Шаблони за themeforest

BogoJlea

Member
Мисля че, тук е най-правилното място да потърся някой по-опитен за съвет. Замислям се дали да не направя някой шаблон за themeforest и затова искам да питам някой дали е работил с тях и ако може да ми даде повече инфо около целия процес.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Шаблони за themeforest

Благодаря ти Frozzy! А твоето лично мнение - заслужава ли си или ?
 
Re: От: Шаблони за themeforest

Благодаря ти Frozzy! А твоето лично мнение - заслужава ли си или ?

Аз не съм нито програмист, нито дизайнер :) Оттам само купувам. Реално погледнато една хубава wordpress тема се продава за около $30. Ти взимаш 50% от всяка продажба.

Купувачи има, топ темите се продават между 50 и 500 пъти седмично. Ако направиш нещо наистина добро, на толкова професионално ниво, че да се опъне на наложилите се специалисти там, имаш възможността да изкараш доста прилична заплата.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Шаблони за themeforest

Ами предполагам че, от първите ми теми които ще им предложа няма да се опъна на изявените им специалисти, защото съм сравнително нов в сферата, но все пак най-добре ще се науча като се състезавам с най-добрите или поне така си мисля. В началото мисля да им изпратя една в html вариант и една в magento, но ще видим. Иначе благодаря за инфото и за мнението ти!
 
Re: От: Шаблони за themeforest

Ами предполагам че, от първите ми теми които ще им предложа няма да се опъна на изявените им специалисти, защото съм сравнително нов в сферата, но все пак най-добре ще се науча като се състезавам с най-добрите или поне така си мисля. В началото мисля да им изпратя една в html вариант и една в magento, но ще видим. Иначе благодаря за инфото и за мнението ти!

Е не може с една тема веднага да започнат да се изкарват няколко хилки. Пускаш една, после втора, после трета... Накрая една става успешна и започва да се продава. Покрай нея, виждат и другите ти авторски произведения и започват да се продават и те.
 
От: Re: От: Шаблони за themeforest

Купувачи има, топ темите се продават между 50 и 500 пъти седмично.

едва ли има темплейт който да се продава по 500 пъти седмично..
най-продаваната http://themeforest.net/item/udesign...m&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=internq7
15к пъти за 1 година

което прави по около 300 на седмица

кой знае къде го е рекламирал този темплейт...

и май този темплейт е най-продаваният продукт в themeforest
 
  • Like
Реакции: Alf
Re: От: Re: От: Шаблони за themeforest

едва ли има темплейт който да се продава по 500 пъти седмично..
най-продаваната http://themeforest.net/item/udesign...m&WT.seg_1=category_item&WT.z_author=internq7
15к пъти за 1 година

което прави по около 300 на седмица

кой знае къде го е рекламирал този темплейт...

Имат си статистика, оттам съм го видял. Не говоря наизуст :) Ей сега примерно в уърдпрес секцията, най-продаваният е 345 пъти за тази седмица, а сме едва четвъртък.
 
Само съм купувал, но какво точно те интересуване. Мисля, че предложението ще бъде разгледано и отговорили.

Може да пробваш и в (www.theme-junkie.com). Много са точни, един от тамплейтите им не поддържаше мулти-домейнтс WP мрежа, за това ми го смениха, за което им правя евалата. Изпрати им и виж какво може да се направи. изглеждат готини хора. Съпортът им отговаря на - info[@]theme-junkie.com, а шефчето на - radek]@]theme-junkie.com.
 
От: Re: От: Re: От: Шаблони за themeforest

Имат си статистика, оттам съм го видял. Не говоря наизуст :) Ей сега примерно в уърдпрес секцията, най-продаваният е 345 пъти за тази седмица, а сме едва четвъртък.

къде мога да я видя тази статистика ?
и тя само за седмица ли е? защото горе пресметнах средно (от както е добавена до сега) за най-продаваната тема

видях сега статистиката - на първо място е темата която е най-продавана
само няколко са над 100 пъти продадени на седмица
 
От: Шаблони за themeforest

Като гледам статистиката обаче, ще трябва да се преориентирам от html и magento шаблони към wordpress. Почти всички в най-продавани за wordpress.
 
От: Шаблони за themeforest

Като гледам статистиката обаче, ще трябва да се преориентирам от html и magento шаблони към wordpress. Почти всички в най-продавани за wordpress.

ти не гледай кое е най-продавано
по-добре качествен html темплейт отколкото некачествен wordpress
просто защото няма да се купува :) и дали ще ти го приемат... незнам виж дали проверяват и сорс кода
 
От: Шаблони за themeforest

Гледат основно дизайна и документацията.
Дори уордпресите се одобряват от няколко пробитаци дето и да погледнат кода, едва ли ще фанат нещо.
Но дори да успееш да пробуташ нещо недоклатено, после ще бъдеш разпорен.

Но виж за дизайна са доста тежки изискванията. Който мисли че може да скалъпи надве-натри някоя картинков уебдизайн тип 'уебтурист' или 'предприемач', го чакат много тежки разочарования.
 
От: Шаблони за themeforest

Noke прав си, аз затова разглеждам максимално много шаблони и ми е ясно вече нивото което на което трябва да е шаблона. Трябва да съм мазохист да се опитвам с нещо по-лабаво да пробия. Само ще си изгубя времето. Затова няма да бързам да пращам докато не съм сигурен че, имам шанс. Може и да я пусна тук за коментари и оценки преди да я пратя. Дизайна не ме притеснява толкова, но с документацията ще ми е филм, но да стигнем до там ще го мислим :)
 
От: Шаблони за themeforest

Envato ти преглеждат темплайта и ти казват дали става. Така също те ти определят и цената. Ако го продаваш и на друго място ти дават 30% от цената. Регистрирай се и разгледай, дори и за регистрацията ти правят нещо като тест за интелигентност.
 
От: Шаблони за themeforest

Благодаря ти MUTI! Не съм влизал в Envato до сега, но щом ми ги препоръчваш обезателно ще ги разгледам и тях!
 
От: Шаблони за themeforest

Envato поддържа themeforest
това не са две различни места за продажба
 

Горе