Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако си вършеха работатат където трябва, сега щяха да вкарат от понеделник забрана да се тегли по голяма сума от 5 000 лева и готово, за фирми могат да я удвоят.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ми ти какво предлагаш бе?
да подиграваме хората и те от срам да не идат да си теглят парите?

както забраниха коментарите по сайтовете, така да забранят на офлайн медиите да дават думата на хора които имат по-малко от 10 години опит в сферата.

ПИБ казаха, че в понеделник ще работят нормално. Дори да я затворят - какво от това? както затвориха КТБ, така ще затворят и нея.
Малка е вероятността някой да направи атака срещу трета банка.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз си мисля.... защо по дяволите сме позволили това да стане? На всички ни е ясно, че ако хората тръгнат да теглят става кофти... Тва ше рече че банките нямат и 30% от парите, които уж ни пазят и са в тях... и ние това си го знаеме ма няма грижи... само да не тръгват хората да теглят... Слухове за банките щели да имат глоби от 30К до 50К или там колкото са... Пък ако пусна слух за Иванчо, че проиграл 100К на комар, дали някой ще ме глоби А? Ебати простотията...
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

А ти какво предлагаш, бе? Да им кажа да си изтеглят парите, за да срутят системата ли? Никой не показва мускули, просто ни се иска тоя цирк да свърши по-бързо и без последствия. Падне ли ПИБ, ще паднат и други. Паднат ли други, ще падне и борда. Падне ли борда, цените скачат 5 пъти. Вземи си левчетата и после като ги изяде инфлацията ще те питам какво ще правиш с тях.

А тези който имат кредити продължават да ги дължат в евро, на някой им се налага до 30 дни да си върнат всичко което дължат.... разпродават се имоти и понеже има свръх предлагане няма купувачи или се продават за много по ниска цена отколко е кредита а разликата продължава да се дължи и се взима от запорирана заплата... в продължение на години.... ипотеките са над 100 000 мисля

мазило от всякъде става
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

къде са администаторите на сайтовете с голям трафик и на големите фб страници и защо не използват ресурсите си за да успокояват хората? поне по един линк да пуснат към статията в сп.мениджър

Аз лично пуснах пред 500 к и клипчето и статията от мениджър!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако стане това с кредитите, падне борда и се обезцени лева, ще имат да връщат В ПЪТИ повече отколкото са взели. На щия принцип големите, които са купили евра преди обезценяването ще напарвят много пари. Това не е като да не се е случвало.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Та те вече го правят.

Това доказва твърдението ми, че подигравките не помагат - дори задълбочават проблема :)
Трябва да се мисли за друго.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Това доказва твърдението ми, че подигравките не помагат - дори задълбочават проблема :)
Трябва да се мисли за друго.
Разясняване на ситуацията бе брат. Аз не смятам, че всички трябва да са икономисти и финансови експерти. Но не трябва да се действа емоционално и прибързано в никакъв случай.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз пък ще тегля.... и без тва от банковата система ми се драйфа...
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз си мисля.... защо по дяволите сме позволили това да стане? На всички ни е ясно, че ако хората тръгнат да теглят става кофти... Тва ше рече че банките нямат и 30% от парите, които уж ни пазят и са в тях... и ние това си го знаеме ма няма грижи... само да не тръгват хората да теглят... Слухове за банките щели да имат глоби от 30К до 50К или там колкото са... Пък ако пусна слух за Иванчо, че проиграл 100К на комар, дали някой ще ме глоби А? Ебати простотията...

не ти ги пазаят а ги пускат да работят за да ти дават лихви такъв е принципа на работа... ако искаш да ти ги пазят наемаш касетка от банката и си държиш парите там повечто трезори с касетки имат 24 часа достъп отива отключваш взимаш си колкото ти трябват.... лихвата е нула ти плащаш на банката да пази касеткатан (даже е отрицателна сума за пазенто)

западните банки са длъжни да държат едва 5% кеш.... нашите държат много повече...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Изглежда че Стив Ханке чете вашия форум, защото по обяд е дал пример по БНТ, който и ние частично развихме.

"Мога да направя следната аналогия – единият от играчите всъщност влезе в залата на претъпкан театър, след като си е купил билет за представлението. А няма закон, който да му забрани да си купи билет. И след като е влязъл в пълната зала, внезапно той започва да крещи, че има пожар. Настъпва паника и всеки се опитва да излезе от театъра колкото се може по-бързо. Точно това се случи в България. Въпросният вложител, който контролира голяма част от медиите в България, ги използва за да извика „пожар“ в залата! ..... БНБ не би могла да спре някой да извика „пожар!“ в препълнена театрална зала. Единственият начин този човек да бъде спрян щеше да е, ако не му се позволява изобщо да си купува билета за театър. В случая с КТБ - да се забрани на въпросното лице да влага пари там, което от законова гледна точка мисля, че не може да се направи.....Няма значение дали този който извика, че има пожар в залата, е имал повече депозити или повече дългове към тази банка. Факт е, че той предизвика паника отлив на капитали от банката. Това е просто потвърждение, че в България има много съмнителни лица по върховете."
 
Последно редактирано:
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

мхмхм ИМЕННО, ако имаш хостинг компания и държиш само 5% от обявеното като пространство мислиш ли, че някой ше хоства при теб? И кво ше се надяваш 10 20% от юсерите да не си качват файлове.... мани, както и да го погледнеш си е пълна простотия... ДА СЕ МАХАТ
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

То е ясно, че Бойко Борисов направи така, че да я има тази криза, лошото е, че пак ще се върне на власт наесен.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Разясняване на ситуацията бе брат.

Късно е за това.
Трябва да се спре с това - "всичко е наред" защото хората стават още по-подозрителни.
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

мхмхм ИМЕННО, ако имаш хостинг компания и държиш само 5% от обявеното като пространство мислиш ли, че някой ше хоства при теб? И кво ше се надяваш 10 20% от юсерите да не си качват файлове.... мани, както и да го погледнеш си е пълна простотия... ДА СЕ МАХАТ

Ако банката ти държи 100% от парите налични лихва няма да има а ще ти взима пари за това че ти ги държи.... колкото повече държи кеш толкова по ниски са лихвите понеже тези пари не работят а имат разходи за персонал за охрана за клонова мрежа и тнт... ако банката оперира със 100% собствен капитал за какво и да взима пари от депозити и да дава част от печалбната която взима от кредитите на някой друг....

А с това да се махат.... Ще е голям глад ще фалират фирми.... Представи си 100 000 смейства на улицата какво ще направят на паникьорите...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

БНБ с ново съобщение за банките - иска подкрепа и от политиците:

През последната седмица нееднократно основните политически сили заявиха готовност да подкрепят действията на БНБ за гарантиране стабилността на банковата система. Както всички вече се увериха, спокойното и гладко функциониране на банковия сектор не е самоцел, а е от първостепенна обществена важност. Финансовата и банковата стабилност са плод на усилията на няколко български правителства и няколко български парламента – плод на усилията на цяло едно поколение.

Ето защо още веднъж се обръщаме към всички политически лидери с апел да ограничат своето публично говорене на тема банки. Сегашният момент е крайно неподходящ за тази цел.

Апелираме към политиците и към цялото общество за трезва и разумна преценка на всяка дума и всяко действие на тема банки.

Днес е време за консолидация, за солидарност и за национално съгласие и единство за доброто на всички български граждани.

Призоваваме утре по време на политическите консултации при президента на Републиката всички институции и политически сили да излязат с единна позиция в подкрепа на усилията на Българската народна банка и българското правителство за запазване на финансовата и банковата стабилност и на съзидателната посока на обществено развитие.

От Управителния съвет на БНБ
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Късно е за това.
Трябва да се спре с това - "всичко е наред" защото хората стават още по-подозрителни.

и сами ще се обрекат на глад и мизерия... това трябва да им се разясни.... вчера го гледах някакъв няден с кредити да клати клона с надежда да се отърве затова пуснах тази тема да разясня че ако нещо стане тези с кредитите ще гоя ядът много дебел.....

тя пък с допълнението се разви в малко по различна посока
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

To рано или късно..... по добре рано...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

БНБ с ново съобщение за банките - иска подкрепа и от политиците:

През последната седмица нееднократно основните политически сили заявиха готовност да подкрепят действията на БНБ за гарантиране стабилността на банковата система. Както всички вече се увериха, спокойното и гладко функциониране на банковия сектор не е самоцел, а е от първостепенна обществена важност. Финансовата и банковата стабилност са плод на усилията на няколко български правителства и няколко български парламента – плод на усилията на цяло едно поколение.

Ето защо още веднъж се обръщаме към всички политически лидери с апел да ограничат своето публично говорене на тема банки. Сегашният момент е крайно неподходящ за тази цел.

Апелираме към политиците и към цялото общество за трезва и разумна преценка на всяка дума и всяко действие на тема банки.

Днес е време за консолидация, за солидарност и за национално съгласие и единство за доброто на всички български граждани.

Призоваваме утре по време на политическите консултации при президента на Републиката всички институции и политически сили да излязат с единна позиция в подкрепа на усилията на Българската народна банка и българското правителство за запазване на финансовата и банковата стабилност и на съзидателната посока на обществено развитие.

От Управителния съвет на БНБ

Ти на вече договорени фигури няма как да им кажеш кво да правят....
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

То е ясно, че Бойко Борисов направи така, че да я има тази криза, лошото е, че пак ще се върне на власт наесен.

няма да се върне човек... имайте вяра и гласувайте... герб беше мобилизиран на 100% на тези избори - тези 30% обаче са 680 000 гласа това са един милон гласа по малко за герб ако имаме избирателна активност като на изборите 2009 герб ще вземат 40 места (2009 за герб гласуваха 1 650 000 души 2013 гласуваха 1 милион)

А се мобилизираха гледах ги едно познато смейство майката бащата двамата сина всичките за герб...... сега някой да каже как не са изпълнили призива на бойко и всъшност 2/3 от герберите не са гласували затова такава бройка
 

Горе