ЦКБ

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от wbg, Март 26, 2018.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,054
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, скоро очаквам да стане 5 лева. Както всичко е на горе. :)

emi4a харесва това.
  2. Александра Христова

Александра Христова Member

Рег.:
    Апр 30, 2018
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    23
    Точки:
    18
    Никакъв проблем нямам с тази банка. Ползвам я почти 10 години с една и съща сметка. Сменяла съм си дебитната карта най малко 3 пъти, но пък има лоша координация клиент - банка.

Blinky харесва това.
  3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,054
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    И аз съм от много време с тях. Кофти комуникацията им не е само клиент-банка, но и клон-клон, както и банка-партньор.

За клон-клон - не можеш да си оперираш с фирмата (освен с ел. подпис) от друг клон. Прехвърлянето на досието се осъществява със затваряне и отваряне на сметката на фирмата. Затваряш в сегашния си клон, в който е, и отваряш в новия, в който искаш. Не могат да преместят ей така. Странна работа ми се струва това и супер голямо неудобство. Затварянето е свързано с куп документи, които ти изискват, да не говорим колко други неща по настоящите твои ще е нужно да промениш.

За банка-партньор - тук една карта на Лукойл (събирам точки за гориво или използвам намалението, което е някакви смешни ст. на литър, но все пак), с която съм не знам от колко време вече не може да ми оправят. Подмених я с нова, после се оказа, че не мога да я ползвам, защото личната ми е е минусов баланс (не бях я ползвал доста време), заредих я и сега пак ми я отхвърлят по бензиностанциите. Но за това имам решение, ще я подкарам все някак да си взема безплатните литри, които трупам от години и сменям на Шел....там поне никога не са ми създавали такова неудобство и имат много по-добри игри и каталога им е в пъти по-добър.

Не съм опипвал други техни връзки, но съм обеден, че имат и много още дупки. Но в заключение искам да кажа, че като цяло съм доволен, особено като чета и на колегите премеждията с другите банки. Едните отказали чековете, другите вдигнали ей така таксата, трети направили едната карта вече с такса, а са им я продали без (и това го преживях с една банка - естествено скъсах взаимоотношения).

4. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,561
    Харесвания:
    246
    Точки:
    63
    Тия още ли са с ел. подпис. Ужас. Хората вече минаха на блокчейн, тия още търкалят флашките. :)

5. BlueH

BlueH New Member

Рег.:
    Май 30, 2018
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    7
    Точки:
    3
    Аз съм в ЦКБ и съм доволен. Не ме карат да пиша малоумни платежни под индиго. Кредитните карти също са сравнително изгодни. Спестовни към този момент няма смисъл в нито една банка. Единственото тъпо е, че е собственост на тимаджиите и така малко се подкрепя мутренския бизнес. Другите банки обаче са толкова дебилни, че нямам избор. В ПИБ също става, но Цеко и Шиши ми идват в повече.

Blinky харесва това.
  6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,054
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Абе и електронното им банкиране можеше да е идея по-съвременно, както и оперирането с фирмена сметка е възможно само с ел. подпис в различен клон от този, в който е досието на фирмата. Карай, да кажем, че това им е кусура. :)

BlueH харесва това.
  7. BlueH

BlueH New Member

Рег.:
    Май 30, 2018
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    7
    Точки:
    3
    Да електронното им банкиране не толкова добро. В ПИБ бях супер доволен от електронното, но ги напуснах по политически причини. :D

8. Александра Христова

Рег.:
    Апр 30, 2018
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    23
    Точки:
    18
    Нищо не ти пречи отново да се върнеш към тях, просто напускаш едната банка и се връщаш обратно към другата.

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,054
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това не е лесно решение, защото при избора на банка се гледат нещата, които те устройват теб персонално. А не кой какви условия има. Аз лично съм готов да преглътна ел. банкирането (поне съм виждал и по-добри) за сметка на това да не ходя и да ме карат да си попълвам като гламав платежни, което е яко стък ин тхе тайм. :) Или ще преживея, че само с ел. подпис могат да ме идентифицират към дадената фирма в другите клонове за сметка на това, че не ме карат да чакам с талонче на една пейка като в КАТ или някоя общинска сграда. :)

10. Александра Христова

Рег.:
    Апр 30, 2018
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    23
    Точки:
    18
    Искам да попитам дали на някого му се е случвало да му превеждат пари в евро.
    Сумата която имам преведена е от юни месец 55 евро и в такъв случай не съм запозната дали по банкова сметка парите ще ги получа в банковата си сметка в лева или в евро. Моята е в лева, човекът ги е превел в евро, не съм запозната с превод в евро, когато сметката ми е в лева.

11. VMiloykov

VMiloykov Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,877
    Харесвания:
    148
    Точки:
    63
    Банката ти ще ги обърне в лева, няма да ги получиш в евро щом сметката е само в лева.

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,054
    Харесвания:
    1,794
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да, имаш още една бележка за превалутиране. В смисъл, като зареждаш сметката си в клона с левове, тогава е това упражнение. И то е по курса на банката, което е ОК, ако не става въпроса за доста пари. След някаква сума си на загуба с техния курс. :)

13. optimeon

optimeon Member

Рег.:
    Дек 15, 2017
    Съобщения:
    47
    Харесвания:
    7
    Точки:
    8

Eхаа, големи приключения си имал с тази банка :D :D
    препарати за почистване,олекотени завивки,франчайз,зъбни импланти софия

Последно редактирано: Дек 2, 2018
  14. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    219
    Харесвания:
    74
    Точки:
    28
    Какво ще ни пробуташ?

kamentk харесва това.
  15. jair

jair Active Member

Рег.:
    Март 3, 2013
    Съобщения:
    393
    Харесвания:
    136
    Точки:
    43
    Цели се на високо. Залагам на 200 мнения за фейсбук група/страница на "забавна тематика".

16. NEROMARE

NEROMARE Well-Known Member

Рег.:
    Юли 4, 2018
    Съобщения:
    577
    Харесвания:
    296
    Точки:
    63
    ЦКБ не беше ли банката на ТИМ?

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice