Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

не се карайте дами, хората са наплашени но ако паниката не спре хората ще си причинят сами много големи щети вижте спама от поста на редрум и моето обяснени... мисля че това изяснява картината доста ...

Чакай малко пич, хората не са стадо, хората са клиенти и е по-добре клиент с пари под възглавницата, отколкото клиент с таковата там имаш да взимаш, ама не знам кога.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Сега вече сФанах. Ставаш депутат от ДПС. Зимаш рушвет 1 милион и го слагаш на 12 % лихва в КТБ, живееш си от лихвите и сички ти се възхищават на остроумието.

Стани, що не си станал. Всички мислите, че е много просто. Мислиш ли, че тези игри можеш да ги играеш? Що не вземеш ти един милион рушвет? Щото не зависи от теб. А не зависи, защото не си на правилното място. А за да станеш там, знаеш какви борби са, не можеш да издрапаш никога, ако не си пригоден да играеш играта. А тя изисква сериозни жертви. Морални, финансови, личностни и т.н.
Когато вместо да им завиждаш и да ги плюеш помислиш как са стигнали там, ще видиш че има много истина в това, което ти пиша.
Мислиш ли, че на Делян Пеевски примерно му е лесно? Знаеш ли какво е да ходиш на всякъде с охрана, да не можеш да мръднеш и седнеш никъде спокойно. Мислиш ли, че Цв. Василев просто така ще си отстъпи банката?
 
От: Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чакай малко пич, хората не са стадо, хората са клиенти и е по-добре клиент с пари под възглавницата, отколкото клиент с таковата там имаш да взимаш, ама не знам кога.
Ти не можеш ли да разбереш, че няма да се стигне до "да имаш да взимаш", ако хората не спомогнат за бутането на системата с действията си?
 
Re: От: Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чакай малко пич, хората не са стадо, хората са клиенти и е по-добре клиент с пари под възглавницата, отколкото клиент с таковата там имаш да взимаш, ама не знам кога.

Къде съм казал че са стадо - макар че точно това наблюдаваме стаден ефект...

Който не вярва на банките не трябва да си държи парите на депозит ами в касетка.....

Който иска да печели от депозити трябва да знае че стадното теглене на паника ... ще се превърне в самосбъдващо се пророчество.... http://en.wikipedia.org/wiki/Self-fulfilling_prophecy

в статията е описан точно и случая с банки



. In his book Social Theory and Social Structure, he conceives of a bank run at the fictional Last National Bank, over which Cartwright Millingville presides. It is a typical bank, and Millingville has run it honestly and quite properly. As a result, like all banks, it has some liquid assets (cash), but most of its assets are invested in various ventures. Then one day, a large number of customers come to the bank at once—the exact reason is never made clear. Customers, seeing so many others at the bank, begin to worry. False rumours spread that something is wrong with the bank and more customers rush to the bank to try to get some of their money out while they still can. The number of customers at the bank increases, as does their annoyance and excitement, which in turn fuels the false rumours of the bank's insolvency and upcoming bankruptcy, causing more customers to come and try to withdraw their money. At the beginning of the day—the last one for Millingville's bank—the bank was not insolvent. But the rumour of insolvency caused a sudden demand of withdrawal of too many customers, which could not be answered, causing the bank to become insolvent and declare bankruptcy. Merton concludes this example with the following analysis:

The parable tells us that public definitions of a situation (prophecies or predictions) become an integral part of the situation and thus affect subsequent developments. This is peculiar to human affairs. It is not found in the world of nature, untouched by human hands. Predictions of the return of Halley's comet do not influence its orbit. But the rumoured insolvency of Millingville's bank did affect the actual outcome. The prophecy of collapse led to its own fulfilment.[3]

Аз като икономически грамотен и администратор на общност мога да ви оставя да си го причините това или мога да се опитам да ви разубедя - дори и някой да ми се сърдите след това... как мислите че е по правилно да постъпя ?


Изборат е ваш дали да се поддадете на паниката и да усилвате ефекта или да не се поддадете...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Предлагам ви да прочетете една много интересна книга свързана със стадния ефект:

Щом определен брой живи същества се съберат на едно място, независимо дали става дума за стадо животни или за човешка тълпа, те инстинктивно се поставят под властта на някакъв ръководител, т.е. водач.

Водачът на човешки тълпи играе значителна роля. Неговата воля е ядрото, около което възгледите се оформят и уеднаквяват. Тълпата е стадо, което не би могло да мине без господар.


Густав Льобон - Психология на тълпите
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

ВСИЧКО Е БИЛО ОРГАНИЗИРАНО,ДАНО СЕ УСПОКОЯТ И НЕ СЕ ЮРНАТ УТРЕ ХОРАТА!
Службите имат точна информация, че в петък едни и същи лица са се редили многократно на опашки пред банки без дори да имат влогове в съответната финансова институция.
Единственото нещо, което те са правили, като дойде техния ред, е да питат какъв е лихвения процент и кога е удобно да си открият банкова сметка.
Част от тях са повтаряли тези действия по няколко пъти в една и съща банка. Службите разполагат със записи от охранителните камери пред клоновете на банките, на които се виждат лицата на участващите в опашките хора.
От службите уточняват, че в тази акция са участвали и два сайта.
Източници от службите уточниха, че става въпрос за два сайта, които в петък са разпространявали информации и снимков материал за опашки пред две големи банки.
Информацията в един от сайтовете стана причина лично главният секретар на МВР Светлозар Лазаров да опровергава твърденията.
Вторият сайт пък в рамките на по-малко от 2 часа публикува над десет инфромации придружени със снимков материал за опашки през банкови клонове в цялата страна.
Любопитна подробност е, че часове по-късно информациите от двата сайта бяха изтрити.
Службите обаче са успели да документират публикациите.
от Афера
 
От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Стани, що не си станал. Всички мислите, че е много просто. Мислиш ли, че тези игри можеш да ги играеш? Що не вземеш ти един милион рушвет? Щото не зависи от теб. А не зависи, защото не си на правилното място. А за да станеш там, знаеш какви борби са, не можеш да издрапаш никога, ако не си пригоден да играеш играта. А тя изисква сериозни жертви. Морални, финансови, личностни и т.н.
Когато вместо да им завиждаш и да ги плюеш помислиш как са стигнали там, ще видиш че има много истина в това, което ти пиша.
Мислиш ли, че на Делян Пеевски примерно му е лесно? Знаеш ли какво е да ходиш на всякъде с охрана, да не можеш да мръднеш и седнеш никъде спокойно. Мислиш ли, че Цв. Василев просто така ще си отстъпи банката?

Ти ме разплака бе човек. Не му завиждам нито на Доган, нито на Пеевски, нито на Станишката, нито на Боко, нито на Цв. -тата. Не искам да ставам депутат. Точно защото не искам да давам тези жертви, за които говориш. Наистина никой не ми предлага 1 милион рушвет, но живея по - добре от 99% от хората в България... щастлив съм и независим :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Единственото нещо, което те са правили, като дойде техния ред, е да питат какъв е лихвения процент и кога е удобно да си открият банкова сметка. Част от тях са повтаряли тези действия по няколко пъти в една и съща банка.

И така лека полека с лаф моабет 800М отиват извън БГ. Поне по информация на ПИБ.
 
Re: От: Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чакай малко пич, хората не са стадо, хората са клиенти и е по-добре клиент с пари под възглавницата, отколкото клиент с таковата там имаш да взимаш, ама не знам кога.
Това пич не звучи добре. Хората не били стадо? Да се обзаложим ли? И да, по-умна е е от теб. :)

Ако някой пак ми каже, че българина няма пари, ще го наплю между очите. :)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Прави впечатление, че тук не се споменава за ПИБ, а за други банки. Що не са хукнали към тях хората?
Не се връзва нещо май.:rolleyes:
Питай ДАНС :) Аз само пускам инфо от медиите.
 
От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

но живея по - добре от 99% от хората в България... щастлив съм и независим :)

Ама ти сериозно ли? С фирмен, ипотечен и къв беше още кредит? Направо американската мечта. Поне доколкото си изгубих 2 часа да чета темата.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хората, стадо, паника, хората, стадо, паника... Като зомбирани сте. Май вие сте паникьосаните и стадото. Хората нито са в паника, нито ще тръгнат да теглят всичко накуп, а който отиде да тегли - нищо нема да промени ако е дребен вложител. Както се виде, проблемът с банките го създаде държавата и войната между олигарсите, дори опашките се оказаха фалшиви.
Почва да става смешна целата тая истерия за "спасяване" на банките, то даже ако се получи паника у хората ще е точно заради политическата и медийна истерия и кампания "спасете банките". Гледайте им сеира и не се шашкайте, и без това нищо нема да промените. Аман от форумни теоретици и "грамотни" пишман-специалисти.
 
От: Re: От: Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хората не били стадо? Да се обзаложим ли? И да, по-умна е е от теб. :)

Ама ти овчарчето ли си?
 
От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ама ти сериозно ли? С фирмен, ипотечен и къв беше още кредит? Направо американската мечта. Поне доколкото си изгубих 2 часа да чета темата.
Щом са му дали кредити,значи има с какво да ги обезпечи ;)
Не съм адвокат на никой,просто в 99% от темите има личностни атаки,включително и срещу мен.Нека не се заяждаме един с друг!
 
От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ама ти сериозно ли? С фирмен, ипотечен и къв беше още кредит? Направо американската мечта. Поне доколкото си изгубих 2 часа да чета темата.

На мен парите на банките ми носят пари. Вярно си прочел. Така се работи в цивилизования свят. Имам бизнес, жилище и семейство. Кредитите ни ми пречат да живея, напротив те са в основата на щастието ми. Благодарение на това че съм теглил и харчил вашите депозити :) - разумно. Така, че ако искаш да питаш нещо сериозно питай, ако не живей под наем, или с родителите си.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хората, стадо, паника, хората, стадо, паника... Като зомбирани сте. Май вие сте паникьосаните и стадото. Хората нито са в паника, нито ще тръгнат да теглят всичко накуп, а който отиде да тегли - нищо нема да промени ако е дребен вложител. Както се виде, проблемът с банките го създаде държавата и войната между олигарсите, дори опашките се оказаха фалшиви.
Няма ли да спреш да тролиш и да пишеш измислици?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Питай ДАНС :) Аз само пускам инфо от медиите.

Е, това е ясно.:)

Пуснаха задържания без повдигнати обвинения.
Било заради клипчето му в тубата. Уж било гледано от много хора, пък то няма и 4000 гледания за седмица.:-o
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Няма ли да спреш да тролиш и да пишеш измислици?
Ти денонощно ли се занимаваш с тия банки бе Гламчо, кога и да влезна все драскаш нещо и набиваш лозунги. Де смири се вече. Нали си едър бизнесмен уж, па само по форумите висиш и пелтечиш глупости.
 

Горе