ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Тука можем да решим форумния казус, гражданския да си го решават компетентните органи :)

За мен няма плащане! Никаква логика няма да няма нищо писано за пари в логовете. Кога са го офертирали, за колко, той съгласен ли е бил.... нищо. Отиват на среща, обявяват му 400 лв и той вади и плаща... да бе, да :)
 
Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Тука можем да решим форумния казус, гражданския да си го решават компетентните органи :)

За мен няма плащане! Никаква логика няма да няма нищо писано за пари в логовете. Кога са го офертирали, за колко, той съгласен ли е бил.... нищо. Отиват на среща, обявяват му 400 лв и той вади и плаща... да бе, да :)

Дори и този от WS телешопа не е толкова добър викаш. :) И в моята практика няма такова нещо - дрънканици за какво ли не, никакви оферти и пари, никакви потвърждения з аплащане и на среща се дава цена, и се плаща от клиента веднага. Това не е се случва. Ще ме извинявам Линукса, но няма да намери много хора тук, които да се съгласят, че така се случват нещата. Нали, изключваме тъпотията, която е че няма документ за дадени пари. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

В моята практика клиентите плащат 99% без документ на първа среща на ръка. :)

Вярно преди това може би са гледали в youtube клипове, но е факт че така се плаща и то не от малки фирми от 1 ден в бизнеса... И то не само български...

Мисълта ми е, че хората се водим от чувства и когато някой ни спечели доверието сме готови да правим глупости...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

E как на живо, нали съм ти звънял да отменя срещата? :)

Виждахме се един път Януари месец! Аз, Талов, Ти и Жена ти!


Ако е нямало втора среща, защо чак след 14-ти март ми пише chokoev че е поръчал статии за сайта ми?
И като съм му аз длъжник, защо не той търси мене, аз аз него?
Защо му пиша тук ЛС, като АЗ съм му длъжник, не би ли следвало да е обратно? :)

Това съвсем лесно мога да го докажа:
energy-torrent.com/seo/LS.png
това е от контролният ми панел във форума, Тук пак няма как да лъжа нали?

Ясно се вижда на кого кога съм писал. Ако аз бях длъжник на някой, то логично би било той да ме търси, не аз него.

Защото каза че заминаваш за море и искаш да стартират нещата преди да заминеш. Не съм за 30 лева за статии, дори и нищо да не излезе, все ще влязат в употреба.
Вижда се само че си писал 1 път април месец. Това и аз го показах още вчера. Предполагам Блинки може да потвърди че по това време и до вчера не съм влизал във форума!

Става предлно ясно че chokoev лъже, Никога не съм му звънял да отнемям срещата. Ако бях му звънял на 14, във извадката от БОБ ще се да я има нали?

Това ще е вица на годината Телефонен терорист с дефект в говора
Аз тази извадка още не мога да я отворя! Някой изобщо успя ли да отвори извадката от БОБ? Плюс това, аз имам един телефон, но много хора имат по повече от един телефон.


Защо не написа нищо за разговора ни от преди 2 часа??? Директно те обвинявам в изнудване, а нищо не каза!
 
Не знам каква е тази сфера, но бз документ, предваритлено, само с някакво видео в тубата, явно сте някакво много тайно общество, което не знам. :) Изключи случаите, в които си някакъв авторитет и за теб името е над всичко. Тук това не се взима под внимание грам, защото става ясно, че са се намерили тук, а и двете страни не са кой знае колко известни. :)

Хората са емоционални смао когато има нещо, което да им създаде тази емоция. Аз лично никога не купувам емоционален, а камоли да пращам пари без някакво дказателство, че съм платил. Опитай се да си оставиш телефона на неизвесен сервиз без някакъв документ. Тогава разчиташ на човека, което не е ОК, защото изродията е завлядяла голяма част от човечеството. Някои удрят дъното за много малко материално. Повярвай ми. :)
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Защо си мислиш че не се защитавам. Обясних подробно цялата ситуация. Няма как да докажа че нещо не се е случвало или поне не се сещам за такъв начин.

Да, накрая и двамата заслужават по една червена, защото нито единия не му се получава логиката, а другия дори не си прави труда да се защити като хората. ;) Поне става ясно за пореден път, с кой не трябва да се работи от тук. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Забравих да напиша, защо след като не е дал пари (срещата е отменена от него) съм продължил да му помагам. По същата причина поради която го правих и месец Февруари - възможност за сделка и просто съм такъв човек. Не ми е проблем да напиша на някой 50 реда кое според мен трябва да се орпави по сайта. Да не говорим че щеше да плати, сигурно на срещата която не се състоя, не знам. Пак казвам уговорката беше да се почне работа защото бърза. За това и влезнах в положение и започнах да работя преди да даде каквито и да е пари.
 
От: Re: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Абсолютно! Хиляди такива сделки, при които и съм купувал, и съм продавал. Първия въпрос винаги е колко, втория кога, третия как. Тука всичко е някво странно :)


Дори и този от WS телешопа не е толкова добър викаш. :) И в моята практика няма такова нещо - дрънканици за какво ли не, никакви оферти и пари, никакви потвърждения з аплащане и на среща се дава цена, и се плаща от клиента веднага. Това не е се случва. Ще ме извинявам Линукса, но няма да намери много хора тук, които да се съгласят, че така се случват нещата. Нали, изключваме тъпотията, която е че няма документ за дадени пари. :)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Чокоев не е необходимо да се защитаваш. Има твърдения срещу теб, нека който ги отправя да ги докаже. За мен си невинен, докато не се докаже обратното.

Аз на твое място повече не бих писал.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Чокоев не е необходимо да се защитаваш. Има твърдения срещу теб, нека който ги отправя да ги докаже. За мен си невинен, докато не се докаже обратното.

Аз на твое място повече не бих писал.


Не е точно така, моето име и името на Талов са на пангара. На линуска дори фамилията му не знам, знам само че се казва Стоян. Имам профил тук от 9 години, той от 1 година. Аз губя името си (никнейм име и фамилия) градени 9 години тук. Талов е на същото дередже. А линукса губи само Стоян и профил на 1 година.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

...

...Мисълта ми е, че хората се водим от чувства и когато някой ни спечели доверието сме готови да правим глупости...

Да, наистина много от нас правят глупости, други го наричат доверие... Дори и аз самият със "горял" с пари, като дадох заем на "приятел", които така и не върна... и оттогава пари на ръка само взимам. :)
Така, че съвета ми към Линукса е да пие една студена вода ако наистина е дал, и за в бъдеще ако има много пари нека отново раздава без разписки и тем подобни...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

По-неадекватен спор не съм чел, заклевам се. Никой нищо не доказва в крайна сметка, летят разни обвинения, супер много се разводни това... Нека всички, които четат да си правят сметката с кой да (не) работят и как да си "връзват гащите" при правенето на парични транзакции за да няма после МЯУ ;)
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Прочетох всичко, за мен пари не са дадени. И аз мога да твърдя, че съм дал 1000 лв. на момчетата да ми свършат работата, като сме си говорили чрез телепатия, а парите съм им ги пратил с пощенски гълъб. И си ги искам, разбира се. Всеки може да си твърди каквото си иска, за мен документалните доказателства липсват и линукса трябва да излезе във ваканция от форума.
 
От: От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Работил съм почти 4 г. в мобилен оператор...

Значи разпечатките ги пазят няколко месеца, а записите на милиони часове разговори ги пазят 5 години :D няма логика човек..
на каква позиция си работил? защо както казах по-горе няма официална информация, а ти казваш, че всеки работил в оператор знае за това...
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Няма значение каква е официалната информация, все пак това си е тяхно право. Някой оператори може и да не ги пазят, други ги пазят. Разпечатките също се пазят много време, това че ти не можеш да я видиш, не значи че служителите с повече достъп не могат. И не всеки го знае, но това е извън темата, по-важното е да се изясни спора между потребителите.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Закона е да се пазят данните 6 месеца и след това да се унищожават. Има го написано и публикувано на сайта на КРС. Телекомите са бизнеси и съществуват с цел печалба. Това са градски легенди и не разбиране какво се изисква от закона.
 
Цялата ситуация е супер странна. Първото, което ми направи впечатление, че chokoev реагира прекалено спокойно на такова обвинение. Някой да каже, че ти е дал пари, а реално да не е. Щях да вдигна форума във въздуха, докато не го разкарат(баннат) от тук.
От друга страна linuxa не може да докаже, че ги е дал тези пари, а щом не може - пари не са дадени. Въпреки това и на мен ми се е случвало да дам пари на ръка(на доверие) и не ми се мисли какво е можело да стане, ако отсрещната страна каже "Ник'ви пари не съм вземал".
@chokoev, колега, на твое място, ако получа толкова груби обвинения, въобще нямаше да се замисля и да запиша разговор от скрит номер. Като имаш предвид, че ако го беше направил, това щеше да сложи край на целия този цирк.
@linuxa, в крайна сметка ти, като обвинител, си длъжен да докажеш обвиненията, които отправяш. Можеш ли да докажеш по НЯКАКЪВ начин, че си ги дал тези пари на chokoev или TaloV?
 
От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Защо си мислиш че не се защитавам. Обясних подробно цялата ситуация. Няма как да докажа че нещо не се е случвало или поне не се сещам за такъв начин.

Има как да докажеш, че нещо (свързано с теб) не се е случвало - казва се алиби.

Ако linuxa каже(и докаже), кога и къде се е състояла 2-рата среща, ти да докажеш, че не си бил там. - така ще се разбере кой е прав, кой не.


Още нещо дребно, което ми направи впечатление в начина на изразяване тук. (което може и да не е от значение, но все пак).

linuxa казва:
Никаде в скайпа не е писано че съм дал тези пари. Парите съм ги дал на рака.

Защо казва " парите съм ги дал...", не е ли по правилно и по-нормално да се каже: "парите ги дадох..." - от първо лице, единствено число.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

linuxa казва:

Защо казва " парите съм ги дал...", не е ли по правилно и по-нормално да се каже: "парите ги дадох..." - от първо лице, единствено число.

Колега, едно и също е, просто различен начин на изразяване. И в двата случая е първо лице, единствено число.
 
От: ЧЕРЕН СПИСЪК НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ

Повече от глупаво беше опита да изкара пича изнудвач. Още тук става ясно кой лъже.
Върнете му парите на човека.
 

Горе