Чехия

RikoBernadiko

New Member
Здравейте колеги и колежки предприемачи :) имам оферта за работа в Чехия, 1800 наши пари заплата, та сравнение с тукашната ми от 500, сериозно обмислям да замина. Реших да пусната темата, защо ми е любопитно мнението на обществото тук (всички сте пичове и пички) и знам, че ще се заформи интересна тема. Какво мислите за чехия като цяло..... имам няколко приятели там, и от тях запомних само, че жените им са хубави по - голямата част и са така да го кажемм.... мммм лесни- е добра дума :p по дискотеките те те дигали да играеш, те те черпили (ем че не е ли супер от кога ги търся аз таквиз) главно това ме дърпа да замина :D сега оставям на ваше разположение темата да драснете, някоя историйка ала бала ако имате приятел, който е бил или ви е разказвал нещо :twisted:
 
От: Чехия

Жените там командват, така че не си прави предварителни сметки. И да, на диско ще се забавляваш, ако не те натупат тамошните мутри ;) Не мисли, че ще лапаш 1000 евро ей така. Тези заплати словаците вземат, а за Чехия да не говорим. Освен, ако не си на строителен обект, без осигуровки. Успех със свалките ;)
 
От: Чехия

Свалките ли са ти проблема? Останала съм с впечатлението, че не подбират места за ч.кане и току-виж се блъснеш в някои зайци в действие. Но не съм била толкова много време, че да ги сложа всичките под общ знаменател, така че не се точи излишно. Вземи си кърпичка и започни от тук: Чехия, после питай гошето. Проучи наеми, разходи, стандарт, въобще всичко. Информацията е сила, с.кса няма да ти помогне в това отношение. Просто порасни, не се приемай на сериозно ти и твоите лиги, но приеми сериозно, това, което искаш и можеш да постигнеш. Останалото само ще се нареди. Едно е сигурно - ще се върнеш друг човек.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Чехия

Мой роднина от години е там, има собствен бизнес, построи си къща, води работници там от България, пуснал им е интернет - самостоятелна интернет мрежа си изгради и т.н, супер доволен; Имам познати, които работят там от няколко години - също много са доволни. Една приятелка отиде там, след време извика и мъжа си, после и сина и приятелката му и сега цялото семейство вече са там. Друга приятелка замина, работи вече цяла година в някаква фабрика, сега си беше тук за отпуската - много се хвали, доволна е и добре изглежда, така че и вярвам.
 
От: Чехия

Рико, ти на екскурзия ли отиваш или на бачкане. чувал че жените били убаи и лесни, ако отиваш само с идеята че ще плющиш тебе ше те плющят ма няма ти хареса.

глей там писара ко ти писа и вади тефтерчето. цени, наеми, транспорти, къде, кво, как - ще живееш сам браточка, не отиваш на пионерски лагер
 
От: Чехия

Здравейте колеги и колежки предприемачи :) имам оферта за работа в Чехия, 1800 наши пари заплата, та сравнение с тукашната ми от 500, сериозно обмислям да замина. ..имам няколко приятели там, и от тях запомних само, че жените им са хубави по - голямата част и са така да го кажемм.... мммм лесни- е добра дума :p по дискотеките те те дигали да играеш, те те черпили (ем че не е ли супер от кога ги търся аз таквиз)

Хахаха типичен българин си ти Рико. Само така! Че кой не си е мечтал за заплата от 1800 пари, лесни жени, че и черпят и те канят. По-тихо само, че мъжете на половин България ще напуснат и ще отидат в Чехия при тоз` живот.

А сега сериозно: Вземи наистина прочети какъв е стандарта на живот, колко струва храната, квартирата, каква е точно работата, която ще вършиш, по колко часа, застраховки, осигуровки, кога се плаща и т.н. Че накрая да не се окаже, че вместо да "пляскаш" лесни чехкини... ти си се оказал припляскан :)
 
От: Чехия

Е т'ва е истински предприемач!
Щом има пари и мацки които да те черпят (това верно ли е? :shock:) - нищо друго ти не трябва :D
 
От: От: Чехия

Е т'ва е истински предприемач!
Щом има пари и мацки които да те черпят (това верно ли е? :shock:) - нищо друго ти не трябва :D

Абе май е вярно, защото моя роднина прилича на Йети, обаче все разни красавици му се лепят, три пъти се жени и развежда и все жени като манекенки изваяни си намираше.
 
От: От: Чехия

Абе май е вярно, защото моя роднина прилича на Йети, обаче все разни красавици му се лепят, три пъти се жени и развежда и все жени като манекенки изваяни си намираше.

Е просто след този коментар... Рико вече купува билет за Чехия :lol:
 
От: Чехия

Рико, ти на екскурзия ли отиваш или на бачкане. чувал че жените били убаи и лесни, ако отиваш само с идеята че ще плющиш тебе ше те плющят ма няма ти хареса.

глей там писара ко ти писа и вади тефтерчето. цени, наеми, транспорти, къде, кво, как - ще живееш сам браточка, не отиваш на пионерски лагер

Ти ли даваш акъл за Щ+Щ, при положение, че си търсеше кола под наем, за да пориш няква.......
 
От: Чехия

Там е прието жените да свалят, така че е нормлано и да черпят.

Тая заплата е около 22 500 крони, така че провери дали ти стигат за живот, а жените ги остави чак след това :D.
Храната и бирата в магазините са евтини. По кръчмите и дискотеките бирата е в рамките на 2-4лв. за другите пиенета не знам, 'щото кой нормален ти пие друго в Бирeният рай :D.
Яденето в бирарии/ресторани е в рамките на 150-400 крони. Говоря за нормлано ядене: патици, джолани, етц.

Така че всичко зависи от квартирата, а и дали работата си струва за тези пари.
 
От: Чехия

Първо провери офертата доколко е истинска. Да не те гледаме после по Господарите - поредния измамен от агенти дето уреждат работа в чужбина..

Другото са го казали съфорумците.
 
От: Чехия

Ти ли даваш акъл за Щ+Щ, при положение, че си търсеше кола под наем, за да пориш няква.......

Виж си забележката в червената репутация. Има тема, в която спорим (аз не знам, защо). Който иска влиза, чете, смее се, псува, дава репутации и т.н. Обаче всичко това се случва в една тема. Ако смяташ, да осираш целия форум с нашето противоречие и във всяка тема ме "преследваш" и опитваш да завържем спор това на мен не ми пречи. За съжаление обаче пречи на всички останали, защото от 15 000 члена едва ли има и 15, които да ги интересува нашите словесни пишкомерения.

Съвсем любезно ти напомням, че форумът не е нито мой, нито твой и е редно да се съобразяваме с останалите. Ако държиш да споделиш нещо - имам лични съобщения, имам стена на профила, на която можеш да пишеш колкото ти душа иска.

Поздрави!
 
От: Чехия

Един познат ходеше на "гости" в Англия при "приятели" за по 6 месеца и се оказа, че бил на бригада и поебавал пендели и така го хванахме, като си идваше се с бели опели кабриолет.
 

Горе