ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Chokoev може да пуснеш един TeamViewer, за който иска да види кореспонденцията ви в скайп или ЛС. По-бързо ще стане.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

На talov не съм давал пари. На втората ни среща беше само Chokoev. След множество неуспешни опити да се свържа със chokoev, намерих скайпа на talov и писах на него.
Все пак хора сме и на всеки (недай се боже) може да му се случи нещо и да не може да пише месец, дори и повече.

Тук nox.bg/seo/talov e това което съм си писал с talov
a тук nox.bg/seo/zikov e това което съм си писал с chokoev
Слагам и скрийн шот на десктопа ми nox.bg/seo/skype.png
очевадно е че не лъжа. Няма как да променя хисторито на скайп. :)

Никога не сме разговаряли с Христо по телефона. Човек с увреждания съм и имам проблем с говора.
Това е фактурата ми от месец март, за който chokoev твърди че сме говорили по телефона nox.bg/seo/invoice_bob.pdf . Няма как да променя и нея :)
Всеки може да провери кога през м. март съм говорил с номера на chokoev.

Срамота е млади хора, на които мога и за баща да мина да се подиграват с мене, и то за смешната сума от 400лв.
 
Последно редактирано:
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

За мен пича е взел кинтите без да казва на колегата си и се е надяваал да се потулят нещата след като няма свидетел на плащането.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Наистина не знам какъв му е проблема на човека и защо го прави всичкото това. Прегледах хронологията която е постнал набързо, изглежда автентична. Сега някой ако успее да намери къде в нея си говорим за предаване на 400 лева - браво! За пари става дума само за 12 месеца по 500 лева още януари месец и това е. Всичко друго е безвъзмездна помощ за сайта му.


Не мога да отворя извлечението от Боб, но това като цяло не е гаранция че е ползвал същия телефон. Да пусне за ануари и февруари за да се види дали е говорил с този номер с мен по телефона.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Глупости.

1. Човека има фирма и говорихме да му издадем фактура. Как така на 1-вата среща иска фактура, а пък после плаща на ръка?
2. Много добре знам че има профил във форума. Тук и за 10 лева са ставали големи дандании.
3. Погледни кореспонденцията му с Талов:


[10:04:08 AM] bonbon_ev: Привет
[12:49:23 PM] #12 Mr.Talov: Здравей
Friday, February 6, 2015
[9:53:50 AM] bonbon_ev: Привет отново
[9:54:30 AM] bonbon_ev: взех скайпа ти от http://www.predpriemach.com/
Monday, April 20, 2015
[8:21:28 PM] #12 Mr.Talov: Здравей, с какво мога д ти помогна
Sunday, May 10, 2015
[2:23:53 PM] bonbon_ev: Здравей
[2:24:06 PM] #12 Mr.Talov: Здравейте
[2:24:42 PM] bonbon_ev: незнам дали ще се сетите за мене
[2:25:15 PM] bonbon_ev: но преди няколко месеца разговаряхме с Вас и Христо за един сайт за обяви
[2:26:00 PM] bonbon_ev: от извесно време се опитвам да се свържа с Христо но без резултат
[2:26:24 PM] bonbon_ev: има те ли идея на какво може да се дължи това?
[2:26:39 PM] bonbon_ev: до колкото знам работите заедно
[2:29:52 PM] bonbon_ev: ?
Monday, May 11, 2015
[8:39:12 PM] bonbon_ev: Здравей отново
[8:40:48 PM] bonbon_ev: има ли начин да се свържа с Христо?

Ако ти беше дал пари на някого, не можеш да го намерип и единствения човек с който можеш да го свържеш също не ти пише кой знае колко много, няма ли поне да се опиташ да му кажеш да ти върне парите?

За мен пича е взел кинтите без да казва на колегата си и се е надяваал да се потулят нещата след като няма свидетел на плащането.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ебати случая! Как така даваш пари на непознат без бележка, без нищо!? Има 1000 начина да платиш и да можеш да докажеш това в последствие. Тука много трудно ще се развърже възела! Едната страна твърди едно, другата друго.... само думи.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Вижте колко трудна е работата на съдиите. После пускате теми в които ги плюете като бабички пред блока...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

linuxa
На втората ни среща беше само Chokoev

chokoev
Тогава се разбираме и за 2-ра среща която не се състоя и на която той твърди че ми е дал парите.

Чакай сега - единия казва, че е имало 2-ра среща, а другия казва, че е нямало - ако може да се докаже, че въобще е имало(или нямало) среща, тогава нещата ще станат много по-ясни.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

За мен пича е взел кинтите без да казва на колегата си и се е надяваал да се потулят нещата след като няма свидетел на плащането.

На нещо подобно ми намирисва и на мен.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Ебати случая! Как така даваш пари на непознат без бележка, без нищо!? Има 1000 начина да платиш и да можеш да докажеш това в последствие. Тука много трудно ще се развърже възела! Едната страна твърди едно, другата друго.... само думи.

Аз примерно работя само с чужденци и никога няма бележки. Но пък си плащат при свършена работа, така че понякога аз съм на губещата страна. Ако пък става въпрос за големи суми - ескроу. Но тва е, в случая linuxa сам си е виновен, пиши ги тия 400лв в сметката за житейски уроци, ако си ги дал изобщо и не занимавай всички с това, че си допуснал грешка. Следващия път мисли, като даваш пари на хора.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Точно тук ще е разковничето

lowriderzzz;707793 Чакай сега - единия казва каза:
Пак казвам уговорката беше да се издава фактура, а и от кореспонденцията си личи че става дума за 500 лева, не за 400.

На нещо подобно ми намирисва и на мен.

Няма какво да пише като житейски урок защото не е давал никакви пари.

Аз примерно работя само с чужденци и никога няма бележки. Но пък си плащат при свършена работа, така че понякога аз съм на губещата страна. Ако пък става въпрос за големи суми - ескроу. Но тва е, в случая linuxa сам си е виновен, пиши ги тия 400лв в сметката за житейски уроци, ако си ги дал изобщо и не занимавай всички с това, че си допуснал грешка. Следващия път мисли, като даваш пари на хора.

Единственото което не ми се връзва на мен е мотива му. Какъв му е мотива да прави всичко това?

Да предположим обаче, че ми е дал 400 лева на мен и аз не съм казал на Талов, решил съм да си ги прибера. При положение че има преспектива за още 11 плащания защо да не му свърша работата? Става дума за 5000 лева.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

И за последно няколко точки:

1. Говори за 400 лева, но в кореспонденцията по скайп се вижда че е ставало дума за 12 месеца по 500 лева. Да отговори защо е променена сумата, как е променена?

2. Защо никъде по кореспонденцията не се споменава че е дал пари, нито с мен нито с Талов. Поне на Талов трябваше да е писал че е платил, а аз не му отговарям...

3. След като твърди че март месец е платил, защо сме му помагали през февруари (видно е от кореспонденцията).
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

И за последно няколко точки:

1. Говори за 400 лева, но в кореспонденцията по скайп се вижда че е ставало дума за 12 месеца по 500 лева. Да отговори защо е променена сумата, как е променена?

2. Защо никъде по кореспонденцията не се споменава че е дал пари, нито с мен нито с Талов. Поне на Талов трябваше да е писал че е платил, а аз не му отговарям...

3. След като твърди че март месец е платил, защо сме му помагали през февруари (видно е от кореспонденцията).

Талов джисием няма ли?
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Талов джисием няма ли?

Има, но не разбирам в какъв контекст го казваш.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Има, но не разбирам в какъв контекст го казваш.
Да напише 2 реда в темата?
Че за 2 дена можете да се уговорите нещо и знам ли...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не е във София по лични причини. Знае за темата, ще се включи днес. Но както се вижда, обвинението е към мен, а не към него.

Да напише 2 реда в темата?
Че за 2 дена можете да се уговорите нещо и знам ли...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@linuxa Твърдите че е имало 2-ра среща - напишете къде точно и кога ? За да може после chokoev да потвърди или отрече, че е било така.

Може да е станало някакво недоразумение и да се сте видяли... някак си. Единия да си мисли, това за среща, а другия да не го смята за такова.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

@linuxa Твърдите че е имало 2-ра среща - напишете къде точно и кога ? За да може после chokoev да потвърди или отрече, че е било така.

Може да е станало някакво недоразумение и да се сте видяли... някак си. Единия да си мисли, това за среща, а другия да не го смята за такова.

Мога да отрека без да е писал. Човека не може да се сбърка с друг. Виждали сме се само един път. Аз, Талов, Той и Жена му. Това беше края на Януари месец.

А и няма как да забравя че някой ми е дал 400 лева на ръка... безумно е просто.
 
От: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Мога да отрека без да е писал. Човека не може да се сбърка с друг. Виждали сме се само един път. Аз, Талов, Той и Жена му. Това беше края на Януари месец.

А и няма как да забравя че някой ми е дал 400 лева на ръка... безумно е просто.

Нека все пак и linuxa да се аргументира с детайли за 2-рата среща.
 
Да, дано Талова се включи, че става много заплетено и странно тоа чудо. Не знам какви мотиви може да има няой, за да се обвинява друг за взети пари, но това, че нещата са недоказуеми, май ще направи случая доста по-неразрешаем. Колкото до скайп корепоснденцията, ясно се вижда за какво става дума, но пак не може да послужи за решаването на спора само тя. Къде е била тази прослувута 2-ра среща? Някой да пази бележка, нещо от това кафе, което е типично за него, нещо просто.
 

Горе