Честито, другари престъпници!

От: От: От: Честито, другари престъпници!

... това значи, че промяната може би няма да е за лошо.
Ама да вземеш да прочетеш за Виденовата зима и Хиперинфлация, че вече е обидно за останалите! Би ли станал работодател ако те грози пандела при административно нарушение? Туй и по Тошово го е нямало, за счети грешки от порядъка на стара кола - ставаш изпечен криминал без право на замяна!
 
От: От: Честито, другари престъпници!

Няма да използвам епитети по адрес на някои от писалите в темата, въпреки че го заслужават. Само ще кажа, че частта за затвора за работодатели при укриване на осигуровки я има в проекта за нов НК още доста преди ГЕРБ да паднат от власт. Бойко пък каза, че иска затвор за неплащане на осигуровки само няколко месеца след като стана премиер.

Късата памет не е фатален недостатък, но когато заради нея се подхващат подобни партийни агитации, каквито има в някои от предходните мнения, става меко казано смешно.

Можеш ли да ми припомниш кога е приет този закон? Едно е говорене друго е приемане на проекто закон и приемането на закон, чрез гласуване. Тук си говорим за второто ми изричение, не знам що се правиш на ударен?
Тук си говорим, как ще освободим бизнеса от робстовото, а то реално ще криминалзиираме връзката работник-работодател......

Ако пак не си разрбрал говорим за криминализиране на админстративно нарушение, покрай този закон толкова под законови нормни ще се вкарат, че за всичко можеш админстративно да лежиш - създавайки прецедент. Нали знаеш, с какви намерение павиран пътя към ада. А тези намерия са мешене в изградени връзки, мешене което няма да доведе до нищо добро - защото изборът е на самите работници в повечето случаи. И двете страни пет пари не дават за държавниете системи и двете страни нямат ниаккво довере в тях.

А както писах по-горе в Конституцията ни ясно е писано, че осигуряването е право, а не задължение. Утре за неспазено право да не лежим в затворите????
 
От: Честито, другари престъпници!

Аз нямам проблем да плащам осигуровки, стига да ЗНАМ и ВИЖДАМ за какво отиват парите ми. Само че, смученето на бизнеса е единствения начин да се крепи тая сбъркана социална система. И поради факта, че системата НЕИЗБЕЖНО ще рухне след няколко деситилетия, не ми дреме за бъдещата ми пенсия, която никога няма да получавам :)

Обаче, има много тарикати, които пестят и не плащат осигуровките на работниците си. За такива - брадвата. Не виждам какво роптаете.
 
От: От: От: Честито, другари престъпници!

Щом най-големите враговете на политическата сцена са обединени около някаква идея, това значи, че промяната може би няма да е за лошо.

Шич няма да им е лошо да разполагат с повече пари за краде, как ще е лошо? Едно доборо дело за България направиха "тия" и "ония", к'во говориш.:D

Обаче, има много тарикати, които пестят и не плащат осигуровките на работниците си. За такива - брадвата. Не виждам какво роптаете.

Да ама брадвата е за всички не само за тях.

Явно съм влязъл в грешен форум - извинете за темата. :confused:
 
От: От: От: Честито, другари престъпници!

Ето затова работодателите са принудени да укриват осигуровки (а заедно с тях и данъци - няма как да платиш данъка без да платиш осигуровките):

Като човек, който плаща осигуровките на другите и то на толкова, колкото сме се разбрали по проект, мога ти кажа че абсолютно никой с който съм работил (аз работя основно на граждански договори) не е искал да му се плащат осигуровките и ги е искал да ги вземе кеш, но аз искам да съм чист.

А иначе отвори си Конституция и виж дали плащането на осигуровки е право или задължение. Много ще ти стане интересно, както този закон е противоконституционен.

И сегашните закони са противоконституционни. Защото не дават възможност да си платиш данъците без да си платиш осигуровките. Въпреки, че не е написано буквално, че осигуровките са задължение, няма как да не ги платиш, ако спазваш закона.
 
От: Честито, другари престъпници!

Обаче, има много тарикати, които пестят и не плащат осигуровките на работниците си. За такива - брадвата. Не виждам какво роптаете.

Работодателите не укриват осигуровките, защото имат пряка изгода. Изгодата за работниците е пряка, а за работодателите - косвена. Работникът печели от това, че не му внасят осигуровките в пълен размер - защото получава повече пари. А работодателите са принудени да укриват осигуровки, защото иначе ще си изгубят работниците - те ще отидат при конкуренцията, където ще им дават по-големи заплати (за сметка на това, че държавата ще получава по-малко осигуровки):

Като човек, който плаща осигуровките на другите и то на толкова, колкото сме се разбрали по проект, мога ти кажа че абсолютно никой с който съм работил (аз работя основно на граждански договори) не е искал да му се плащат осигуровките и ги е искал да ги вземе кеш, но аз искам да съм чист.


Обикновено за дадена позиция или работа ти имаш бюджет - примерно 1000 лв на месец. Ако платиш 1200 - си на загуба.

Така че трябва като работодател да се вместиш за този работник в рамките на 1000 лв.

И му казваш - пич ти кво искаш да те осигурявам на пълната заплата и да получаваш примерно 700 лв чисти в момента или да ти плащам 850 чисти част по банков път, част на ръка и да те осигурявам на минималната.

От една страна имаш 150 лв сега от друга страна имаш .... Ъъъъъъъ да се замислим кво имаш от другата страна - едни голи обещания за една пенсия - ама нито знаеш на колко години ще я получаваш, нито знаеш какъв ще и е размерът.

Кво би избрал? Ясните пари сега или обещанията за светло бъдеще :lol: :lol: :lol:
 
От: Честито, другари престъпници!

Хепи, така си е.

Но нали трябва тази държава да яде, от къде ще яде ами от нас работещите и можещите. И що е така, ами щото масата е неглижирана към държавата,а а като цяло отношението е той бизнеса гаден, лош феодал и с популизъм как се оправда всичко.

Системата е обречене на провал, но докато обществовото е такова, ние можещете ще си берем ядовете - докато дойде един щастлив момент и екпортнем бизнесите си. Имам познати експортираха се към бели държави, а някой към офшорните зони и познай какво става с бизнеса им .....

П.С. Реално всички наети плащат осогивките и бизнеса е само изкупителната демонизирана жертва за тяхната демагогия.

Като говорим за бизнеси, всички мислят управленското ядро, но и то е съставено от служители :) Служат на собствениците. А собствениците реално плащат именно корп. печалба + дивидентен данък(като това е самият реален доход на собствениците, но да го получиш пак плащаш корп. така че плащаме пак двойни данъци). И всяка следваща админстравина пречека се оправдва като защита на служителите, като реално какво става? Собствника нищо му няма, служителите или стават по-малко или ще има увеличени на цените следствие на тази компонента. В крайна сметка демагията е пълна и самите защитени се оказват измамени за кой ли път ......
 
Последно редактирано:
От: От: Честито, другари престъпници!

... За такива - брадвата. Не виждам какво роптаете.
Като затворят фирмите на теб, жена ти и роднините - ще се сетиш!
Тия горе, дето все ни ги водят бабичките - няма да разберат, че бизнесът не им е даденост да се разпореждат с нея. Но ще го усетиш на гърба си - ти, аз и останалите 99,9 % от власт-нямащите.
 
От: Честито, другари престъпници!

Пак си позволих да ти коригирам писанието (увеличи си шрифта с Ctrl+Plus и ползвай проверка на правописа, иначе трудно се чете).

Системата е обречена на провал, но докато обществото е такова, ние можещите ще си берем ядовете - докато дойде един щастлив момент и екпортнем бизнесите си. Имам познати експортираха се към бели държави, а някой към офшорните зони и познай какво става с бизнеса им .....

Проблемът е, че в другите държави положението е подобно. Навсякъде мнозинството от гражданите са социалисти и не разбират от пазарна икономика.

Няма къде да избягаш!

Офшорна компания може да ползват само малък брой бизнеси. Не става да наемеш сграда и да вкараш вътре програмисти да работят без да си регистрираш фирма в съответната държава, която да им плаща осигуровките и да спазва всички шибани социалистически закони. Може обаче да ги натовариш на един кораб, който се намира в международни териториални води. Обаче там може да има пирати... И съм сигурен, че пиратството ще се увеличи ако тази практика (плаващи градове с цел избягване на бюрокрацията и данъците) стане по-разпространена. Също така е възможно големи държави като САЩ да започнат да водят войни срещу такива "плаващи държави-градове", като ги обвинят в данъчни престъпления, пране на пари и финансиране на тероризма. Или просто могат да обявят ембарго срещу тях.

Държави като Франция са типичните "бели" държави. Белите държави са социалистически (извършват преход към повече социализъм). Няма бели "бели" държави вече.
 
От: Честито, другари престъпници!

Ще затворят на този, който не играе по правилата. Във всяка държава си има правила, това е положението. И на мен не ми е кеф да плащам, ама докато хората не разберат какъв точно е проблема на системата, смисъл да се роптае няма. Т.е. не ми е кеф да плащам, щото нищо не получавам насреща. Ама си плащам всичко, щото такива са правилата и не ми се лежи в затвора.

Ти в момента се държиш като мангалите, които протестираха, когато държавата обяви, че иска да затвори пунктовете за вторични суровини. Или като мангалите, които протестират, когато им спрат незаконния ток или вода.
 
От: От: Честито, другари престъпници!

Пак си позволих да ти коригирам писанието (увеличи си шрифта с Ctrl+Plus и ползвай проверка на правописа, иначе трудно се чете).



Проблемът е, че в другите държави положението е подобно. Навсякъде мнозинството от гражданите са социалисти и не разбират от пазарна икономика.

Няма къде да избягаш!

Офшорна компания може да ползват само малък брой бизнеси. Не става да наемеш сграда и да вкараш вътре програмисти да работят без да си регистрираш фирма в съответната държава, която да им плаща осигуровките и да спазва всички шибани социалистически закони. Може обаче да ги натовариш на един кораб, който се намира в международни териториални води. Обаче там може да има пирати... И съм сигурен, че пиратството ще се увеличи ако тази практика (плаващи градове с цел избягване на бюрокрацията и данъците) стане по-разпространена. Също така е възможно големи държави като САЩ да започнат да водят войни срещу такива "плаващи държави-градове", като ги обвинят в данъчни престъпления, пране на пари и финансиране на тероризма. Или просто могат да обявят ембарго срещу тях.

Държави като Франция са типичните "бели" държави. Белите държави са социалистически (извършват преход към повече социализъм). Няма бели "бели" държави вече.

Абе късно е и грешките от писане(не правопис) ми се увеличават - пълна корелативност :D Тук плозвам някъв плъгин на ФФ и уж не ми свети, че имам грешки. Поправяй ме няма проблем :)

Като бели имам предвид- Сингапур, Хонк Конг, Австралия, Нова Зеландия, както и част от Азиатските тигри + част от Св. Страни.

Като цяло всичко топ 10-20 на Ease of doing business

http://www.doingbusiness.org/rankings
 
От: Честито, другари престъпници!

Ще затворят на този, който не играе по правилата. Във всяка държава си има правила, това е положението. И на мен не ми е кеф да плащам, ама докато хората не разберат какъв точно е проблема на системата, смисъл да се роптае няма. Т.е. не ми е кеф да плащам, щото нищо не получавам насреща. Ама си плащам всичко, щото такива са правилата и не ми се лежи в затвора.

Ти в момента се държиш като мангалите, които протестираха, когато държавата обяви, че иска да затвори пунктовете за вторични суровини. Или като мангалите, които протестират, когато им спрат незаконния ток или вода.

Е аз като ти говорих преди, че държавата има сила да наложи менението си на всички групи еднопосночно/самосиндикално/едностранно без да и възразиш, ако ли не има насилствени лостове те накара - затвора е чудесен лост или възприятието затвор, което се настанило в съзнанието ти.

Как едни страни са по-напред, ами просто тамошните социални отношения са по-свободни и държавата силно бива корегирана от тези свободни отношения. В случай да дадеш насилствено пари и да нямаш контрол над тях е именно за което говоря.
 
От: Честито, другари престъпници!

Ще затворят на този, който не играе по правилата. Във всяка държава си има правила, това е положението. И на мен не ми е кеф да плащам, ама докато хората не разберат какъв точно е проблема на системата, смисъл да се роптае няма. Т.е. не ми е кеф да плащам, щото нищо не получавам насреща. Ама си плащам всичко, щото такива са правилата и не ми се лежи в затвора.

Преклонена главица сабя не я сече, ще си траем и ще си плащаме. Утре като ни кажат да се обърнем да питаме колко да се наведем, а?

Баш пък от теб не очакваш подобни писаници ама карай всеки си има разбирания.
 
От: Честито, другари престъпници!

докато хората не разберат какъв точно е проблема на системата

Хората няма да разберат какъв точно е проблема на системата. С времето все по-малко хора ще го разбират. Пиенето на алкохол може да увреди сериозно способността за абстрактно мислене.

Ето това са типичните гласоподаватели (не се очаква в бъдеще да станат по-умни):



(Не казвам, че алкохолът трябва да се забрани. Не може да забраните човешката глупост и невежество със закон.)

Не ми е ясно срещу кого и как трябва да се протестира. Срещу политиците ли, срещу мнозинството от гласоподавателите? Как да се протестира срещу гласоподавателите и има ли изобщо някакъв смисъл?

Вижте каква е статистиката за потребителите на наркотици (алкохол, никотин, марихуана, екстази и т.н.). Щом тези хора не могат да вземат решение какво да (не) правят със собственото си тяло, представете си как те взимат решение за кого да гласуват. Вижте какви боклуци купуват хората когато отидат да пазаруват.

Защо бедните ядат боклуци? Накратко: защото са глупави (не защото нямат пари за качествена храна). Много от "богатите" или "средната класа" също ядат боклуци. Пак по същата причина.
 
Последно редактирано:
От: От: Честито, другари престъпници!

Преклонена главица сабя не я сече, ще си траем и ще си плащаме. Утре като ни кажат да се обърнем да питаме колко да се наведем, а?

Баш пък от теб не очакваш подобни писаници ама карай всеки си има разбирания.

Не виждам как по-точно ще протестираш срещу това, че те карат да плащаш данъци под различни форми. Ще продължават да ни товарят и ограбват, защото това е единствения начин да крепят системата. Проблемът е европейски, а не само български. Либералната демокрация е достоен наследник на комунизма и цялата система на запада изхранва паразити, които са заели мястото на едновремешните пролетари. Тези паразити след това връщат политическата власт в ръцете на олигархията и кръгът се затваря. Това е. За да се реши проблема, трябва да се преосмисли всичко, на което се гради Европа и "ценностите" й.

С една дума, не съм съгласен да плащам, но нямам избор. Ще плащаме и ще ни ограбват, докато не се срине всичко.

Как едни страни са по-напред, ами просто тамошните социални отношения са по-свободни и държавата силно бива корегирана от тези свободни отношения. В случай да дадеш насилствено пари и да нямаш контрол над тях е именно за което говоря.
Нямам против да плащам, но ако получавам нещо насреща. Ако децата ми учат в хубави училища, ако получавам качествена медицинска помощ и прочее, и прочее. За момента обаче, това не се случва и за това съм против бизнеса и частните лица да плащат такива големи данъци. Само че, едно е да си против да плащаш големи данъци, друго е да си против това, че са ти казали, че ако те хванат да газиш лука, ще те третират като престъпник. За мен това е поведение на крадлив циганин, както писах по-горе.
 
От: Честито, другари престъпници!

Така и не разбрах защо пак се заговори за неплащане на данъци. Данъците крепят бюджета на една държава. Нямам против данъците, освен ако не се окажат по-високи от това, което изкарвам (т.е. над 100%). Неведнъж в темата вече се каза, че според Конституцията (която не е правни норми, а основен закон) всякакъв вид осигуряване е право, а не задължение. Абсурдно е да бъдеш наказван (дори административно) за това, че не се възползваш от свое право. Точно заради тази противоконституционна задължителност много хора не могат да си платят данъка (данък общ доход), което е вредно за държавния бюджет. Като гледам кога ще се пенсионират родителите ми и с какви пенсии не виждам голям смисъл от това "осигуряване" (не се чувствам много осигурен от тази система). По-изгодно ми излиза да си събирам същите тези пари и на старини да си щракам с пръсти със събраното. Който не вярва, нека направи проста сметка.
Възрастните хора са най-прецакани в случая, защото те са градили система, която ги е ограбила. По-лошото е, че голяма част от тях продължават да подкрепят тези, които са ги ограбили и които продължават да ги ограбват в комплект с обещания за повишаване на пенсията с 5лв. Каквито и закони да се измислят те не могат да предефинират най-основните закони - за самосъхранението и грижата първо за най-близките. Най-разумни сред възрастните хора са тези, които са инвестирали в читаво поколение. Дали ще се реализират младите в България или другаде, все ще намерят начин да се погрижат за родителите си.
 
От: Честито, другари престъпници!

Проблемът е, че не можеш да си платиш данъка без да платиш осигуровките. Така са написани законите, че ако "криеш осигуровки", трябва да "криеш" и данъците.

Доходността на един банков депозит действително може би е по-голяма от тази на един пенсионен фонд.

Проблемът с банков депозит (като алтернатива на пенсионна осигуровка) е това, че валутата се обезценява. Това е така поради две причини:

1) Централните банки "печатат пари" (може и не на хартия, част от "печатаните" пари ги няма на хартия, те са баланси в бази от данни).

2) Банкиране чрез частичен резерв (банката дава кредити в размер по-голям от наличните пари - до 10 пъти; след това тези кредити се завъртат, част от тях се внасят като депозити от други лица, на база на тези депозити банката дава до 10 пъти повече кредити и така докато се получи едно огромно задлъжняване и увеличаване на валутата).

Важно е да се отбележи, че размера на задълженията превишава "реалното" количество на парите (които централните банки са емитирали). Тоест дългът няма как да се плати.

Проблемът с инфлацията, банкирането с частичен резерв и невъзможните за изплащане дългове са обяснени със шарени картинки тук: http://hiddensecretsofmoney.com/

Никой не може да предскаже със сигурност дали ще има хиперинфлация, която да изяде спестяванията, или няма да има такава. Не се знае и дали доходността от банковия депозит ще превиши инфлацията или няма да я превиши. Не се знае и банката дали ще фалира или не. Не се знае дали ще има конфискация на депозити (по кипърския сценарий) или няма да има.

Спестяването дългосрочно в банкова сметка (или в складиране на хартийки в трезор) е доста рисковано.

Но също така е рисковано и да се живее - който живее има риск да умре. Този риск нараства с времето.
 
От: Честито, другари престъпници!

Спестявания и банки не винаги са съвместими (дори почти никога, всъщност). Има множество по-разумни начини за спестявания. Най-разумният начин е да се инвестира в нещо. Не случайно споменах за разумните възрастни, които на младини са инвестирали в своите деца. Да, и тази инвестиция е рискова, защото всеки по някое време може да умре (не е случайно, че в древността са се правили по повече деца), но реални гаранции в този свят трудно някой може да ти даде. Има варианти и за създаване на фирма за нещо (най-често е пак базирана на семейството - семейна фирма). Друг прост вариант е закупуването на злато, ако имаш идея как да го опазиш. В банките както и в държавата доверието отдавна е на свръх ниско ниво.
 
От: Честито, другари престъпници!

Тезата на тест-а е щом герб за говорили за такъв закон сега когато е приет от бсп нямаме право да го коментираме с възмущение, правилно ли съм разбрал другарю политически анализатор? Ако ли не моля уточни какво искаше да кажеш?

Няма да използвам епитети по адрес на някои от писалите в темата, въпреки че го заслужават. Само ще кажа, че частта за затвора за работодатели при укриване на осигуровки я има в проекта за нов НК още доста преди ГЕРБ да паднат от власт. Бойко пък каза, че иска затвор за неплащане на осигуровки само няколко месеца след като стана премиер.

Късата памет не е фатален недостатък, но когато заради нея се подхващат подобни партийни агитации, каквито има в някои от предходните мнения, става меко казано смешно.

Интересно Maji92 как само ти се припозна с платените писачи? Гузен негонен бяга е твойта работа май а?
 
От: Честито, другари престъпници!

Струва ми се, че само платените писачи не са съгласни с тезата, че всички партии пишат и гласуват лоши закони.

Не виждам начин как може да се появи качествен закон (освен случайно и погрешка).
 

Горе