ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Зтова на ръка никога не се плаща. Не казвам, че тук е имало страна, защото не знам. Но за да може да има доказателство за плащане, не се плаща на ръка без някакъв документ да бъде издаден. Дори да няма договор и фактура, може да се плати с банков превод. По този начин ще има доказателство за плащането. Тук дори да няма измама това ще е един пример, че е най-добре да е се плаща по банков път за да може да има доказателство за плащането, когато няма договор. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така, ето извлечение от скайп:

[13.3.2015 г. 10:30:03] Христо Зиков: Здрасти,
аз тотално бях забравил че днес е 13-ти и имам рожден ден. Може ли да отложим срещата за утре или друг удобен за теб деб, защото още от сутринта заидваха гости...
[13.3.2015 г. 10:40:51] bonbon_ev: Да си жив и здрав.
[13.3.2015 г. 10:41:32] bonbon_ev: Много пари, жени, късмет и щастие ти пожелавам :)
[13.3.2015 г. 10:42:07] bonbon_ev: когато си свободен пиши да се видим
[13.3.2015 г. 10:42:32] Христо Зиков: благодаря много за пожеланията и разбирането
[13.3.2015 г. 10:42:39] Христо Зиков: свободен съм всеки ден
[13.3.2015 г. 10:42:55] Христо Зиков: с изключение на днешния
[13.3.2015 г. 10:43:05] Христо Зиков: просто напълно бях изключил че имам рожден ден :)
[13.3.2015 г. 10:43:18] bonbon_ev: стават такива неща
[13.3.2015 г. 10:43:34] bonbon_ev: да се уговорим утре в 12.30
[13.3.2015 г. 10:43:38] bonbon_ev: става ли
[13.3.2015 г. 10:44:40] Христо Зиков: да
[13.3.2015 г. 10:44:48] bonbon_ev: ОК
[13.3.2015 г. 10:45:00] bonbon_ev: Хубав ден ти пожелавам
[13.3.2015 г. 10:46:19] Христо Зиков: мерси
[13.3.2015 г. 10:46:22] Христо Зиков: подобно
[14.3.2015 г. 9:40:30] Христо Зиков: потвърждавам за 12:30 днес
[14.3.2015 г. 9:40:41] Христо Зиков: в началото на пешеходната на Витошка
[14.3.2015 г. 9:52:09] bonbon_ev: ок
[14.3.2015 г. 9:52:15] bonbon_ev: ще бъда там
[14.3.2015 г. 16:21:03] bonbon_ev: Привет
[14.3.2015 г. 16:21:51] bonbon_ev: ще ти пратя файловете които имам от предното момче
[14.3.2015 г. 16:22:15] *** bonbon_ev sent dogs.zip ***
[14.3.2015 г. 16:22:57] *** bonbon_ev sent old reports.rar ***
[14.3.2015 г. 21:30:22] bonbon_ev: Здравей
[14.3.2015 г. 21:31:23] bonbon_ev: пуснал съм новия домейн и трябва да имашмдостъп до google analytics
[14.3.2015 г. 21:31:35] bonbon_ev: ако имаш проблеми пиши
[14.3.2015 г. 21:31:39] Христо Зиков: да преди 2-3 минути получикх мейл
[14.3.2015 г. 21:31:45] bonbon_ev: ок


Какво може да видите тук:
1. Отпадането на срещата за 13, понеже я насрочвахме няколко дена по-рано не като дата, а като ден от седмицата. Просто се разбрахме да се видим в петък. Не бях съобразил че е 13.
2. Разбираме се за 14 в 12:30 в началото на Витошка.
3. Сутринта го питам дали потвърждава - казва ок.

До тук със следите от скайп, защото около 12 се чухме по телефона (той ми звънна - ето разпечатка от виваком: http://awesomescreenshot.com/0e7500mw49 че не съм му звънял аз, ако някой знае как да си видя входящите да кажа ще снимам и тях). Каза че има някакъв проблем с колата. Говорихме 4-5 минути. Обяснява че щял да заминава за морето следващия месец и иска да стартираме този (Март) докато е в София. Каза че цяло лято няма да е в София. Казах ОК и се разбрахме като за начало да ми прати какво е правено по сайта от предния човек. Цялата кореспонденция и всички отчети които има, защото преди това някой го излъгал с 1000+ лева. Платил и получил само 30-тина линка от артикъл директории (странно един път са те измамили за този сайт и после пак да се вържеш на измама...???). Казах му че няма проблеми и да ми пусне достъп до аналитикс, уебмастерс etc.

Забележете какво казва на [14.3.2015 г. 21:31:23]. Без да съм му писал нищо за analytics, той ми пуска достъп - защото това го уточняваме когато отказваме срещата!

Като цяло се разбрахме да почнем да оправяме онпейджа а за плащането да не се притеснява. Дори му казах, че онпейджа няма да го броима за плащане. Отделно уговорката беше за 500 лева

[9.2.2015 г. 11:23:25] bonbon_ev: ок
[9.2.2015 г. 11:23:57] bonbon_ev: да предположим че изхарча 12месеца по 500лв
[9.2.2015 г. 11:24:37] bonbon_ev: имаш ли някаква представа колко посещения мога да очаквам след 12-тия месец
[9.2.2015 г. 11:24:50] bonbon_ev: говоря за органичен трафик
[9.2.2015 г. 11:27:09] Христо Зиков: ами би трябвало да си на над 2 000 на ден
[9.2.2015 г. 11:27:29] Христо Зиков: ама това ще може да се каже по-точно след няколко месеца
[9.2.2015 г. 11:27:36] Христо Зиков: като се получи някакъв тренд
[9.2.2015 г. 11:27:41] Христо Зиков: по който може да се проследи

ето и доказателство за това. Как говорим за 500 лева на месец, пък ми дава 400?

Та да продължа, разбрахме се да започнем да оправяме онпейджа по сайта, защото бърза. Тук е моя грешката че изобщо се занимавах да му помагам. Но уговорката беше и за помощта за онпейджа да не се плаща. Дори сглупих да поръчвам и да пиша текстове за категориите на сайта му. Съответно те си останаха така. Имам за около 20 категории написани текстове, мога да ги предоставя и тях.

Продължавам да ровя и ще пиша пак!
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

linuxa.jpg


И в допълнение, влезнал е днес, преди 50 минути и нито дума във темата която разпали...
 
От: Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Разумните изчакват, за да се изясни ситуацията и да се вземат кониретни мерки

:D
темата за it-fermer.bg говори точно обратното. Хванахте се на въдичката и написахте 20 страници с простотии. Да не говори, че мястото й не е в Парите в Интернет - Make Money Online, а в Коша :cry:
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Е тогава бан пък на тоя дето уж бил ужилен - ебати - некои хора си немат никаква работа.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Много хора има дето се чудят каква интрига да направят по цял ден и на кой да губят времето.

Преди година-година и половина някакъв Дян ли беше какъв беше искаше да вкарваме вино от Италия. Същата работа. Само загубено време, та после и аз му бях виновен та и пари искаше да му давам за пропуснати ползи. Та мисълта ми е че има всякакви хора.

В крайна сметка какво стана, не бях влизал във форума от 4 месеца, влезнах на пожар понеже се говорят някакви измислици и човека който ги говори влиза гледа какво е писано и излиза... Ходи после доказвай че нямаш сестра...

Е тогава бан пък на тоя дето уж бил ужилен - ебати - некои хора си немат никаква работа.
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Това верно ако се прави на ужилен е адски нагло и тъпо

Чакаме да чуем и становщето на потърпевшия, за да вемем мерки, но аз лично ще му плесна едно червено, защото това е много грубо от негова страна. ;) Както казах, неотрален съм, но държа да видя всичко гледни точни и доказателства, защото все пак говорим за сериозни обвиненя. ;)

@nortrant, не знам какво общо има с проблема сега, но темата е преместена. Можеше да се случи и с репорт това, не знам защо точно този начин с избрал? :)
 
От: Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Чакаме да чуем и становщето на потърпевшия, за да вемем мерки, но аз лично ще му плесна едно червено, защото това е много грубо от негова страна. ;) Както казах, неотрален съм, но държа да видя всичко гледни точни и доказателства, защото все пак говорим за сериозни обвиненя. ;)

@nortrant, не знам какво общо има с проблема сега, но темата е преместена. Можеше да се случи и с репорт това, не знам защо точно този начин с избрал? :)

В случая потърпевши сме аз и Талов.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Така понеже от месеци не бях влизал във форума, на ЛС няма как да съм му отговорил, но това е най-малкото. Наистина сме се виждали с човека и сме си писали доста, но до предаване на пари така и не се е стигало! Помогнахме му дори да си избере нов домейн, с onpage-a също, трябваше да започнем работа и последно като говорихме каза почваме и до там. Не знам на кой е давал 400 лева но не е било нито на мен нито на Талов. Да не говорим, че аз трябва да се оплача завремето което сме изгубили и статиите които се написаха защото уж почвахме работа...

П.П. Пиша от телефон и се извинявам за възможните допуснати хрешки.

Излагаш се. Знам че няма как да докажа че съм ти дал 400лв. Поне си вдигни телефона, когато ти звъня, или отговори на ЛС които съм ти писал.
Млад човек си и от мен да знаеш по този начин няма до никъде да стигнеш.
Знам също така че съм нов и нямам рейтинг. И едва ли моята дума ще е по-тежка от на chokoev или на talov.

Явно съм мнооооого лош човек да си измислям подобни неща.

Мисле че Blinky може да провери кога и какво съм писал на ЛС. И ако наистина лъжа, ме баннете от този форум.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

То няма лошо човек да лъже, но поне да го прави като хората
Какво може да видите тук:
1. Отпадането на срещата за 13, понеже я насрочвахме няколко дена по-рано не като дата, а като ден от седмицата. Просто се разбрахме да се видим в петък. Не бях съобразил че е 13.
2. Разбираме се за 14 в 12:30 в началото на Витошка.
3. Сутринта го питам дали потвърждава - казва ок.

До тук със следите от скайп, защото около 12 се чухме по телефона (той ми звънна - ето разпечатка от виваком: http://awesomescreenshot.com/0e7500mw49 че не съм му звънял аз, ако някой знае как да си видя входящите да кажа ще снимам и тях). Каза че има някакъв проблем с колата. Говорихме 4-5 минути. Обяснява че щял да заминава за морето следващия месец и иска да стартираме този (Март) докато е в София. Каза че цяло лято няма да е в София. Казах ОК и се разбрахме като за начало да ми прати какво е правено по сайта от предния човек. Цялата кореспонденция и всички отчети които има, защото преди това някой го излъгал с 1000+ лева. Платил и получил само 30-тина линка от артикъл директории (странно един път са те измамили за този сайт и после пак да се вържеш на измама...???). Казах му че няма проблеми и да ми пусне достъп до аналитикс, уебмастерс etc.

Забележете какво казва на [14.3.2015 г. 21:31:23]. Без да съм му писал нищо за analytics, той ми пуска достъп - защото това го уточняваме когато отказваме срещата!



Извадка от skype.
[11:15:43 AM] bonbon_ev: аз сигурно ще бъда с жена ми
[11:15:56 AM] bonbon_ev: на 45г съм
[11:16:02 AM] Христо Зиков: няма проблеми
[11:16:05 AM] bonbon_ev: от далеко се познавам
[11:16:15 AM] bonbon_ev: ок
[11:16:18 AM] Христо Зиков: някакъв телефон да ми дадеш само
[11:16:26 AM] bonbon_ev: ****332274
[11:16:28 AM] Христо Зиков: и име
[11:16:44 AM] bonbon_ev: на звъа много добре по телефона
[11:16:51 AM] bonbon_ev: да не се шашнеш
[11:16:58 AM] bonbon_ev: Стоян се казвам
[11:17:29 AM] Христо Зиков: **** 311 451 е моя
[11:17:38 AM] Христо Зиков: Христо съм аз
[11:17:42 AM] bonbon_ev: ок

На извадката моя номер го няма :)
 
Никой не е взел под внимание това с малкия рейтинг и че си нов, но някак тези 400 лева как са дадени, хората как така казват, че не са взимали такива пари. Нещо тотално смърди тази история, честно. Блинки не може да провери, защото всички лични са си лични между хората тук, а и реално не сме такива хора да се ровим из корепонденцията на потебителите, скринштове ще свършат работа. Да са четими разбира се. Банването е лесно, но ако не си прав, защото обвиняваш в нещо много кофти хората, ще отнесеш негативизма на всички, което е доста по-тежко според мен. Дайте някакви лични тогава. Не знам скрийте някакви неща, които да не се виждат, но пне дайте да видим кой казва истината, защото не е добре нещо такова да се е случило тук и да увисне просто. ;)
 
Лично съм работил със Зиков (и още работим чат-пат). До сега не е имало проблеми. Човека ми изглежда много точен. Плаща си предварително винаги (не, един път му пратих работата първи). И не ми изглежда като да е за 400 лв. Но мое мнение.
Дано се разбере какво е станало - единия лъже със сигурност.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Много удобно пускаш кореспонденция без дати:

[25.1.2015 г. 12:15:30] bonbon_ev: (handshake)
[25.1.2015 г. 12:15:44] bonbon_ev: аз сигурно ще бъда с жена ми
[25.1.2015 г. 12:15:57] bonbon_ev: на 45г съм
[25.1.2015 г. 12:16:03] Христо Зиков: няма проблеми
[25.1.2015 г. 12:16:06] bonbon_ev: от далеко се познавам
[25.1.2015 г. 12:16:16] bonbon_ev: ок
[25.1.2015 г. 12:16:19] Христо Зиков: някакъв телефон да ми дадеш само
[25.1.2015 г. 12:16:27] bonbon_ev: **********
[25.1.2015 г. 12:16:29] Христо Зиков: и име
[25.1.2015 г. 12:16:45] bonbon_ev: на звъа много добре по телефона
[25.1.2015 г. 12:16:52] bonbon_ev: да не се шашнеш
[25.1.2015 г. 12:16:59] bonbon_ev: Стоян се казвам
[25.1.2015 г. 12:17:30] Христо Зиков: *********** е моя
[25.1.2015 г. 12:17:38] Христо Зиков: Христо съм аз
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

На следващата среща, пак в същото кафе беше само chokoev. Дадох 400лв. на ръка. Не мислех, че някой ще тръгне да се излага за такава сума.

Сигурен ли си, че е бил chokoev, на който си дал парите (защото той казва че не си му давал пари). Да не е бил другия човек TaloV - нека и той да се включи да каже своята гледна точка.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

1. Изрязък от личните ми съобщения подредени по потребител: http://awesomescreenshot.com/0cc501ca86 Вижда се, че въпросния човек ми е писал 6 пъти - 2 пъти на 18 януари, на 22 януари, 2 февруари, 8 февруари и 19 април. Вижда се че и до последното съобщение от парил съм му отговарял.

2. http://awesomescreenshot.com/08e501ccef Това са съобщенията от 18 януари.

3. http://www.awesomescreenshot.com/021501cdcd Съобщението от 22 януари.

4. http://awesomescreenshot.com/063501cf12 2-ри февруари

5. http://awesomescreenshot.com/01c501cof8 8-ми февруари

Така до тук на всички съобщения съм му отговарял (видно е от 1-та снимка).

http://awesomescreenshot.com/0d8501cg85 това е последното, което е написано след като спрях да влизам във форума. До вчера не бях влизал сигурно 3 месеца. Предполагам че като се е разразила тая простотия тук, няколко човека поне са погледнали да видят от кога не съм се логвал. Ще се радвам ако някой потвърди.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Така сега защо постоянно ми пише че не му отговарям. Човека постоянно ме занимаваше с нещо, а аз не винаги съм пред компютъра. Обърнете внимание, говорим за януари и февруари месец, а предполагаемото даване на пари става март месец. Значи 2 месеца някой я ти отговори я не, пък после на ръка му даваш 400 лева? Другото странно, преди да "даде парите" ми е писал 3 пъти ЛС тук че не му отговарям, а след като ги е дал само 1 път? Не ви ли се струва странно? Заинтересован е повече да е във връзка с мен месеци преди "плащането", а след като е "платил" писал 1 ЛС и до там.


_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Не знам защо го правиш това, не знам какво искаш да постигнеш... като цяло не мога да намеря никаква логика.
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Сигурен ли си, че е бил chokoev, на който си дал парите (защото той казва че не си му давал пари). Да не е бил другия човек TaloV - нека и той да се включи да каже своята гледна точка.

Да, да видим и Талов какво ще каже, но на мен ми смърди от към този дето се оплаква, защото ставаше дума за месец чакане, а гледаме кореспонденцията е от януари, което не е месец. ;)

Друго, което е...как се дават пари ей така и друго - може ли да притесняваш хората всеки ден какво се върши? Искаш на края на месеца отчет и си гледаш резултатите. Ако въобще е имало някаква работа де....че и в това не съм сигурен. И се наусчете да искате поне някакъв документ.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Талов не е взимал пари от никой. Утре ще се включи и той, в момента не е в София и достъпа му до интернет е ограничен.

Ще обобщя, защото станаха много постове.

Януари месец сме се виждали с човека. Аз, Талов, той и жена му. На Витошка в едно кафе. Говорихме общи неща, никакви пари не е давал тогава. Говорихме как работим, какво можем да предложим, говорихме за бюджет (500 лв на месец, а не 400 и това го имам по скайп). Разбрахме се че ще работим.

Той реши да сменя домейна. Всъщност още на срещата се заговори за промяна на домейна. Февруари месец дори ми прати списък с 20-тина .bg домейна да пита за мнение кой да избере. Аз си казах моето, Талов - неговото. До тука отново повтарям нищо не ни е давал, виждали сме се само 1 път. Всичкото време което сме му отделили е един вид подарък.

На 13 февруари ми казва, че ще пътува за 1 седмица и няма да е в София. Прибира се на 26-ти. Аз точно тогава бях болен и имам 3 пъти съобщения от него по скайп на които не съм отговорил. Тогава се разбираме и за 2-ра среща която не се състоя и на която той твърди че ми е дал парите.

Понеже каза че ще заминава за морето и иска да почнем SEO-то преди да замине, се навих да почнем onpage-а без да е дал каквито и да е пари. От 14-ти до 25-ти май сме си писали за онпейдж и това е. Той ме премахна от абонатите си, аз не го приех много на вътре (тук ми е грешката трябваше да вдигна врява аз във форума). След това няколко пити ми писа, но изобщо не съм му отговарял. И все пак, не съм длъжен да отговарям на който и да е. Той така и не е плащал нищо.

Ако искат 2-3 човека от София могат да пишат да се видим, да погледнат хронологията на лаптопа ми. Така със копиране на хронология е много лесно да се манипулират нещата.
 

Горе