Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Искаш да кажеш, че към тези 35 паунда трябва да добавя още 29? Ако е така, много готин пример си дал. Сега кой си купува групово, на кой му го носи приятел със самолета,..това съвсем вече изпраща сравнението в небитието. Както и да е - темата беше, че медиите плюят по онлайн бизнеса, за да печелят рейтинг, нищо че пречат на бизнеса.
Има БГ посредници, които взимат по 10% комисионна и ти го доставят. Ако поръчаш през такъв, ще платиш около 70 лева за тези маратонки крайна цена. В българският сайт са 125 лева. Както и да ги извърташ нещата няма как да ме убедиш че си прав. Аз нищо не ти казвам - намери си ако искаш магазин, където ги дават за 300 лева и ги купи от там, мен това не ме вълнува, казвам аз как бих постъпил. Също така не разбрах защо държиш да струват 35 лири, при положение че са 28, то в тоя сайт всички цени са така - макар че ако решиш да поръчаш от тях и настояваш да си заплатиш 35 лири, сигурно ще се съгласят.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Момчета, нещата лека полека ще си дойдат на мястото - Интернет е глобален :wink:
 
Последно редактирано:
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Ще се опитам пак да обясня на всички ревльовци.
Не може да сравнявате ябълки и круши - не може да сравнявате цени в различни държави - това са различен тип услуги.
Това е като да сравняваш цената на тока от 20ст за киловат с цената на водата 1.20 за кубик или пък да сравняваш цените на билетите на авиокомпаниите за след три дни със тези за след три месеца за една и съща дестинация.
Може да сравнявате цените на идентични продукти в една и съща държава всичко останало е несериозно.
Като за финал само ще кажа на феновете на Спортдиректа че маратонките които гледах в техните магазини ми изглеждат много зле повечето найкове и адидаси са като някакви кофти ментета седят като пластмасови. Верно е че са на половин цена но имам чувството че нямат нищо общо с тези които съм купувал от БГ за по 100+ лева
 
От: От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Като за финал само ще кажа на феновете на Спортдиректа че маратонките които гледах в техните магазини ми изглеждат много зле повечето найкове и адидаси са като някакви кофти ментета седят като пластмасови. Верно е че са на половин цена но имам чувството че нямат нищо общо с тези които съм купувал от БГ за по 100+ лева

Много са си добри маратонките им, поне от моя опит - бщх си поръчал 4 чифта, 4 от тях кецове ;) всички си бяха наред.

По темата - имиджа на онлайн търговците наистина е много лош, а медиите само го подкопават. Имам чувството, че е едва ли не целенасочено, къде за рейтинг, къде заради други интереси... По-лошото е друго - когато имиджът на онлайн търговците е наранен мисля че тези са хората които трябва да вземат отношение - http://www.baet.bg/ А аз тях в медиите не съм ги чул. Но като гледам и списъка на членовете им, струват ми се малко или се лъжа?
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Еми не искам да го споменавам, но там леко си протестират мълчаливо и това е. Но е разбираемо, реално те нямат никаква власт и нищо, и за жалост май никой не седи зад тях, като сериозен партньор. Много ми се искаше да работят и в този ред на мисли да имаше гластност и от там, защото само така може да се противодейства на скапаните медии и другите организации дръзнали да нападат бг интернет бизнеса. Ето и нещо по този повод, от мрежата:

Отишъл Бойко Борисов на лекар и той му открил, че няма задник.....
Излизан му бил. (rofl)

Отишъл Бойко Борисов на лекар и му вика:
- Докторе, имам проблеми с пикаенето - не мога да се изпикая!
- Да нямате проблеми с простатата?
- Не бе, още докато го извадя и медиите го лапват!

Цитирам едно приятелче, публикувал го в FB. :)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Айде пак простащини по бтв. Посредством бот-нет мрежите заразявали таблети и мобилни устройства и ги превръщали в зомбита:)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Момчета, нещата лека полека ще си дойдат на мястото - Интернет е глобален :wink:
Ама българските търговци винаги ще си останат локални :lol: .
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Ама българските търговци винаги ще си останат локални :lol: .

Спор няма. И така дори е по-добре. По ред причини:
* Срокът на доставката е малък.
* Цената на доставката е сравнително ниска.
* Каквото и да си ги правим, клиентите обичат принципа - око да види, ръка да пипне, па тогава ке платим.
* Гаранции / сервиз / рекламации се решават и обслужват лесно.
* Няма я езиковата бариера.

Съотнесено към бъдеще време:
* (Ще/Би трябвало да/Надявам се да) има кой да вкара малко ред и правила в бизнеса.
* Натиснати от "световните" цени, тукашните ще (би следвало да) вървят надолу.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

По ТВ7 имаше в новините цял репортаж колко опасно било пазаруването онлайн и как много да внимават хората с кредитните и дебитните карти. Вместо да показват кои са важните неща, за да може сигурно да се пазарува в интернет, (например изисквания към сайтовете, разплащателни системи и тн) те ни облъчват с тезата, че едва ли не, само ако си сложиш кредитната карта пред монитора и вече някой ти е взел парите.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Защото скапаните им рекламудатели вече силно пренасочват бюджетите си към интернет и те милите започват с клевети и други такива гнусотии. Мошеници има навсякъде, и въобще да ми дрънкат глупости, че в интернет са най-много. Напротив, законова така е устроено, че всеки собственик на сайт (интернет бизнес, който иска да съществува и да развива дейност) ще го отнесе толкова зле и то за не толкова много. Пък и доколкото виждам мошенице офлайн са хиляди пъти повече, защото там може да се мами и да се маже, в електрония свят е малко по свито и компактно. И от повечето форуми, агенции и т.н. им е все тая, че всяка седмица излизат такива гнусотии по телевизията, нали все пак уж тях не ги касае. :)

Аз лично ги разбирам телевиизиите. Както викаше Гацо Бацов - кон кога умира, най-силно тича. И при тях е същото. Нека останат в миналото, защото аз лично все по-често чувам от приятели: "Телевизия ли? Аз ако искам да гледам новини и филми - има си интернет." Това е от новото поколение, а реално то е потенциялния клиент на: мобилни услуги, кредити (банкови услуги), алкохолни напитки и други, защото другото ще започне да няма пари. Дано и фирмите се чатнат и от време на време да си сверяват часовниците, ако не - парите им ще изтичат в една празна и бездънна яма. :)
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

По ТВ7 имаше в новините цял репортаж колко опасно било пазаруването онлайн и как много да внимават хората с кредитните и дебитните карти. Вместо да показват кои са важните неща, за да може сигурно да се пазарува в интернет, (например изисквания към сайтовете, разплащателни системи и тн) те ни облъчват с тезата, че едва ли не, само ако си сложиш кредитната карта пред монитора и вече някой ти е взел парите.
абе тия продажни мижитурки не бяха ли спряли предването На инат, с онова тъпото магаре, защото се подиграло е шефчето на ПИБ. ако това не е продажно поведение не знам какво е. за тези, които не знаят да кажа тук - магарето, което е главна фигура в предаването беше казал някаква смешка по адрес на шефчето на Първа Инвестиционна Банка, при което той звъннл и изтеглил всички реклами от телевизията. и за да проявят мекотелското си и безграбначно поведение от тв7 спряха предаването и му излизали задника от до. няма лабаво като стане дума за лизачка.

после да ми обесняват колко независима медия са и как са много готини. и тия са заслужават безпаметно потъване, заедно с всички други, които са толкова независи и готини, че чак аз лично агитирам да не се гледат. не знам защо, но хората като спрат да гледат тв и да четат подкупни вестници, а се информират от интернет има много по-обективно и независимо мнение. и в повечето случаи са прави. и често чувам "абе вчера гледах нещо в интернет, дали да си го взема". даже лично тази година всичко пазарувам от интернет, както и коледните и новогодишни подаръци. майната им на всичк, които набиват в тв реклама по няколко хилки. за мен това не е интелигентно маркетинг планиране и за това не заслужават да купувам от техните продукти. не подпомагам слабомислещи мозъци, това е мотото ми от няколко години.
 
От: Шибаняците от Нова ТВ и Онлайн Пазаруването

Ето ви един пресен пример:

Sportsdirect.com 28 лири
Sport Depot BG 125 лева

Вие от къде бихте поръчали?

Не знам защо всички в БГ са се прехласнали по този сайт... Сега първо цената е намалена. 35 British pounds = 81.7853846 Bulgarian levs Второ доставката ти до БГ е 20 GBP ---> 20 British pounds = 46.7345055 Bulgarian levs

Ха сега ми направи сбор и ще стане 128,51 лв.... Ако е с намалението става 105 лв. И не ми казвай че ако се съберете 10-100 човека доставката ще ти стане фрее ... То и тук ако се съберете 10 човека и ми направите поръчка за 2000-5000 лв и аз ще ви дам % отстъпка....

Другия ти пример за колите в САЩ и Европа ... момче от наблюденията ми в този форум имах друго мнение за теб ... Как въобще можеш да сравняваш тези неща... По информирай се малко. Дълго е да ти обяснявам защо колите са на такива цени там и защо галон бензин им е 3$ в момента, който се интересува ще разбера. Който е живял в САЩ и живее там знае за какво става въпрос ( без тези които са ходили на гости и на бригада само)

Като цяло ще кажа че електронната търговия в Европа не само в България е в първи клас ... и има много да се учи още... В България едвам прохожда... Като вземем куриерите, които до скоро нямаха онлайн модули за заявки, за невъзможността да си извикаш куриер от точка А за точка Б, а ти да си в точка С. Сега малко влязоха в час.... Само лично нашата фирма беше инициатор две куриерски фирми да си направят системата подходяща за електронен бизнес ( с голям зор) Малко са хората които си спомнят какво беше през 2001-2002 когато направих първият си онлайн магазин в БГ и какви трудности имаше...

Сигурно има колеги които работят на пазара в САЩ и им са ясни нещата.

Наблюденията ми са че повечето електронни магазини не могат да работят от разстояние. Повечето оффлайн магазини си направиха онлайн (а дали са наясно с това с което са се захванали)... и е много трудно да обясниш че си само онлайн.

Ама какво да обяснявам, не ги разбирам нещата

А относно телевизиите : трудно ще изгасят, туй що не гасне... освен да спрат интернета в БГ, единствено могат да лаят, а ние да се надяваме хората (материала) да се пообразоват поне малко. А тезата, че нещо което не разбирам, значи е лошо - издиша
 

Горе