Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз няма да тегля, но лошото е, че ако 20-25% от хората си изтеглят парите (ако има кой да им ги даде) ше стане кофти.....
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Добре зарежи ме мене, мене кучета ме яли аз съм малоумен.

Не съм имал предвид теб. Както и ти не си имал предвид, че в момента си пред сграда която хората мислят, че гори.
Даваме примери.

Ще си малоумен ако застанеш пред стотици хора изпаднали в паника за да им обясняваш, че сградата НЕ гори.
Примера ми е много добър защото точно това се случва в момента. Всички кряскат, че няма проблем. Искров каза, че и с КТБ няма - но я затвориха. защо не могат да разберат, че хората НЕ вярват на приказки, а САМО на действия?

А говоренето продължава: „Когато им заявяват на хората, че банковата система е стабилна, все едно им казват да отидат в банките и да си теглят парите”, коментира лидерът на ГЕРБ.

На същото мнение съм.
Когато хората нямат доверие у някого, те не му вярват и дори правят обратно на техните препоръки защото мислят, че мамят ОТНОВО.

Аз няма да тегля, но лошото е, че ако 20-25% от хората си изтеглят парите (ако има кой да им ги даде) ше стане кофти.....

нищо няма да стане
най-много да затворят банката както КТБ
според мен обстановката ще се нормализира до няколко дни
 
Познавам лично човек който работи в банковата система на висок пост от много време и има в КТБ влог шест цифрена сума. Говорих преди малко с жена му /яка мацка е обаче е много морална за мое нещастие :( /
Дори и той не си е изтеглил парите, предполагам че ако нещо ставаше лошо той е щял отдавна да ги махне от там. Всичко това е подготвено и се работи по сценарий. Дори и взрива не може да е случайно съвпадение.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Да добавя само,че смута и паниката са факт,преди малко говорих с моя позната,която работи в чейндж бюро,повечето им колеги са започнали да продават евро на 2,20 лв и долари на 1,47,а банките отказвали да обменят.WTF?!..

В Тавекс София: / обновено 28.06.2014 13:24
EUR 1.9650/1.9950
USD 1.4430/1.4980

В Тавекс Варна: / обновено 28.06.2014 12:57
EUR 1.9500/2.2000
USD 1.4120/1.5050

Тавекс Бургас: / обновено 28.06.2014 11:36
EUR 1.9150/1.9990
USD 1.3750/1.4990

Варчев Варна / Актуални към : 06.28.2014 14:05
EUR 1.9500/1.9700
USD 1.4300/1.4700

Варчев София / Актуални към : 06.28.2014 14:04
EUR 1.9550/1.9650
USD 1.4300/1.4380

По закон курсовете на обменните бюра могат да се отклоняват до 5 на сто курса на БНБ.

Обърнете внимание, че само някои обменни бюра дерат клиентите брутално (където ходят повече овце да купуват валута, там курсовете са по-неизгодни).
 
Последно редактирано:
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз си имам договорка с един приятел,който държи чйнджбюро и купувам на 1,956,а продавам на 1,953,т.е.на 1000 евро съм вътре 3 лв ако купя и продам.Тази суматоха в момента е планирана и доста некадърно,но за сметка на това доста успешно,осъществена.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ще си малоумен ако застанеш пред стотици хора изпаднали в паника за да им обясняваш, че сградата НЕ гори.
Примера ми е много добър защото точно това се случва в момента.

Примерът ти не е коректен, защото когато има паника и стоиш пред вратата (или не я отваряш) ти задълбочаваш проблема.

Ако тихо и кротко гледаш сеир как овцете се редят на опашки и теглят мизерните си спестявания - ти не пречиш на никого.

Повечето ми спестявания са в КТБ. Освен тях имам спестявания главно в ПИБ (и малки суми в няколко други „български“ банки).

Отказвам да участвам в плана на престъпниците, които се опитват да всяват паника.

Нямам намерение да си тегля всички пари от банките.

Освен това не виждам смисъл да се купува евро. Валутният борд няма как да се събори чрез масово продаване на левове, просто няма достатъчно левове за целта. Паническото обменяне на левовете в евро облагодетелства само собствениците на чейндж бюрата.

Питаха ме кои европейски банки в чужбина мога да препоръчам. Изобщо не съм проверявал при какви условия се отваря сметка в европейска банка. Не виждам смисъл, защото там банките не са по-сигурни от „българските“. Всички банки по света работят с частичен резерв. Българските банки имат по-малко лоши кредити, имат и по-голям резерв.
 
Стив Ханке: Банковите регулации в България са по-добри от тези в ЕС - http://www.investor.bg/ikonomika-i-...-v-bylgariia-sa-po-dobri-ot-tezi-v-es,175207/

Някой печели от това в момента, и това не е народа. За това всяко спокойствие убива бизнеса на лайнаите, които са част от тази глупост. Говоря за спекулантите, тези които са двигател на простотията. ;)

Съгласен, че примера на нортан е неподходящ. ;)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

защото когато има паника и стоиш пред вратата (или не я отваряш) ти задълбочаваш проблема.

Аз казах точно това.

ЕТО:

Ще си малоумен ако застанеш пред стотици хора изпаднали в паника за да им обясняваш, че сградата НЕ гори.

затваряш врата защото си сигурен, че няма пожар, но хората стават все по-неспокойни защото ти (лъжец и престъпник във властта не ползващ се с никакво доверие у хората) си затворил вратата и хората започват да си мислят за най-лошото (съвсем нормална реакция, ти какво искаш? да си разказват вицове ли?)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Забелязан трол в съседната тема.

Докладвайте троловете, които току що са се регистрирали и се опитват да всяват паника във връзка с банките.
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Забелязан трол в съседната тема.

Докладвайте троловете, които току що са се регистрирали и се опитват да всяват паника във връзка с банките.

Да не стане грешка само заради цвета на кожата на аватара... ще ви съдя за расизъм и репресия! :twisted:
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Собствениците на форума май трябва да назначат модератори, които 24/7 да трият коментари на троловете - поне докато преминат опитите за създаване на паника.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Забелязвам, че единствените злодардващи по темата (но наивни по детски и откровено малоумни) са разни пишлегари с анархистки възгледи, които нямат една стотинка в джобовете и смятат, че всеки който е успял да спести някаква сума различна от 0 е боржуазен експлоататор, който трябва да бъде унищожен.

За пореден път се убеждавам, че марксизма и анархизма са като магнит за олигофренията.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Горе правилно се даде пример с пожара, но не беше пълен. Ако на уверения в живота си приятел горе някой почне да му тропа на вратата и да крещи Пожар!!! съм абсолютно, изконно убеден, че на 2рата минута ще е грабнал деца и жена и там каквото има и ще е изхвърчал от сградата.

Естествено, че така ще се случи.

Иначе във форума е много лесно да си трезвен и разумен

Главно тези хора са идиоти които:
- нямат пари в същите банки
- имат малко пари
- вярващи, че дори да се случи нещо - държавата ще им върне парите (много малка част имат повече отколкото държавата покрива)
- хора които имат доходи и не се опасяват дори и да се случи нещо - може да чакат държавата да им ги върне колкото е нужно

НО, ако си събирал парите много време, не мислиш така. тези пари може да си ги събирал за образование на децата или нещо друго. Все ти е тая какво говорят престъпници по телевизията.

Защо тези същите престъпници не излизат всеки ден да говорят за доверието което е НУЛА? Примерно към лекарите?
Да се включи здравния министър след новините в които са съобщили за починал човек в следствие на грешна диагноза, да имам доверие в лекарите. защото и това е част от националната сигурност/
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хепи, не ме взимай за трол, но това което си писал по-горе е далече от истината говоря за това:
Освен това не виждам смисъл да се купува евро. Валутният борд няма как да се събори чрез масово продаване на левове, просто няма достатъчно левове за целта. Паническото обменяне на левовете в евро облагодетелства само собствениците на чейндж бюрата.

Борда по закон трябва да обезпечи паричен агрегат M0 или така нарчените базови пари - от там насетне банковата система се включва с банкирането с частичен резерв.
В момента гледам баланса на цялата ни банкова система за Април месец тази година от БНБ, гледам и балансите на БНБ в частност активите - и всичко говори срещу теб. Не искам да пиша повече - казах по-горе, че нещата са чисто иконмически, но не трябва да позволим масовата психоза.

Гледам, че при крах на борда, най-ще го духат и кредитополучателите - банките са отпуснали повече кридити във валута от колкото лева. Така, че всичко ще е срещу нас от паника оферта няма!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хората били овце.... Хората се паникьосали... Ами как няма да се паникьоса, като събира пари цял живот, един път вече са му ги вземали (всички знаете кога...) и от тогава до сега пак е изкарал някой лев и ся се чуди кво става.... ПАК ЛИ ШЕ МИ ГИ ЗЕМАТ.... Е ТОВА Е БЪЛГАРИЯ...
 
@nortrant, бате, всички са събирали пари цял живот - разликата е, че едните са подвластни на манипулация (емоционални), а другите (явно с повече акъл) знаят, че става дума за манипулации и игрички. Вътрешно всички може да изпитват еднакви чувства (все пак са същества), но всеки има различни подходи. Не знам какви общи приказки обясняваш ти. :) В ситуацията с пожара, ще ти го обясня най-добре - едните тичат като мухи без глава из коридорите на горящата сграда, а другите сядат бързо разпределят кой какво ще провери като изход за евакуация и действат. Ти ми кажи кои имат повече шансове за оцеляване. Поне знам, че от теб съвет за бизнес няма да взема. :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хората били овце.... Хората се паникьосали... Ами как няма да се паникьоса, като събира пари цял живот, един път вече са му ги вземали (всички знаете кога...) и от тогава до сега пак е изкарал някой лев и ся се чуди кво става.... ПАК ЛИ ШЕ МИ ГИ ЗЕМАТ.... Е ТОВА Е БЪЛГАРИЯ...
Нали се сещаш, че единствено паниката на хората може да събори банковата система? Как си го представяш всички да тръгнат да си теглят парите, коя банка може издържи на подобно нещо? Не че защитавам банкерите, просто тези неща не са вследствие на някаква сгрешена политика от страна на банките, а са УМИШЛЕНА спекулативна атака.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Колко необразован трябва да си, за да "казваш" (виж заглавието -дори е като заповед/нареждане) на неспокойни хора да се успокоят?

Как може да казваш на човек изпаднал в паника - успокой се! Какво очакваш да се случи само защото си му наредил какво да прави?
Не всичко е бизнес. Спрете с книжките за бизнес и прочетете малко друг тип за да разберете, че не всички хора са "бизнесмени".

Хората са внесли пари - излизат някакви и ги обиждат, че са отишли да си ги теглят.
Айде да не правя една тема с бисери на хора от нашия сектор как се правят на корави и показват мускули по форумите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

А ти какво предлагаш, бе? Да им кажа да си изтеглят парите, за да срутят системата ли? Никой не показва мускули, просто ни се иска тоя цирк да свърши по-бързо и без последствия. Падне ли ПИБ, ще паднат и други. Паднат ли други, ще падне и борда. Падне ли борда, цените скачат 5 пъти. Вземи си левчетата и после като ги изяде инфлацията ще те питам какво ще правиш с тях.
 

Горе