ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Аз не видях нищо от хисторито на скайпа ти, което да доказва, че въпросиня човек ти е взел пари или че изобщо се уговаряте да му дадеш някакви пари. Ако имаш това, това постни, не, че не ти бил отговарял.

ОК
Да предпожим (само теоретично), че хисторито на скайпа ми е такова, каквото твърдя че е,

1-во телефона ми е този,който пиша че е мой, наистина е мой (няма как да дам фалшив телефонен номер на човек с когото си определям среща нали? :))
Ако това е така, е очевадно кой лъже (постнал съм извадка за целия месец март.)
Така седнах на лаптопа и преглеждам.

1. Човека ме е махнал от абонатите си.
2. Преглеждам кореспонденцията ни, наистина имахме уговорка за 2-ра среща. Първия път аз я отказах, защото съвпадна точно с рождения ми ден. След това се бяхме разбрали за следващия ден, по обяд. Сутринта потвърди срещата. По някое време обаче се чухме по телефона да я анулираме, защото му излезнала работа. Нещо с колата, нещо за море ми говори... беше преди месеци и не помня точно. Казах ОК, дай да видим какво е правено и да почнем да действаме за да не губим време.
3. След това имам една дълга кореспонденция с него с промени по онпейджа които трябва да се направят. Кореспонденцията продължава до 25 март през няколко дена, а срещата трябваше да е на 14-ти или 15-ти.

На кой номер съм ти звъннал?

2-ро След коя дата chokoev започва да ми дава съвети за on-page сеото и след коя дата говорим за статии, които е поръчал
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

ОК
Да предпожим (само теоретично), че хисторито на скайпа ми е такова, каквото твърдя че е,

Никой не се съмнява, че ти е такова хисторито. Постни линк, в който си говорите, че ще му даваш пари или че си му дал пари, а той не ти отговаря и не си върши работата. Това са най-нормалните неща, които се случавт, в такива случаи.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Обвиненията в изнудване няма ли да коментираш?


ОК
Да предпожим (само теоретично), че хисторито на скайпа ми е такова, каквото твърдя че е,

1-во телефона ми е този,който пиша че е мой, наистина е мой (няма как да дам фалшив телефонен номер на човек с когото си определям среща нали? :))
Ако това е така, е очевадно кой лъже (постнал съм извадка за целия месец март.)

2-ро След коя дата chokoev започва да ми дава съвети за on-page сеото и след коя дата говорим за статии, които е поръчал
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Всички разговори се записват и се пазят 5 години. Иначе тая тема стана голям сериал, продължавам да следя и без това е неделя и е скука :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Всички разговори се записват и се пазят 5 години.

откъде си толкова сигурен след като няма официална информация? Казваш го така, че все едно влизаш в сайта на Меднател и си теглиш разговорите в .mp3
:D
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Маце, аз на скрит номер не отговарям, освен ако не ми звъни 5-6 пъти. Да се крие този, който звъни е детинско.

Маце, ти ако искаш не отговаряй на никого - твой проблем, но е детинско. Не съм чула някой да са го изяли с телефонно обаждане, така че не виждам какъв Ви е проблема?!

По въпросния казус, понеже него обсъждахме, а не изборът на Петя - не става дума за скрит номер, а за това, че някой не вдига телефона на определен човек; Не му отговаря на скайп - казва здрасти и млъква; не му отговаря на ЛС във форума - изобщо, крие се, като мишкар.
Ако е бил сърдит на човека, че не му е платил и затова не вдига - пак е тъпо, защото... откъде знае, че не му звънят, за да му дадат парите? Няма никаква логика нито в едната, нито в другата версия, освен - хубава работа, ама българска, детинска и непрофесионална.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Съхраняват се 6 месеца и то не разговорите, а данните по тях. След това има специални отчети, които се попълват всеки месец и се описва, колко точно данни са унищожени.

Пусни си едно търсене в Гугъл на КРС съхраняване на разговори...

Никой оператор не записва разговори освен полицията.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Човека наистина има проблеми с говора. Това не съм го отричал никога! Трудно му се разбира, но това е всичко! Все пак на живо сме говорили с него.

E как на живо, нали съм ти звънял да отменя срещата? :)
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

откъде си толкова сигурен след като няма официална информация? Казваш го така, че все едно влизаш в сайта на Меднател и си теглиш разговорите в .mp3
:D

Работил съм почти 4 г. в мобилен оператор...
 
Ако е нямало втора среща, защо чак след 14-ти март ми пише chokoev че е поръчал статии за сайта ми?
И като съм му аз длъжник, защо не той търси мене, аз аз него?
Защо му пиша тук ЛС, като АЗ съм му длъжник, не би ли следвало да е обратно? :)

Това съвсем лесно мога да го докажа:
nox.bg/seo/LS.png
това е от контролният ми панел във форума, Тук пак няма как да лъжа нали?

Ясно се вижда на кого кога съм писал. Ако аз бях длъжник на някой, то логично би било той да ме търси, не аз него.
 
Последно редактирано:
Не знам какви са тия хисторита, но от тях нищо конкретно не става дума, освен тел. номер и че е имало комуникация. Никъде се става дума за пари, втора среща, дадени пари и т.н.

Сори момчета, но няма как да взема страна, да влизам в комповете на другите и да ровя, не съм падар. Както съм казвал не веднъж, тук решения се взимат от всички, това дали аз ще го види или всички, няма голямо значение, защото ако се взима решение, се взима, за да се предпазим всички от хора с нечисти мисли тук, а това както знаете касае всички, не само мен. ;)

Може да споделите всичко, което ще ви изкара потърпевшата стана в ситуацията, като разбира се, ако има чувствителна информация, може да прикриете - хора с опит в IT-то сте, знаете как да го направите. Извадете една разпечатка кой на кой звънял и значи днес скрит номер трябва да е прозванявал два пъти. Нали така? За изнудване, 100% теглиме бан, защото това е повече от нечовешко. ;)

Имам един приятел, който си записва всички важни разговори, защото разговаря с много клиенти. Така, че има хора, които записват разговорите си. Кофти е когато някой не използва всички възможни средства, за да си помогне. :)
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не знам какви са тия хисторита, но от тях нищо конкретно не става дума, освен тел. номер и че е имало комуникация. Никъде се става дума за пари, втора среща, дадени пари и т.н.

Сори момчета, но няма как да взема страна, да влизам в комповете на другите и да ровя, не съм падар. Както съм казвал не веднъж, тук решения се взимат от всички, това дали аз ще го види или всички, няма голямо значение, защото ако се взима решение, се взима, за да се предпазим всички от хора с нечисти мисли тук, а това както знаете касае всички, не само мен. ;)

Може да споделите всичко, което ще ви изкара потърпевшата стана в ситуацията, като разбира се, ако има чувствителна информация, може да прикриете - хора с опит в IT-то сте, знаете как да го направите. Извадете една разпечатка кой на кой звънял и значи днес скрит номер трябва да е прозванявал два пъти. Нали така? За изнудване, 100% теглиме бан, защото това е повече от нечовешко. ;)

Имам един приятел, който си записва всички важни разговори, защото разговаря с много клиенти. Така, че има хора, които записват разговорите си. Кофти е когато някой не използва всички възможни средства, за да си помогне. :)


Става предлно ясно че chokoev лъже, Никога не съм му звънял да отнемям срещата. Ако бях му звънял на 14, във извадката от БОБ ще се да я има нали?

Това ще е вица на годината Телефонен терорист с дефект в говора
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Теглите си един call recorder на телефона и записва всичко автоматично. Спестява главоболия ;) Само не знам дали не е забранено от закона да се записват разговорите???
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Не знам какви са тия хисторита, но от тях нищо конкретно не става дума, освен тел. номер и че е имало комуникация. Никъде се става дума за пари, втора среща, дадени пари и т.н.

Напълно съгласен, постни информация за пари и стига си шикалкавил. Кое било логично, кое не. Логично е да има кореспонденция, която се отнася за пари, след като са платени. До момента такава липсва. Или я постни, или спри да губиш времето на всички.

@slavchev - и аз знам, че ги записват и си ги пазят на сървърите, но мислех, че само две седмици. Тва с 5те години ме шокира.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Напротив. Там ясно пише къде и кога ще се срещнем

[9:42:59 AM] Христо Зиков: просто напълно бях изключил че имам рожден ден :)
[9:43:13 AM] bonbon_ev: стават такива неща
[9:43:28 AM] bonbon_ev: да се уговорим утре в 12.30
[9:43:31 AM] bonbon_ev: става ли
[9:44:34 AM] Христо Зиков: да
[9:44:42 AM] bonbon_ev: ОК
[9:44:54 AM] bonbon_ev: Хубав ден ти пожелавам
[9:46:13 AM] Христо Зиков: мерси
[9:46:16 AM] Христо Зиков: подобно
Saturday, March 14, 2015
[8:40:25 AM] Христо Зиков: потвърждавам за 12:30 днес
[8:40:36 AM] Христо Зиков: в началото на пешеходната на Витошка
[8:52:04 AM] bonbon_ev: ок
[8:52:10 AM] bonbon_ev: ще бъда там

Никаде в скайпа не е писано че съм дал тези пари. Парите съм ги дал на рака.
 
Напълно съгласен, постни информация за пари и стига си шикалкавил. Кое било логично, кое не. Логично е да има кореспонденция, която се отнася за пари, след като са платени. До момента такава липсва. Или я постни, или спри да губиш времето на всички.

@slavchev - и аз знам, че ги записват и си ги пазят на сървърите, но мислех, че само две седмици. Тва с 5те години ме шокира.

Да. Нищо не се разбира от тези хисторита, освен неща, които реално се оказват, че не могат да бъдат решение за проблема.

@GeorgiTodorov, 100% е незаконно, но още по-незаконно е изнудването. ;) Така, че ако ще се гони някой за нещо, няма да е този със записа. ;)

@linuxa, моля те постарай се да използваш друг сайт за качване на картинки и скриншотове, не торент. ;)
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Напротив. Там ясно пише къде и кога ще се срещнем

Никаде в скайпа не е писано че съм дал тези пари. Парите съм ги дал на рака.

Напротив. Ако ги беше дал, дори две седмици по-късно щеше да пишеш къде са ти резултатите. А като не те отразяват, да им пишеш, дал съм ви еди колко си пари, или си свършете работата или ми ги върете или нещо от сорта. Няма как да си дал пари, дори и на ръка и да няма 4 месеца след това никъде в скайп или мейл и помен от цифрата и да споменаваш, че реално си ги дал. Мен лично с нещата, които си публикувал до момента, не може да ме убедиш, че си дал пари на някой.
 
Re: От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Мен лично с нещата, които си публикувал до момента, не може да ме убедиш, че си дал пари на някой.

Мен също и моля те дай някаква дата на тия скайп съобщения, защото е ясно, че си потвърдихте за среща, но кога? Една среща е имало, то е ясно. @linuxa, батенце, много ти куца версията, честно. ;)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

... Няма никаква логика нито в едната, нито в другата версия, освен - хубава работа, ама българска, детинска и непрофесионална.

Наистина няма никаква логика в този казус, единият да дава пари на ръка без свидетели и документ, а другата страна да отрича и да приема съвсем спокойно нападките и още повече, след като има изнудване вече... (ако действително е така). По принцип, първата реакция е след като някой те изнудва, не да се обърнеш към непознати хора във форума, а да се съгласиш с искането и да се обърнеш към полицията и да устроите съвместно един голям К*Р КАПАН на изнудвача...
Казуса смърди двустранно, заприлича на КРИМИ сериал и мисля, че хората от форума сме безсилни да го разрешим. (това е само мое мнение и никой не обвързвам с него)
 
Да, накрая и двамата заслужават по една червена, защото нито единия не му се получава логиката, а другия дори не си прави труда да се защити като хората. ;) Поне става ясно за пореден път, с кой не трябва да се работи от тук. :)
 

Горе