ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

evroton е най-големият мошеник във форума! Не ви препоръчвам да правите сделки с него! Има да ми дава 30лв за един ваучер и се покри, като съсел... ПАК КАЗВАМ, НЕ ВИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ!
 
Последно редактирано:
Изключително некоректен потребител е bell0w, който има напускани не малко обяви за freelance задачки из форума.
В една от обявите се търсеше човек за направа на Ajax Chat. Темата е http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=22925

Писах лично съобщение на потребителя, в което му изпратих screenshot на вече направен от мен подобен чат, за да може да добие представа за това какво мога и какво му предлагам. След няколко дни получих ЛС със следния текст:

Не ми трябват никакви защити и допълнителни екстри, освен емотиконки, ajax презареждане и показване на хората в чата. (като този който си правил) аз ще си го вградя към сайта.
Цената ми е висока.
Ако нещо около 20-тина лева те устройва ми пиши.​
Писах на bell0w, но отговор не получих цели 5 дена. Реших отново да драсна ЛС, за да попитам отказал ли се е или друг човек е намерил за изпълнение на задачката. Този път отговора не закъсня.

Не, забравих за форума, а има много много работа по сайта и съм забравил.. сега ви пускам файловете.
Eмотиконките: http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...w=1366&bih=575 - ДО СЪРЦЕТО!

А самият чат, трябва да изглежда така:http://picbg.net/img.php?file=e834d816895e758d.png
под формата, където да пишеш сложи емотиконките :)
30лв., ще ти заплатя, не искам защитити и тн. :)
Ден по-късно (вечерта на 3.04.2011) му написах, че чата, който иска е готов и му изпратих линк към мой временен сървър да го разгледа:
http://dreamland.us.to:81/chat2
Няколко часа след съобщението ми, въпросния потребител влезна в чата, който бях направил и започна да ми пише. Откри няколко дефекта, които бързо отстраних. bell0w упорито отказваше да плати, преди да е получил кода. Усъмних се, защото до сега никой потребител тук не е изисквал такова нещо от мен - винаги първо съм получавал парите и след това съм изпращал на човека, това, което съм изработил за него. Работил съм вече с 3ма потребители тук, откоито съм изключително доволен.
bell0w отказа да плати преди да е получил кода. Реших, че едва ли ще ме излъже за такава дребна сума (30лв e една вечеря с приятели в крайна сметка).

Цялата хронология на разговора ни можете да прочетете тук

Последното лично съобщение, което съм изпратил на потребителя беше с KИН-a на моя ePay и "ултиматум" да ми се издължи до края на работната седмицата (т.е. 8.04.2011г), ако не желае да се кльопаме по форума. Но не ми плати. Не съм получил и някакво разумно обяснение защо.

Потребителят има и други обяви за freelancе задачки във форума - съветвам ви да не се захващате с тях. Няма да ви бъде платено.
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Бих споделил с вас кой е нелоялен потребител. Казва се Ивелин Борисов. Във вашият форум се подвизава с ник HeadShoT. Изключително съм обиден от факта че останах излъган от това момче. В последствие за което разбрах, че е непълнолетен дори, а извършва услуги за пари и не си довършва работата. Бях му поръчал един флаш сайт вярно, че на ниска цена, но той ми я каза. Поне можеше да го довърши, а дадените пари отидоха на вятъра. След няколко месеца се свърза с мен по скайп и ми се извини. Каза ми, ако имам нужда от друг сайт ще ми направи отстъпка за него и така поръчах онлайн магазин който работеше на томатокарт. Беше го инсталирал стандартно и без да бутне нищо по настройки. Имаше много проблеми. Сайта просто не работеше. Не можех да качвам снимки на продукти и много други работи. Помолих го ако трябва да сложи оскомерс само и само да върви и така 4 месеца седи само тази боза, а иначе и този сайт му платих. Може да е точен във форума, но аз се чувствам измамен. Ето го и този прословут сайт за който говорех и чакам толкова време без резултат www.bgmarket24.com
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Бих споделил с вас кой е нелоялен потребител. Казва се Ивелин Борисов. Във вашият форум се подвизава с ник HeadShoT. Изключително съм обиден от факта че останах излъган от това момче. В последствие за което разбрах, че е непълнолетен дори, а извършва услуги за пари и не си довършва работата. Бях му поръчал един флаш сайт вярно, че на ниска цена, но той ми я каза. Поне можеше да го довърши, а дадените пари отидоха на вятъра. След няколко месеца се свърза с мен по скайп и ми се извини. Каза ми, ако имам нужда от друг сайт ще ми направи отстъпка за него и така поръчах онлайн магазин който работеше на томатокарт. Беше го инсталирал стандартно и без да бутне нищо по настройки. Имаше много проблеми. Сайта просто не работеше. Не можех да качвам снимки на продукти и много други работи. Помолих го ако трябва да сложи оскомерс само и само да върви и така 4 месеца седи само тази боза, а иначе и този сайт му платих. Може да е точен във форума, но аз се чувствам измамен. Ето го и този прословут сайт за който говорех и чакам толкова време без резултат bgmarket24
Не е новина, и мен ме е лъгал на времето. Сложи си му отрицателен iTrader.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От малко време съм във форум-а,и не съм попадал на тази тема,но защо хората,които лъжат не бъдат баннати ?
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не е новина, и мен ме е лъгал на времето. Сложи си му отрицателен iTrader.
Благодаря за предложението, но това няма да ми върне парите или да накара сайта ми да заработи. Такива хора трябва да си носят последиците, а не да се успокояваме с подаване на отрицателен глас. Предположете колко пострадали хора има по този начин. Дразня се защото някои човечета опетняват името на този форум, който е направен да помага на хората, а не да се подвизават измамници. Сигурен съм, че има много съвестни момчета и момичета, които пишат тук и си намират работа за да изкарат някой лев. Чувствам се отвратително от тази ситуация. И пак ще кажа: Такива хора трябва да си понесат последствията.
Проблемът е че съм му платил за два сайта, а той се осра и се покри.
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ако бяхте писали седмица по-рано, нямаше да пиша тук. HeadShoT обеща да свърши нещо, платих му. Получи парите не свърши задачата. Срокът беше за 1-2 два, днес става седмица. Търсих го по скайп, блокирал ме е и не отговоря. Набих му отрицателен итрейдър и го поствам тук. Не си губете времето, нервите и парите с него. Крайно несериозен човек.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не седмица, ДВЕ ГОДИНИ по-рано сме писали двама човека и няма кой да види. Това е към АДМИНИСТРАТОРИТЕ на форума.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638&p=112978#post112978
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638&p=112974#post112974

П.С. И да, най-разумното предложение е да го баннат, но тъй като никога няма да стане, отрицателния iTrader е най-добрия вариант. ;)
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не седмица, ДВЕ ГОДИНИ по-рано сме писали двама човека и няма кой да види. Това е към АДМИНИСТРАТОРИТЕ на форума.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638&p=112978#post112978
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=10638&p=112974#post112974

П.С. И да, най-разумното предложение е да го баннат, но тъй като никога няма да стане, отрицателния iTrader е най-добрия вариант. ;)

До сега не исках да се намесвам в тази тема, а и няма за какво. Явно до сега винаги попадах на коректни потребители във форума, но ще е от голяма полза на всички, освен негативната репутация, itrader и предупреждения, да почнете да ползвате и "report" бутона. Намира се в триъгълничето в дясно от това за репутацията. Ще улесните работата в пъти ;)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Вярно сте писали, но нямах време да прегледам всички страници. Ако има варинат имената да бъдат на първа страница ще бъде супер. На него се спрях, заради положителния трейдър от Амоун и xxxmaster a.k.a Nill... Както и да е... За 10 лева повече цигании няма да правя. Пари се изкарват. Не заслужава повече внимание.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Едно предложение към амините. Защо не направите като във форума на Vw, като един потребител е доказано измамник, разбира се това се прави като се повдигне тема и модератор покани и двамата да се защитят, ника му да е оцветен друг цвят. Примерно в форума на Vw са в розово и до аватара му пише ИЗМАМНИК!!!...Така всеки знае с кого си има работа още от пръв поглед.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Примерно в форума на Vw са в розово и до аватара му пише ИЗМАМНИК!!!...Така всеки знае с кого си има работа още от пръв поглед.

Приятелю, там може да е така а тука става въпрос за webmasteri я ще си направи друг акаунт от друго ИП или ще направи някок шашма да влиза през анонимни проксита и незнам си още какво. Модерирането на този тип форуми иска се много хора да четат и режат сеч и бан (ред и дисциплина), не е да са мирни и кротки. Тука са баш калПазаните от нета. :) Ръйш ?
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Едно предложение към амините. Защо не направите като във форума на Vw, като един потребител е доказано измамник, разбира се това се прави като се повдигне тема и модератор покани и двамата да се защитят, ника му да е оцветен друг цвят. Примерно в форума на Vw са в розово и до аватара му пише ИЗМАМНИК!!!...Така всеки знае с кого си има работа още от пръв поглед.

И кво? Админите ще си играят два часа, а накрая въпросния просто ще си направи нов акаунт.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Може да се пусне един списък с имена и имейли.
Май и аз утре ще пусна един потребител дето ме мотае вече 2 седмици.
 
От: Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

И кво? Админите ще си играят два часа, а накрая въпросния просто ще си направи нов акаунт.

Едва ли ще си играят 2 часа. Прав си, може да си направи нов акаунт, но с него започва наново да гради репутация и трейър, а като ги няма всеки би гледал скептично към него в началото и всеки би бил внимателен.
 
да аз чак сега виждам че пак е имало проблем тои беше перманентно баннат още тогава но след около година след бана някога Изида (топ Itrader тогава и все още почти не надминат резулат) и автор на темата с белия списък която беше затворена ме попмоли да го върна човека бил направил само една грешка а имал над 10 положителни итреида явно ного и се е примолил и го е съжалила та го върнах сега ще го банна отново
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Както казах по-горе.
iTraer не е критерий. Прецаках се с един дето искаше, договорихме се, направих, чаках, извинява се, .... покри се. Itrader (4) ... e, какво от това ?

Разказвам:
обява

След това:
"Намери се човек за съвместна работа.
Благодаря на всички за отзивите!"

Работихме2-3 дни с договорка. Е, добре. След седмица ми бе спрян достъпа до сървъра, никой не отговаря на скайп-а (това ни бе връзката за тогава). Получих едно извинение, че има забавяне и .... чакам си.
Не ми се иска да давам подробности, но ме прекараха и то не за 10, 20 или 50 лева. Предупредил съм, че ще разкажа ситуацията.

В интерес на истината, има много хора с които съм работил и дори за 20 лева не съм бил излъган.
Толкова ли падаме, че за 20-50 лева сме съгласни на работа и берем маслини???
Като гледам вече какви оферти има и то на доверие ....
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От другите програмисти/ дизайнери във форума знам, че вземат капаро или цялата сума напред. Имай го напредвид за напред. Иначе по случката, дано не се окаже поредния мишок и да плати за свършената работа.
 

Горе