Успешно СЕО на нов поект?

Frik каза:
П.С.: Някой би ли ми обясним какво означава: "ако нишата е компетитив"?

Ами демек областа в която искаш да се набуташ да бъка от конкуренция. competitor = конкурент , суперник
 
Frik каза:
Въпрос: Защо когато напиша моята ключова дума (без значение от езика) винади ми излизат резултати от български сайтове, въпреки че съм дал търсене в мрежата. Според мен за дума която се търси 10 000 пъти на ден неможе Старт.бг да са на първо място?

Това е така защото търсиш в google.bg. Зареди си google.com например и търси там тази дума, предполагам че няма и един БГ сайт да имаш в топ 20 :)

За Старт.бг не се притеснявай, не с една дума съм ги минал и то точно в областта на туризма. Вярно е че са навсякъде, но рядко са на 1во място.

За домейните статистиката показва, че .com в почти всички случаи са на върха. За мен обаче това не е много важно, по-скоро е важно да си направиш като хората страницата и да я backlink-ваш с качествени връзки. И info домейн да е не пречи да е 1ви в google. Така че ако исканото от теб име е свободно за info, взимай го. След време ще видиш, че това ще ти е най-малкия проблем :)
 
Извинявам се за тъпия въпрос, но как да си заредя google.com? Като го напиша в адресната лента давам интер и то автоматично ми отваря google.bg.
 
coolice каза:
пишеш google.us и ти отваря .ком :)
Да, това наистина се пилучи и в сърча за моята ключова дума не открих български сайт в първите 15 страници... Тъй като за сега сайта ще е само на БГ тези резултати не ме касаят. Моята цел е да завладея първите няколко места в Гоогле. Всъшност как става това? Виждал съм например за дадена дума първите 3-4 резултат да са на един сайт? Трябва ли да се направи нещо по-специално или...?
 
ОК! Значи си пускам каталога с хотелите, а в останалото време ще пиша статийки за туризма и евентуално по някое ревю. Щом казвате, че това ще е достатачно аз ви се доверявам... Все пак сте все професионалисти... ;)
 
моят съвет: ако трибуквената ти думичка е СПА например. Не се доверявай само на нея. По скоро ползвай за основна ключова дума СПА Хотели. Постави се на мястото на човека който търси. Ако някой си търси евтин хотел схте напише в гугъл "евтин хотел" а не хотели. предполагам схващаш каква е идеята ми. Постави се на мястото на търсещ и помисли какво ти би написъл в гугъл
 
E-Business каза:
моят съвет: ако трибуквената ти думичка е СПА например. Не се доверявай само на нея. По скоро ползвай за основна ключова дума СПА Хотели. Постави се на мястото на човека който търси. Ако някой си търси евтин хотел схте напише в гугъл "евтин хотел" а не хотели. предполагам схващаш каква е идеята ми. Постави се на мястото на търсещ и помисли какво ти би написъл в гугъл
E-Business даде много точен съвет - при по-детайлните ключови фрази по-лесно се достигат добри резултати при търсене и се получава по-таргетиран трафик. :)
 
именно това ми беше идеята. ако щете ми вярвайте в ключовите думи в мета таговете на моя сайт нямам нито една ключова дума от 1 дума. всичко е 2 или 3 думи.
 
Всъшност къде трябва да разположа ключовите думи, за да има най-голям ефект: Meta Description, Meta Keywords и...
 
Frik каза:
Всъшност къде трябва да разположа ключовите думи, за да има най-голям ефект: Meta Description, Meta Keywords и...
Meta Description, Meta Keywords, Title (само основните 2-3), content ( добре разредени и без повторимост), Alt tags, text links (към вътрешните страници - но не е задължително), Head 1 <H1>....Head n <Hn>. Старяй се да си максимално внимателен при нагласянето им. Гледай да не прекалиш, че в един момент става смапарско. Разреждането с текст (смислен) е хубав начин да предотвратиш голямото повторение на ключови думи. Успехи. :)
 
Някъде мога ли да открия правилата на Google на български. Искам да ги прочета за да ги спазвам стриктно!
 
Blinky каза:
Форума е фрашкан с това. Тук може да прочетеш супер много неща за това което питаш. Ако пречетеш цялата SEO секция, ще ти се изяснят много неща. Там има правилата, за които ти питаш. :wink:
Аз питах за преведени правилата и условията на ползване, така както са в Гоогле, но няма значение... Благодаря ти все пак... ;)
 
и имайте предвид че Гугъл вече не отдава толкова голямо внимание на мета таговете. така че квито и ключови думи да пишете...важно е съдаржанието. Гугъл е умен човек и няма да се подлъже по нашите мета тагове.
 
E то правилото си е едно - не спами или блек хед. Другото си е общо прието - контент, ключови думи, заглавия, мета тагове, линкове. Ако е нещо по конкретно, ще ти се отговори, но правила - всеки си прави SEO както си знае, без да допира крайните граници.И си мисля че Google нямат правила, къде да седят ключовите думи, има сайтове който нямат ключови думи в TITLE-а, но излизат за даден кeyword. Страното че тези думи са много забити в контента.
 
Blinky каза:
И си мисля че Google нямат правила, къде да седят ключовите думи, има сайтове който нямат ключови думи в TITLE-а, но излизат за даден кeyword. Страното че тези думи са много забити в контента.

предполагам че излизат понеже има линкове с anchor text към този сайт който съдържа ключовата дума.
 

Горе