Ще има ли някога почва за E бизнес в България

Незнам с кой Е-магазини си имал работа но поне за големите гет.бг и смс.бг не съм чул нещо лошо напротив дори ги хвалят че са коректни и точник, аз лично не бих пазарил от някакъв смешен и нечуван саит.
 
:D Когато Да Винчи е начертал схема на хеликоптер всички са му викали "що за глупости"?!?! А когато вие си викате "що за глупости, пари от интернет в България" някои вече го правят :p :D
 
Cybertack каза:
:D Когато Да Винчи е начертал схема на хеликоптер всички са му викали "що за глупости"?!?! А когато вие си викате "що за глупости, пари от интернет в България" някои вече го правят :p :D
да може да са малко но го правят :)
 
Бизнес някога ще има! Трябва да го чакаме търпеливо защото когато той дойде, първите ще спечелят. Ще спечелят МНОГО!
 
Fozzy каза:
Бизнес някога ще има! Трябва да го чакаме търпеливо защото когато той дойде, първите ще спечелят. Ще спечелят МНОГО!
Добре казано.:) Дано да си прав в това. И аз лично се надявам да е така, защото пазарите са малки и неразвити, както и самото ни обществе свиква с мисълта да използва интернет кате ресурс, не само за фри даунлод, но и за всичко останало. :wink:
 
аз мога да развия една моя малко философска теория , въпреки че не съм много оптимист в това че скоро ще се развие бурен е-бизнес в бг . Та аз мисля че е редно така да се прави - хващаш си една ниша и почваш да трупаш ТРЪСТЕД , ТАРГЕТИРАН , КАЧЕСТВЕН трафик по някой от многобройните методи (блогове - като мен , сайт с инфо , социални групи , форуми и т.н.) това изисква много време и труд , но когато дойде времето и имаш верни и таргетирани посетители/читатели ще е възможно да се правят нечовешки пари (поне според мен). Целия процес е времеконсумиращ и трудоемък , но смятам че всеки с малко повече акъл в главата си дава сметка че неможе да се правят пари от първата секунда и че единствения начин за стабилни и високи финансови постъпления е чрез много много работа. И те така това исках да кажа аз по тази тема :wink:
 
Защо броите само магазинте за е-бизнес? Според мен всяко начинание в нета, от което може да се изкарат кинти си е е-бизнес. Като цяло има една огромна пречка в БГ - разплащанията, досега никой не се е заел със задачата да предложи система за разплащания, доколкото знам пречките идват от горе, няма приети закони за това. И в момента единствено гушат фирмите занимаващи се с СМС разплащания, но от една страна така не може да се плати повече от 2.40 лв, от друга процентите от тези СМС-и са доста ниски. Неразвити куриерси услуги или по-скоро прекалено скъпи такива, затова го няма българския ибей.
 
Система за плащания има - epay и си работи добре. Проблема е ясен ако се загледате в статистиката за компютърната и технологична култура на населението по нашите земи :) 60% никога не са пипали компютър. Повече от половината от тия дето казват, че ползват интернет всъщност си проверяват 1-2 пъти седмично email-a в abv.bg. Ако се направи едно прочване ще се окаже, че хората, които са едновременно достатъчно грамотни за да си поръчат нещо от интернет и същевременно платежоспособни и уверени в сигурността на транзакцията всъщност са една много ограничена група, съизмерено с населението. Това е причината този бизнес да е тегав тук.
Изобщо има много, ама много ниска технологична култура. Не сте ли виждали опашките пред банкоматите в хипермаркетите и моловете - народа се реди да изтегли кеш от банкомата, с който след 10 минути да плати в магазина, който има POS терминал и спокойно може да плати с дебитната си карта. Ама не се сеща милия, пък и друго си е да пипнеш парите :) "А с тия електронните работи - само измами стават - хакери, макери, касетофони, масетофони...така казват и по телевизията " :)
Повече от половината от народонаселението никога не е влизало в банка. Допира им с банковата система се свежда до комуникацията с банкоматите в деня, в който им преведат заплатите :). Това всъщност са основните проблеми.
Нещата ще се пооправят, но това става бавно, успоредно с вдигането на стандарта. В момента той е толкова нисък, че повечето хора имат проблем да покриват ежедневните си нужди и стремежа да разрешат някакви елементарни проблеми поглъща по-голямата част от времето, вниманието и интересите им. Такъв човек няма да седне да поръчва през интернет - най-много да пропсува тоя дето "прави пари от мен". Това, съчетано с традиционния песимизъм, консерватизъм и черногледство, особено на поколението над 40 години (които по нормалните държави са една от най-платежоспособните групи) обясняват защо в момента положението с e-бизнеса в България не е розово.
А куриерските услуги, платежните системи и прочие услуги са функция на потребителските нужди и отговарят на текущото им ниво. Като дойдат нуждите, изискванията и претенциите на потребителите бъдете сигурни, че ще се развие и съответния бизнес, който им импонира. За момента в страната най-развит е бизнеса с бързооборотни стоки - храна, тоалетна хартия, горива и евтина козметика. Когато хората почнат да искат по-засукани банкови и куриерски услуги и са готови да плащат за тях то тези услуги ще възникнат много бързо.
 
Не питай старо, а патило...

Кой казва, че в България живеят 8 000 000 бедняци? Само един идиот може да твърди това!

Защото българите с тяхната огромна недвижима собственост са най- заможните членове на ЕС.
Освен това статистиката недвусмислено показва, че 10 процента от българите живеят много, много добре, а това са 700 000 души. Всичките те имат компютри. Мнозина от тях са мои клиенти и плащат много акуратно.

Да не говорим за онези 3 %, които направо не си знаят парите.

Но да оставим това. Аз вече 5 години въртя бизнес в Мрежата с цели 4 комерсиални сайта и съм направо червив от пари.

Но!... Повечето от вас само мислят, че разбират от тези неща, но истината е, че те и представа си нямат от този вид бизнес. Като гледам само коментарите и ме напушва смях. Повечето от вас мислят, че парите в Мрежата идват от реклами... Това доказва, че сте абсолютни бунаци!
 
Re: Не питай старо, а патило...

apostol каза:
Кой казва, че в България живеят 8 000 000 бедняци? Само един идиот може да твърди това!

Защото българите с тяхната огромна недвижима собственост са най- заможните членове на ЕС.
Освен това статистиката недвусмислено показва, че 10 процента от българите живеят много, много добре, а това са 700 000 души. Всичките те имат компютри. Мнозина от тях са мои клиенти и плащат много акуратно.

Да не говорим за онези 3 %, които направо не си знаят парите.

Но да оставим това. Аз вече 5 години въртя бизнес в Мрежата с цели 4 комерсиални сайта и съм направо червив от пари.

Но!... Повечето от вас само мислят, че разбират от тези неща, но истината е, че те и представа си нямат от този вид бизнес. Като гледам само коментарите и ме напушва смях. Повечето от вас мислят, че парите в Мрежата идват от реклами... Това доказва, че сте абсолютни бунаци!
само незнам кое ти дава повече право да обиждаш безпричинно - това че си луд или това че си в края на жизнения си цикъл :?:
 
apostol щом си толкова вещ по тая тема обясни ни как се правят пари от интернет така правят веб мастерите тук а не да се присмиват на др.
 
Re: Не питай старо, а патило...

apostol каза:
Кой казва, че в България живеят 8 000 000 бедняци? Само един идиот може да твърди това!

Защото българите с тяхната огромна недвижима собственост са най- заможните членове на ЕС.
Освен това статистиката недвусмислено показва, че 10 процента от българите живеят много, много добре, а това са 700 000 души. Всичките те имат компютри. Мнозина от тях са мои клиенти и плащат много акуратно.

Да не говорим за онези 3 %, които направо не си знаят парите.

Но да оставим това. Аз вече 5 години въртя бизнес в Мрежата с цели 4 комерсиални сайта и съм направо червив от пари.

Но!... Повечето от вас само мислят, че разбират от тези неща, но истината е, че те и представа си нямат от този вид бизнес. Като гледам само коментарите и ме напушва смях. Повечето от вас мислят, че парите в Мрежата идват от реклами... Това доказва, че сте абсолютни бунаци!

Ти все твърдиш, че си "червив от пари", кажи тогава колко имаш за 2007, говоря за общата ти ПЕЧАЛБА за 2007.
 
Re: Не питай старо, а патило...

apostol каза:
Кой казва, че в България живеят 8 000 000 бедняци? Само един идиот може да твърди това!

Защото българите с тяхната огромна недвижима собственост са най- заможните членове на ЕС.
Освен това статистиката недвусмислено показва, че 10 процента от българите живеят много, много добре, а това са 700 000 души. Всичките те имат компютри. Мнозина от тях са мои клиенти и плащат много акуратно.

Да не говорим за онези 3 %, които направо не си знаят парите.

Но да оставим това. Аз вече 5 години въртя бизнес в Мрежата с цели 4 комерсиални сайта и съм направо червив от пари.

Но!... Повечето от вас само мислят, че разбират от тези неща, но истината е, че те и представа си нямат от този вид бизнес. Като гледам само коментарите и ме напушва смях. Повечето от вас мислят, че парите в Мрежата идват от реклами... Това доказва, че сте абсолютни бунаци!
Аве дядка, колко пъти да ти обяснявам, че 1000 лева на месец не означава "червив от пари" :Д
 
Апостол е най-преуспелият бизнесмен в България.Аз не вярвах но той прави 10% от бвп на страната ни.Нали си давате сметка че Апостол ако излезе от бг и страната ни ще изпадне в най-гололямата икономическа криза.Апостоле прости им те са простосмъртни и не разбират.Крепи икономиката на България докато можеш.
(прайте се че му вярвате и дано някой ден му мине) :D
 
А на това с недвижимото имущество чак сега му обръщам внимание. Ако преди просто съм се съмнявал, сега вече съм убеден, че ти си напълно перколясал. На всичкото отгоре не можеш и да смяташ. Какви най-богати членове на ЕС са българите? Ако кажем, че средно едно 4-членно семейство има 1.5 апартамента на средна цена от 60 хиляди евро (като този пример е доста над средностатистическия), това прави 90 хиляди евро. 90К делено на 4 = 22 500 евро. Делено на 12 месеца = 1875 евро, което прави точно месечната заплата на един също толкова тъп като теб шофьор в Австрия. Т.е., ако едно австрийче, което живее при мама и тате, завърши училище и работи 1 година като шофьор, докато те го издържат, след това ще има точно толкова, колкото наследството на средностатистическия българин. А ако работи 4 години ще дойде и ще ти купи къщата, кратуно празна!!!
 

Горе