Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

От: Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Миналата тема за FB и twitter аз даже я бях пуснал, да не помислите, че защитавам правителството :) Просто в случая се набляга на софта, а не на това, че са купили сървър/и, 300 камери, микрофони, което не е никак малък разход, включва обучение и т.н. .... Не са просто едни пари за един софтуер дето го има и безплатен ... После трябва да го конфигурират и качат на 300 компютъра, да им инслират камерити и т.н. и това не само за София, а за цялата страна ... не е толкова елементарна работа, най-малкото изисква много хора и време ...
Братле, ако ще правиш сравнение с пощи, примера ти не е правилен. Тук по-правилен би бил примера, че не несериозно да се използва Thunderbird, вместо Outlook. Което пак е божа работа дали е така. Работил съм и с двете и за мен разлика няма от към ефективност и удобство. Даже бих дал едно голямо ДА на Thunderbird. Това е правилното сравнение, ако става дума за пощи. ;)

И само за протокола - много фирми използват gmail или abv като мейл клиент, през който работят с фирмените си пощи. А за име-на-фирма@abv.bg даже и не коментирам. Това е равносилно на непрофесионализъм. Това сме го коментирали, макар, че и това вече го видяхме в изпълнение. :)
Виж сега, аз скайп не го отричам, въпреки, че не го използвам :))
За връзка с клиентите е супер, но не виждам защо да се използва за връзка между отделите. А и съм сигурен, че това на ibm има 100пъти повече защити, не само криптиране, а например достъп само от определени IP адреси и мрежи до сървъра, за да не си го отварят от вкъщи. A и ако им позволят скайп, те цял ден ще си киснат там да си водят лични разговори и чат, което не е целта на занятието. Тук понеже нещата минават през сървър имаш контрол върху това кой, кога и какво е направил, изпратил и т.н., имаш контрол на комуникацията и на това което се споделя, което е безценно и не се използва само CIA :)
 
Просто фокуса на темата беше, че скайпа не ставал. Което не знам дали е много така. Или поне темата започна "силно" с това. :) Не вярвам, че не ползваш скайп. :)

Те отделите и без това трудно комуникират, тях и месинджър за няколко милиона няма да им помогне. :) Казвам го защото работя с една агенция и между тях и другата няма голяма комуникация и често ми се налага да питам и двете по отделно. :) И съм много съгласен, че ако е някакъв комуникатор, то той трябва да е на някоя голяма корпорация, точно като на IBM. Simens също. И т.н.
 
От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Просто фокуса на темата беше, че скайпа не ставал. Което не знам дали е много така. Или поне темата започна "силно" с това. :) Не вярвам, че не ползваш скайп. :)

Те отделите и без това трудно комуникират, тях и месинджър за няколко милиона няма да им помогне. :) Казвам го защото работя с една агенция и между тях и другата няма голяма комуникация и често ми се налага да питам и двете по отделно. :) И съм много съгласен, че ако е някакъв комуникатор, то той трябва да е на някоя голяма корпорация, точно като на IBM. Simens също. И т.н.

Имам скайп, но не го използвам :)
 

Горе