ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ама чакай сега, като отидеш в магазин и оставиш капаро ( защото знаеш, че с по 180 лева нямаше всичко да направим ) и 5 месеца изчезнеш, не отидеш да си вземеш това за което си оставил капарото, кой нормален човек ще те мисли кога ли след коя година ще се почувстваш зле с парите и ще си ги искаш?

Това дали съм ги похарчил или съм ги пазил, е моя работа. Въпроса е, че теб те нямаше да започнем каквото и да било.
Капаро се дава за предмет, стока и т.н , за услуга се предплаща , както и направих от тогава не е свършено нищо , освен , че си профукал парите на море , както и ми пишеш - пазя цялата кореспонденция !! Обясняваш ми , че нямаш възможност да продължиш, тъй като нямаш средсва и възможност! Оставям те намира, за да се оправиш, на всекиго се случва да няма пари и това не е срамно и СЕГА ми обясняваш , че ще си ги прибереш по силата и действието на капарото ! А ти чувал ли си че за несвършена работа , което е видно и ясно , капарото се връща в двоен размер !
Както и да го увърташ е ясно -
взе пари
не си свършил нищо за тях
не ги връщаш
значи си крадец
 
От: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Да, но за това човек трябва да има морал, а келеша все още не си е разяснил значението на думата. Подобни понятия му се струват твърде ангажиращи.

остави го ...по вече обяснения не трябват
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Толкова ли е трудно, cecipenev да ми пише едно Л.С. и да се разберем. Явно няма намерението да бъде коректен... То на човек му писна да си иска собствените пари...
Ясна е работата - като не му се работи що да не открадне ?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ама чакай сега, като отидеш в магазин и оставиш капаро ( защото знаеш, че с по 180 лева нямаше всичко да направим ) и 5 месеца изчезнеш, не отидеш да си вземеш това за което си оставил капарото, кой нормален човек ще те мисли кога ли след коя година ще се почувстваш зле с парите и ще си ги искаш?

Това дали съм ги похарчил или съм ги пазил, е моя работа. Въпроса е, че теб те нямаше да започнем каквото и да било.
Кофти отговори и постъпка от твоя страна, cecipenev.
Хич не ми е приятно да чета това за теб, приятел.
:mrgreen:
Направо се излагаш яко, меко казано.
И ако си пич на място - взимаш от родителите и връщаш на човека парите по най-бързия начин.
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

адаш бате мн кофти нещо изглеждат нещата...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ама чакай сега, като отидеш в магазин и оставиш капаро ( защото знаеш, че с по 180 лева нямаше всичко да направим ) и 5 месеца изчезнеш, не отидеш да си вземеш това за което си оставил капарото, кой нормален човек ще те мисли кога ли след коя година ще се почувстваш зле с парите и ще си ги искаш?

Това дали съм ги похарчил или съм ги пазил, е моя работа. Въпроса е, че теб те нямаше да започнем каквото и да било.

ама ти чакай, доколкото разбирам парите са били за общ проект, това не е капаро, освен това не са и твои, защо изобщо си ги похарчил?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

cecipenev каза:
Ами да, ходи си ги вземи от нашите, като не чуваш и не искаш да се разберем като хората :)
това е поредния му отговор .
Въпрос - Трябва ли да си пълен олигофрен за да не ти пука за достойнството на родителите ти ?
Отговор - Незнам, аз съм cecipenev!
някакакъв коментар за това ?????
cecipenev каза:
Човек, след като се видяхме 4-5 месеца след това влизаш и казваш еди какво си, това правилно ли е? Морално ли е?
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не му отива на един уважаващ себе си човек да ръси такива простотии...
Взел си пари - връщаш ги.Всичко друго си е просто ку*венски номера.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

това е поредния му отговор .
Въпрос - Трябва ли да си пълен олигофрен за да не ти пука за достойнството на родителите ти ?
Отговор - Незнам, аз съм cecipenev!
някакакъв коментар за това ?????

По-скоро за това:
'Човек, след като се видяхме 4-5 месеца след това влизаш и казваш еди какво си, това правилно ли е? Морално ли е?'


Морален аспект може да се търси в различни социално значими процеси, в бизнеса има етика.

Cecipenev:

Харчил си чужди пари, но притежателят им има пълно право да си ги поиска, както след 2 дни, така и след 200. Също има право и да те осъди. Устният договор /в случая подплатен и с писмен материал/ се счита за граждански такъв. Изобщо - чуждите пари са си чужди. Точка.

А поемането на отговорност във всякакви ситуации е белег за зрялост.

 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Всъщност с Цеци тогава доста обсъждахме този сайт и дали мога да изпълня проекта. Говорили сме по телефона, срещали сме се да го обсъждаме, даже си спомням репликата "тия дни ще се видим, че сега моят човек го няма". Познавам го от доста време и е бил точен.

Нещо не сте се разбрали явно, нормално е и двамата да сте изнервени. Ходете да пиете по бира и се разберете нормално.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Всъщност с Цеци тогава доста обсъждахме този сайт и дали мога да изпълня проекта. Говорили сме по телефона, срещали сме се да го обсъждаме, даже си спомням репликата "тия дни ще се видим, че сега моят човек го няма". Познавам го от доста време и е бил точен.

Нещо не сте се разбрали явно, нормално е и двамата да сте изнервени. Ходете да пиете по бира и се разберете нормално.
Пич ето ти дословно неговото съобщение на 02.10
cecipenev каза:
Мина доста време от последния ни контакт, писах ти след това няколко пъти в скайпа, но нямаше как да се свържа с теб.

Да ти обесня нещата как стоят, за да е всичко наред, тъй като видях, че срещу мен седи свестен човек.

Стана така, че напуснах оффлайн работата ми ( работех при майка ми, ако помниш ) тъй, като заради работата започват кавги и в личния ни живот, а това не е хич добре, тъй като става дума за родител. Да е някой друг да, но не е.

От тук идва и другата работа, че нямам вече финансовата възможност да финансирам каквото и да било. Ако ме разбираш. Твоите пари, които ми даде ( 180 лева ) не съм ги забравил, помогнаха ми в нужда и ще си ти ги върна при първа възможност.

И тук идва момента с един вид молба и предложение.
Не знам на какъв етап си в момента от живота си и в работата, но ако имаш желание да се занимаваме заедно с нещо, бих работил за теб, не заедно с теб ( тъй като нямам финансовата възможност в момента ), а за теб. Така, че ако прецениш - аз съм човека, уверявам те. В такъв момент съм в който мога да поема подръжката на сайтовете ти, или някой нов твой проект.
Имам възможност даже в Пловдив да дойда, ако трябва.

Помисли си и ми отговори, очаквам отговор!

Благодаря ти!
Оттогава съм го оставил без да го притеснявам и да може да ги събере тези прословути пари - по лев на ден да беше заделял !
И сега , както виждаш се крие и ръси некви абсолютно несвързани аргументи и простотии!
С такъв човек НЕ МИ СЕ ПИЕ БИРА!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не искам да взимам страна по случая, ти си знаеш. Аз казах каквото имах да кажа. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Дааа...здраво го е закъсало маминото синче. Аргументите му и начинът, по който се изразява, също свидетелстват за ниско интелектуално ниво.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

И сега , както виждаш се крие и ръси некви абсолютно несвързани аргументи и простотии!
С такъв човек НЕ МИ СЕ ПИЕ БИРА!

We just want your cold hard cash
Get our hands into your stash
Now show up, listen, and behold
Finally the truth be told

We’re only in it for the money
To dip our fingers in your honey
We pretend to no end
We are bitches for your riches
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Съжалявам, че ще трябва и аз да се включа по темата, като добавям два потребителя, за които изобщо не ми се иска, но просто нито изпълниха сроковете, нито си свършиха работата :/ Първия е един доста уважаван тук протребител - @voic4e - уговорихме се да ми свърши една работа, за всичко се разбрахме (пари и т.н.), той каза, че иска да му платя след като свърши работата и аз нямах нищо против. Първата една седмица от време на време ми съобщаваше процеса на работата, след това изведнъж изчезна, опитах се да се свържа с него по всякакъв начин, но без успех. След месец и половина получих следното съобщение:
Здравей, Сами!

Не съм влизал в скайпа и в Интернет, защото компютъра ми не беше в работата и бях много зает; отказвам да се занимавам с всякакви програмирния. Съжалявам!
. Ако ми беше казал по рано, надали щеше да се стигне до черния списък, но винаги можеше да намери начин да се свърже с мен.
Другия потребител, в случая потребителка, която искам да добавя е @just, с момичето се разбрахме да превежда статии, преведе ми 4 статии, бях изключително доволен и след това реших да и дам една по голяма поръчка някъде към 7000 думи, тя каза, че до 2-3 седмици ще ми ги прати, преди една седмица ми писа, че не можела за предишната седмица, ами следващата щяла да ми ги прати, сега получих следното съобщение по скайп:
[1/12/2010 5:31:35 PM] A VERY LATE HALLOWEEN: vlizam samo,za da te informiram 4e izklu4itelno mnogo syjelqvam, no texta, koito kazah,4e 6te preveda prosto ne mi e na nivoto. prekaleno bavno stava i 6te trqbva da si nameri6 nqkoi drug 4ovek. sigurna sym,4e 6te stane. Prosto v momenta taka se polu4i, 4e ostaanh i po4ti bez vreme ot hodene po banki, po6ti i sekretarki. Zanm, 4e tova e neseriozno i 6te6e da e dobre ako pone bqh kazala po-rano, no vse imah nadejdata,4e do utr e6te go svyr6a. Prosto ne stava. Ne bih predala takova ne6to, kakvoto se polu4ava. Iskreno se izvinqvam i za izgubenoto vreme i doverie. Lek den. Sega 6te se pokriq v dyn zemq i 6te prodyljavam da se my4a sys dadenite sekretarki, a koito si zagubih 4etiri dni ot vremeto.
. Също и при нея бих я разбрал, ако беше казала по рано, дори и да отложи превода с още 1 седмица нямаше да имам проблем, но явно това е било решението, не смятам да я убеждавам в противното.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

. Също и при нея бих я разбрал, ако беше казала по рано, дори и да отложи превода с още 1 седмица нямаше да имам проблем, но явно това е било решението, не смятам да я убеждавам в противното.

Да не си дал на жената откъс от университетски учебник по някои заплетени ядрено-физични или агрономски науки? :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

По-скоро са за "Сив списък"
-и двамата са предупредили (даже и по-късно)
-няма на лице измама
-не са навредили финансово
Бъди по-снизходителен, на всеки се случва! :)
 

Горе