Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Мен ми е чудно как позволяват да става толкова голям шум около това, като е ясно, че искат да крадат.
Защото вероятно не им пука, тъй като не ги е страх от народа.
Като поразмислим малко най-чудното е защо точно земеделското министерство инвестира в този софтуер.
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Кой знае още в колко "софтуера" са инвестирани, а ние не знаем. Няма да се учуди ако утре излезе новина "Министерсвтото на здравеопазването инвестираха в софтуер за комуникация, която предодвратява психически и физически травми, когато комуникираме чрез интернет".
 
То всички сме наясно, че след като Skype бе взето от Microsoft малко нещата около този месинджър не са като едно време, но чак пък да има по-добра бизнес алтернатива. Тук само човек, който не е наясно може да се изкаже така. Където и да съм работил (а едно от фирмите беше за IT сигурност) месинджъра беше все Skype. Виждал съм HP да си имат техен, но само съм виждал. Но това е бизнес комуникатор вързана с голяма система, който се е развивал, за да е на ниво, което да стъпи на скайп и другите подобни. Този не знам какво са купили едва за 86К, но със сигурност не могат да го нарекат алтернатива. Ако е така, това означава, че са шибани идиоти и оценяват Skype технологиите на тези пари. Може да кажат нещо като "не толкова добър заместител". Алтернатива е когато ще го замести успешно, а не "абе това го няма, тук липсва тази функция" и подобни. Както съм казвал многократно - там не само са скарани с IT-то, но и харчат все за глупости. Седи някой да ти обясни как да се изхарчат тези пари, както си тръгнал с цялата си некомпетентност да трошиш данъците на хората. За това е икономика, защото всеки е специалист в нещо.

Не знам кои по дяволите са Ай Би Ес Груп, но според тях било несериозно да се министерството да използва скайп технологиите. Като им видя сайта, се чудя знаят ли определението на думата "несериозно" и те и правителството с великите IT-та там. :) Ето го и какво са казали: Ай Би Ес Груп: Несериозно е фонд "Земеделие" да работи със Скайп.

Лично аз не съм чел цялата статия, защото ме отказаха първите изречения от нея. Идеята не е ли да се харчат парите както трябва, а не ги пукаме като идиоти. Народа беден, а тоя бастун дето ги отпуска тези пари с последен модел лимузина. Палячи. Ай Би Ес Груп, и тия не мога и сайта им да намеря. Жалка работа, да ти излиза новината, в която си се изцепил преди сайта ти по думичка "Ай Би Ес Груп". Та такива ни го обясняват това със скайпа. Нищо баце. Най интересното е, че като си правиш PR и комуникираш с външния сайт, пък направи си малко реклама - сложи си линк от Дневник, да те видят хората. Не ги знам кои са, но дано поемат критиката добре и да имат едно наум.

След ровене открих, че май е това: ibs.bg - най-вероятно е това, защото и темата на сайта е такава. Но като гледам сайта, явно има какво и там да се подобрява. Изгледа остарял, като разбиранията им. А защо реално имат интерес да поддържат версията, че skype, msn & icq не стават. Всички знаем защо. Имат интерес. Не ми изглежда толкова независимо това мнение.

Цялото това е, защото не само парите отиват при определени хора, но и ни убеждават, че това е оптималния вариант и няма далавери. Да, ама живеем точно в държава, в която "давалера" върви с думите "проекти", "евро пари", "политика" и така, в този ред. Разбираме го тези, които работят честно и знаят неща в тази област. Все тази, днес са на власт, утре не. Всичко друго няма значение. А да и ще се опитат да свършат нещо, защото може да поискат и другия мандат да крадат. И така.
 
Последно редактирано:
От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

То всички сме наясно, че след като Skype бе взето от Microsoft малко нещата около този месинджър не са като едно време, но чак пък да има по-добра бизнес алтернатива. Тук само човек, който не е наясно може да се изкаже така. Където и да съм работил (а едно от фирмите беше за IT сигурност) месинджъра беше все Skype. Виждал съм HP да си имат техен, но само съм виждал. Но това е бизнес комуникатор вързана с голяма система, който се е развивал, за да е на ниво, което да стъпи на скайп и другите подобни. Този не знам какво са купили едва за 86К, но със сигурност не могат да го нарекат алтернатива. Ако е така, това означава, че са шибани идиоти и оценяват Skype технологиите на тези пари. Може да кажат нещо като "не толкова добър заместител". Алтернатива е когато ще го замести успешно, а не "абе това го няма, тук липсва тази функция" и подобни. Както съм казвал многократно - там не само са скарани с IT-то, но и харчат все за глупости. Седи някой да ти обясни как да се изхарчат тези пари, както си тръгнал с цялата си некомпетентност да трошиш данъците на хората. За това е икономика, защото всеки е специалист в нещо.

Не знам кои по дяволите са Ай Би Ес Груп, но според тях било несериозно да се министерството да използва скайп технологиите. Като им видя сайта, се чудя знаят ли определението на думата "несериозно" и те и правителството с великите IT-та там. :) Ето го и какво са казали: Ай Би Ес Груп: Несериозно е фонд "Земеделие" да работи със Скайп.

Лично аз не съм чел цялата статия, защото ме отказаха първите изречения от нея. Идеята не е ли да се харчат парите както трябва, а не ги пукаме като идиоти. Народа беден, а тоя бастун дето ги отпуска тези пари с последен модел лимузина. Палячи. Ай Би Ес Груп, и тия не мога и сайта им да намеря. Жалка работа, да ти излиза новината, в която си се изцепил преди сайта ти по думичка "Ай Би Ес Груп". Та такива ни го обясняват това със скайпа. Нищо баце. Най интересното е, че като си правиш PR и комуникираш с външния сайт, пък направи си малко реклама - сложи си линк от Дневник, да те видят хората. Не ги знам кои са, но дано поемат критиката добре и да имат едно наум.

След ровене открих, че май е това: ibs.bg - най-вероятно е това, защото и темата на сайта е такава. Но като гледам сайта, явно има какво и там да се подобрява. Изгледа остарял, като разбиранията им. А защо реално имат интерес да поддържат версията, че skype, msn & icq не стават. Всички знаем защо. Имат интерес. Не ми изглежда толкова независимо това мнение.

Цялото това е, защото не само парите отиват при определени хора, но и ни убеждават, че това е оптималния вариант и няма далавери. Да, ама живеем точно в държава, в която "давалера" върви с думите "проекти", "евро пари", "политика" и така, в този ред. Разбираме го тези, които работят честно и знаят неща в тази област. Все тази, днес са на власт, утре не. Всичко друго няма значение. А да и ще се опитат да свършат нещо, защото може да поискат и другия мандат да крадат. И така.
Ами да си беше направил труда да я прочетеш преди да пишеш:

Изпълнената вече поръчка включвала доставка на лицензите, сървъри и 310 комплекта уеб камери и слушалки с микрофон за работните места на служителите, както и услугите, свързани с интеграция на системата в комуникационната инфраструктура на ДФЗ (държавен фонд "Земеделие") и обучение на администраторите. В рамките на договора имало и поет ангажимент за 1 година поддръжка на цялата среда и 3 годишна поддръжка на лицензите, които от своя страна били вечни.
Внедреният от компанията софтуер IBM Sametime представлява корпоративна платформа на IBM за обмен на съобщения, провеждане на видео и уеб конференции, защитени разговори и трансфери на данни с висока степен на сигурност.
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Абе хора, значи правителството може да дава милиони левове когато става дума за Windows , обаче тъй като Skype е безплатен, въпреки че и той е на Microsoft, нещата стават неизгодни, защото като е безплатно няма комисионни.
Толкова са прозрачни, че няма на къде. Нагли са защото си мислят, че ще спечелят 2-ри мандат, което ще стане, тъй като ще фалшифицират изборите.
Трябва овреме да спрем тази паплач, че ще унищожат държавата.
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Нагли са защото си мислят, че ще спечелят 2-ри мандат, което ще стане, тъй като ще фалшифицират изборите.
Трябва овреме да спрем тази паплач, че ще унищожат държавата.


Тя работата вече е свършена. Което е останало ще се свърши в останалите 9-10 месеца до изборите. Преди няколко дена обикалях из центъра на Варна, защото си счупих колата в шахта, на която и бяха свили капака. Та направо се втрещих колко магазини и офиси са затворили, много нещо, сигурно 30-40 процента от търговските помещения се дават под наем. Мой близки познати закриха бизнесите си и заминаха за чужбина, а хора, които 2000 заплата не им харесваха вече работят за 700-800. А разходите им са сметнати за 2000 лв. Най лошото за мен е, че много хора търсят помощ за да оцелеят, а човек не може да помогне на всички, колкото и да иска. Отделно назрява момента, в който ще трябва да помагам и на себеси. С някой авери вече не знаем кой колко пари на кого е дал. Звъни ако имаш даваш и забравяш за парите, защото ако почнеш да си търсиш парите един авер няма да ти остане. Ужаст!

Тая зима много хора няма да я изкарат добре, а някои изобщо няма да я изкарат.

Тук е момента да признаем, че mantaman писа за това още преди две години и никой не му повярва и спорихме с него, като най-големи наивници. Е колапса е факт. Честита поредна национална катастрофа. Не, не е пресилено да се каже.
 
Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Ами да си беше направил труда да я прочетеш преди да пишеш:
Сори, но фирма, която твърди, че Скайп е несериозен софтуер за комуникация, не може да ме научи или да науча нещо от нея. Като си фирма и взимаш позиция, давай го малко по-кротко с терминологията.

Разбивката, което си постнал е добра, но нека такива поръчки стават обществени. Защото из нета аз цената на http://www-01.ibm.com/software/lotus/sametime/ не я знам каква е. За лиценз. И не знам с какво точно IBM Sametime е по-добър от Skype, освен че е бизнес. Но то и двата могат да се използват за бизнес цели.

Яд ме е, че не пестят и все така го раздават. Това с фейсбука и туитъра бе поредното доказателство.
 
От: Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Яд ме е, че не пестят и все така го раздават. Това с фейсбука и туитъра бе поредното доказателство.

На мен ми е чудно как не са си направили алтернативи и на Facebook и Twitter, при положение, че и те са безплатни и на частни компании.
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

The Skype protocol is a proprietary Internet telephony network based on peer-to-peer architecture, used by Skype. The protocol’s specifications have not been made publicly available by Skype and official applications using the protocol are closed-source.

Това го пише в wiki, знаете какво е peer to peer, което вероятно би ви обяснило защо комуникация в локална мрежа е светкавична и пък не е така през интернет /сигурно ще се сетите, че ако данните се разхождаха до сървър, нямаше да има значение дали контакта е в локална мрежа или интернет за бързодейяствието/ Второто изречение показва защо Майкрософт се наложи да купи Skype – работи със собствен протокол, криптиране със споделен секрет, който се взема от сървъра. Когато се знае протоколът за сигурност и се държи сървърът, който генерира сесийните споделени секрети може да се прехване комуникацията която минава през интернет. Тъй като и клиентът е в ръцете на същата компания, правилото peer to peer може да се наруши по нареждане от сървъра, въпреки че сървърът е пасивната страна, но все пак определя параметрите на връзката. Подобен протокол може да се реализира и със свободен софтуер, като параметрите на необходимия сървър за поддръжка на 280 клиента, позволява той да се купи втора ръка за 40 лева /Pentium III например/Такива едни неща трябва да са ясни и на комарите
 
От: Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Сори, но фирма, която твърди, че Скайп е несериозен софтуер за комуникация, не може да ме научи или да науча нещо от нея. Като си фирма и взимаш позиция, давай го малко по-кротко с терминологията.

Разбивката, което си постнал е добра, но нека такива поръчки стават обществени. Защото из нета аз цената на http://www-01.ibm.com/software/lotus/sametime/ не я знам каква е. За лиценз. И не знам с какво точно IBM Sametime е по-добър от Skype, освен че е бизнес. Но то и двата могат да се използват за бизнес цели.

Яд ме е, че не пестят и все така го раздават. Това с фейсбука и туитъра бе поредното доказателство.
Пич, купили сървъри, микрофони, камери ... не само софта. А софта минава през собствен сървър, а не публичен. До тук нямаме нищо общо със скайп :)
 
Аз за софта говоря, за другото да съм споменал нещо? :) И по-специално за това, че смятат Skype за несериозен месинджър. Другото ми е все тази, след FB страница за 50К не мисля, че ще смъкнат много летвата. :)

То Skype не минава през публичен, то не е ли P2P канекция? Имаме общо със Skype след като го намесиха. Можеше заглавието да бъде нещо от рода "Инвестиция от 86 000 лева ще оборудва Фонд земеделие" или нещо такова. А не тъпото заглавие, което прочетох днес. Аз лично се чувствам доста, не обиден, но недоволен, от това, че средството, с което правя бизнес кореспонденция е смятано за несериозно. Това ме издразни, а ако искат и сървъри на луната за 100К да вземат. :)
 
От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Аз за софта говоря, за другото да съм споменал нещо? :) И по-специално за това, че смятат Skype за несериозен месинджър. Другото ми е все тази, след FB страница за 50К не мисля, че ще смъкнат много летвата. :)

То Skype не минава през публичен, то не е ли P2P канекция? Имаме общо със Skype след като го намесиха. Можеше заглавието да бъде нещо от рода "Инвестиция от 86 000 лева ще оборудва Фонд земеделие" или нещо такова. А не тъпото заглавие, което прочетох днес. Аз лично се чувствам доста, не обиден, но недоволен, от това, че средството, с което правя бизнес кореспонденция е смятано за несериозно. Това ме издразни, а ако искат и сървъри на луната за 100К да вземат. :)

Говориш за софта, ама те тия пари не са ги дали само за софта ...
 
За парите ще го преживея. И ми е ясно, че са пръснали за други неща. А и не ми е работа даже. Просто ме впрегна това абсурдно заглавие, че скайп е несериозен месинджър. Навсякъде където съм работил хората използваха скайп и доста добре вървеше комуникацията ни. ;)
 
От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

За парите ще го преживея. И ми е ясно, че са пръснали за други неща. А и не ми е работа даже. Просто ме впрегна това абсурдно заглавие, че скайп е несериозен месинджър. Навсякъде където съм работил хората използваха скайп и доста добре вървеше комуникацията ни. ;)

Разбира се, че е несериозен, колко несериозно е да се използва и abv за официална поща ...
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Остави го нетсърфър аз по едно време му се връзвах и го нареждах, докато просто не осъзнах, че обича винаги да е офанзива и не му споря хич вече.
 
Re: От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Алане, днес май не беше чак толкова горещо, но гледам, че пак си се засилил накриво.
Анти-герберската ми позиция е лесно забележима ако внимателно си чел изказванията ми. Това, че се краде яко с тези държавни поръчки също е вярно. Проблемът тук е не това, че хакери можели или не можели да хакнат дадени сървъри, а през чии ръце минават поверителни държавни данни. Държавата не може да разчита на затворена неясна система, която да им "пази" данните. Държавата не може да предоставя достъп до поверителни държавни тайни на частни лица извън юрисдикцията на държавата (т.е. неграждани на България живеещи извън България). Това, че много информация от държавните учреждения изтича е лесно забележимо, но не е желателно да е съвсем пробита кацата.

Skype uses the AES (Advanced Encryption Standard*), also known as Rijndael, which is used by the US Government to protect sensitive information, and Skype uses the maximum 256-bit encryption. User public keys are certified by the Skype server at login using 1536 or 2048-bit RSA certificates.
https://support.skype.com/en-us/faq/FA31/does-skype-use-encryption
Скайп е достъчно сигурен за разговори освен това е собственост на Майкрософт те ако искад да ги следят ще вкарат подслушването в уиндоуса който са им продали

а за новия уиндоус 8 в който е интегриран скайпа излиза че не ползват безплатното уиндоуско а ползват платено освен това става на въпрос за фонд земеделие не за разузнаването
 
Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Разбира се, че е несериозен, колко несериозно е да се използва и abv за официална поща ...
Братле, ако ще правиш сравнение с пощи, примера ти не е правилен. Тук по-правилен би бил примера, че не несериозно да се използва Thunderbird, вместо Outlook. Което пак е божа работа дали е така. Работил съм и с двете и за мен разлика няма от към ефективност и удобство. Даже бих дал едно голямо ДА на Thunderbird. Това е правилното сравнение, ако става дума за пощи. ;)

И само за протокола - много фирми използват gmail или abv като мейл клиент, през който работят с фирмените си пощи. А за име-на-фирма@abv.bg даже и не коментирам. Това е равносилно на непрофесионализъм. Това сме го коментирали, макар, че и това вече го видяхме в изпълнение. :)
 
От: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Офтопик: coolice, нещо се е крашнал аватара ти или поне от тук* не се визуализира:)
 
От: Re: От: Re: Фонд земеделие дава 86к за Skype алтернатива

Пич, купили сървъри, микрофони, камери ... не само софта. А софта минава през собствен сървър, а не публичен. До тук нямаме нищо общо със скайп :)

Единствения адекватен отговор по темата...
 

Горе