Честито, другари престъпници!

От: Честито, другари престъпници!

Не че подкрепям този закон, но по принцип според вас добре ли е почти всички да ги осигуряват на минимума. Почти всичките ми познати работят за дадена заплата, а осигуровките са им или на минималната или на половин работен ден. Трябва да има някакви санкции и да не се позволява това, но пък тези наистина са доста големи. Ако някой не може да плаща осигуровките на работниците си върху заплатата, която им дава, значи фирмата му не върви никак добре. Има и друго - много фирми са в доста добро състояние, но собствениците от алчност не искат да осигуряват добре служителите си.

Чакай сега, ти нали си наясно, че ако имаш 5ма работници и трябва да осигуряваш на ралната заплата, това значи, че тябва да уволниш един или двама за да ти излязат сметките накрая? Това ли е начина се справим със задълбочаващата се безработица, май не?
Това се отнася за малкия и среден бизнес, големите не окриват осигуровки.
 
От: От: Честито, другари престъпници!

Чакай сега, ти нали си наясно, че ако имаш 5ма работници и трябва да осигуряваш на ралната заплата, това значи, че тябва да уволниш един или двама за да ти излязат сметките накрая? Това ли е начина се справим със задълбочаващата се безработица, май не?
Това се отнася за малкия и среден бизнес, големите не окриват осигуровки.

Аз казвам как е от гледна точка на работниците. За тях работодателя ги лъже и ги осигурява на минимума. Като му се наложи да си вземе болнични, получава едни мизерни пари. След това и пенсията му ще е мизерна. Да не говорим, че много работят без договори и там е още по-зле положението.
 
От: Честито, другари престъпници!

Не че подкрепям този закон, но по принцип според вас добре ли е почти всички да ги осигуряват на минимума. Почти всичките ми познати работят за дадена заплата, а осигуровките са им или на минималната или на половин работен ден. Трябва да има някакви санкции и да не се позволява това, но пък тези наистина са доста големи. Ако някой не може да плаща осигуровките на работниците си върху заплатата, която им дава, значи фирмата му не върви никак добре. Има и друго - много фирми са в доста добро състояние, но собствениците от алчност не искат да осигуряват добре служителите си.
Заплатата на един кадърен човек, за да го задържиш в БГ често е над тавана на осигуровките. Наскоро го вдигнаха. Данъците и всякакви удръжки са ти около 700+ лева месечно, суха пара с тоя обем отива в черната дупка всеки месец. После почват ДДС, данъци имущество, винетки, задължителни застраховки.
http://represia.blog.bg/politika/2012/03/08/.916633 "Какви ниски данъци? Държавата ни взема половината пари!"
http://nmitev.com/blog/за-един-салам/ "За един салам"

Вардещи ченгета може да видиш пред Парламента и по хранилките на КАТ. Тая сутрин слушам, че събирали по 5 лева на домакинство по селата, и си правят доброволни отряди да се пазят от индианците, ей тия същите със самотните майки с 5 деца, дето докарват колкото средна заплата само от тия горекоментирани данъци, изливани под форма на помощи и социални.
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=11219&page=17 "Полицаите ни 3 пъти повече като % от населението от Румъния"
Българските полицаи определено са много - 47 000, по данни на МВР. Отделно има 8 000 пожарникари, 5 000 са работещите в администрацията, и 3 000 са заети в научно-практическите звена на вътрешното министерство.

По данни на НСИ от 2008 г. България има 7,6 млн. население.

Така на 100 000 жители се падат по 618 полицаи. Това е най-високото число в Европейския съюз, въпреки че в България има най-голямо недоволство от работата на полицията.

Решението според експерти, е реформиране на МВР, уволняване на 50% от полицаите, увеличаване на заплатите им драстично и драстично подобряване на материалната база.

Дори след 50% уволнение, ще имаме повече полицаи на глава от населението спрямо Румъния, където те са 209 на 100 000 души.

Все още ще са повече и от:
Люксембург - 308 на 1000 000
Ирландия - 308
Германия - 304
Великобритания - 275
Естония - 241
Швейцария - 223
Холандия - 216
Румъния - 209
Норвегия - 179
Финландия - 158
За отказа да пратят линейка вече писах, и се убедих лично.

За какво въобще отиват тия данъци?
 
Последно редактирано:
От: От: От: Честито, другари престъпници!

Аз казвам как е от гледна точка на работниците. За тях работодателя ги лъже и ги осигурява на минимума. Като му се наложи да си вземе болнични, получава едни мизерни пари. След това и пенсията му ще е мизерна. Да не говорим, че много работят без договори и там е още по-зле положението.

Аз също говоря от гледна точка на работниците, според теб кое е по-добре безработен или осигуряван на минимална? Безработицата се разраства, и не това е начина!!! Другото което си написъл със същия успех можеше да го кажеш и преди 5-10 години, но не е по темата.
 
От: От: От: От: Честито, другари престъпници!

Аз също говоря от гледна точка на работниците, според теб кое е по-добре безработен или осигуряван на минимална? Безработицата се разраства, и не това е начина!!! Другото което си написъл със същия успех можеше да го кажеш и преди 5-10 години, но не е по темата.

Когато "правилният" начин е нелегален, значи нещата не са както трябва. В случая, проблемите на държавата са други и не би следвало да се решават по такъв начин. Именно за това положението е такова и не виждам как скоро ще се оправи. Всеки гледа да мине тънко и да прецака другия.
 
От: Честито, другари престъпници!

Когато "правилният" начин е нелегален, значи нещата не са както трябва. В случая, проблемите на държавата са други и не би следвало да се решават по такъв начин. Именно за това положението е такова и не виждам как скоро ще се оправи. Всеки гледа да мине тънко и да прецака другия.
Проблемите в "държавата" се задълбочават, и няма да се оправят дори ако ни вземат цялото имущество и ни разфасоват за органи като тия от Фалун Гонг.
На пробита каца колкото и да наливаш - няма да се напълни! Не се ли оправи кацата - няма смисъл да се прави друго.
 
От: Честито, другари престъпници!

Проблемът е в осигурителната система. Просто никой не и вярва.

Обикновено за дадена позиция или работа ти имаш бюджет - примерно 1000 лв на месец. Ако платиш 1200 - си на загуба.

Така че трябва като работодател да се вместиш за този работник в рамките на 1000 лв.

И му казваш - пич ти кво искаш да те осигурявам на пълната заплата и да получаваш примерно 700 лв чисти в момента или да ти плащам 850 чисти част по банков път, част на ръка и да те осигурявам на минималната.

От една страна имаш 150 лв сега от друга страна имаш .... Ъъъъъъъ да се замислим кво имаш от другата страна - едни голи обещания за една пенсия - ама нито знаеш на колко години ще я получаваш, нито знаеш какъв ще и е размерът.

Кво би избрал? Ясните пари сега или обещанията за светло бъдеще :lol: :lol: :lol:


Абсолютно нормално е когато човек дава нещо, да знае какво ще получи насреща. На това се крепи целия бизнес - аз давам това, но получават друго. И е ясно какво даваш, и е ясно какво получаваш.

Само дето това не е така с пенсиите - щото ти знаеш колко пари даваш сега, но не знаеш нито колко ще получиш, нито кога ще ги получиш. При което всеки нормален човек би казал - че няма сделка.


Не ми казвайте че всички дето сте си сами работодатели се осигурявате на максималната - трудно ще го повярвам. Въпреки че има и такива случаи.
 
От: Честито, другари престъпници!

Тенденцията да вдигат до безкрай пенсионната възраст я виждаме отсега, дори няма смисъл да се пророкува. Това в добавка към горното мнение.
http://nekov.blog.bg/politika/2011/12/15/trimata-bratia-i-socialnata-lamia.867632 "Тримата братя и Социалната ламя"
 
От: От: Честито, другари престъпници!

Здравейте,
Ето моето мнение на млад човек и човек занимаващ се с младежка политика>

БРАВО,БРАВО,БРАВО!!!
Сега трябва да криминализираат и не плащането на заплатите и сме постигнали нещо много добро.
Да вярно това ще отежни малко хората с малък / среден бизнес който не плащат осигуровки и ще ги вкара в по-голям разход НО трябва да си се плаща.
Трябва да се научим да е като в чужбина : Да се плаща за всичко.


Имаше време да искам да отворя фирма в БГ.
Имаше време и да допускам да остана.
В момента и да имах фирма - затварям и се изнасям.
Един ден ще гласуват да ти монтират белезниците с първите ваксини в родилното.
Над половината прибират от доходите, и пак нямат наяждане!
Майната му на всичко, четох за тоя проект, дори не посмях да отворя тема, че ми звучи като панахида.

По това което чета ти не си много доволен ЗАЩОТО ТРЯБВА ДА СА ТИ ЛЕГАЛНИ ВСИЧКИ НЕЩА.
Еми извинявай ама щом криминализирането на неплащане на осигуровки те плаши да не си отвориш фирма или ако имаш да я затвориш и да бягаш значи има нещо ГНИЛО, ако греша поправи ме и ще се извиня.

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ ПРОСТО КАЗВАМ МНЕНИЕ!!!
 
Сега се замислих за един интересен казус. Ако си извикам майстор, да ми налепи плочки в къщи аз работодател ли му се явявам на него? И като не му внеса осигуровки, подлежа ли на затвор?

Същото нещо и за майстора, дето ми сменя гумите на колата и т.н.
 
От: Re: Честито, другари престъпници!

Сега се замислих за един интересен казус. Ако си извикам майстор, да ми налепи плочки в къщи аз работодател ли му се явявам на него? И като не му внеса осигуровки, подлежа ли на затвор?

Същото нещо и за майстора, дето ми сменя гумите на колата и т.н.

Здравей,
Това за майстора и плочките може да го направите с граждански договор * мисля така * и той да се оправя с тях.Не съм изцяло запознат НО може и да е по друг начин.

Този който ти сменя гумите на колата би трябвало да работи в сервиз и да ти издава касов бон което значи,че фирмата си му плаща тези неща,а ако е на " сиво " пак според мен се връщаме на горното мнение НО по-добре питай някой адвокат ... тези гяволи знаят много повече по тези работи.

Поздрави :)
 
От: От: От: Честито, другари престъпници!

Здравейте,
Ето моето мнение на млад човек и човек занимаващ се с младежка политика>

БРАВО,БРАВО,БРАВО!!!
Сега трябва да криминализираат и не плащането на заплатите и сме постигнали нещо много добро.
Да вярно това ще отежни малко хората с малък / среден бизнес който не плащат осигуровки и ще ги вкара в по-голям разход НО трябва да си се плаща.
Трябва да се научим да е като в чужбина : Да се плаща за всичко.

По това което чета ти не си много доволен ЗАЩОТО ТРЯБВА ДА СА ТИ ЛЕГАЛНИ ВСИЧКИ НЕЩА.
Еми извинявай ама щом криминализирането на неплащане на осигуровки те плаши да не си отвориш фирма или ако имаш да я затвориш и да бягаш значи има нещо ГНИЛО, ако греша поправи ме и ще се извиня.

НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ ПРОСТО КАЗВАМ МНЕНИЕ!!!
Не се заяждам, но вероятно и за секс си плащаш, в допълнение към болднатото. Досадници ООД - занимаващи се с младежка политика.
Не се заяждам, ама аз кога ще имам адекватна полицейска, съдебна и медицинска услуга, когато ми се наложи? Когато ми отговориш ще ти обърна внимание. Само с тоягата не става, че от затягане и икономии магарето ще вземе да умре от глад.
p.s. Голяма заблуда е, че работодателят ти плаща тия "осигуровки". Плащаш си ги ти от джоба, а заплатата ти я плаща клиентът, който ви прави поръчка. Работодателят е просто посредник.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Честито, другари престъпници!

Не се заяждам, но вероятно и за секс си плащаш, в допълнение към болднатото. Досадници ООД - занимаващи се с младежка политика.
Не се заяждам, ама аз кога ще имам адекватна полицейска, съдебна и медицинска услуга, когато ми се наложи? Когато ми отговориш ще ти обърна внимание. Само с тоягата не става, че от затягане и икономии магарето ще вземе да умре от глад.

Господине / Госпожо
Моля спазвайте приличният тон.
Моля не асимилирайте,че всички сме като вас " Не се заяждам, но вероятно и за секс си плащаш "
Досадници ООД - това ако проследите малко идеята ще разберете,че е бъзик с това,че съм много любопитен и редовно разпитвам някой за нещо и имам желание да уча.
2рото което малко принципно не ви влиза в работата и по което си личи колко сте вникнали в смисъла на това което съм написал " занимаващи се с младежка политика. ". Да занимавам се но през две не правителствени организации, все пак не може само да мрънкаме ,а трябва и да правим нещо.

" Не се заяждам, ама аз кога ще имам адекватна полицейска, съдебна " - Бих казал,че аз като човек на 21 години мисля,че за това не съм човека на който трябва да се оплаквате, а да видите какво може да се направи и да го направите.
" медицинска услуга, когато ми се наложи? " Как да стане когато един медик получава много ниска заплата за това което прави,а тези който са кадърни отиват в чужбина и не се занимават с българите който са готови да набият доктора защото той трябва да е на повече от едно място поради липсата на хора който да обслужат тези който имат нужда.

" Когато ми отговориш ще ти обърна внимание. " Ето отговорих ви но моля направете обратното, Не ми обръщайте внимание :)

" Само с тоягата не става, че от затягане и икономии магарето ще вземе да умре от глад. " Магарето няма да умре от глад спокойно в България има трева за него колкото желаете,а с бой не се оправя нищо.

Темата която " разискваме " не е свързана с затягане * ако всичко ти е легално * , но ако не тогава политиците са виновни!!! как може... ограбват хората - надявам се схващате какво имам в предвид.

Лек ден :)
 
От: Честито, другари престъпници!

Младежа политика - я кажи към коя партия си? Въпроса е много релевантнен тук сме с пазарни убеждения и за милионен път се убеждаваме, че с адмистративни рестриткции икономиката става още по-канцерогенна среда.

Та като те гледам, че си фен на рестикциите и справедливостта да наказваме избора, който се различава от държавния - та минаваш с доста левите убеждения - нормално те хапят.

Иначе съм го писал решението е едно - забраняване МРЗ, рязане на админтрацията и спад на данъчна/административна тежест. Това, да даваш осигорвки за продъна система не мерси, да либерализират частните фонодве в частта с здравеопазването и падане на сериозна админстративна тежест на различните видове фондове. Иначе "светлото" бъдеще до 2-3 години е фалит на НЗОК и НОИ и като знам какво ще правят политиците, нови емисии на дълг директно ни пишат бъдещо зарабоване и фалит. За да не се случи това трябва се реже тази държава - много яко.

Абе нали щяхме сме по-свободни и по-щастливи. С тези мерки бизнеса дали ще наема? Дали ти като работник, който няма грам доверие в системата ще се сългасиш да даваш пари в бездънна яма?

Когато една система се базира на довеире, когато това доверие е изгубено - тази система фалира!


А тази система е мъртво родена, говоря за пенсионата, здравната + социалната. Технически и математически края е ясен. Въпроса е още колко време ще я държим на командо дишане - докато още има балъци да вярват в светлото бъдеще на държавата!
 
От: Честито, другари престъпници!

Досадници ООД - От горното мнение схванах, че ви бива в "това не можем, онова не зависи от нас". Което не ви пречи да се изказвате навсякъде, под клището "младежка НПО". Доколкото знам са държавно финансирани структури, досущ като лелките дето се грижат за кучешките права. От време на време поизядат някого в буквалния смисъл тия глутници, но кво ви пука, нали финансирането върви...
"Тия закони не ги пишем ние" - очаквам да го чуя, засега вървиш по шаблон.
 
От: Честито, другари престъпници!

Виждам, че пак са отпуснали пари на платените писачи
 
От: Честито, другари престъпници!

http://alexanderbtodorov.wordpress.com/2013/02/10/quackers-fack-private-funds/ "Шарлатаните – задължителни „частни пенсионни фондове“ към декември 2012 г."

Ей в това ако не участваш (п.с. ако не участваш на 100%) - те чака затвор!
Като дойде време да си потърсим нашето на старини - ще ни посрещнат според челния японски опит:
http://news.ibox.bg/news/id_604105005 "Японски министър посъветва пенсионерите да побързат със смъртта"

Никой закон не може да противоречи на Конституцията. А според нея - осигуряването е право, а не задължение!
 
Последно редактирано:
От: Честито, другари престъпници!

Пичове и пи.ки, и да се нервите и да дерзаете, едно е сигурно, и това е, че просто няма от къде да се вземат кинти за пенсиите, мангалитетите, бегълци, и тем подобни. 1/3 близо са пенсионери, от де пара за тях? 1/8 са мангалитети от които 1/2 смучат държавата (и вас ест) във всевъзможни форми. Няма да споменавам и зверската администрация, която реално няма как да се съкрати, защото всички отиват "по дяволите" - безработни и пак на гърба на заетите. Са ни натовариха кога не искаме и с бежанци. Цифра народ също са на какви ли не помощи (то и помощи е силно казано) - инвалиди, сираци, соц слаби и прочие.
Фактически има-нема 2млн работят що-годе пълносенно, това по отношение на плащанията към по горните. Реално един "храни" трима.

Проблема е че нищо не може да се направи по случая, дори да почнат от сега да си късат гъзовете за решаване на проблема, ще има някакви резултати поне след 10-15г. че и повече. Положението вече е наакано :) А за това положение сме виновни всички. Политиците че през годините им е дремело за тази социална и демогравска криза. Социолозите, статистици и прочие философи - че са премълчавали реалността. Образованието - набива се в главите на подрастващите не как се живее в съвременният икономически живот, а кой е бил Ботев. Здравеопазването - лекуват ни колкото болката да отмине в момента, а не генералното й отстраняване. Бизнесмените - да уредят себе си и близките, баш ги боли за държавата, данъците и дълготрайните инвестиции. НИЕ самите, бръмчалките - търсиме вината в другите, под вола теле, расисти сме, нямаме воля да живеем и работим заедно, шопи сме, злоради и бягаме от отговорност.

Ревете че закона бил строг, но давате за пример хамериката, а в хамериката тези мерки са факт от мега цифра време (да не давам примери колко звезди изяхода дървото за укриване, сметайте обикновените хора) Ето, гледаме винаги в чинията на другите, дерзаеме колко била вкусна тяхната манджа, но когато ни дадът рецептата, винаги се оказва, че нямаме нито тенджерите, нито подправките :p
 
От: Честито, другари престъпници!

...
Ревете че закона бил строг, но давате за пример хамериката, а в хамериката тези мерки са факт от мега цифра време (да не давам примери колко звезди изяхода дървото за укриване, сметайте обикновените хора) Ето, гледаме винаги в чинията на другите, дерзаеме колко била вкусна тяхната манджа, но когато ни дадът рецептата, винаги се оказва, че нямаме нито тенджерите, нито подправките :p
В Америка поне работят някакви институции. Тук искат още и още, а елементарни човешки права не са защитени. Колко бити престъпници видяхте, и колко бити протестиращи? Протестиращи, че им надписват сметката за тока, и че им натрапват "услуга", за която не са подписали договор, сещате ли се?
Обикновеният човек няма лоби в парламента, а и той душа носи. Като сама овца сред вълци. Не може да нахрани всички!
За разлика от времето на Виденов и 4-доларовите заплати сега всеки е свободен да тегли един сиктир и да хлопне кепенците завинаги за БГ. Тия безкрайни, противоконституционни вменявания на престъпление не могат да продължават до безкрай, а решението е от лесно по-лесно. И в резултат на което пари още по няма да има, ще заколят кокошката със златните яйца.
 
Последно редактирано:

Горе