Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Кое не ти харесва?

Ми написано е неправилно, от някой неграмотник. Пише се "не тегля", а не "нетегля".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

хронологично относно КТБ - как и от къде тръгват нещата ...

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/06/27/2332654_koi_turkulna_bankata/

Според мен случаите за двете банки са различни или по-точно
някой някъде реши да се възползва от ситуацията и да разиграе сценарий за втората, третата и т.н..:rolleyes:
 
От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Давам пример, другата седмица ще ми трябват някакви пари. Смятам да изтегля в понеделник толкова, колкото ми трябват за текущите ми разходи и колкото изтеглих миналата седмица, когато в местния клон на банката бяхме няколко човека.
Давам ти пример. Не другата седмица, а сега ми трябват някакви пари, но банката в която се намират май нещо малко не работи. Та аз ли се оказвам по-умен дето "подкрепих" банката или ония от опашките т.нар. "емоционални", "стадо овце", "прости", които бързо прецениха ситуацията и видеха накъде духа вятъра?
Какво значи да нема масова психоза, такива са законите на живота. В такава ситуация винаги инстинктът за самосъхранение (на парите в случая) надделява над заучените клишета по телевизора, които са полезни като цяло за системата, но не и за индивида. За индивида важат други правила - който е по-умен, по-бърз и по-малко дървен философ той оцелява, другите духат супата.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

хронологично относно КТБ - как и от къде тръгват нещата ...

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/06/27/2332654_koi_turkulna_bankata/
Мдам, според статията, гърнето се е търкулнало от прокуратурата. Възможно ли е тя да се самосезира и да обвини в престъпление себе си? :)
Ще има ли осъдени прокурори и техните шефове? Прокуратурата по сигнал ли е действала? Кой е подал сигнала? Защо се е действало толкова зрелищно? Защо БНБ се прави две седмици на чук, преди да предприеме мерки?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мдам, според статията, гърнето се е търкулнало от прокуратурата. Възможно ли е тя да се самосезира и да обвини в престъпление себе си? :)
Ще има ли осъдени прокурори и техните шефове? Прокуратурата по сигнал ли е действала? Кой е подал сигнала? Защо се е действало толкова зрелищно? Защо БНБ се прави две седмици на чук, преди да предприеме мерки?
Повече вярвам на Шоу и Уикенд,отколкото на Капитал ;)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Повече вярвам на Шоу и Уикенд,отколкото на Капитал ;)
Нормално, това са парцалите на сем. Пеевски. Много народ им вярва и за това сме на това дередже.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Струва ми се, че всичко ще се размине. Ако и в понеделник си работят нормално банките,
ето, сега и "виновник" бързо намериха...:)
След няколко дни да не излезе, че от цялата работа са спечелили основно чейнчаджиите.:)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Както писах и вчера в България е пълно със сайтченца и разни ъндърграунд медии и ми е трудно да асимилирам как хората четат, вярват и се подвеждат от статии писани от някой си.... питам, няма ли поне 1,2 или 3 авторитетни издания в България отразяващи нещата по адекватно?
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ми написано е неправилно, от някой неграмотник. Пише се "не тегля", а не "нетегля".
Това е хаштаг бе гений. Пише се слято.
 
  • Like
Реакции: dnc
От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Давам ти пример. Не другата седмица, а сега ми трябват някакви пари, но банката в която се намират май нещо малко не работи. Та аз ли се оказвам по-умен дето "подкрепих" банката или ония от опашките т.нар. "емоционални", "стадо овце", "прости", които бързо прецениха ситуацията и видеха накъде духа вятъра?
Какво значи да нема масова психоза, такива са законите на живота. В такава ситуация винаги инстинктът за самосъхранение (на парите в случая) надделява над заучените клишета по телевизора, които са полезни като цяло за системата, но не и за индивида. За индивида важат други правила - който е по-умен, по-бърз и по-малко дървен философ той оцелява, другите духат супата.
Ами обвинявай тия дето блокираха системата за това, че не можеш да изтеглиш и една стотинка сега. Индивидът трябва да разбере, че светът се простира отвъд личното му аз, все пак в общество живеем.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Ми написано е неправилно"

Мани, ами са написали и:

#депозирай
#грижамее
#азсъмотговорен
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

За да ги разчита като един хаштаг трябва да са сляти или с някакви черти между тях, иначе ако се напише #не тегля, ще хваща само "не"-то. Престаравате се и се излагате, това е елементарна обща ИМ култура.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Престаравате се и се излагате"

Леле, мислех си, че имате чувство за хумор. Споко от вчера използвам #НЕТЕГЛЯ в нещата които пиша.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

redrum - така е, съгласен съм, но тогава защо не се напише с тире между двете думи? Няма ли да е по-добре да е така: #не-тегля?
 
От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ами обвинявай тия дето блокираха системата за това, че не можеш да изтеглиш и една стотинка сега. Индивидът трябва да разбере, че светът се простира отвъд личното му аз, все пак в общество живеем.
Пак казвам, животът си има своите закони и те не се влияят от философски глупости за личното Аз, общата Тя и др. пожелания и остроумия. Реалността е днес и сега, а индивидът какво ще разбере и кога си е проблем на философите и безделниците.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

redrum - така е, съгласен съм, но тогава защо не се напише с тире между двете думи? Няма ли да е по-добре да е така: #не-тегля?
Не е прието да се пише така. Толкоз. Стига го мисли :) Мислиш ли, че ще напиша нетегля да го еба, не съм чак толкова неграмотен :lol:
 
От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Пак казвам, животът си има своите закони и те не се влияят от философски глупости за личното Аз, общата Тя и др. пожелания и остроумия. Реалността е днес и сега, а индивидът какво ще разбере и кога си е проблем на философите и безделниците.
Реалността е такава, каквато я направят участниците в нея бе пич. В момента много хора избират да са просто едни полезни идиоти (не е обида това, а термин). Разбирам в петък да са били поддадени на емоцията, но слава Богу има два дни, да седнат, да помислят и да видят, че парите им са гарантирани. Че това е изкуствено, шантаж, измама, активно мероприятие. Ако толкова се притесняват, нека изтеглят пари да имат за няколко месеца живот, но в никакъв случай да закриват сметките си и по този начин да блокират системата.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

redrum, благородна инициатива.
Хештага ти е напълно в стила на туит- и фейс-културата. Подкрепям инициативата и с удоволствие се записвам. Добре е да разпространим посланието в социалните мрежи, за да намалим влиянието на медийните парцали, търсещи само скандали.
С кеф ти сложих един реп на мнението ти за хештаг-а.
 
От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Реалността е такава, каквато я направят участниците в нея бе пич. В момента много хора избират да са просто едни полезни идиоти (не е обида това, а термин). Разбирам в петък да са били поддадени на емоцията, но слава Богу има два дни, да седнат, да помислят и да видят, че парите им са гарантирани. Че това е изкуствено, шантаж, измама, активно мероприятие. Ако толкова се притесняват, нека изтеглят пари да имат за няколко месеца живот, но в никакъв случай да закриват сметките си и по този начин да блокират системата.
"Такава каквато я направят" - това не е реалността, а безсмислено пожелание. Реалността е такава каквато е.
Гарантирано, негарантирано, всеки сам си преценява какво да прави. Ти си гледай своя живот, мани ги тия мантри с които са ти напълнили главата. Или се вживяваш в ролята на държавник и успокояваш масите? То по форумите какви ли не филмирани герои има.
Не е проблемът в дребните вложители, а в държавните фирми и големите компании. Те теглиха първи от КТБ и сринаха банката, а малкият човек после "да спасява системата" като си седи у дома? Държавата първо тегли, после ти казва от телевизора със спокоен тон да не теглиш за да не сринеш държавата. Всеки да прави каквото си прецени и после да си сърба попарата. Но и да не дава акъл на другите какво да правят, щом нема да вади от джоба си и да им покрива щетите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Втори задържан от ДАНС този път на територията на София.

"Лицето е разпространявало невярна информация, уронваща престижа на търговски банки и дестабилизираща банковата система с цел лично облагодетелстване.
Работата по случая продължава."
 

Горе