Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Напълно съм съгласен, не трябва да се теглят парите от банките. Няма смисъл, има гарантиран фонд които гарантира парите ви до 100 хиляди евро. Затова оставете си ги там, няма смисъл да правим дюшек банка. Аз лично няма да изтегля нито един лев от банката ми, понеже няма смисъл.

Като цяло имам чуство, че сега ще почнат яко обири на банки(заради многото пари в тях) и обири на хората които теглят парите си.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И после к'во - цигането от съседния блок те е видяло на опашката, утре цялата фамилия се изсипва у вас по нощите и kiss your money good-bye!

Няма само циганите да почнат да крадът, всички с престъпни наклонности ще почнат. Най-дребните ще седят пред банките и ще следят кои тегли и т.н. и ще ги проследяват до тях, после както каза ти "kiss your money for good-bye".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Да, хората не вярват на институциите. Никой не им вярва. И за какво да им вярва. Защото прокуратурата мина на поръчков принцип. Цялата съдебна система стана поръчков сървиз. Вчера един човек го осъдиха на 3 месеца, за това че направил бомба за 11 лева. А тия с кражби за милиони си карат джиповете и си живеят в сараите и никой не ги закача. Хидроинженери и енергетици. Та толкова за доверието към институциите.

На банките хората също не вярва, защото банките отпуснха зловещо гигантски кредити на политико-икономически сдружения с неясни собственици, с неясен капитал, без гарантиране. Как да си вярваш на банката, като идва някой Дудук (умишлено го написах) в нея и тегли 100 милиона, за да си финансира цирка. Как ще ги върне тези пари великият "индустриалец". Стига с това доверие "Ама зад него знаеш ли кой стои?". Банката като отпусне кредити на 200 такива мутри, а те после не могат да ги върнат и какво се случва? Това, което видяхме. В банките трябва да има финансова хигиена, а правилата да се спазват.
Иначе продължавам да си мисля, че двете банки, които удариха, имат нещо общо с "Южен Поток". Убеден съм в това. Вероятно и там са инвестирали, без да се интересуват от българските и европейски правила. Но още не мога да намеря връзката, за да си създам цялостната картинка.
 
Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Много ми е смешно как уж грамотни хора се правят на величествени като подиграват хората. Не ти прави чест на теб и на другите за които съм имал добро впечатление като за професионалисти и зрели хора.
Грамотните хора реагират на база знания, спокойствие и трезвен разум, в случай, че си пропуснал някои мотивационни бизнес книжки. Не да ми прави чест, направо съм горд, че не реагирам като повечето хора. За това едва 5% стават предприемачи и богати, защото не мислят като тълпата.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4160440
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не мисля, че някой тук се подиграва на който и да е. Но масова психоза на никого не помага.

Паниката (лесно се предава и става масова)е съвсем нормална и се случва НАВСЯКЪДЕ по всякакви поводи за които хората не са подготвени (за много поводи не могат и да бъдат). Но конкретно за този случай е могло да бъдат подготвени.
Питам къде е били ОРЕХА счетоводителката, блинк и куул за да размахват клипчета и такива "образователни" теми?

нямало подигравки, а това какво е:

Събирали пари цял живот. Ще са единствените. :) Само те са събирали пари. Милите. Точно всичко в едно и също време исмат нужда от парите си? Да няма промоция на немски шницел Лидъл? :) Бате, сериозно? :)

подобни постове чета в социалните мрежи непрекъснато
така няма да се успокоят хората, не разбирате ли?
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Няма само циганите да почнат да крадът, всички с престъпни наклонности ще почнат. Най-дребните ще седят пред банките и ще следят кои тегли и т.н. и ще ги проследяват до тях, после както каза ти "kiss your money for good-bye".

Мда, ще стане интересно това лято. Някой ще изкарат най-хубавото си шибано лято. :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Да, институциите не се ползват с особено голямо доверие, но честно казано наистина са за подигравка хората, които са получили анонимен смс и са хукнали към банката. Но, в крайна сметка всеки сам избира кой му е по-достоверен източник - анонимен смс или БНБ.
 
Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

подобни постове чета в социалните мрежи непрекъснато
така няма да се успокоят хората, не разбирате ли?
Аз давам моя лична позиция, който иска да се успокоява с постовете ми, да го прави, за другите има лекарства. :)
 
От: Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз давам моя лична позиция, който иска да се успокоява с постовете ми, да го прави, за другите има лекарства. :)

Не мисля, че е лична защото съвпада 1:1 със поне 10 поста които прочетох на различни хора :beer:

Грамотните хора реагират на база знания

Именно! Ако стане пожар и ти ще бягаш в обратната на пожарникарите посока :wink:
Не може когато стане пожар и хората са в горящата сграда, пожарникари да стоят отвън и да викат - "колко сте тъпи, ако и вие бяха учили за пожарникари, щяхте да реагирате хладнокръвно.."

НЕ всички сме счетоводителки :-o аман от "икономисти"
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

nortrant, и как да бъдат подготвени? Може би по високоговорителите в градовете: Внимание! Внимание! Очаква се банкова атака, да знаете, че един непознат ще ви пише смс да отидете до банката, моля не ходете до банката! Всички, разбира се с изключение на Б.Б., който обикаля като ненормален медиите и обяснява как точно сега трябва да се теглят 5-6 млрд. заем и как фалира всичко (btw интересно ми е дали ще бъде глобен за всяване на паника), ама като казвам всички всички излязоха в опит да успокоят системата, за пръв път институциите да реагират бързо като никога, и пак всичко се е наредило на опашка, на принципа След мен и потоп...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не мисля, че е лична защото съвпада 1:1 със поне 10 поста които прочетох на различни хора :beer:

Значи сме се събрали интелигентни хора, какво да ти кажа. :)

Именно! Ако стане пожар и ти ще бягаш в обратната на пожарникарите посока :wink:
Не може когато стане пожар и хората са в горящата сграда, пожарникари да стоят отвън и да казват - "колко са тъпи, ако всички бяха и те пожарникари, щяха да реагират хладнокръвно.."

НЕ всички сме счетоводителки :-o аман от "икономисти"

Пожар като го видя, а не като го чуя от някой / някоя продажна медия. И тук ситуацията е малко по-различна от това да бягаш от пожар. Иначе пожарникарите ще кажат, че са тъпи само когато всички напират да излязат от едно и също място наведнъж. Мисля, че моя пример е по-подходящ. :)

:roll:
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

nortrant, и как да бъдат подготвени?

Ами с доверие? малко ли е?
не по високоговорителите защото това е "след дъжд качулка" и хората изпаднали в някакво състояние на паника НЕ асимилират това което чуват
а ако го чуят, не вярват защото доверието е 0

нали за това са специалисти - да ни казват какво да правим в дадена ситуация. Учили са много време за да знаят как да реагират при всяка ситуация.
когато отида в болница и лекаря ми каже - "всичко ще е наред" аз ако му имам доверие, ще му повярвам и ще правя това което ми каже
Ако нямам доверие във лекаря, аз няма да правя това което ми казва - дори да е правилно. защо аз не съм сигурен, дори доверие му нямам. А доверие не може да имаш в човек който лъже.
Приказката за лъжливото овчарче знаеш ли я?

Искров онзи ден каза, че КТБ е наред, след ден я затвориха. Никой не му вярва. За политиците да не говорим.

Никой няма да бъде осъден защото е имало хора които са призовавали към война и не са получили наказание.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Преди да говорим за успокояване, трябва да знаем какво означава състоянието на спокойствие. Кога е спокоен човек?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Спокоен си когато знаеш какво ще се случи. Може да бъдеш спокоен и без да знаеш, но ти трябват много години тренировки чрез които да претръпнеш.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Спокоен си когато знаеш какво ще се случи. Може да бъдеш спокоен и без да знаеш, но ти трябват много години тренировки чрез които да претръпнеш.

Именно. А, когато знаеш какво е състоянието на държавата, какво е качеството на администрацията и политиците, можеш ли да знаеш какво ще се случи?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Банката има пари бе хора, просто е нормално да ги няма целите налични, защото ги е дала на Гошо и Тошо. Ако всички тръгнат да теглят парите си, кой ще пострада най-много? Ще пострадаме ВСИЧКИ! А ако падне борда, ще обеднеем 4-5-6 пъти. Нямам кредити, но четох, че банките във форсмажорни обстоятелства могат да изискат кредитите си предсрочно. Сами ще си го вкараме заради някакъв тъп слух и смс-и. Дали една банкова структура е стабилна или не, трябва да е базирано на икономически анализ, одит и прочее, а не на някакъв шибан слух, който създава истерия.

Властимащи, АРЕСТУВАЙТЕ тия дето мътят водата. Успокойте хората, направете едно смислено нещо през политическия си животец.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Ако стане пожар и ти ще бягаш в обратната на пожарникарите посока"

Не мисля да пиша по банкови темати по лични съображения, но ако трябва да се дава пример с пожар то би трябвало да звучи така.

Имаме сграда в която няма пожар и в нея има мероприятие (много хора). Появяват се слух, че има пожар и всички хора едновременно се втурват към изходите. Вие сте на изхода спокоен, че няма пожар. Да ама не. Тълпата ви прегазва, това че сте спокоен не помага. На паникьосаните хора също не помага защото много от тях също ще бъдат прегазени. Тоест това, че няма пожар не означава, че няма да има жертви, достатъчна е само паниката. Понякога при пожар и при правилни действия и овладяна паника, може да има по-малко жертви, отколкото при силна паника и хаотични действия и липса на пожар.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Именно. А, когато знаеш какво е състоянието на държавата, какво е качеството на администрацията и политиците, можеш ли да знаеш какво ще се случи?

не?

Имаме сграда в която няма пожар и в нея има мероприятие (много хора). Появяват се слух, че има пожар и всички хора едновременно се втурват към изходите. Вие сте на изхода спокоен, че няма пожар. Да ама не. Тълпата ви прегазва, това че сте спокоен не помага. На паникьосаните хора също не помага защото много от тях също ще бъдат прегазени. Тоест това, че няма пожар не означава, че няма да има жертви, достатъчна е само паниката. Понякога при пожар и при правилни действия и овладяна паника, може да има по малко жертви, отколкото при силна паника и хаотични действия и липса на пожар.

ти си спокоен на входа и започваш да крещиш като заклан, че няма пожар
но си малоумен и НЕ може да разбереш, че тъпата е обзета от паника и трябва да освободиш изхода за да излязат и да се успокоят

както разбрахме, ти си малоумен и не го разбираш - затваряш врата защото си сигурен, че няма пожар, но хората стават все по-неспокойни защото ти (лъжец и престъпник във властта не ползващ се с никакво доверие у хората) си затворил вратата и хората започват да си мислят за най-лошото (съвсем нормална реакция, ти какво искаш? да си разказват вицове ли?)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз не мога да го разбера този стрес. Нали парите са гарантирани от държавата до 100к , като падне някоя банката всеки пак ще си получи парите. Защо трябва да се теглят и да ги държиш в буркани ? Не че имам някакви пари спестени в банката , просто ми е интересно...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз също имам пари в пиб и нямам намерение да ги тегля.

Единствно може да ги обърна в евро..
 

Горе