортирует в 10 раз меньше нефти, чем, например, Норвегия, и вообще в разы и в десятки раз меньше, чем по-настоящему нефтяные страны. Это показывает как сравнительно низкую роль нефти в экономике России, так и то, что Россия не может обеспечивать своим гражданам такую же «нефтяную социалку», как это делает, например, Саудовская Аравия.
Что касается Норвегии, то тут надо отметить, что хоть Норвегия и экспортирует огромное количество нефти, вклад этой нефти в норвежский ВВП непропорционально скромен. При этом мы знаем, что норвежцы отнюдь не живут в 10 раз богаче россиян.
Причина в том, что Норвегия вкладывает все деньги от экспорта нефти в акции и облигации, якобы для «будущих поколений». Если учесть, что нынешняя мировая финансовая система полностью завязана на доллар, эти вложения фактически являются вложениями в американскую экономику – даже та их часть, которая не вложена напрямую в американский фондовый рынок и в американскую недвижимость. Таким образом первый же системный кризис в США скорее всего приведёт к тому, что все норвежские накопления от многолетнего экспорта нефти обесценятся.

Доля нефтегазовых доходов в бюджете России — 1999 и 2011 годы​


 
От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Излгасувахте ли се? Отивам след малко към урните и аз. :) Айде, гласувайте народе....с негласуваното не цакате никой, освен себе си и всички други. :)

И да гласуваш, и да не гласуваш комунистите (ГЕРБ) винаги печелят. Добре дошли обратно в XX век!
 
Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

И да гласуваш, и да не гласуваш комунистите (ГЕРБ) винаги печелят. Добре дошли обратно в XX век!

Да, няма да си кривя душата, че всичко е един шит пълен, но поне да имаш водля и да си смазан са две различни неща. Нека поне това го има все още. :)

И сега, слендурите, след като повечето от вота за електронното гласуване е ДА, тепърва ще влиза в парламента за разлеждане. Олио да ги попари всичките. Не знам какво пок-категорично от това има народа да каже ДА за нещо. Тия глупаци реално какво ще му мислят?

ГЕРБ са навсякъде, ДПС имат някакво присъствие и това е защото има много прост добитък, както и другия "непрост" допитак не гласува и ето ти резултата. А да, и толкова ни работи системата щом всяка година стотици репорти за купуване на гласове и нищо...все същото всяка година - партиите си правят своето, а медиите си лаят....пълна анархия...за това и хората са толкова обезверени....а реално това не е причина за някакво "предаване" на фронта. Но явно "няма да гласувам, защото няма за кой и т.н." е равносино на "пука ми" или "ей сега ще ми го върна като им тегля една". И така, едно голямо нищо. :)
 
От: Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Да, няма да си кривя душата, че всичко е един шит пълен, но поне да имаш водля и да си смазан са две различни неща. Нека поне това го има все още. :)

И сега, слендурите, след като повечето от вота за електронното гласуване е ДА, тепърва ще влиза в парламента за разлеждане. Олио да ги попари всичките. Не знам какво пок-категорично от това има народа да каже ДА за нещо. Тия глупаци реално какво ще му мислят?

ГЕРБ са навсякъде, ДПС имат някакво присъствие и това е защото има много прост добитък, както и другия "непрост" допитак не гласува и ето ти резултата. А да, и толкова ни работи системата щом всяка година стотици репорти за купуване на гласове и нищо...все същото всяка година - партиите си правят своето, а медиите си лаят....пълна анархия...за това и хората са толкова обезверени....а реално това не е причина за някакво "предаване" на фронта. Но явно "няма да гласувам, защото няма за кой и т.н." е равносино на "пука ми" или "ей сега ще ми го върна като им тегля една". И така, едно голямо нищо. :)

След шокиращите снимки на кандидатите малко и на избирателите им:
12190031_1161173517243759_8085783149963657493_n.jpg

12189559_1161173433910434_4725076556687691366_n.jpg

Тия ми избраха кмет...
 
Re: От: Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

След шокиращите снимки на кандидатите малко и на избирателите им:
12190031_1161173517243759_8085783149963657493_n.jpg

12189559_1161173433910434_4725076556687691366_n.jpg

Тия ми избраха кмет...

Еми да ти е честит, дано не са ти избрали и дали ще гласуваш електронно или не....не, че от утре ще стане. :) Но поне има шансове.

Колкото до ситуацията - Празника на тиквата - Хеуин дойде по-рано тази година. :)
 

Горе