Честит 3-ти март Българи!

От: Честит 3-ти март Българи!

Честито Братя Българи!
 
От: Честит 3-ти март Българи!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

555159_529174283794744_1016198447_n.jpg


И аз съм българче!
Макар, че
в Мадрид родих се и живея,
а баба, щом ме гушне, плаче,
защото виждаме се с нея
веднъж в годината, през август,
със внуците на шест етажа-
от Солун, Рим, Мадрид, Чикаго,
от Сидни има в блока даже...
Бледнеят всички карнавали
пред тази наша пъстреница.
Но дядото на Джон с кавала
щом почне в двора ръченица,
подскачаме край него лудо,
душата знае ритъм, стъпки.
И всяко лято става чудо,
и все ни сбира тази тръпка.
Българийо!
Недей да плачеш
за внучето на твойто племе!
И аз съм българче! Макар, че
родих се във разделно време.

Петя Божилова​
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Честит празник, Българи!!!
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Честит Национален Празник! Нека бъдем по-БЪЛГАРИ от всякога!
 
От: Честит 3-ти март Българи!

За да направим темата малко по - разчупена.

Граф Игнатиев не е улица в София. Това е един от хората, които подписват Санстефанския мирен Договор:

800px-Constantinople_conference.png


Това е разбира се предварителен договор, но той поставя началото на Независимостта на Българската държава... За интригите на Европейските велики сили ще пишем друг път..
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Честит празник на всички!
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Сигурно ще ме нападнете всички, че може и червени репутации да ми раздадете, още повече че го пиша точно днес, но се замислих нямаше ли да сме по-добре, ако не се бяхме освобождавали от турско робство ? По-зле от сега ли щяхме да сме ? За 150години вече нямаше да сме под робство, а щяхме да сме си чисти турци. Извинявам се ако засегна някой и моля да ме поправите, ако бъркам.

Твърде много неща са забъркани в днешния гювеч. Като се започне от колониалната политика на Англия, мечтата на Хитлер и егото на Сталин...
Геостратегическото положение до Босфора и Черно море е причината за това.
А в крайна сметка преминаването на Турция на европейския континент преди много векове забърква цялата тази каша.
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Честит Празник Българи!
Да пребъде България!

[video=youtube_share;cCTs560EC98]http://youtu.be/cCTs560EC98[/video]
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Честит празник на всички българи.
Да живее БЪЛГАРИЯ.

Знам, че ще се случат хубави неща за напред, специален поздрав от нас Варненци за всички ВАС:

382232_4896619730768_479301695_n.jpg
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Може да не си българка, но ако живееш в България би трябвало да се отнасяш с уважение към националните празници
Сигурно ще ме нападнете всички, че може и червени репутации да ми раздадете, още повече че го пиша точно днес, но се замислих нямаше ли да сме по-добре, ако не се бяхме освобождавали от турско робство ? По-зле от сега ли щяхме да сме ? За 150години вече нямаше да сме под робство, а щяхме да сме си чисти турци. Извинявам се ако засегна някой и моля да ме поправите, ако бъркам.
Това изказване можеше да не го пишеш точно днес
За тази нечовешка простотия получаваш червен картон

И още нещо, България винаги ще има, колкото и да не им се иска на някои съседи и велики сили
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Може да не си българка, но ако живееш в България би трябвало да се отнасяш с уважение към националните празници

Това изказване можеше да не го пишеш точно днес
За тази нечовешка простотия получаваш червен картон

И още нещо, България винаги ще има, колкото и да не им се иска на някои съседи и велики сили

Очаквах разяснение с включени аргументи. За 1 безсмислена червена репутация ти отговарям със същото :rolleyes:

P.S. не съм българка, а българин
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Очаквах разяснение с включени аргументи. За 1 безсмислена червена репутация ти отговарям със същото :rolleyes:

P.S. не съм българка, а българин
Какви аргументи, ти нямаш грам мозък в главата
Не е възможно да си българин
Дори не е възможно да си мъжки индивид
Най вероятно си някаква мазна циганка, дето няма никакво възпитание, чувство за такт и не знае какво е родолюбие
Твойто червено си го заври в кафявата точка!
Капише?
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Какви аргументи, ти нямаш грам мозък в главата
Не е възможно да си българин
Дори не е възможно да си мъжки индивид
Най вероятно си някаква мазна циганка, дето няма никакво възпитание, чувство за такт и не знае какво е родолюбие
Твойто червено си го заври в кафявата точка!
Капише?

А ти преливаш от интелигентност и култура, признавам си. Някои съфорумници са ми във фейсбука, те могат да ти кажат каква мазна циганка съм.
 
От: Честит 3-ти март Българи!

А ти преливаш от интелигентност и култура, признавам си. Някои съфорумници са ми във фейсбука, те могат да ти кажат каква мазна циганка съм.
Шш алоу, не ми са отваряй, няма значение как изглеждаш, щом си толкоз тъп да пишеш с/у България на нейния национален празник, по душа си една мазна циганка без родина и без морал. Що не ходиш в Турция, никой не те кара да се пишеш българин и без това, според горенаписаното от теб не си такъв, но нямаш право да се изказваш по този начин в тази тема.
,
 
От: Честит 3-ти март Българи!

Очаквах разяснение с включени аргументи. За 1 безсмислена червена репутация ти отговарям със същото :rolleyes:

P.S. не съм българка, а българин

Според мен си българка. И що реши, че щяхме да сме чисти турци? За 500 години не успяха джагалите, а за последните 100 щяха да успеят... Може би, ама нада ли!

Свободата, Ганьо, е едно от най ценните блага,
с които Бог дарява хората.
С нея не могат да се сравнят нито съкровищата,
които крие земята, нито тези, които таи морето.
За свободата, както и за честта,
може и трябва да се жертва животът и обратно,
лишаването от свобода е най-голямото зло,
което може да сполети човека.
Казвам ти го, Ганьо, защото ти видя пиршествата и изобилието,
на които се радвахме в петзвездния хотел, който преди малко напуснахме.
Е добре, сред онези вкусни ястия и ледени напитки на мене ми се струваше,
че се измъчвам от глад, защото не им се наслаждавах свободно,
както бих им се наслаждавал, ако те бяха мои.
Задълженията да се отплатиш за направените ти благодеяния и милости са вериги,
които пречат на духа да бъде свободен.
 

Горе