Умните и красиви родоостъпници и продажници

От: От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Отговор на трол. Това е твоя теза, не на гугъл. Ако не можеш да я защитиш, проблемът не е на гугъл. Като напиша в гугъл "сирийска опозиция" ми излизат само новини как Матушка Россия бомби позиции на ССА и американците мърморят.

Питам, сирийската опозиция води ли срaжения срещу сирийската армия? Ако води, това не я ли прави терористично форминования? Какво значи "умерена" опозиция. Мисля, че един от любимите ми карикатуристи Латюф добре го е нарисувал.

radical-and-moderate-syrian-rebels-middle-east-monitor.gif


Ами пиши на руски в търсачката. Как очакваш, че ще откриеш що годе нормална информация за преговорите между сирийското правителство и сирийската опозиция в Москва на български (освен в някое блогче)? В зависима страна, член на НАТО, член на 62-хуйника? Е сега по бТВ виж какво излъчват. Дори го правят без пари, а не че вече им плаща чичи Сам на журналята за това. Няма такива малоумници...

Не знаете руски? Ами учете. Или ползвайте авто-преводач - криво-ляво успяват да преведат същината.

Карикатурата ми харесва.
 
От: От: От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Та, да завърша в тази тема, защото наистина е вътрешнополитическа българска и не ми е в нея мястото - за външната политика си има други теми във форума...

Става въпрос за това, че трябва да имаш достъп до алтернативните гледни точки, а не че трябва да се спреш задължително на "руската или американската". За да можеш да сравниш и да направиш собствените си изводи на базата на собствения си разум и логика. И чак след това вече да спориш. Но поне ще има какво да представиш в спора - собствените си изводи от различните гледни точки и пресъздаването на фактите. Става въпрос за тази свобода на мнението, която привличаше хората към "свободното общество" и която изведнъж загубихме в момента, в който спряха да я използват като поредната близалка, защото вече не си струваше да я хабят за "аборигените".

Като знаеш руски, то ще имаш възможността да се запознаеш с други гледни точки. Не че няма канали като RT на испански, английски или арабски, но те се възприемат повече като официални и пропагандни, за тях ти е рано. Защото като ги видиш още отсега, то разликата с пропагандираната ти досега картина ще е толкова огромна, че няма да ти хареса. Не ти гарантира и истината. А това е сериозно натоварване на психиката, когато разбереш как са те лъгали и те лъжат през последните поне 10 години.

Чети нормални медии и хора на руски. Които си имат собствените съмнения, собствените страхове. Да, на руски пишат не само руснаци, има укри, има азиатци, но лесно ще се научиш да ги разпознаваш. В края на краищата те интересува обективността на гледните точки, а не нациите

Когато имаш алтернативна гледна точка, ще има какво да сравняваш. Ще съпоставяш гледните точки, ще вижда как дадено събитие се отразява или интерпретира от едните и от другите. Ще напрегнеш малките сиви клетки и вуаля, светът ще стане далеч по-ясен, отколкото ако робуваш само на едната, натиквана ти до безобразие от СМИ, гледна точка между вечерята и риалитито.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

До сега да ми беше отговорил на въпроса. Явно не можеш и ми говориш алабализми. Ако имаш теза - докажи я. Пусни ми линкове, а аз ще ги прочета с гугъл преводач. Спасибо.

Много от нас знаят по повече от един чужд език, но за съжаление руския не е между тях. Не бих имал нищо против да го поназнайвам, може дори да се запиша на курсове, щото ми харесва :)
 
От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

До сега да ми беше отговорил на въпроса. Явно не можеш и ми говориш алабализми. Ако имаш теза - докажи я. Пусни ми линкове, а аз ще ги прочета с гугъл преводач. Спасибо.

Уточни въпроса. Кои са срещите в Москва ли? Ами много линкове са. Дори само в моя сайт на български (последния в подписа) има над 20 дописки за тях през последната година. В руската част има над 100 - с директни стенограми (feedsfetch) от сайтовете на Кремъл и на МВнР. А в Гугъл вероятно има над 1000 линка. Конкретизирай.

За ССА отговорих вече - няма как да е опозиция нещо, което го няма. Ако го има, то трябва да има представители. Нека се представят или ако ги е срам, нека Щатите и тези, които смятат, че ги има, да ги представят.

А дотогава всеки, който използва оръжие и се бори срещу собственото си законно избрано на избори от народа правителство чрез война и с парите на чужди емисари, е терорист.

Асад не е цвете дори от арабска гледна точка и Москва не го подкрепя лично, противно на пропагандата в СМИ.

Москва защитава тезата, че изборът на сирийско правителство е дело на сирийския народ, На избори без майдани, инспирирани отвън. Ако Асад не се харесва на болшинството от сирийците, то нека се се срещнат и разберат за провеждането на извънредни избори. На които да победи по-добрият. Това е, което иска Москва, що се отнася до Сирия. А боя по терористите там... няма кой да ги чака да влязат по нашите земи - бий змията в леговището.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Е то тва за шизофренията на Путя и управляващата олигархия в Русия си е типично.

Спираме Южен паток. Ще строим Турски паток. Спираме Турски паток. Ще строим Северен паток 2. Междувременно дружеството Южен паток си работи още и си плаща заплати в БГ. Яко се точи - ама кво да се прави това е живота.

В самая магучия всичко е пропаганда най-вече. Нищо че цял Свят им се смее.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Покрай сирийските новини в бТВ се загледах и в риалитито след тях. "Фермата" се казва...

Няма по-точна картинка. Дори нямам предвид земеделската ферма. Гостите са Илия Илиев (ако не сте чували за него, то аз случайно го знам - това е един от най-известните бивши психиатри на ДС, впоследствие журналист и т.н.), а срещу него като опоненти са три кифли от днешния пиар-бизнес.

Та вас ви пързалят като бунаци дори за понятни на българина от векове неща като труд и земеделие, камо ли за външна политика и пари..
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Абе не знам, ама Русия с толкоз петрол, земя, полезни изкопаеми и ресурси и ние да имаме по-добър стандарт на живот.

Ако махнем износа на нефт и газ от Русия и то май нищо няма да остане от икономиката на самая могучия.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Абе не знам, ама Русия с толкоз петрол, земя, полезни изкопаеми и ресурси и ние да имаме по-добър стандарт на живот.

Ако махнем износа на нефт и газ от Русия и то май нищо няма да остане от икономиката на самая могучия.

Кои сте вие? Математичките? Математичките с със стандарт по-нисък от сирийския запознати ли сте с търговския баланс на РФ? От какво се формира износа й в проценти? Линк към данните за 2014 (за 2015 ще излязат като привърши) трябва ли ви или сами ще се оправите?

P.S. "Великий и могучий" се използва като фразеология по отношение на руския език. Има и песни, свързани с Москва, по които, вероятно, си падаш, но те са лирика.

Просто си признай, че си учила в руска гимназия и ще ти опростя греховете по въпроса. Наскоро посетих дори великата "Пушкин" на опашката на Коня (от другата страна на жълтите павета пред Парламента и на гърба на Радисън) - нема такава трагедия. Там, дето са завършили таквиз титани на мислата като цялото бивше НДСВ тип Милен Велчев и оня Никиту, Кедъра, Иво Сокола и бъдещият соф кмет Вики Лилов от РБ или както там се води у аналите... Така да се съсипе една солидна гимназия - требе да си супер дивак и варварин. А търговците на дрога отпред бих ги подкарал с АГС.
 
Последно редактирано:
От: От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

По БТВ даваха за талибаните, някой гледа ли го?
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Абе не знам, ама Русия с толкоз петрол, земя, полезни изкопаеми и ресурси и ние да имаме по-добър стандарт на живот.

Хахахахаххахахаххаха, ти сериозно ли????? За съжаление дори Украйна преди панаирите имаше по-добър стандарт.....мани не се излагай.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Има статистики - пускал съм ги поне 10 пъти.

Това че не вярвате на фактите не променя фактите.

В крайна сметка всеки си избира на какво да вярва (какви факти). Но това не променя фактите.

Като беше рублата 30-40 рубли за долар средната заплата в Русия беше по-висока от средната в България. Ама след като цената на нефта падна и рублата също падна нещата се промениха.


А за Украйна кво да говорим - ако бяха добре хората нямаше да искат промяна.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

А за Украйна кво да говорим - ако бяха добре хората нямаше да искат промяна.
:lol: Основната движеща сила на майдана - националистите, въобще не им дремеше дали са добре или зле по твоите критерии. Важното беше да се опълчат на москалите ;) Пак живееш в статистиките и сухата информация, като не се опитваш и грам да мислиш.
 
От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Излгасувахте ли се? Отивам след малко към урните и аз. :) Айде, гласувайте народе....с негласуваното не цакате никой, освен себе си и всички други. :)

И как стигна до това заключение?!?
 
От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

И как стигна до това заключение?!?

Когато гласът ти бъде споделен между другите ...
 
Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Когато гласът ти бъде споделен между другите ...

Да, просто е. :) Ти не гласуваш. Друг гласува и за да получат "задоволителен" %, другите автоматично се преразпределят. Чиста работа. :)

@Ъпче, поне отиди и дай ДА или НЕ за електронното гласуване, ако толкова "няма за кой да се гласува". :)
 
От: Re: От: Re: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Да, просто е. :) Ти не гласуваш. Друг гласува и за да получат "задоволителен" %, другите автоматично се преразпределят. Чиста работа. :)

@Ъпче, поне отиди и дай ДА или НЕ за електронното гласуване, ако толкова "няма за кой да се гласува". :)

Аз съм там цял ден.
Инак не - то отдавна го дадох.
И след като няма кандидат за който да гласувам?? Айде стига с тия клишета че вече ми писна на ху*!
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

:lol: Основната движеща сила на майдана - националистите, въобще не им дремеше дали са добре или зле по твоите критерии. Важното беше да се опълчат на москалите ;) Пак живееш в статистиките и сухата информация, като не се опитваш и грам да мислиш.


Ако беше така що после на изборите "обикновените" хора не подкрепиха про-руските партии?

И в крайна сметка изкара тея националисти много умни. В момента почти цяла Украйна мрази в червата си Москва и Путя.
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Ако беше така що после на изборите "обикновените" хора не подкрепиха про-руските партии?

И в крайна сметка изкара тея националисти много умни. В момента почти цяла Украйна мрази в червата си Москва и Путя.

Ще им остане само омразата, прелъстени и изоставени от свойте спонсори
 
От: Умните и красиви родоостъпници и продажници

Има статистики - пускал съм ги поне 10 пъти.

Това че не вярвате на фактите не променя фактите.

Дописките в бг-медиите, преведени от западните пристрастни медии, не могат да се нарекат статистика и факти - също е обяснявано над 10 пъти.

Ето каква е статистиката:

Външната търговия на РФ (данни на Държавната статистика):
http://www.gks.ru/wps/wcm/connect/rosstat_main/rosstat/ru/statistics/ftrade/

Който не вярва на държавната статистика, може да погледне Уикито:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Внешн...80.D1.82_.D0.A0.D0.BE.D1.81.D1.81.D0.B8.D0.B8

Обяснение откъде идват заблудите на математичките и разбиване на митовете, в които вярват без да се замислят дори:

Широко распространён миф о том, что Россия «сидит на нефтяной игле». Сторонники этого мифа утверждают, что экономика России якобы основывается практически исключительно на экспорте углеводородов, и если объёмы этого экспорта снизятся или цена на нефть существенно упадёт, то это якобы приведёт к полному экономическому краху России.

Распространён это миф как среди российских всепропальщиков, так и на Западе — например, некоторые представители политической элиты США называют Россию «Большой Бензозаправкой».

В реальности добыча топливно-энергетических полезных ископаемых занимает в структуре нашей промышленности всего лишь 21 %, при этом вклад доходов от нефти и газа в ВВП России не превышает 16 %. [1]

Важно различать долю углеводородов в ВВП (16 %) и долю углеводородов в экспорте (от 40 до 50 %). Незаметная подмена первого показателя вторым часто используется для создания впечатления, что «всё пропало».
http://ruxpert.ru/Нефтяная_игла
 

Горе