Честита Нова година

Честита Нова Година!
Желая на всички ви от форума да сте Здрави през новата година и да ви се развиват проектите!

А относно президента, за съжаление му гледах словоблудството, добре че скоро му приключва мандата!
 
За много години!
И много нови печаливши бизнес идей!

И стига с тоя президент, Бай Тошо много убави изказвания ли правеше;)
Каквато държавата такъв и президента, убавците у парламента много ли са читави, римско 7 го четат ви ай ай, майко мила:)
Агент Гоце верно имаше визия и сега новия също, това е потвърждение, че верно хората не гледат съдържанието, а опаковката.
Аз лично виждам даже напредък в Плевната;), като встъпи в длъжност се спъваше и се въртеше като убран еврейн:)
 
За много години!
И бъдете здрави, креативни и щастливи! Нека да гледаме по-позитивно на нещата!
И.... нечетните години са по-успешни :) :) :)
 
Именно защото знам, че няма да бъде така, затова го правя.

Напротив! Пожелават се неща които има вероятност да се сбъднат, а не такива които със сигурност няма да се сбъднат.
 
Напротив! Пожелават се неща които има вероятност да се сбъднат, а не такива които със сигурност няма да се сбъднат.
Kакъв е смисълът да пожелаваш нещо, което е гарантирано по дефолт, бре Норт? Пожеланието има стойност само при наличие на вероятност желаното да не се сбъдне. В противен случай е все едно да ядеш боб и аз да ти пожелая да ядеш боб. :p
 
Kакъв е смисълът да пожелаваш нещо, което е гарантирано по дефолт, бре Норт?
Кое е гарантирано? Това което предлагаш (световен мир и още някакви глупости) не само не е гарантирано по дефолт, а и никога няма да се сбъдне. Следователно е безсмислено да се пожелава. Още по-малко след като другата година ще пожелаеш същото след като е изминала една година и си видяла, че твоето пожелание е несбъднато.
 
Кое е гарантирано? Това което предлагаш (световен мир и още някакви глупости) не само не е гарантирано по дефолт, а и никога няма да се сбъдне. Следователно е безсмислено да се пожелава. Още по-малко след като другата година ще пожелаеш същото след като е изминала една година и си видяла, че твоето пожелание е несбъднато.
Ми нали това казвам, бе човек - не е гарантирано, затова си го пожелаваме. Това е то пожеланието - ти искаш нещо и аз ти по-желавам да ти се случи. Честно, плашиш ме на моменти. И аз съм блондинка, ма ти си направо албинос. :)
 
Честита Нова 2017 Година!
Здраве и бизнес успехи нека съпътстват всички през цялата година!
 
Ми нали това казвам, бе човек - не е гарантирано, затова си го пожелаваме.

Ти пожелаваш нещо което НИКОГА няма да се случи. Още по-малко за една година. Все едно да си 150 и аз да ти пожелая да пораснеш...?
 
В тоя живот няма неща за които можеш да кажеш, че със сигурност е невъзможно или няма да се случат, тоя пример със 150-те години е неудачен, първо защото никой не е доживял до такава възраст, а ако приемем, че в бъдеще ще може да се доживява и над нея, защо да не приемем, и че и на 150 още си в пубертета, все едно 15 годишен, в този случай това пожелание би било съвсем реално възможно да се случи;)
 
В тоя живот няма неща за които можеш да кажеш, че със сигурност е невъзможно или няма да се случат, тоя пример със 150-те години е неудачен, първо защото никой не е доживял до такава възраст, а ако приемем, че в бъдеще ще може да се доживява и над нея, защо да не приемем, и че и на 150 още си в пубертета, все едно 15 годишен, в този случай това пожелание би било съвсем реално възможно да се случи;)
Остави, няма смисъл... аз се предавам. :)
 
В тоя живот няма неща за които можеш да кажеш, че със сигурност е невъзможно или няма да се случат, тоя пример със 150-те години е неудачен, първо защото никой не е доживял до такава възраст, а ако приемем, че в бъдеще ще може да се доживява и над нея, защо да не приемем, и че и на 150 още си в пубертета, все едно 15 годишен, в този случай това пожелание би било съвсем реално възможно да се случи;)

1-во - говорех за ръст, а не за години
2-ро - ако ще чакаш на развитието на науката - то няма смисъл да го пожелаваш. След 60-70 г. ако е възможно от технологична гледна точка и ако имаш пари ти ще се възползваш от възможността. Няма да е заради пожеланието... а и никой нормален човек не очаква някой да му пожелае да живее 150 години.. защото дали не е важно само количеството.
 
Както и да е, няма значение ръст, години, исках да кажа, че всичко е толкова относително, че да категоризираш кое може да се пожелава и кое не е смешно, а и е традиция все пак, а традициите трябва да се спазват.
Ти представяш ли си да те срешна и да ти кажа нещо което ще звучи в стил Шишо Бакшишо - "абе здрасти, нема да ти пожелавам за много години, че нищо не се знае, здраве също нема да ти пожеклавам оти то не е сигурно.... "
не звучи ли откачено, ма няма да споря, в крайна сметка, всеки си има някакви обеждения колкото и откачени да са те.
 
Естествено, че мога да категоризирам нещата според вероятността да се случат. Все едно да идеш в африка и да пожелаеш на някой да не се разболява от спин.. по принцип може да се случи, но всички знаем колко малко вероятно е.
От практична гледна точка по-добре е да пожелаем нещо друго (реализируемо), не мислиш ли?
Относно пожеланието за "здраве" - съвсем стандартно за масата. Хубавото е, че вероятността да се случи е 50%. За разлика от пожеланието на Нанди за световен мир :D :D :D
 
Хубавото е, че вероятността да се случи е 50%. За разлика от пожеланието на Нанди за световен мир :D :D :D
Колкото по-голяма е вероятността нещо да не се случи, толкова по-уместно е пожеланието да го бъде. Ние с Джон Ленън знаем: Let it be. ;) Пожелавам ти способност да започнеш да разбираш живота, въпреки минималната вероятност това да се случи. :D:D:D
 
Само забележи ПО ЖЕЛАНИЕ;)
Световен мир това на конкурси за красота обикновено се пожелава и вероятността да се случи е почти никаква, защото трябва да има равновесие между бедни и богати, добро и зло и. т.н.т.
Но в крайна сметка това е ПО ЖЕЛАНИЕ и малкия процент на вероятност това да се случи не изключва възможноста да отправиш пожелание, няма такова нещо което има 0% вероятност да се случи поне за мен, освен познатия лаф да се върнеш там от където си излязъл:)
 
Само забележи ПО ЖЕЛАНИЕ;)
Световен мир това на конкурси за красота обикновено се пожелава и вероятността да се случи е почти никаква, защото трябва да има равновесие между бедни и богати, добро и зло и. т.н.т.
Но в крайна сметка това е ПО ЖЕЛАНИЕ и малкия процент на вероятност това да се случи не изключва възможноста да отправиш пожелание, няма такова нещо което има 0% вероятност да се случи поне за мен, освен познатия лаф да се върнеш там от където си излязъл:)
Световния мир не е само до желание за да се използва като пожелание. Пожеланието е нещо което желаеш да се случи - и пак стигаме до практичната гледна точка защо ти е да желаеш нещо на някой ДРУГ което е на практика невъзможно да се случи.
Защото НИКОЙ не пожелава за себе си световен мир, може би ще изглежда малоумно. Това е един вид тест на вашето пожелание. Ако не искате на РД да ви пожелават световен мир, то и вие не го пожелавайте на другите!
:D
 
Световния мир не е само до желание за да се използва като пожелание. Пожеланието е нещо което желаеш да се случи - и пак стигаме до практичната гледна точка защо ти е да желаеш нещо на някой ДРУГ което е на практика невъзможно да се случи.
Защото НИКОЙ не пожелава за себе си световен мир, може би ще изглежда малоумно. Това е един вид тест на вашето пожелание. Ако не искате на РД да ви пожелават световен мир, то и вие не го пожелавайте на другите!
:D


latest
 

Горе