Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Fozzy

Well-Known Member
Пия си ракията и с едно ухо слушам телевизията. Стана ми интересно като казаха за онлайн магазини нещо. Показаха някакви сайтове, в които парфюмите били по 20 евра а в българските магазини (не онлайн) по 60-70лв. Също така показаха в Ла Редут някакви обувки за 7 евро. Общо-взето казаха следното:

"В България слагат адски големи надценки, ръ'иш ли и е по-добре да бягате и да наливате парите си по чуждите онлайн магазини. Тя икономиката у нас е цъфнала и завързала, затова няма проблеми, харчете си навън."

Ми добре бе мамка му, като толкова нямаха новини, не можеше ли да спретнат репортаж за големите опашки по Коледа и как е по-лесно и удобно да се пазарува от БЪЛГАРСКИТЕ ОНЛАЙН МАГАЗИНИ???

Без коментар нататък...
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Е то и бтв колко репортажа даваха за онлайн пазаруването и все негативни.Някаква мома си купила парцалче от Арко и се оказало носено и колко да внимавали потребителите с онлайн пазаруването.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Честно казано, тия дни и аз се сблъсках с гадните надценки. Търся си някъв шантав часовник дето да свети и да блещука като елха и няма време да пътува от Китай. Викам дай да го купя от тука - ще дам 5-10 лв. повече, ама ще спестя време.
Ама то- не 5,не 10 ми 20-30 лв надценка. 10 долара при китайците- тука 50 лв. А едни даже до 80 лв. бяха стигнали ...
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

То наистина тук цените на повечето неща са ненормални, аз също от чужбина повече купувам.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

То на този сайт не си ли пише, че са носени и втора ръка повечето стоки? Много страно. Но малуомници за кофти репортажи - да ги ринеш с лопата тук в БГ. Няма проблем. Да се пазят от онлайн търговците и да ходят да си дават парите по моловете, защото са големите гъзари. Аз лично каквото съм пазарувал (и да чукам на дърво да е така) все е било читаво и никога не съм имал оплаквания. Не знам тия какъв късмет ги гони, но като цяло се случва, но според медиите предимно това се случва, а това хич не е вярно. ;)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Е то и аз поддържам непопулярното мнение, че българският онлайн търговец трябва да се прескача, прецаква и набутва при всяка удобна възможност.
С малки изключения - има 1-2 дет съм доволен от тях въпреки нагло надутите им цени. Просто ме кефи атитюда им...
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Явно бъгавите мами, които пазаруват редовно от западни сайтове, този път са били прекарани, затова сега вдигат врява чак до телевизиите...
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Е то и аз поддържам непопулярното мнение, че българският онлайн търговец трябва да се прескача, прецаква и набутва при всяка удобна възможност.
С малки изключения - има 1-2 дет съм доволен от тях въпреки нагло надутите им цени. Просто ме кефи атитюда им...
Айдеее покрай сухото изгоря и зеленото :D
Иначе мошеници си има worldwide
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Според мен има някой много нагли онлайн магазини печелещи от БАЛЪЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ и със сигурност носят много лоша слава на онлайн бизнеса... вредят на мен и на други, които се мъчат. Давам директен пример, ако е някой от форума... нека да се замисли

HTML:
belizubi.com

Това чудо, което е доказано не ефективно струва по 1$ дори в ebay може да си го купиш най-много за 1.5$ в България се продава 1 бройка за 45лв.... освен това да не кажа, че са и опасни точно тези системи...

Специално тези пичове ме ядосаха страшно много и създават наистина лошо име на целия бранш тука не говорим за 100% надценка а няколко хиляди мислите ли, че е нормално....

И нека да избегнем от поговорката ако има Балъци за купуване нека им вземем парите... защото тези "Балъци" по-късно няма да бъдат клиенти на моя, твоя или някой друг онлайн магазин.....

П.С. Ако този сайт е на някой от форума да се замислят за няколко неща:
1. Имат ли регистрация в РИКОЗ точно за техния продукт е задължителна
2. Нарушават закона за онлайн търговията като не посочват данните за фирмата

Иначе като оптимист ще кажа от където има лев си заслужава да рискува всичко
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

мда, определено от бгмама бяха сформирали агитка в защита на интересите си.
а това, че в бг слагат големи надценки си е самата истина.
докато онлайн "бизнесмените" се опитват да се правят на големи тарикати, хората ще си пазаруват от чужбина.
то е ясно, че има и изключения, но те са съвсем нищожни.
рядко виждам нещо в бълг. сайт, което не е с 200% надценка (минимум).
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

все още няма реална конкуренция и това позволява на търговеца да слага големи надценки, също повечето неща се внасят и нямат доказан произход - тук вече става въпрос за качество, и като няма, кой да следи тези неще плюс реални дистрибуторска мрежа на съответните марки резултата е този.
 
От: От: Шибаняците от Нова ТВ

Според мен има някой много нагли онлайн магазини печелещи от БАЛЪЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ и със сигурност носят много лоша слава на онлайн бизнеса... вредят на мен и на други, които се мъчат. Давам директен пример, ако е някой от форума... нека да се замисли

HTML:
belizubi.com

Това чудо, което е доказано не ефективно струва по 1$ дори в ebay може да си го купиш най-много за 1.5$ в България се продава 1 бройка за 45лв.... освен това да не кажа, че са и опасни точно тези системи...

Специално тези пичове ме ядосаха страшно много и създават наистина лошо име на целия бранш тука не говорим за 100% надценка а няколко хиляди мислите ли, че е нормално....

И нека да избегнем от поговорката ако има Балъци за купуване нека им вземем парите... защото тези "Балъци" по-късно няма да бъдат клиенти на моя, твоя или някой друг онлайн магазин.....

П.С. Ако този сайт е на някой от форума да се замислят за няколко неща:
1. Имат ли регистрация в РИКОЗ точно за техния продукт е задължителна
2. Нарушават закона за онлайн търговията като не посочват данните за фирмата

Иначе като оптимист ще кажа от където има лев си заслужава да рискува всичко

Цяло разследване има тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=628086.0
Да им се ненадяваш на мамите :D
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

:lol: спечелиш ли бгмамите-печелиш цял народ.
загубиш ли ги като клиенти-тежко ти и горко..
 
  • Like
Реакции: Brad
От: От: Шибаняците от Нова ТВ

Цяло разследване има тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=628086.0
Да им се ненадяваш на мамите :D
Милите им съпрузи. Знаете ли колко свободно време трябва, за да се напише толкова подробна и дълга статия. Наистина да им се ненадяваш. Големи мързеливи жени. Няма нищо учудващо, но няма да е лошо някоя част от тях да се вземат в ръце и да започнат по-креативно пилеене на време. Това е по темата за майките и техните социални проблеми.

А по темата има още много шарлатански продукта, може да се загледате по рекламите давани по телевизията. Там реално са буклуците.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Аз по принцип искам да се развива БГ бизнеса и бих си купувал от тук, но просто има нереално завишение на цените. Нормално ли е едни маратонки в sportsdirect.com да ми излизат 70 лева, а тук по магазините да са 150? Колкото и да искам да подкрепям българското, няма да се набутам двойно.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Аз по принцип искам да се развива БГ бизнеса и бих си купувал от тук, но просто има нереално завишение на цените. Нормално ли е едни маратонки в sportsdirect.com да ми излизат 70 лева, а тук по магазините да са 150? Колкото и да искам да подкрепям българското, няма да се набутам двойно.

Дори и да си купиш не подкрепяш нищо Българско освен мързела и желанието на някой да печели от теб.... Има много добри български фирми за обувки (поне в Пещера) цените им са около 80-90лв има и по-евтини и по-скъпи и от тях си заслужава да си купиш .... маратонки адидас нике и прочие от sportsdirect.com с приятели, че да е по-евтино :)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ

Аз май бях споменал, че тази година за сефте си купих 2 чифта кецове (Nike & Lonsdale) за 120 лева. А предишната година за 140 лв. си взеха adidas от СпортДепото. Направих си равносметка и вече даже не поглеждам бг пазара. И никой не може да ми обесни (или поне да му разбера проблема) как sportsdirect.com могар за тези цени + доставка от 25 паунда да са пак на печалба,а нашите тук не могат на тези цени да са на печалба. Да, съгласен съм, че едните оперират в големи обороти, но сори, това е положението. Много картални супермаркети го имат същия проблем - конкурират се с Фантастико, Калфланд, Била, но съществуват, нали? Просто не съм виждал някой да ходи до Билата без да иска да поръчва нещо, което да го държи цяла седмица. Да са живи и здрави нашите офлайн търговци и да се вземат в ръце. Ако няма начин, да напускат кораба. Няма място за терикати, защото хората вече се наусиха да пазаруват интелигентно.

Имам един познат, който много подкрепя бг бизнеса и милия го цакат където го хванат. :) И той да е жив и здрав. Лошото е, че не се отнася само за спортните стоки, и в другите области е така. Така, че аз лично ще подкрпя БГ бизнеса, когато той го заслужи, а с надценки от над 100%, както е в моя и в по-горния пример, някак си е да пикаеш срещу вятъра. С колите е същото - един нов пасат 7 в САЩ е $20К, тук 20К евра. Айде някой да ми обясни с какво ония са по специални? Ако долъра се изравни с еврото няма да мрънкам, макар, че нашата страна е яко далеч от стандартите на USA. Да давам ли още примери? ;)

Не ме разбирайте погрешно, давам всичко мило и драго за родотно и то да върви. Но нека малко се съобразят и със стандарта тук. Бих искал тенденцията да се оправи. Защото от това губи не само бг бизнеса, но и хората тук, защото икономиката тук буксува.
 
От: От: Шибаняците от Нова ТВ

Милите им съпрузи. Знаете ли колко свободно време трябва, за да се напише толкова подробна и дълга статия. Наистина да им се ненадяваш. Големи мързеливи жени. Няма нищо учудващо, но няма да е лошо някоя част от тях да се вземат в ръце и да започнат по-креативно пилеене на време. Това е по темата за майките и техните социални проблеми.

А по темата има още много шарлатански продукта, може да се загледате по рекламите давани по телевизията. Там реално са буклуците.
И аз това мислех веднага да отбележа като зачетох пространната тема, ама викам айде... :) .
И те трябва да имат с какво да осмислят ежедневието си и да прилагат наученото от безкрайните часове гледане на сериали.

Смятай ако се занимаваха с афилиейт маркетинг как щяха набързо да оправят родната икономика :D .
 
От: От: Шибаняците от Нова ТВ

И аз това мислех веднага да отбележа като зачетох пространната тема, ама викам айде... :) .
И те трябва да имат с какво да осмислят ежедневието си и да прилагат наученото от безкрайните часове гледане на сериали.

Смятай ако се занимаваха с афилиейт маркетинг как щяха набързо да оправят родната икономика :D .
Така си е. В Америка около 40-50% от домакините се занимават с частен (малък) семеен бизнес и интернет маркетинга е силно застъпен в тази практика. Други правят плетива, трети пишат книги. Абе там няма почивка за нищо. Тук е яко умрела работа, ще и мрънкат ще са все неоправдани. Аз за това не мога да им вляза в положението. А този пост и целия този форум са доказателство, че време явно имат. Липсва желание.

Цяла тема са им посветил тук: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Да не говоря, че другите потребители тук има и те теми отностно този мама форум и потребителите в него. Всеки си знае и сам си създава реалността, другото е мрънкане, мързел и нежелание за никакъв прогрес. Не за друго, но тръгне ли малка група, ще стане тенденция, така както мързела и безделието се е превърнала в тенденция там. :)

Абе, темата не беше ли друга. :)
 

Горе